Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 16.8.2011  23:09

Úžasňákovi byli jednu dobu můj nejoblíbenější animák a do dneška patří mezi ty nejvíc oblíbené a v těhle necelých 5 minutých jsem se stihnul dobře zasmát. Možná by si tahle rodinka zasloužila pokračování!

• 1.8.2011  13:31
    Sucker Punch (2011)

Velice těžké k hodnocení. Chvíli mi trvalo než jsem vlastně pochopil o co jde, a první tři minuty byly neskutečně akční a neuvěřitelný, že jsem myslel, že po dokončení dám jasných 5 hvězdiček. Postupně to trochu ztrácelo tempo a to hlavně opakováním onoho "tance"... Ale vizuální stránka se mi velice líbila, takže není důvod, proč nedát čtyři hvězdičky, zas tak zlé to nebylo.

• 31.7.2011  16:23
    Snídaně s Novou (TV pořad) (1994)

Vítáme Vás, první zprávy, od jihozápadu bude foukat, slečna X. aranžérka květin, promiňte tlačí nás čas, druhé zprávy, bude polojasno, v Mladé frontě se píše, jsme rádi, že můžeme přivítat kouzelníka... Promiňte více času není, třetí zprávy, našel jsem vtipné video... Hahaha, těšíme se zítra s Hlupákem a Blběnou... No, asi tak lze popsat zběsilou jízdu Snídaně s Novou, kde toho chtěj stihnout strašně moc a nestihnou vlastně vůbec nic... A to jsem ještě vynechal pohádku :D

• 31.7.2011  10:05

Slovo, které nejvíc vystihuje tento film je slovo perverzní! :D Je to neuvěřitelně úchylné, pubertální, nechutné, ale už dlouho jsem se na takovou pí*ovinu potřeboval podívat! Bavil jsem se vážně dobře, je tu spousta oplzlých vtipů, a jen těžko lze vypíchnout ten nejlepší, protože je to oplzlé od první minuty do poslední. Navíc je to ještě epické dobrodružství s rytířskou tématikou a jak jinak než s okouzlující Portmankou. Pokud někdy dostanete chuť nechat vaši slušnost zamknutou ve skříni, tak je Your Highness perfektní volbou na probuzení te puberťácké a zvrhlé části Vás! :D

• 30.7.2011  18:16
    Netvor (2011)

První věta a už mi ten film byl neuvěřitelně nesympatickej! Pettyfer mi nijak nevadí, ale do tý doby, než se proměnil ve "zvíře", tak mě taky neuvěřitelně vytáčel, a to svým hraním. Bylo to strašně křečovitý, ale ta křečovitost naštěstí s proměnou ustala. No a Vanessa je prostě kus. A to je maximum, co od Beastly můžete chtít! Takže dvě hvězdičky je v rámci filmu vlastně pět hvězdiček! :D

• 29.7.2011  18:12
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Americké sitcomy jsou od těch britských výrazně odlišné. Mé dva velice oblíbené britské sitcomy (Black Books a Red Dwarf) jsou neskutečně humorné, a to do té míry, že jsem schopen mlátit smíchy do stolu. HIMYM je založen hlavně na romantických zápletkách, což neznamená, že by to nebylo vtipné. Velice příjemně se na to kouká, ale myslím, že Američani se maj od Britů hodně co učit, co se týká tvorby sitcomů! 16.8.2011 - dnes je to přesně 19 dní, co jsem viděl první díl tohoto sitcomu. A do těch 19 dní se mi podařilo nacpat všech 6 dosavadních sérií a teď chci sakra už další díly! Jak jsem napsal, velice příjemně se na to kouká. Za těch 6 sérií se sice stalo možná tak 2x, že jsem se dusil smíchy, ale co. Nemusí být všechny sitcomy stejné. To, že jsem za 19 dní viděl všech těch 6 sérií vypovídá o tom, že se mi HIMYM velice líbí, což je snad zřejmé! Co se mi na tom líbí je hlavně kontinuita a návraty k vtípkům, které zazněly v předchozích dílech, například návraty k teen hvězdičce Robin Sparkles. Tudíž nemůžete vynechat ani jeden díl, protože pak Vám zbytečně unikají podstatná a vtipná fakta. Navíc vynechat i jeden díl je nehorázný hřích! :D

• 28.7.2011  21:30
    127 hodin (2010)

Velice naturalistické a velice autentické. Na mě možná až příliš, protože jsem odvracel oči od obrazovky a chtělo se mi zvracet, hlavně při té jedné scéně, za kterou by se ani tvůrci série SAW nemuseli stydět! :D

• 27.7.2011  08:56
    Němý Bobeš aneb Český Tarzan (divadelní záznam) (1997)

Bohužel, tohle je asi jediná hra z celého DJC, která mi ani trochu nepřirostla k srdci a na kterou se dobrovolně asi nepodívám.

• 27.7.2011  08:53
    Dlouhý, široký a krátkozraký (divadelní záznam) (2006)

Tohle je má naždy nejoblíbenější hra ze všech Cimrmanů! Kulturně kultovní kult kultů :D

• 26.7.2011  18:46
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Další z těch našich skvělých nekonečných seriálů, ale na první řadu jsem koukal a celkem mě to bavilo... Noo, vlastně moc ne, a když se zamyslím ještě trochu, tak mě to nebavilo vůbec :D Ale jsou tu i horší seriály než Ordinace, tak proto aspoň ta jedna hvězdička, která tenhle seriál stejně nezachrání.

• 25.7.2011  20:55
    Dr. Ludsky (TV seriál) (2011)

Slovenský seriál a oni to nadabujou... Tak tohle je fail století!

• 25.7.2011  14:54
    Všemocný (2011)

Tenhle film mě zanechal v lehce halucinogenním oparu a při těch rychlých průletech Velkým jablkem se mi neskutečně motala hlava.

• 24.7.2011  20:58

Samotný film mě nijak nenadchnul, v postatě se za celou dobu neděje nic závratného a dramatického. Ale za závěrečnou londýnskou část musím dát hodnocení, které dávám. Protože tam se můj mozek naprosto odprostil a své místo zaujalo srdce a já jsem těžce vyměkl! Herecká pochvala pro malého chlapce, který na tom má největší podíl!

• 22.7.2011  09:03
    Ulice (TV seriál) (2005)

Tenhle nekonečný seriál Vás ve výsledku přivede jen do nekonečných hodin utrpení!

• 21.7.2011  12:45
    Ed Wood (1994)

Burtone, Burtone, Burtone... Dokonalé v detailech, úvodní titulky, závěrečné titulky, černobílá zástěna horrorových prvků... Forma je naprosto dokonalá, leč její obsah mě trochu nudil, ale Burton a Depp jako vždy září a mě to už ani nepřekvapuje. Už se to prostě očekává.

• 20.7.2011  14:36

Silně podhodnocený film, protože na něj není nahlíženo tak, jak by mělo být. Tenhle film není jen odpočinkovou podívanou na líné sobotní odpoledne, tenhle film je inspirativní a přináší lidem poselství. Možná to tak působí jen na mě, protože tento styl života z velké části sám uznávám, ačkoliv nemyslím, že by to nebylo až tak jasné. Zkuste se na to dívat z jiného úhlu, nedívejte se na to, jako na film, který pak musíte "hrozně objektivně" zhodnotit na ČSFD, ale koukejte se na to jako na film, který Vám má otevřít obzory, který Vás má někam nasměrovat... K nějakému alternativnímu způsobu života, někam, kam hranice racionální světa nikdy nedošáhnou. Racio je totiž to, co musíte nechat zamčené ve skříni, abyste se mohli dívat na takovéhle filmy! :)

• 18.7.2011  12:25

Celkem dobrá oddychovka, kde je však už obsaženo všechno, co jsme viděli. Chlapec s nadpřirozenými schopnostmi, co se zamiluje do obyčejné dívky, která se postupně dozvídá děsivou pravdu, ale naštěstí se její vztah k němu nezmění! Noo, ale co, u takovýhle filmů, kde se koukám hlavně na efekty a na akci ani nevyžaduji nějakou složitou zápletku, abych byl na konci neskutečně překvapen. Jsem zvědav, jestli to bude mít pokračování, vzhledem k velice otevřenému konci...

• 16.7.2011  12:44

Skončila jedna krásná éra mého života, těch deset let uteklo jako voda. Nezbývá nic jiného, než se poklonit všem tvůrcům Potterovské ságy. Věděl jsem, že finále bude naprosto strhující a naplnilo to má očekávání... Ačkoliv jsem čtenář knih a věděl jsem, jak to celé dopadne, srdce mi bušilo jako nikdy předtím u žádného filmu, slzy jsem měl na krajíčku nejednou. Kdyby vyždímali ještě víc emocí, tak bych se asi v kině rozbrečel, a že scéna s umírajícím Snapem si o to přímo žádala. Vůbec nevím, co teď budu dělat. Když si na nějaký film/seriál nebo knihu zvyknete a zvyknete si na postavy, nedokážete si představit, že po poslední klapce, či kapitole je už nespatříte. Neprožijete s nimi už žádné další dobrodružství, můžete se vracet jen k těm starým. Tenhle pocit je strašně zvláštní, jakoby nějaká část ve Vás odumřela a vy jste se cítili strašně prázdní. Ano, takové pocity ve mně zanechal poslední díl ságy o chlapci s bleskem na čele, což může znamenat jen jediné... Doplňte si sami! :) (A prosil bych jednoho velkého zlatého Oscara pro Alana Rickmana, protože nikdo jiný si ho nezaslouží tolik jako on!)

• 15.7.2011  21:03

Woodyho novější filmy mám daleko radši než ty starší. A zvláště miluju přesně filmy tohoto typu, s tím jeho nepřekonatelným tragickým humorem, to jak Vám to tak suše podá, přesto to ve výsledku je vlastně vtipné. Vždyť i úplný konec toho filmu, Woody si prostě z diváků dělá prdel! :D

• 10.7.2011  22:02

Tak tohle je pro mne (prozatímní) naprostý vítěz filmového střihu a kamery. Nejenže je celý film plný napětí, že jsem sotva mohl dýchat, ale je i skutečně kvalitně natočen. Je to sice další film na téma "Akce - reakce", ale je asi nejakčněji natočen. Je to skutečné psycho, a to i díky hudbě, která film podkresluje. A Franka Potente zahrála dívku s červenými vlasy brilantně!

• 9.7.2011  21:58
    Ďábel (2010)

Slušná podívaná v klaustrofobním prostoru. Tedy ten horor bych z té klasifikace filmu vynechal, protože strašidelného na tom nebylo nic. A taky je z toho cejtit trochu křesťanské agitky - doznej se svých hříchů a kaj se za ně, a bude Ti odpuštěno. Odpouštět je totiž božské. Je to sice krásně idealistické, ale film by se bez toho klidně i obešel.

• 8.7.2011  13:15

Del Toro ty svoje příšerky vážně miluje, protože některé mi silně připomínali Faunův labyrint. A myslím, že tohle je přesně jeho parketa, tohle by měl dělat, protože mu to sakra sedne. První Hellboy mě nijak nezaujal, ale dvojka je daleko lepší. Ten suchej humor, vizuální stránka. Vážně, skláním se před tebou del Toro, tohle se ti vážně povedlo!

• 8.7.2011  10:37

Na české poměry překvapivě dobrodružný film, který se snaží přiblížit těm zahraničním, jako jsou... Lovci Pokladů? No, moc se mu to ale nepovedlo! Až tu vznikne film, který se bude jak scénářem, tak výpravou, moct vyrovnat zahraničním dobrodružným filmům, tak bouchnu flašku šampáňa a půjdu na to do kina!

• 8.7.2011  10:33

Super naturalistický historický film se vším všudy. Na základě skutečných událostí, s láskou, zradou, hrdinstvím, nenávistí a závistí. Ze začátku mě to trochu nudilo, ale ve víru bitev už jsem zcela podlehl. A nepodlehl jsem jen filmu, podlehl jsem hlavně nááááááádherné hudbě Jamese Hornera, už jsem soundtrack stihnul poslechnout dvakrát. I když se ta hudba v průběhu filmu skoro pořád opakuje, patří bezesporu k vrcholu filmové hudby!

• 7.7.2011  18:55
    Walker, Texas Ranger (TV seriál) (1993)

Chuck Norris hrál v tomhle seriálu dřív, než byl vůbec natočen! :D :D

• 7.7.2011  11:52

Americká kravina, do jisté míry vtipná. Byly tu chvíle, které mě opravdu pobavily a nijak zvlášť jsem se nenudil. Conversky s křídlama, Uma Thurman jako medúza, Poker Face od Gagy v kasínu, Persefona jako koketa první třídy, všechny ty antické kreatury - toho jsou vážně schopní asi jen Američani. Americký a novodobý souboj titánů se mi ovšem líbil daleko víc než jeho remake ze stejného roku.

• 6.7.2011  21:34

Myslím, že námět mohl být využitý daleko líp. Když se tu už načla další "kultovní" fantasy sága, tak to klidně už mohli natáhnout, aby se aspoň mohly projevit postavy, protože ty mi přišly jen jako nezbytný článek pro jakýkoliv příběh. S tím pak souvisí kvalita scénáře, který občas zněl jak z nějakého leporela pro předškoláky. Ale jinak jsem se slušně bavil. Vizuální efekty se mi líbily, samotný příběh taky. Jak říkám, kdyby se to všechno víc vykreslilo, tak by to bylo super. Jo, a doufám, že to už bude pokračovat, když už mě to tak napnulo, tak chci aspoň vědět, jak to bude s plešatým chlapcem s šipkou na hlavě dál! :D (Jinak chci taky pomocí Tai-chi umět ovládat živly!)

• 5.7.2011  11:44

Náhodou mě se to líbilo. Já mám tyhle výpravné filmy celkem rád, je tam trocha akce, slušná temná atmosféra a krásná dívka. Délka je taky optimální, aspoň se to nerozbředne do nesmyslné natahované kaše. Takže s touto délkou, poutavou atmosférou, proč ne? :) P.S. Navíc jsem to viděl v HD kvalitě, co víc si přát?!

• 4.7.2011  22:44
    Jumper (2008)

Tohle je přesně typ filmu, na kterej se má dívat v podnapilém stavu. Protože tohle je typickej doplněk nějaký párty, kde se příliš nekouká na film, spíš se chlastá a konverzuje. Ale jinak to byl vcelku hezký cestopis! :D

• 4.7.2011  14:24

Lidé si navzájem neskutečně ubližují, a přesto si jen lidé navzájem dokážou pomoct. Jen lidé vzájemně si přinášejí štěstí i bolest. V tom tkví tragika i krása lidského života. Jsme tu jeden pro druhého, ve všech ohledech. Cokoliv jiného psát nemá smysl, a asi bych to ani nezvládl. Lze to vyjádřit jen tímhle (...) P.S. Jediné, co bych ještě dodal je, že miluji filmy s poselstvím, a tenhle skrývá to nejkrásnější - Poselství o svobodě!