Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 3.7.2011  21:15

Akce pro mne bylo dostatek, nepotřebuji zase tolik přemrštěných kaskadérských kousků a neuvěřitelně rychlé střihy, abych byl spokojen. Akorát jsem si na konci uvědomil, že jsem nepochopil, o čem to celé bylo! :D

• 2.7.2011  12:17

Prvních deset minut bylo vážně nadupaných akcí, že jsem myslel, že se nám vrací rodinka Úžasňákových ve zvířecí podobě. No, sice se to nakonec ubíralo trochu jiným směrem, ale ten mi nevadil. Když to beru jako pohádku pro děti, ukazuje to hodnoty, které jsou na světě skutečně důležité. Ti starší si můžou aspoň odpočinout u telky!

• 2.7.2011  10:12

První díl o téhle sympatické dvojici je ze všech nejkratší, a proto se nestihne ukázat humor ve všech svých barvách a odstínech. Ale těch pár vtípků, co tu bylo, bylo dobrých. Humor zaměřený na detaily, jako třeba ladění myšlenek atd. Vůbec však nevadí, že tenhle díl není tak dobrý jako ty ostatní. Byl to slušný rozjezd pro kultovního vynálezce se psem!

• 28.6.2011  23:28

No tak s takovým materiálem, jako je řecká mytologie, by se dalo udělat mnohem a mnohem víc. Bylo to zvláštně nevzrušující putování za hlavou škaredě digitálně udělané medúzy. A upřímně jako audio-vizuál mi to taky moc nelahodilo. Hold ne každej blockbuster padne na úrodnou půdu a tohle byl velmi low level. Scenář byl občas jak z nějaký telenovely. Tak snad někdy příště!

• 28.6.2011  21:12
    12 opic (1995)

Sorry, ale tohle mě naprosto minulo. Samotný děj mě nijak nezaujal a jeho provedení taky ne... Takže pardon, mistře Gilliame!

• 26.6.2011  22:32
    V Bruggách (2008)

Setkání fanklubu Harryho Pottera s Farrellem, kterej se do trojičky dostal úplně náhodou a zahrál skvostného evropského burana :D Ta absurdita, co z toho čiší a antiUSA, přesně to je to, co kinematografii dlouho chybělo. Starej a dobrej hříšnej kontinent, naše malá Evropa se stala svědkyní zvláštní filmové události, kterou tento film bezesporu je. Chvíli mi trvalo, než jsem se naladil na vlnu nekompromisního "evropského" humoru se vším všudy, ale pak už jsem jen a jen zíral a čekal, kdy Voldemort po vyslovení "Avada kedavra" zhebne! :D

• 26.6.2011  15:45

Ani nevím, co vlastně napsat, krom toho, že je to sakra povedená akční trilogie se skvělým Damonem! Hrozně napínavé, neskutečně akční, prvotřídně zrežírované... Část v New Yorku byla nervy drásající... A už nic nenapíšu, protože mi došla slova! :D

• 26.6.2011  14:22

Až vyrostu, chci být buď ovocem do Jogobelly, nebo Mattem Damonem, abych se dostal do tak dobrého filmu jako je Bournův mýtus!

• 25.6.2011  22:07

Nejsem bůh ví jaký fanoušek akčních filmů, ale na pořádnou akci nic nemá, zvlášť když se dobře natočí a dobře naservíruje. Místy jsem se mírně nudil, ale jak přišla nějaká výrazná akční scéna, hned jsem pookřál. Scénář je pěkně napsaný, Mattovi role pěkně sedla. Pro nějakou roli se prostě herec narodí.

• 22.6.2011  08:39

Příběh Romea a Julie je pro mne srdcovou záležitostí, a tohle bylo příjemné osvěžení příběhu, který byl už stokrát natočen, stokrát jinak a přece stejně. Pro děti má určitě větší hodnotu. Nejenže poznají příběh Romea a Julie, ale ani nebudou brečet na jeho konci, protože všechno dobře skončí. Krásný "americký happyend" :D A mě se to taky líbilo, protože to bylo optimálně dlouhé, respektive krátké, a hezky se na to kouká. Všechny pohádky přece nemusí dávat smysl.

• 21.6.2011  09:33
    Mary a Max (2009)

Humorná, černá, plastelínová, komedie-drama. Ten humor byl v některých částech už poměrně nechutně detailní, stejně se tomu musíte smát. Pěkný kontrast mezi šedým New Yorkem a "poměrně" světlým předměstím v Austrálii. Ač je závěrečná pointa spíše smutná, celý film vede k tomu, že se jí zasmějete. Mary a Max je tragikomedie nejvyššího kalibru, kterou asi taky nesnese každý, ale aspoň se lze přesvědčit o tom, že emoce nevyvolá už jen hraný film, ale i animák. A ten jich někdy ma možná i víc, než ten hraný film.

• 19.6.2011  21:22

Na myšlenkách, které Louise L. Hay zformulovala ve své knize "ujíždím" už delší dobu, knihu jsem několikrát přečetl a neustále ji doporučuji. Dokument je pěkně natočen, pozitivní energie z něj přímo čiší a narozdíl od možná protřelejšího Tajemství je i více osobitý a více vstupuje k divákovi. Skrze tento dokument ke mně pronikla ryze čistá energie, která tak horlivě tryská z Louise. Miluji svůj život, uctívám se a uctívám Vás, Louise, za to, co jste dokázala a udělala pro lidstvo!

• 19.6.2011  17:27

Celkem průměrným film s, jak jinak než nadprůměrným Johnnym. I já, být ženou, bych se do Johnnyho, jakožto Dona Juana zamiloval, protože jeho herecký talent je vskutku k pomilování! :D Ačkoliv tato role nepatří mezi ty, kde by se mohl naplno projevit. Samotný film byl pro mne až příliš neosobitý, a i přes silnou vřelost romantických vztahů mne zanechal chladným. Závěrečná pointa úsměvná.

• 14.6.2011  17:27

Naprosto ohromující animace, která zachraňuje asi všechno, slabší pasáže, hluchá místa a místa, která si už hrají na příliš epická. Je to takový krásný "rytířský" příběh o hrdinství, pro děti možná nepříliš vhodný kvůli své temné a akční povaze. Ačkoliv dnešní děti překousnou už lecos až mě to samotného překvapuje! Možná by nebylo na škodu tuhle akční pohádku trochu natáhnout, aby zbyl čas na všechny nápady, všechny motivy a celkové detaily k příběhu.

• 12.6.2011  22:03

Nádnerná Jennifer korzuje v krásném prostředí! Mě to teda dostalo! :D

• 12.6.2011  09:01
    District 9 (2009)

Neuvěřitelně strhující od začátku do konce. Dokumentární pojetí, stylizace... A bohužel to ukazuje lidstvo i takové jaké je. Přesně tak, jak by se zachovalo, nebo se možná už i tak chová. Nevíme jaká tajemství skrývá americká vláda v oblasti 51, upřímně mě pak chování mimozemšťanů nepřekvapuje, jestli je zkoumaj, pitvaj. Proč se pak všichni diví, že nás chtějí všechny zabít? :D Problém je v tom, že člověk chce vždycky všechno prozkoumat, zjistit podstatu věci a jde přes mrtvoly, nehledě na to, kolik utrpení způsobí. Kreveťáků mi bylo, i přes jejich vizuální stránku, poměrně líto, protože i nelidé si zaslouží humánní chování! Takže můžu jen skonstatovat, že tento akční sci-fi dokument je víc než autentický!

• 5.6.2011  22:08
    Rango (2011)

Rango se jednou možná stane opravdu legendou, a to díky svému neobvyklému příběhu v dnešní době. Kdo by byl čekal, že příběh z animovaného divokého západu bude takovou humornou atomovkou nápadů? Rango byla postava, ač animovaná, pro Deppa jako dělaná, úplně bych si ho dokázal představit jak to hraje naživo. Ty grimasy, tomu se říkát, když se dabér zžije s postavou. Pravda, tvůrci tomu musí trochu pomoct! Není víc, co lze dodat. Originální humorný příběh, výrazné charaktery a atraktivní, neokoukané prostředí dávají dohromady 5 hvězdiček, stejně jako je jedna a jedna dvě!

• 4.6.2011  23:12

Bohužel už není tahle tlustá ženská tak pekelný padouch jako byl tučňák nebo robo pes. Ani tu nejsou roztomilé ovečky! Párkrát jsem se zasmál, ale žádná scéna, u které bych přímo řval smíchy tu nebyla. Ale vůbec to nevadí, protože Wallace s Gromitem si stále zachovávají své kouzlo v plastelínové animaci!

• 4.6.2011  13:12

Tučňák s koltem a vlaková honička naprosto bez chyby! K Wallace&Gromit nemá cenu dodávat cokoliv jiného, protože jsou to prostě Wallace&Gromit!

• 4.6.2011  09:38

Já tu plastelínovou animaci prostě miluju! Ty výrazy jsou zkrátka vtipné, ovečky neměly chybu, vlastně nic nemělo chybu. Je to tak směšné, že to snad nejde nemít rád!

• 2.6.2011  08:16
    Strážci vesmíru (TV seriál) (1993)

Každý to haní, přesto se na to stoprocentně každý v dětství díval. Já teda jo, my si na to i hráli a já byl ten zelenej! :D

• 1.6.2011  10:05

Trapné dialogy, patetické emoce, neskutečná břečka. Tanec je krásný, ale kdyby mlčeli, tak by to bylo mnohem lepší, než ty nesmysly, o kterých si povídali!

• 31.5.2011  18:07

500 dní se Summer je skvěle natočený film. Líbí se mi ty střihy, ty skoky, ty změny nálad, které obsahují, líbí se mi poselství, nic netrvá věčně. To všechno je hrozně super, ale neskutečně jsem se nudil!

• 19.5.2011  09:06

Já tedy nevím no, ale mě se prostě třetí díl líbil nejvíc, byl extrémně epický, co se týče výpravy i hudby, ale taky to byl závěr první trilogie. On stranger tides nemá tak temnou a tajemnou atmosféru, Blackbeard neni ani zdaleka tak odporný záporák, jako byl Davy Jones. Trochu jsem i postrádal Orlanda a Keiru, ale vzhledem k tomu, že tento díl byl určitě rozjezd k dalšímu pokračování, tak je možné, že se v nějakém příštím díle vrátí. A nejvíc ze všeho mi tu chybělo víc scén na moři. Přeci jenom v minulých dílech se tam odehrávala největší část filmu, zatímco tady jsme se prodírali džunglí. Což ale neznamená, že bych se nudil, to fakt ne. Jenom jsem čekal od takového kolosu, jež patří k mým jednoznačně nejoblíbenějším dobrodružným filmům, trochu víc. Už teď se těším na další díl, protože věřím, že bude vzkříšena epičnost předešlých dílů a Johnny nám ještě ukáže, kdo je kapitán Jack Sparrow! Navíc jsem fanoušek Pirátů, takže nikdy nebudu hodnotit objektivně! :D (Půlnoční premiéra)

• 12.5.2011  12:58

Slušný nápad, pointa docela nečekaná, ale... Nevím proč mám ten pocit, že všechny asijské horory jsou stejné. Všechny jsou duchařské, strašidelné, ale nejsou plně využité. Vždyť z tohodle námětu by se dalo vyždímat mnohem víc, než se vyždímalo. Kdyby se toho ujmul nějaký schoný režisér, udělal se kvalitní scénář, tak by to mohl být vážně super psycho horor. Neříkám, že jsem se nebál, ale mohl jsem se bát mnohem víc, což je to, po čem u hororů touží snad každý, ne? Tedy pokud nedáváte přednost hororům, u kterých není dobré jíst, protože díky litrům krve, milionům useknutých hlav atd. se to vážně nedá!

• 8.5.2011  11:33
    Berlín, Berlín (TV seriál) (2002)

Berlín, Berlín jsem poprvé sledoval, když běžel v televizi a bylo mi asi takových 13 let. Byl jsem přesně ve věku, na který je tento seriál zaměřen. Aspoň tehdy jsem si to myslel. Tehdy se mi na tom líbilo, že tam byla nevšední otevřenost mně ještě ne tolik známým tématům sexu, lásky atd. Takové německé Prcičky, jen o kapánek inteligentnější s daleko větší škálou emocí a humoru. A to je vlastně i důvod, proč jsem se k tomuto seriálu teď vrátil. Připomenout si, co se mi na tom vlastně líbilo. Teď po těch cca 5 letech to vnímám zas úplně jinak, hlavně se u toho šíleně bavím, protože Berlín, Berlín nemá žádný prvoplánový scénář, je vážně humorný, ale umí být i vážný a řeší závažná, láskyplná témata lidských životů (no a co, že se některá utápějí v patosu?)! V tomhle případě je mi úplně jedno, co si o tomhle seriálu myslí ostatní. Byl součástí mého dospívání a tím se automaticky stává součástí mého bytí, protože tvoří jednu z těch milionů částí, které rozvíjeli mou osobnost do podoby, která je známá dnes!

• 5.5.2011  19:37
    Xena (TV seriál) (1995)

Další moje platonická láska z dětství. Pro mě byla prostě Xena naprosto ikonická a jedinečná a žral jsem jí. A když jsem na ní asi před půl rokem narazil v televizi, tak jsem se díval znova, protože Xena má prostě charisma :D

• 5.5.2011  19:23
    Divoký anděl (TV seriál) (1998)

No, Natalia byla moje platonická láska a sexsymbol, když tahle telenovela běžela v televizi. Kvůli úvodní písničce jsem si jí nikdy nenechal ujít a tehdy se mi líbil i zbytek. Ale i tak by Natalia stačila na tři hvězdičky, jen když by přiběhla v bílých šatech... :D

• 3.5.2011  19:52
    Agora (2009)

Nebudu mluvit ani moc o tom, jak je film natočený, protože je natočen dobře. Agora jasně dokazuje, jací lidé vždy byli a jací budou, dokazuje jen to, že křesťanská církev je největší organizovanou a nejodpornější sektou na světě a jen verbovala hloupé lidi do svých řad a na našem světě je tomu bohužel tak, že hloupost je to, co vždy zabije moudrost. Církev totiž vždycky chtěla všechnu moudrost jen pro sebe, což se jí díky Bohu nikdy nepodaří! A lid je jen hloupé stádo, co věří všemu, co je ve zprávách, bez vlastního názoru. Je mi z toho neuvěřitelně špatně, když vidím, jak největší myslitelé vyhasnou a ti největší diktátoři planou dál!

• 25.4.2011  22:44
    Četa (1986)

Neobyčejně silný snímek, neobyčejně dobře natočený a ještě lépe zahraný. Charlie Sheen mě docela překvapil, že dovede hrát a ne jen se blbě předvádět. Při některých scénách mě doslova mrazilo v zádech, protože ty ohavnosti, co se při válce ve Vietnamu děly a byly autenticky přeneseny do tohoto filmu, k tomu naprosto vybízely. A v momentě, když se na pár sekund objeví Johnny Depp jsem jen koukal, jestli vidím dobře a musel si záběr znovu pustit, abych se ujistil, že to byl doopravdy on. (To nemá tedy se samotným filmem, co dělat, ale musel jsem to napsat). Nelze napsat už nic víc, než to, že válka je strašná a přes takto kvalitní filmy, jako je Četa, se o tom můžeme přesvědčit i my, obyčejní lidé, a prožít nepatrný zlomek utrpení, který prožívali a prožívají i dnes ti, kteří za nás pokládají své životy, abychom mohli být svobodní!