Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 23.4.2011  21:58

Tak to je síla, vážení... První půlka je drsná, kvůli výcviku, druhá půlka je drsná a plná napětí, hlavně v úseku se sniperem a nehybně už jsem jen zíral, když už odhalená sniperka umírala a říkala - Shoot me, shoot me! Myslím, že pro většinu z nás je to naprosto nepředstavitelné, protože už jen tahle scéna ve mně vyvolala takovou vlnu soucitu, že bych neměl na to jí zastřelit. Muselo to být peklo, a můžem být jedině rádi, že se na to díváme z gaučů a prožíváme to jen vnitřně. Make love, not war!

• 23.4.2011  09:29
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Nebýt těch pitomých reklam, bez kterých by se aspoň tento pořad mohl obejít, bylo by to stejně super, jako když to bylo na ČT1.

• 21.4.2011  09:31
    Cizinec (2010)

Plusy - nádherné Benátky, až neuvěřitelně sexy Angelina Jolie (kdyby tam chodila celý film jen tak a jen by se koukala do kamery, bylo by mi to jedno :D ), a Johnny Depp, který do tohoto filmu zapojil i trochu Pirátů z Karibiku, protože při honičce po střeše mi přišlo, že po ní neběží učitel matematiky, ale Jack Sparrow :D

• 17.4.2011  08:48

Celé obsazení mi bylo sympatické, protože herci nejen dobře hrají, ale i dobře vypadají, což je taky důležitý aspekt. S Love Actually bych to moc nesrovnával, protože by to byl nevyrovnaný souboj. Všechny příběhy, které se vlastně prolínají mi přišly zajímavé, nebyl tu žádný, který by mě vyloženě nebavil. Ovšem má oblíbená Anne Hathaway, jakožto bavička pro dospělé a speciálně její ruský klient mě rozesmáli asi nejvíc :D Ač se všechno nejprve tváří tragicky a všechno se hroutí, všechno dopadne dobře. Což jsme všichni čekali, každý to nazýval dalším filmovým cliché, ale přiznejme si, chtěli bysme aby to na den Sv.Valentýna dopadlo jinak, než dobře? Ne! Tak vidíte :)

• 13.4.2011  21:49
    Sirotčinec (2007)

Bál jsem se, bojím se a jestli jsem nezemřel, tak se bojím dodnes :D Skvělá práce se zvuky, kamerou... Při scéně, kdy je v domě médium a prochází se po domě, jsem jen nehnutě seděl, to mělo vážně napětí, které je v podobných filmech třeba! Na konci je znát, že s tímhle filmem má co dočinění del Toro, protože to bylo úplně jak konec Faunova labyrintu - dva alternativní konce. A konec je také důkazem toho, že i z horroru se dají vyždímat emoce a celek nabírá na dojímavosti!

• 8.4.2011  22:51

No, mě se snad ještě začne líbit sci-fi :D Od první minuty až do poslední jsem seděl nalepen na obrazovce a vážně mě to bavilo, což mě samotného překvapilo. V rámci žánru je to asi vskutku originál, který se nevrací ke starým a tisíckrát omletým robotickým sci-fi, ale přichází s naprosto novým ztvárněním světa. Málokdy se mi stává, že bych nevěděl, co říct, v tomto případě napsat, ale teď vážně přemýšlím nad jakoukoliv smysluplnou větou a nemůžu se k ničemu dobrat. Můžu říct snad jen to, že jako ne příliš velký fanoušek sci-fi žánru, mě TRON přesvědčil o tom, že i sci-fi mě může v jistých ohledech jako diváka uspokojit. Být takových filmů v žánru víc, tak je sci-fi možná jedním z mých nej nej! :)

• 6.4.2011  22:19

Psycho pohádkový horror pro děti? :D Ani náhodou!

• 4.4.2011  16:34
    Saw 3D (2010)

Tak jsem myslel, že když jsem viděl všechny díly, skouknu i poslední. Jako vždy jsem si pustil film a proklikával jednotlivými pasážemi. Udělalo se mi neskutečně zle, že jsem film okamžitě odstranil z počítače a ani jeden film z týhle nechutně samoúčelný krvavý série nechci už v životě vidět! Nějakýho řezníka to možná nadchne, ale já bych kompletně celou sérii (kromě prvního dílu, kterej byl docela dobrej) hodil nejradši do odpadu, na skládku všem filmových propadáků, nechutností a všeho dalšího, co se nedostalo do filmového nebe, ale filmového pekla! P.S. Jít na to v 3D, tak bych asi doopravdy poblil diváky přede mnou!

• 17.3.2011  11:48

Super, super, super :) Hrozně vtipné, jako celek i jednotlivé okamžiky, jako třeba let dírou do králičího nebe, nebo King Králík :D Vizuální stránku miluji, má pro mne větší a osobitější kouzlo, než běžná animace. Tenhle film dokáže zaujmout opravdu všechny generace, protože každý si tam najde to své. Dětičky se budou smát roztomilým králíčkům a bude jim jedno, že úplně všemu nerozumí, ti starší zase ocení humor! A já ocenil obojí, protože mi úsměv na tváři vykouzlí i ty infantilní okamžiky :)

• 16.3.2011  21:53

Nikdy mě filmy podobného typu nebraly, historické, podle skutečné události, biografické. Ale ta příjemná a uvolněná atmosféra, pěkná kamera. Dvě minuty mohlo být ticho, mohl být jen záběr na Colina Firtha, stejně mě to bavilo a zajímalo, co bude dál. Scénář je velmi kvalitně napsán a všichni tři hlavní protagonisté jsou ve skvělé formě (pro Helenu mám slabost, ale tohle byla hlavně zásluha dvou mužských představitelů). Králova řeč mne jako poddaného a věrného králova služebníka zaujala, a jsem velice rád, že byla oceněna zlatou soškou :)

• 14.3.2011  21:00
    Zase ona! (2010)

Tahle komedie není ničím zvláštní, není ani moc vtipná. Rádoby happy-end tomu moc nepřidává. Ovšem závěr s dvěmi senior-sokyněmi mě docela pobavil :)

• 13.3.2011  10:47

Ano, tahle komedie je plná ohraných cliché, nic nové nepřináší. Ale díky hlavní dvojici je velmi milá. Natalie je k sežrání a skvěle hraje, některé scény mě pobavily, u některých jsem se přistihnul, jak mám takový... Pitomý úsměv :D

• 11.3.2011  13:01
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Jako malý jsem měl hodně, hodně, hodně dílů na VHS a nebylo odpoledne, kdy bych se nekoukal. Byl jsem na na Tomovi a Jerrym závislý! Bylo mi jedno, jestli jsem jeden a ten samý díl viděl pět dní za sebou, tahle sympatická dvojice mi dokázala vykouzlit úsměv na tváři, a já na oplátku zůstal věrně přilepen u obrazovky a byl jsem hodný... Dokud neskončil poslední díl! :D

• 19.2.2011  21:37

Tento film mi byl velice blízký prostředím. Oblast Provence je vskutku nádherná a měl jsem to štěstí vidět ji na vlastní oči a za ten Londýn bych jí vyměnil hned. Krásná oblast + krásná Marion Cotillard, to mi stačí :)

• 13.2.2011  22:54
    Já, padouch (2010)

Čtyři a půl hvězdičky za tu pestrou paletu humoru. Smál jsem se skoro nepřetržitě, dabing je perfektní, hudba je taky super... Palec nahoru!

• 10.2.2011  21:49

...aneb boží mlýny melou pomalu, ale jistě!

• 5.2.2011  22:14

Nádhera, nádhera. Krásný příběh, chudáka dráčka mi bylo v některých chvílích vážně líto. Mělo to napětí, vyvolávalo to emoce radosti, smutku. Příběh je předvídatelný, ale proč by měli mít všechny filmy a zvláště pohádky překvapující konce? V dnešním světě je předvídatelné už skoro vše, ale když dáte dohromady pěknou animaci, příběh z prostředí, jaké animovaný film dosud nepoznal, emoce, vtip a pronikavé oči nočního běsu, tak na ostatních věcech, jako je předvídatelnost ani trochu nezáleží!

• 27.1.2011  22:22
    Oni (2008)

Slušný psycho horror, kde atmosféra zaručeně funguje. Alespoň já jsem opět drtil svůj polštář a zakrýval si oči :D Námět neni nijak originální, ale popravdě u horroru se chci bát a nepožaduji tak vysoké nároky, což ovšem nemění nic na faktu, že konečná pointa byla vážně dost divná a celý film dost neukončený. Nu, nevadí.

• 27.1.2011  08:13

Bylo zajímavé vidět, jak začínal a vznikal největší fenomén dnešní doby, jakými stádii prošel, jaké s ním byly problémy. Nijak zvlášť mě to neupoutalo, vzhledem ke své dokumentární povaze. Ovšem přiznávám, že někdy mě to i slušně pobavilo, například ve scéně, kdy dívka svému příteli vyčítá, proč má "relationship status" single :D Jinak samozřejmě slušně zahrané, ale podruhé bych to už vidět nemusel.

• 22.1.2011  22:03
    Hairspray (2007)

Perfektně vydařený muzikál. Ačkoliv je dějová linka slabší, jak už to hold bývá, vůbec to nezkazilo můj celkový dojem z celku. Ta energická hudba, perfektní písničky, které mne doslova zvedaly ze židle a hned jsem chtěl taky tancovat, perfektní choreografie, vtipné okamžiky, kdy jsem se opravdu upřímně zasmál, to celé je vážně perfektní.

• 16.1.2011  22:55
    Vlasy (1979)

Tak toto je prosím vrchol muzikálové tvorby. Všechno tu skvěle funguje. Hlavně je tu kvalitní příběh a ne jenom splácanina písniček a choreografií nalepená na nesmyslnou dějovou linku. Legenda mezi legendami! A ty pěvecké výkony jsou neuvěřitelné... Ne, všechny výkon jsou neuvěřitelné. Přesně takhle má vypadat muzikál! Takže Let the sunshine in!

• 10.1.2011  23:51

Začalo to z ničeho, celý film je o ničem, ale přitom je tak strhující. Je to vygradováno k naprostému šílenství. Temná atmosféra, pohlcující efekty, herecký výkon Natalie Portman. Nemá cenu psát jakoukoliv kaši navíc. Je to silný zážitek, který se musí prožít!

• 8.1.2011  22:03

Neuvěřitelné. Začínám filmy s DiCapriem vážně zbožňovat. Perfektní scénář, perfektní napjatá a strašidelná atmosféra, která Vás drásá každou vteřinou. Skvělé herecké výkony, kvalitní hudba doplňující děj. A ta závěrečná pointa... Ani jedinkrát bych nepochyboval, že to, co se děje je pravda, ale vyvrcholení celého filmu mě natolik překvapilo! Vrcholná pointa je ovšem i kamenem úrazů tohoto filmu, protože při dalších koukáních už bohužel víte, jak to je a už nemůžete tolik žasnout nad skvěle vystavěnou dějovou linkou. V těchto případech bych potřeboval, aby mi někdo vymazal paměť a já si mohl znova tu napjatou atmosféra užít do poslední kapičky. A že jsem si první sledování užil!

• 1.1.2011  17:31

Super oddychový film. Honička v autech po lese a polích mě hodně pobavila. Loutky jsou vtipné, vtipně nadabované.

• 25.12.2010  08:52
    Black Books (TV seriál) (2000)

Zhlédnul jsem Black Books v rekordním čase jednoho dnu. Jedná se prostě o perfektní sitcom. Válel jsem se smíchy, dusil jsem se smíchy, umíral jsem smíchy. Humor je ve všech sériích vyrovnaný, lehce se odchylují spíš jen některé díly. Břitký britský humor u mě jednoznačně vede a Black Book je skvělým důkazem toho, že za La Manchem sitcomy fakt umí. Jediným mínusem je nízký počet sérií. Je až trestuhodné, že u tak skvělého seriálu vznikly jen tři řady.

• 11.12.2010  20:06

Musím uznat, že jsem byl mile překvapen. Ženy v pokušení mají šmrc a elán stejně jako Eliška Balzerová. Film je vtipný, emotivní a dokáže se s lehkostí přenést i přes takové propasti jako je pohřeb. Nenudil jsem se ani chvíli a to mi u takového typu filmu zcela stačí :)

• 9.12.2010  21:26

Od Prince Kaspiana rozhodně posun k lepšímu. Vizuálně se mi provedení moc líbilo, jen mě trochu zarazil děj. Nemyslím si, že by knižní předloha byla tak špatná, aby muselo dojít k úpravám. Zasadit do děje prapodivnou, zlou zelenou mlhu mi přijde scestné. Pravda, původní předloha není tak hrozně akční. Je to spíš taková pěkná pohádka o objevování nezmapovaných moří, což chápu, že je pro film nuda. Ale mohlo se to určitě zvládnout i jinak, než mlhou! :D Scénář by v jistých částech potřeboval trochu překopat. 3D je v tomto ohledu zcela zbytečným aspektem. Ale musím zase vyzdvihnout, že scéna s mořským, oprava, s odporným mořským zubatým a nechutně slizským hadem byla docela dobrá. Byl jsem přilepen na plátno, nedýchal jsem, nehýbal jsem se. To byly vážně nervy. (A po sté a doufám naposledy říkám, že Narnie není vykrádačkou Pána prstenů! Lewis a Tolkien byli dlouholetí přátelé a rozhodně od sebe nic nekopírovali. A Lewis měl svých 7 dílů Narnie dopsaných dřív, než Tolkien Pána Prstenů. Takže žádná vykrádačka! Jdetě už se bodnout, Vy zas*aní páni prstenů :)

• 6.12.2010  09:13

Měl jsem možnost hrát stejnojmenou hru. Ačkoliv je děj trochu pozměněný, nijak to neškodí. Mě zkrátka takovéto filmy baví. Dobrodružné, s krásnou dívkou, se skvělým hercem. Stejně jako mají pokračování hry, i u filmu bych ho uvítal, abych měl další možnost spatřit krásnou dívku se skvělým hercem :D

• 5.12.2010  20:55
    Eurotrip (2004)

Tato velice povedená teenagerovská komedie má skvělé tempo, tah, je vtipná, vtipná, a dokonce i vtipná! :) A přesto Scotty vůbec nic netuší! :D

• 5.12.2010  15:13
    Nine (2009)

Na Nine jsem nejvíce postrádal opět nějaký lépe vykonstruovaný příběh. Ne jen nádherně nablýskaný bál s módní přehlídkou sexy hereček. Ale aspoň, že to tam bylo, protože to bylo sakra dobré. Písničky jsou dobré, herečky jsou pěkné. Ale přijde mi trochu málo, aby v každé scéně oblézala Continiho jiná ženská. I když to vystihuje přesnou podstatu Italů... Ale je něco jiného to zažívat v reálu a něco jiného koukat se na to v televizi. Kdyby byl děj lépe vystaven a nemotal by se jen okolo sexuálně pulzujících scén, hodnocení bych zvedl. Ovšem hudba je vážně, vážně dobrá! A líbil se mi ten přechod mezi dějem, kdy začala hrát hudba a ocitli jsme se ve filmových ateliérech, kabaretech atd.