Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

10 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Noo, Červený Trpaslík... Tento brilantní anglický sitcom je mi tak blízký, že mi docházejí i slova! Hltal jsem doslova jednu epizodu za druhou. Jakmile jsem dokoukal 52.díl, začal jsem se koukat zase od začátku. Ten humor je do jisté míry tak primitivní, ale vzhledem k dokonalým hereckým výkonům si ani nevšimnete těch slabších pasáží. Jako celek je to však neuvěřitelné. Trpaslík dělí populaci na dva tábory - na skalní fanoušky, a na ty, kteří jím opovrhují. Můj názor je, že komu se Trpaslík nelíbí, tak do něj zkrátka ještě nedorostl a nedokáže tento ojedinělý humor a skvělé hlášky ocenit. Nevím, co víc k tomu napsat. Maximálně tak - Super, Famózní, Pefektní! (P.S. Na tomhle sitcomu si lze vypěstovat velice těžkou závislost, které se nejde zbavit. Pomalu, ale jistě mě to zabíjí!)

 • poster

  Black Books (TV seriál) (2000)

  Zhlédnul jsem Black Books v rekordním čase jednoho dnu. Jedná se prostě o perfektní sitcom. Válel jsem se smíchy, dusil jsem se smíchy, umíral jsem smíchy. Humor je ve všech sériích vyrovnaný, lehce se odchylují spíš jen některé díly. Břitký britský humor u mě jednoznačně vede a Black Book je skvělým důkazem toho, že za La Manchem sitcomy fakt umí. Jediným mínusem je nízký počet sérií. Je až trestuhodné, že u tak skvělého seriálu vznikly jen tři řady.

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Skvělý, napínavý a neskutečně návykový seriál. Za tři dny jsem shlédl první sérii a nejradši bych ani nešel spát. Nechal bych si poslat obří pizzu a celou noc jen koukal a při tom jedl. Skvělý děj, skvělá psychologie postav, skvělý filmově působící vizuál. Jen já osobně bych to moc neškatulkoval do kolonky fantasy. Od fantasy totiž očekávám například různorodost ras, jako elfy, trpaslíky, či skřety. A navrch k tomu ještě postrádám magii, která do fantasy neodmyslitelně patří. Nicméně, opominu-li tento fakt, který Hře o trůny neubírá nic, jen mě osobně větší očekávání, tak je to prvotřídní záležitost! Edit. 26.6.2013 - Dokoukána i třetí série a je to vážně skvělá záležitost... Naprosto mě to dostalo, je to chladné, nepředvídatelné... Konečně pořádná šlupka, kde neplatí, že dobro vyhrává a zlo a zrada má značný náskok! Ale stejně doufám, že Daenerys bude ta, která ve finále usedne na Železný trůn!

 • poster

  2 $ocky (TV seriál) (2011)

  Když jsem na tento sitcom zcela náhodou narazil, bylo to jako zjevení nebo jako blesk z čistého nebe. Nejsem nijak předpojatý k americké seriálové tvorbě, ale co si budeme nalhávat, mnohdy bývá dost primitivní - alespoň co se sitcomů týče. 2 Broke Girls však mají styl a drzost - jen občas bývá trapná ta nekončící stereotypizace etnických či sexuálních menšin, ale jedná se jen o drobnou vadu na kráse. První série nasadila laťku hodně vysoko a další mají co dělat, aby se jí vyrovnaly. Někdy se jim to daří méně, někdy více. I tak se však jedná o zcela nadprůměrnou zábavu, která by zdaleka nebyla tak dobrá, nebýt skvělého hereckého obsazení. (Český dabing tohodle sitcomu je zlo, spousta dvojsmyslných jazykových vtipů v něm navíc zanikne, takže sledovat jedině v angličtině.) 1. série - 100%, 2. série - 95%, 3. série - 85%, 4. série - 60%

 • poster

  Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

 • poster

  Elita (TV seriál) (2018)

 • poster

  Sabrinina děsivá dobrodružství (TV seriál) (2018)

  S devadesátkovým sitcomem má nová Sabrina pramálo společného. Tentokrát se nehraje na humor, ale na temnou, krvavou a dekadentní podívanou, která se ale mnohdy bere příliš vážně, a tak sklouzává spíš k parodii. A to obzvlášť, co se milostné linky hlavní hrdinky, která by v 16 letech pro lásku až na kraj světa šla, týče. Chyběla mi také o něco větší provázanost mezi jednotlivými díly, i když komplexní rámec série měla. Sabrina je skvěle obsazená, vizuálně vymazlená a především napínavá. A i když je hlavní cílovka nějakých 16-20 let, neumenšuje to nic na faktu, že seriál dokáže zaujmout i starší, kteří jen občas musí být shovívavější k tomu přehnanému patosu.

 • poster

  Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

  Nesmrtelná animace, nesmrtelná roztomilost jakýchkoliv Aardmanských zvířatek, ačkoliv ovečky jednoznačně vedou! Navíc ovečka Shaun není jen pro ty nejmenší, já se u toho taky dost nasměju a aspoň si mám o čem povídat se svou šestiletou sestřenkou, která tu nezbednou ovečku žere úplně stejně jak já! A zrzavej kocour taky válí!!!