PavelR

PavelR

Pavel R

okres Brno

19 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Solaris (1971)

  Jasná špička, od začátku do konce. Plynutí příběhem dokola opakované lásky a bolesti. Myšlenky jsou servírovány pomalu a přitom tak naléhavě, že si je člověk vybaví ještě dlouho po skončení filmu. 1. zhlédnutí filmu mě naprosto uchvátilo, ale druhé bylo ještě lepší... Už se těším na 3 :-).

 • poster

  Všichni dobří rodáci (1968)

  Nádherný film o ošklivé době. V dobách temna a o dobách temna vznikají ty nejzásadnější díla. Tohle je jedním z nich. Proces kolektivizace, tvorba JZD, ve vedení ti největší lempli nebo hajzli z vesnice. Takhle to asi probíhalo v 98 případech ze 100. Životní role Radka Brzobohatého a troufám si říct i Vladimíra Menšíka.

 • poster

  Mrtvý muž (1995)

  Melancholické černobílé plynutí divokým západem, za tónů elektrické kytary, se zabijáky v zádech a indiány všude okolo. Vynikající.

 • poster

  Mechanický pomeranč (1971)

  Vynikající knižní námět zpracovaný ještě lépe na filmové plátno. "Věznice budou potřeba pro politické odpůrce, vrazi budou za pomocí nové metody přeléčeni a vráceni do společnosti".

 • poster

  Aguirre, hněv Boží (1972)

  Plavba objevitelů - dobyvatelů řekou jihoamerického pralesa. Vidina obrovského bohatství pohání jejich odhodlání plout dál a dál, okolní prales prohlašují za svůj majetek, za součást jejich samozvaného císařství a nějak si nevšímají, že nemají co jíst, plují neznámo kam a jejich řady kosí nepřátelsky naladění indiáni, kteří číhají po celé cestě. Úžasná role Klause Kinského - pro tyhle role se narodil.

 • poster

  Stalker (1979)

  Živé obrazy. Velmi pomalé putování Zónou - místem, kde nežijí lidé, s krásnou přírodou, kde i voda teče pomaleji. Nejartovější art film.

 • poster

  Svatá hora (1973)

  Film v mém hodnocení uzrál. Po prvním zhlédnutí v kině jsem měl velmi rozporuplné pocity. "O čem to vlastně mělo být?" Ale postupem doby jsem si jednotlivé scény vybavoval stále znova, až jsem si film musel pustit znova. A znova... a znova. Ulítlý film plný symbolů na církev, na lidské vlastnosti, podepřený skvělým soundtrackem. Stal se jedním z mých nej filmů.

 • poster

  Marketa Lazarová (1967)

  Výprava do středověku, na kterou musí být člověk naladěn. Natočeno tak, že má člověk pocit, že celý děj sleduje spíše z povzdálí. Výpravně, hudebně, zvukově propracováno do detailů.

 • poster

  Brazil (1985)

  Jízda Terryho Gilliama. Žánrově od všeho trochu a ještě něco navrch. Malou inspiraci lze hledat u Orwellova románu 1984, ale Brazil je natolik svébytně dílko, že každé srovnání je prostě mimo.

 • poster

  Zvíře (1977)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace