Tsuki003

Jednou budu člověk!!

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 13.1.2019  12:08
    Ano, šéfová! (TV pořad) (2018)

Smutná ukázka toho, jak tragický konec může vzít pořad, který prostě nechtějí tvůrci ukončit. Po mnohých řadách se Zdeněk Pohlreich nechal slyšet, že už s tímto končí, že na to nemá žaludek, nicméně se nechal přemluvit k dalším návratům. Jenže ve chvíli, kdy už toho opravdu nechal, se TV Prima radši pokusila vzkřísit mrtvolu, než aby takto úspěšný a oblíbený pořad důstojně nechala odpočívat v pokoji. Zkraje chvíli trvalo, než jsem si Pohlreicha oblíbila, ale pak mi nezbylo než obdivovat jeho schopnosti jak v oblasti gastromie, tak provozu, reklamy... zcela prosté logické uvažování, které ale nemá každý. Navíc má smysl pro humor, má jistý svůj styl, a v neposlední řadě je velice lidský - toho, kdo to potřebuje povzbudí, toho kdo by zasloužil nakopat do řitě, pomyslně nakopne. Je to prostě veliká osobnost a tu opravdu nedokáží nahradit dvě komické (nikoli zábavné) figurky, které mají rádoby zkušenosti z "velkého světa". Proč je to Santó a ne nějaký Honza nebo Kuba? Proč jsou to nesympatičtí lidé, naprosto neznámí a neznalí? Hnus. Milá TV Primo, laskavě uznej, že z Ano, šéfe není nutné dělat nekonečný seriál a vyrob něco nového, pokud možno dobrého. Ale to bychom jako diváci asi chtěli moc..

• 4.9.2018  11:46

Mno. Už po deseti minutách jsem začala uvažovat, jestli tenhle film stojí za to, věnovat mu čas. Takhle hloupé dialogy a ještě stupidnější texty jsem už nějakou dobu neslyšela. Ani předváděný humor není zrovna můj styl. Chtěla jsem tomu dát ještě šanci, ale dalších deset minut bylo až moc. Jdu dělat něco zábavnějšího. Třeba umýt nádobí.

• 18.2.2016  16:16

Ani nevím, jak bych to řekla, ale asi slovy "velké překvapení". Až takhle dobrý film jsem nečekala. První polovina byla hodně dojemná, pak se přidaly i občas vtipné nebo veselé prvky. Sandra Bullock byla výborná, to bylo překvapení zdaleka největší, myslím že jí role sedla a vyjádřila ji skvěle. Nemenší úžasný výkon předvedla i druhá hlavní role Quinton Aaron, který tím ale asi dosáhl na zatím nejvyšší příčku své kariéry. Konec filmu potěšil, protože jsem do té chvíle netušila, že se jedná o skutečný, reálný námět a o to to bylo silnější. Tady s tím filmem jsem strávila moc pěkné dvě hodinky svého života :)

• 4.1.2016  13:57

Pořád je to pěkné a sranda, když si člověk odmyslí to ječení a nešťastné pády. Tu ubohou starou babku si ale mohli nechat. Taky ubylo tučňáků a lemurů, což je pro mě mínus. Čeho si ale cením je, že i přes lví prostředí se nikdo nepokoušel neúspěšně napodobovat Lvího Krále (čemuž bych se dneska ani moc nedivila) a šlo si to vlastní cestou. Kdyby to šlo, dala bych tři a půl, ale na čtyři to asi nevidím.

• 29.12.2015  14:47
    Flashdance (1983)

Pro mě překvapivě, se v tomhle filmu moc romantice nevěnují. Je tam od všeho něco a výsledná směs se na tak malém prostoru moc nevyjímá. Ale dokážu si představit, čím tehdy zaujal. Jiné hudební/taneční filmy co znám jsou horší i lepší. Flashdance bych hodnotila jako lepší průměr. Velké plus jsou pro mě taneční scény, na těch někdo dost makal a nejvíc ti, kdo je odtančili samozřejmě.

• 29.12.2015  14:12
    Madagaskar (2005)

Z Madagaskaru je cítit, že byl určen pro podstatně mladší publikum, než jsem já. Usuzovat se dá už z množství různých krkolomných pádů typu amerických "cartoons" a taky z počtu výkřiků a neidentifikovatelných skřeků. Ale i tak si slušně udržuje tempo "moderních" animáků - vtip, nápaditost, pár postav co si zamilujete... bondovští tučňáci a pařící lemuři jsou teda nezapomenutelní... Naivita mínus, příběh plus. Výsledek, za mě velmi dobré. Prostě: I like to move it, move it...

• 26.12.2015  21:29
    Johančino tajemství (TV film) (2015)

No, jak to říct slušně. Přišel jsem, viděl jsem a nevěřil vlastním očím. Nuda a trapný humor. Řekla bych, že první velká chyba byl už scénář, v těsném závěsu druhá - obsazení. Tohle tajemství si tvůrci mohli nechat pro sebe.

• 25.12.2015  21:53
    Svatojánský věneček (TV film) (2015)

Trochu smutné pokoukání. Párkrát jsem se zasmála (třeba při představě, jak se utíkající prase s pláštěm na hřbetě stane vládcem smrti), ale spíš člověk nechápe stupiditu dialogů a směr, kterým se ubírá celý příběh. Bylo to chudé a nepohádkové. Princezna a trocha magie ještě dobrou pohádku nedělá. Navíc bohužel herecky vynikal jen Ivan Trojan a Vilma Cibulková, snaha trochu zanikla na malém prostoru vedlejších rolí. Celkový dojem je rozpačitý a asi už to nikdy znovu vidět nemusím. Škoda. Novým pohádkám vždycky ráda dávám šanci.

• 16.12.2015  15:29
    Počítání oveček (TV film) (1981)

Zajímavé zachycení něčeho, co se v životě občas stává. Je tu pěkně zpracované, jak se nemocniční personál snaží Hanku vychovávat. Ale přes všechnu snahu tam Anežka řekla velkou věc, že totiž ať je strýčků a tetiček kolik chce, jednu mámu to nenahradí. Téma pěkné, dobře pojaté i zpracované. Herci výborní. Akorát to není film, na který bych chtěla koukat pořád.

• 16.12.2015  15:19

Jako malý prcek jsem se vždycky těšila na konec, jak se tam ti tři švárové proměňují :) Pohádka moc pěkná, i když jsem jí plně začala chápat až když jsem trochu povyrostla. To mi pak došlo, že princ je vlastně pěknej blb a tím správňákem se teprve musí stát. Možná, když se na to kouknu s odstupem, chybí mi tam trochu vtipu. I když je pravda, že trik s Brzobohatým přišpendleným ke zdi, tam se zasměju vždycky, protože je to asi nejlepší scéna celýho filmu. Vzato kolem a kolem, mám tuhle pohádku ráda, řadím ji ke klasikám, ale jsou ještě takové, co mám o chlup radši.

• 14.12.2015  23:40
    Zlatovláska (TV film) (1973)

Znám plno lepších, ale ještě víc horších pohádek, než tuhle. Písničky mě jako dítě trochu štvaly, ale teď už mi nějak nevadí. A ty zvířátka byly celkem roztomilý :) Skoro vždycky se ráda znova kouknu.

• 11.12.2015  08:52

Zajímavé, ale nejsem si úplně jistá, jak to dokáže konkurovat v dnešní době. Možná jsem se u toho trošku nudila, přiznávám.

• 11.12.2015  08:47
    Dumbo (1941)

Překvapivě, moje první slza v Disney maratonu neukápla u Bambiho, ale tady. Připadá mi prazvláštní, že jsem si Dumba spojila s nějakým trochu jiným příběh (ani nevím, kde jsem na to přišla), každopádně mě to trochu překvapilo, že je to jiné, než si pamatuju. Ale koneckonců, viděla jsem to, když mi bylo asi pět let... Zato si pamatuju, že jsem u toho bulela už tehdy. Asi odsud pramenila moje několikaletá posedlost slony, měla jsem i plyšáka Dumba. Každopádně tenhle snímek opravdu dokáže pohladit. Létající slůně, oddaný myší kamarád, zlé zákeřné slonice a nekonečný zástup růžových slonů... co bych ještě chtěla?

• 11.12.2015  08:37
    Pinocchio (1940)

Hezky se na to kouká, i přes značný věk je to pořád zážitek. Z rodiny klasických disneyovek to asi nepovažuju za top, ale to je asi spíš proto, že mě už v knižní podobě (tam obzvlášť) ten dřevák tak trochu rozčiloval - narozdíl od knižní verze, kde je Picocchio vlastně pěknej hajzlík, tady se to hraje na naivitu a neznalost. Prostě trouba :) Ale užila jsem si to a to se počítá. Už úvodní písnička na mě dýchla nostalgickou atmosféru a ta mi vydržela až do konce.

• 13.10.2015  12:08
    Království Mustang (TV seriál) (2015)

Viděla jsem jen závěrečný díl, a řeknu vám, to teda byla nuda. Až na poskrovnu zajímavějších záběrů to byl dokument ve stylu "A tady vidíte horu. A stepní keře. Údolí. Keře. Průsmyk. Hora. Hora a údolí... občas proloženo pár větami komentátora nebo v horším případě poznámkami účastníků, nejčastěji komentujících... hádejte co? Ano, niceříkající záběry hor, keřů, aut jedoucích prašnou silnicí a průsmyků. Doufám, že ta cesta byla zábavnější, než dokumentující materiál.

• 10.10.2015  20:04

No tak, přiznávám, že tři hvězdy dávám spíš z nostalgie, pamatuju si Divoké kočky z dětství. A jelikož už to je poměrně dlouhá doba, moc jsem si ani nedokázala vybavit, jak to bylo nebo hlavně, jaké to bylo. A upřímně, čekala jsem to mnohem horší. I přes všechnu tu naivitu, křečovitost a nereálnost, nesympatičnost skoro všech postav / herců... no, je to takový (lehký) podprůměr, ale jak jsem už řekla, ach ta nostalgie...

• 19.9.2015  17:14

Ani nevím, co jsem přesně čekala, jestli zhoršení nebo udržení tempa z prvního dílu. Ale dvaadvacátou si Jump Street nijak nepohoršili. Je to pořád sranda, letní blockbuster jako vyšitý. Když se člověk chce pobavit, nevadí mu školní prostředí, a stupidní humor mísící se s celkem vkusným, doporučuju. Je obdivuhodný, jak si tvůrci poradili s téměř identickým dějem a zpracovali ho tak, že je to vlastně stejné, ale úplně jiné. Nevím už, jak to bude dál (jestli to bude dál), ale dvojka funguje. Mimochodem, až mě překvapilo, jak si Channing Tatum a Jonah Hill docela sedí. A ještě jedno překvapení na konec - velmi vyvedené závěrečné titulky.

• 19.9.2015  17:00
    Rock of Ages (2012)

Bez mučení - mě to docela bavilo. Muzika slušná, kýčovitě vtipné a dobrý výběr herců. Tom Cruise mě mile překvapil (hlavně tím zpěvem) a nemyslím si, že by bylo za co se stydět. Akorát škoda, že ta ústřední dvojice vypadá spíš, jako když vypadli z Disney Channel. Ale co se dá dělat, tak nějak to k tomu patřilo a výsledný efekt byl dobrý - pobavila jsem se a nemám pocit, že bych tímhle filmem ztratila dvě hodiny času.

• 24.8.2015  03:50

No tak to byl nářez :) Je mi jasné, že každý tušíme béčkovost filmu Mortal Kombat. Na druhou stranu to svoje B nese velmi hrdě a s vtipnou elegancí. V podstatě se na to člověk musí dívat jako na staré kung-fu filmy, protože pak je to zábava. Maličko to stagnuje těsně před koncem, některé choreografie jsou až vtipný a Bridgette Wilson je upjatá jak žehlící prkno. Ale odpouštím všem, protože jsem měla možnost vidět Lindena Ashbyho - tak, jak mu to sakra sluší. Jdu si pobrečet do kouta a tiše poděkovat tomu, kdo ho obsadil...

• 22.8.2015  00:21

No, asi takhle. Nebylo to tak hrozné, že bych si hodinu a půl kousala nehty nudou, ale víc než jako průměr bych to neoznačila. Tenhle film, mám dojem, jakousi pointu původně měl, ale během sledování, ani po skončení filmu se ke mně nějak nedostavila. Nic hodnotného mi to nedalo. Možná pár nástřelů k zamyšlení, ale všechny se ztratily v nejasné mlze čehosi...

• 22.8.2015  00:17

WD v době, kdy princezny měly ještě lidské proporce :) Sněhurka je možná dneska už jinde, ale pro mě je to taková třešinka na dortu animovaných pohádek. Možná jí nadržuju spíš ze sentimentálnosti, ale vždycky bude patřit k mým Disney-klasikám.

• 22.8.2015  00:11
    Fantazie (1940)

Kouzelná podívaná. Vždycky bylo a bude nesnadné někomu vysvětlit, co se odehrává v mé hlavě, když slyším hudbu - a na žánru až tak nezáleží. Tenhle snímek se tomu dá aspoň připodobnit. Každopádně když pominu fakt, že jsem se dívala nadvakrát, je to kouzelné a ve své prostotě geniální. Mojí nejoblíbenější částí je Louskáček.

• 27.5.2015  15:22
    Rocker (2001)

Rock Star - už jen ten název mě nalákal. Ale film byl vcelku dost příjemný, hlavní herecké obsazení dobré a hlavně ten soundtrack... :) Příběh byl možná trochu "pohádkový", ale přirovnala bych to třeba k Příběhu Rytíře - ve svý neskutečnosti je to parádní a půvabná podívaná. Když se nad tím tak člověk zamyslí, je pravda, že si kolikrát lidi přejí neskutečný věci, o kterých pak zjišťujou, že je vůbec k životu nepotřebují, nebo i hůř - vůbec je nechtějí. A někdo má to štěstí, že na to přijde včas...

• 27.5.2015  15:15

Kdysi dávno, ještě jako malá slečna, jsem tohle viděla na HBO asi pětkrát. Teď po letech jsem na film znovu narazila a jo, docela chápu, že se mi to tenkrát mohlo líbit, ale dneska už mi to připadá jako neskutečně přiblblá blbost. Potenciál by to mělo, stupidním vtípkům parodujícím hudební průmysl (a způsob, jakým funguje svět mladých) jsem se taky zasmála, ale to je asi tak všechno. Krom té vtipné části je ten film přehlídka trochu i trapných, zbytečně přehnaných situací. Znova už to nejspíš vidět nemusím. Děsivý je, že za posledních čtrnáct let se toho moc nezměnilo a vymývat mozky je pořád děsně snadné - a ani k tomu není zapotřebí mixovací pult a dva padouši pro zasmání...

• 26.5.2015  16:12

Dle mého dost nedoceněný snímek. Místy je to k popukání, parodický směr je totiž jasně daný, a až na vyjímky (jednu) výborně herecky obsazené. Nepopírám, že bomba světa to asi není, ale u mě Svatba upírů docela zabodovala. Mimochodem, že takhle dobře podané upíří "zabíjení" najdu zrovna tady, jsem opravdu nečekala...

• 27.2.2015  15:38

Tak jsem si splnila i tento velký dluh filmovému sci-fi žánru. Konečně. Po shlédnutí absolutně nechápu, že jsme na to koukali jako děti - nebo se spíš divím, že se mi už tenkrát neprotrhly slzné kanálky. Musím říct, že za tím příběhem vidím něco víc, než jenom přistání mimozemšťanů. Koneckonců, už se E.T. stal klasikou a já proti tomu nemůžu nic říct. Je tam hned několik scén, které se s velkým úspěchem (no...) napodobují dodnes a že "E.T. volá domů" jsem uměla ještě dřív, než jsem dokázala pochopit, o čem ten film vůbec je. Nicméně na pět hvězdiček to u mě není. Těsně, ale E.T.mu, zdá se mi, přece jenom něco chybělo...

• 27.2.2015  11:37

Tahle nehorázná blbost mě bavila. Nese se v duchu moderních komedií, které se zaměřují na teenagery (a ty, co se jimi ještě pořád snaží být) a tomu je přizpůsoben vzhled, prostředí i styl humoru. Ale co se dá dělat, i přesto, že jsem některé scény spíš nestačila zírat a tiše trpěla, docela výrazně převažuje dobře koukatelný film. Hlavní dvojice byla poměrně dobře sladěná, a i když příběh jako takový byl jasně daný a předvídatelný, hodně často to ujede někam, kam bych to asi nečekala. Možná, že za pár let při pohledu na svoje hodnocení udělám facepalm a budu se hodně divit, ale zrovna teď mi 21 Jump Street přišlo docela vhod. Mimochodem, miniroličku, kterou tady ztvárnil Johnny Depp (nejspíš narážka na stejnojmenný seriál), to bylo k popukání. Na tak malém prostoru může excelovat jen málokterý herec a Johnny to dal pěkně.

• 25.2.2015  16:11
    Komici na jedničku (TV pořad) (2010)

Poměrně zajímavý pořad. Samozřejmě, tomu, komu je česká kinematografie a její představitelé ukradení, pro toho to asi nemůže mít nějaký větší význam. Hlavně první série se velmi vyvedla, bylo to ozvláštněné těmi osobními předměty, muzejními rekvizitami. Pak to ale začalo být všechno na jedno brdo a jednotlivé díly mi připadaly tak zmatené, že z toho nešlo vydestilovat ani ty základní data a životní fakta - ale to nejspíš nebyl ani záměr tvůrců. Jsou to spíš takové minidokumentíky a sondy do života těch komediálních osobností. Jako plus uznávám, že se jim překvapivě podařilo zaměřit nejen na publikum - znalce, tak i na takové ty "přivandrovalce", kteří na téma narážejí náhodou. Vcelku bych řekla, že se jim to povedlo, ale že bych si z toho sedla na prdku, to tedy ne.

• 23.2.2015  17:38
    Divoké sny Maxipsa Fíka (TV seriál) (1983)

Pokračující série maxipsa Fíka už mě tak nenadchla, i když si pořád udržuje kvalitu. Vyprávění snů je sice fajn, ale já bych radši nějaká ta normální dobrodružství. Z celé série mě nějak víc zaujal asi jenom ten díl o hledání pokladu, kdoví proč :)

• 23.2.2015  17:36
    Maxipes Fík (TV seriál) (1976)

Fík. Taky jsem jednu dobu chtěla obrovskýho psa s tímhle jménem... a jako mnohým jiným mi to bohužel nevyšlo. Takže aspoň vzpomínám a rozjímám, když se někde mihne maxipes Fík. Dodneška to mám někde v knižní podobě, ale s hlasem pana Dvořáka je to přece jenom lepší :)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8