Tsuki003

Jednou budu člověk!!

2 body

1 3 5 6 7 8 následující >>
    • 16.1.2013  20:11

Taková roztomilá drobnost, která je povedená. Nasraný kůn konečně dostal hlavní roli! :)

• 16.1.2013  20:05
    Na vlásku (2010)

I přesto, že moderní animáky mi připadají nějak ochuzené o tu kouzelnou klasickou kresbu starších Disneyovek a jim podobným, vývoj se prostě nedá zastavit a sotvakoho by dneska asi napadlo natočit pohádku s animací Lvího Krále. Každopádně tohle se mi zapisuje do podvědomí jako "moderní Disneyovka klasického žánru". Má to všechno. Vtip, půvab, skvělé charaktery, nejen originální zápletku (i když malinko, malinkato poupravenou, že? :D) ale i osobité přídavky v podobě super nasranýho koně, skvělých banditů a hlavní hrdina sice není "prince charming", ale "charming" je určitě ;)

• 16.1.2013  19:21

Smutný, smutný, smutný. Nikoli příběh, ale to zpracování. Animace je děsná, příběh přinejmenším podivný a směšný a chování postav je zarážející. Tohle už asi vidět nechci. V některých verzích to vyznívá, jako že je Popelka hloupá, ale tady byla přímo nesnesitelná. Na druhou stranu, dokoukala jsem to až do konce. Držela to jenom zlá macecha Sigourney Weaver, která ale stejně prohrála. Tak co s tím? Dvě hvězdičky jsou až dost.

• 16.1.2013  19:17

Vánoční koleda je snad to nejklasičtější, co se o Vánocích dá vyprávět. A když navíc ještě někdo vyprávět umí! Viděla jsem v originále i s dabingem a nemyslím si, že by byl Jim Carrey vyloženě nenahraditelný (protože u něj mi šlo vždy především o ty grimasy a pózy). Ale i tak je výkon hlasového dabingu dost dobrý. Animaci bych až tolik neměla co vytknout, i když by nemusela být taková... "ztuhlá". Mě absolutně pohltil příběh a i když byly scény, které se dají označit za zdlouhavější, jiné to zase plně nahrazují. Za nejpovedenější považuji odchod ducha přítomných Vánoc a příchod ducha Vánoc budoucích. Celá tahle scéna je velmi působivá. A Marley :) Krása, fakt se jim to povedlo.

• 16.1.2013  19:12
    Pretty Woman (1990)

Tak jsem si konečně našla čas i na tuhle klasiku. Nedá se zapřít, že ve svém žánru tenhle film rozhodně patří k těm lepším, ne-li nejlepším. Chvílemi je to patetické, ale to se u romatiky dá odpustit ne? :) Člověk si občas musí připustit, že když se někomu plní sen, je to krásné. Každý má právo snít.

• 16.1.2013  19:09
    Bohoušův syn (TV film) (1975)

Pro mě o něco méně přitažlivé, jak originál Bohoušek, každopádně neurazí. Nakonec, proč ne, alespoň je to co se příběhu týče, originální. Jen ten konec chtěl uspíšit a oživit.

• 16.1.2013  19:07
    Bohouš (TV film) (1968)

Bohoušek, ten nikdy nezklame. To bylo v dobách, kdy se v Čechách ještě uměly natáčet pěkné filmy. A nebylo k tomu zapotřebí víc, než dvě místnosti, pes a tři herci. Zlatej Menšík, zlatej Sovák.

• 16.1.2013  19:06

Chachá, klasika pro mě z dob dávno minulých, každopádně to patří k mému dětství stejně dobře, jako k Vánocům. Tenkrát se prostě žilo jinak ;)

• 16.1.2013  19:04

Yup. Tak tohle se moc nepovedlo. Liga výjimečných... zajímavý nápad - ale to jsem si říkala na začátku. Po dvaceti minutách přišlo zklamání v podobě dost děsivého příběhu, ty dialogy taky nic moc... uh, aspoň jeden pěknej záporák, ale je tak neskutečně lame, že je mi z toho do breku :D Doriane... celou dobu (SPOILER!) si tam s nima "drsně" hraje, a pak v závěru filmu mu ani ne v deseti vteřinách nakope prdel upírka, (!KONEC SPOILERU!) co v jednom kuse působí jednak trochu uhozeně, a druhak jako někdo, kdo si šlehnul krev nebo co... No, výprava velkolepá a člověk se zasměje. Ale jen jednou a dost!

• 16.1.2013  18:55
    Dům života (2001)

Zajímavé. I přesto, že na stoprocent to není, dokáže to ve mně vyvolat pocit, že strávený čas nad tímhle filmem za to stál. Líbil se mi soundtrack, líbili se mi herci, zajímavé záběry... Ale nacházím malé trhliny ve scénáři a některé záběry byly... no, smát se u dramatu asi není to pravé, takže řekněme na protočení očí.

• 8.1.2013  15:38
    Rozsudky soudce Ooky (TV film) (1988)

Mám dilema. Pohádka krásná, se zdařilým příběhem, postrádající trapnost jiných televizních pohádek a navíc, Donutil s parukou... Nadruhou stranu ve svém věku něco o Japonsku vím a v téhle jedné hodině je tolik trestuhodných chyb, že mě až bolí oči. Ale co, pohádka by měla být primárně pro děti a ty nejspíš takové detaily nezajímají. Moudrost vítězí nad krásou ;)

• 6.1.2013  02:52

Krásná vánoční pohádka se vším, co by měla mít. A navíc, nádherná animace ;)

• 5.1.2013  02:01

Nedá se zapřít moje láska k Disneyovkám, protože jinak si nedovedu vysvětlit, proč mám u tak naivního vánočního příběhu takovou krásnou vánoční náladu. Povedená krásná věc, Goofy s Maxem jsou pro mě málo známé postavičky, ale díky tomuhle jsem si je zamilovala :)

• 5.1.2013  01:26

Možná vzaté trochu "z vlaku", ale pro děti je to tak stejně nejlepší. My dospělejší si alespoň vychutnáme skvělou práci, kterou Disney prostě umí. Ale stejně, duch budoucích Vánoch byl tak či tak trochu k pousmání - malá dětská verze.

• 5.1.2013  01:22

Pohádka o tom, jak se jeden bručoun (trochu) polepšil a že "ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc" :) Jasné poselství filmu se nedá zapřít, ale Marvan a Kemr... mimoto je to už klasika.

• 5.1.2013  01:19
    Čepice (TV film) (1983)

Krásná vánoční dvacetiminutovka. Velmi předvídatelný děj, ale stejně je to milé :)

• 28.12.2012  16:46
    V peřině (2011)

Popravdě, mně se líbí kdejaká pitomost, ale co je moc, to je moc. Nevím, jakým způsobem přesvědčili tolik známých tváří dnešní doby (včetně skupiny Kabát, která přispěla svými skladbami přímo pro film...) aby se takhle zaprodali. Každopádně ne ne ne! Tohle se vážně nepovedlo. Jedinou hvězdu za Lucku Bílou, za poněkud "nečeské" vzezření téhle "pohádky" a snad i dobrý nápad, jehož zpracování ale bohužel hluboce urazilo českou kinematografii. Parodie na muzikál?

1 3 5 6 7 8 následující >>