Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Pohádka
  • Akční

plakát

Footloose: Tanec zakázán (2011)

Velice americké - korektnost, bůh, motozábava a prosazování se proti systému. Najde se tam hromada klišé, ale zase taková katastrofa to není - asi takový styl neurazí, nenadchne. Ale přišlo mi to jako průměrný, v pohodě koukatelný film z prostředí středoškoláků. Jestli je tohle remake, pak chápu, proč je to lehce cringy, přece jen tématika zakázaného tance do osmdesátých let sedí mnohem lépe, ale možné je všechno.. Soundtrack je z větší části moc povedený.

plakát

Cirque du Soleil: Toruk (2016) (divadelní záznam)

Živá show v O2 areně byla strhující, ale i dodatečné shlédnutí záznamu mě dostalo. Je to krásné, tvůrci si dali práci se všemi aspekty, pohádkový příběh s dojemnou pointou, výborná akrobacie, nápadité prvky, dokonce i kostýmy, světla... a neuvěřitelná 3D kulisa. Musím říct, že jsem opravdu ráda, že jsem to viděla naživo, je tam mnoho momentů, kdy je výhoda vidět scénu z vyvýšeného místa (například scéna s tančícími květy), na záznamu to tak nevyniká. Ale i tak, myslím že to není naposledy, co jsem se na Toruka podívala.

plakát

Staré pověsti české (2012) (TV seriál)

V dnešní době počítačové 3D animace mě potěší každé dílo, které vzniklo způsobem loutkovým či ve staré 2D kreslené animaci - nebo i pokud to tento starý dobrý styl aspoň připomíná. V tomhle ohledu nemám Pověstem moc co vytknout, i když na styl kresby jsem si díl dva zvykala. Přijde mi to (ne nepříjemně) zjednodušené, občasné moderní prvky (poznámky typu Bivoj honil kance asi tam, kde dneska sídlí Česká televize) nejsou nijak extra rušivé, spíš oceňuju velmi nenásilný způsob, jak starou látku přiblížit dnešním dětem. To, že je škoda že mnoho dnešních děti evidentně nedokáže pojmout pohádky, kde Popelka chodí do kostela nebo na ples a nikoliv na diskotéku je jiná, dost ostudná věc. Co se mi ale nelíbí je přístup k ženám tady, je vidět, že to tvořili muži :D Nicméně je pravda, že tehdy byly věci jinak. A potom mi přijde škoda, jak je dětem trochu upírána možnost uplatňovat fantazii, nevidím důvod, proč je nutné ukazovat, že Libuše byla děsně chytrá, ale věštit neuměla. Proč nenechat dítko, ať tomu všemu věří a samo si časem najde vysvětlení. Suma sumárum mi z toho vychází lepší průměr, škoda té nedotaženosti, i když pokus to byl dobrý.

plakát

Vánoční panenka (2004) (TV film)

U jedničkových televizních pohádek jsem si zvykla moc neočekávat, i tak se ale sem tam něčemu podaří mě překvapit. Přes jasné morální poselství to má hlavu a patu, pohádkový nádech a dobrý konec, to vše zaobalené do vánoční atmosféry. Představitel Našeptávače byl naprosto dokonalý a mám dojem, že jsem zahlídla, že to chvílemi zkoušel i na dospělé :) Hvězdu ubírám trochu za šroubovanost hlavní představitelky - ale budiž jí odpuštěno, když je to malé děvče. Ale hlavně za tu uťáplou paní domácí, to se mi opravdu nelíbilo.

plakát

Dirty Dancing (2017) (TV film) odpad!

Já hlavně vůbec nerozumím, proč to muselo vzniknout. Zbytečně vynaložená energie, peníze a (snad) úsilí, jejichž výsledek nejenže není k ničemu, ale co hůř, ještě nadto šíří znechucení a vlasy stavějící hrůzu.

plakát

Ano, šéfová! (2018) (TV pořad)

Smutná ukázka toho, jak tragický konec může vzít pořad, který prostě nechtějí tvůrci ukončit. Po mnohých řadách se Zdeněk Pohlreich nechal slyšet, že už s tímto končí, že na to nemá žaludek, nicméně se nechal přemluvit k dalším návratům. Jenže ve chvíli, kdy už toho opravdu nechal, se TV Prima radši pokusila vzkřísit mrtvolu, než aby takto úspěšný a oblíbený pořad důstojně nechala odpočívat v pokoji. Zkraje chvíli trvalo, než jsem si Pohlreicha oblíbila, ale pak mi nezbylo než obdivovat jeho schopnosti jak v oblasti gastromie, tak provozu, reklamy... zcela prosté logické uvažování, které ale nemá každý. Navíc má smysl pro humor, má jistý svůj styl, a v neposlední řadě je velice lidský - toho, kdo to potřebuje povzbudí, toho kdo by zasloužil nakopat do řitě, pomyslně nakopne. Je to prostě veliká osobnost a tu opravdu nedokáží nahradit dvě komické (nikoli zábavné) figurky, které mají rádoby zkušenosti z "velkého světa". Proč je to Santó a ne nějaký Honza nebo Kuba? Proč jsou to nesympatičtí lidé, naprosto neznámí a neznalí? Hnus. Milá TV Primo, laskavě uznej, že z Ano, šéfe není nutné dělat nekonečný seriál a vyrob něco nového, pokud možno dobrého. Ale to bychom jako diváci asi chtěli moc..

Čáry máry fuk (1995)

Mno. Už po deseti minutách jsem začala uvažovat, jestli tenhle film stojí za to, věnovat mu čas. Takhle hloupé dialogy a ještě stupidnější texty jsem už nějakou dobu neslyšela. Ani předváděný humor není zrovna můj styl. Chtěla jsem tomu dát ještě šanci, ale dalších deset minut bylo až moc. Jdu dělat něco zábavnějšího. Třeba umýt nádobí.

Zrození šampióna (2009)

Ani nevím, jak bych to řekla, ale asi slovy "velké překvapení". Až takhle dobrý film jsem nečekala. První polovina byla hodně dojemná, pak se přidaly i občas vtipné nebo veselé prvky. Sandra Bullock byla výborná, to bylo překvapení zdaleka největší, myslím že jí role sedla a vyjádřila ji skvěle. Nemenší úžasný výkon předvedla i druhá hlavní role Quinton Aaron, který tím ale asi dosáhl na zatím nejvyšší příčku své kariéry. Konec filmu potěšil, protože jsem do té chvíle netušila, že se jedná o skutečný, reálný námět a o to to bylo silnější. Tady s tím filmem jsem strávila moc pěkné dvě hodinky svého života :)

plakát

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Pořád je to pěkné a sranda, když si člověk odmyslí to ječení a nešťastné pády. Tu ubohou starou babku si ale mohli nechat. Taky ubylo tučňáků a lemurů, což je pro mě mínus. Čeho si ale cením je, že i přes lví prostředí se nikdo nepokoušel neúspěšně napodobovat Lvího Krále (čemuž bych se dneska ani moc nedivila) a šlo si to vlastní cestou. Kdyby to šlo, dala bych tři a půl, ale na čtyři to asi nevidím.

Flashdance (1983)

Pro mě překvapivě, se v tomhle filmu moc romantice nevěnují. Je tam od všeho něco a výsledná směs se na tak malém prostoru moc nevyjímá. Ale dokážu si představit, čím tehdy zaujal. Jiné hudební/taneční filmy co znám jsou horší i lepší. Flashdance bych hodnotila jako lepší průměr. Velké plus jsou pro mě taneční scény, na těch někdo dost makal a nejvíc ti, kdo je odtančili samozřejmě.

Ovládací panel
2 body