• Pohádka

Vánoční koleda (2009)

Vánoční koleda je snad to nejklasičtější, co se o Vánocích dá vyprávět. A když navíc ještě někdo vyprávět umí! Viděla jsem v originále i s dabingem a nemyslím si, že by byl Jim Carrey vyloženě nenahraditelný (protože u něj mi šlo vždy především o ty grimasy a pózy). Ale i tak je výkon hlasového dabingu dost dobrý. Animaci bych až tolik neměla co vytknout, i když by nemusela být taková... "ztuhlá". Mě absolutně pohltil příběh a i když byly scény, které se dají označit za zdlouhavější, jiné to zase plně nahrazují. Za nejpovedenější považuji odchod ducha přítomných Vánoc a příchod ducha Vánoc budoucích. Celá tahle scéna je velmi působivá. A Marley :) Krása, fakt se jim to povedlo.

Pretty Woman (1990)

Tak jsem si konečně našla čas i na tuhle klasiku. Nedá se zapřít, že ve svém žánru tenhle film rozhodně patří k těm lepším, ne-li nejlepším. Chvílemi je to patetické, ale to se u romatiky dá odpustit ne? :) Člověk si občas musí připustit, že když se někomu plní sen, je to krásné. Každý má právo snít.

Bohoušův syn (1975) (TV film)

Pro mě o něco méně přitažlivé, jak originál Bohoušek, každopádně neurazí. Nakonec, proč ne, alespoň je to co se příběhu týče, originální. Jen ten konec chtěl uspíšit a oživit.

Bohouš (1968) (TV film)

Bohoušek, ten nikdy nezklame. To bylo v dobách, kdy se v Čechách ještě uměly natáčet pěkné filmy. A nebylo k tomu zapotřebí víc, než dvě místnosti, pes a tři herci. Zlatej Menšík, zlatej Sovák.

Lišáci, Myšáci a Šibeničák (1970)

Chachá, klasika pro mě z dob dávno minulých, každopádně to patří k mému dětství stejně dobře, jako k Vánocům. Tenkrát se prostě žilo jinak ;)

Liga výjimečných (2003)

Yup. Tak tohle se moc nepovedlo. Liga výjimečných... zajímavý nápad - ale to jsem si říkala na začátku. Po dvaceti minutách přišlo zklamání v podobě dost děsivého příběhu, ty dialogy taky nic moc... uh, aspoň jeden pěknej záporák, ale je tak neskutečně lame, že je mi z toho do breku :D Doriane... celou dobu (SPOILER!) si tam s nima "drsně" hraje, a pak v závěru filmu mu ani ne v deseti vteřinách nakope prdel upírka, (!KONEC SPOILERU!) co v jednom kuse působí jednak trochu uhozeně, a druhak jako někdo, kdo si šlehnul krev nebo co... No, výprava velkolepá a člověk se zasměje. Ale jen jednou a dost!

Dům života (2001)

Zajímavé. I přesto, že na stoprocent to není, dokáže to ve mně vyvolat pocit, že strávený čas nad tímhle filmem za to stál. Líbil se mi soundtrack, líbili se mi herci, zajímavé záběry... Ale nacházím malé trhliny ve scénáři a některé záběry byly... no, smát se u dramatu asi není to pravé, takže řekněme na protočení očí.

Kapsáři a falešný uhlíř (1988) (TV film)

Mám dilema. Pohádka krásná, se zdařilým příběhem, postrádající trapnost jiných televizních pohádek a navíc, Donutil s parukou... Nadruhou stranu ve svém věku něco o Japonsku vím a v téhle jedné hodině je tolik trestuhodných chyb, že mě až bolí oči. Ale co, pohádka by měla být primárně pro děti a ty nejspíš takové detaily nezajímají. Moudrost vítězí nad krásou ;)

Co se stalo o Vánocích (1999)

Nedá se zapřít moje láska k Disneyovkám, protože jinak si nedovedu vysvětlit, proč mám u tak naivního vánočního příběhu takovou krásnou vánoční náladu. Povedená krásná věc, Goofy s Maxem jsou pro mě málo známé postavičky, ale díky tomuhle jsem si je zamilovala :)