Bila_pani

Bila_pani

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 29.3.2013  13:42
    Mama (2013)

Nebýt toho idiotského konce a podivného, mimozemsky vypadajícího stvoření, dosáhl by film na 4*. Jinak celkem kvalitně natočené dílo, pár dobrých lekaček, přijatelná hudba a ucházející herecké výkony i atmosféra. Znalci (takže celá komunita CSFD) budou ironicky glosovat typická hororová klišé, kterým se film nevyhýbá, ovšem je to příjemná podívaná, které velice napomáhá Jessica Chastain (měla by se v reálu přebarvit na černo).

• 2.2.2013  12:24
    Zkoušky z dospělosti (TV seriál) (1980)

Tak špatně natočený seriál jsem neviděla už dlouho, ale což, člověk se u toho aspoň zasměje.

• 18.12.2012  16:25

Měla jsem se za emocionálně vysmahlého člověka, ale po zhlédnutí tohoto dokumentu jsem trochu změnila názor. Krásně zpracovaný dojemný příběh s autentickými záběry a výpověďmi zainteresovaných osob. Přítomnost lidí jako je pan Winton na tomto světě mě nutí vidět budoucnost světa v když už ne růžových, tak aspoň světlých barvách. Jeho příběh by mělo vidět co nejvíc lidí. A jen tak na okraj, není úžasné, že má pan Winton už 103 let? Asi začnu věřit na karmu...

• 3.10.2012  14:53

Hodně nudná OVA. Téma Alenky v říši divů je už tak dost ohrané, tak proč ho ještě strkat do OVY? Aby tohle téma i přes svou profláklost zaujalo, mělo by být zpracováno zajímavě a neotřele, ale tahle OVA fakt za zhlédnutí nestojí. Animace nudná, spíš než o plynulou animaci se jedná o pohyblivé obrázky, které párkrát do animace přejdou... ani moc vtipné mi to nepřišlo. Některé fanoušky to možná potěší, ale já doporučuji neplýtvat časem a ke zhlédnutí si vybrat radši sérii filmů Code Geass: Boukoku no Akito ;)

• 5.9.2012  13:37

Tohle můžu vidět fakt i po sté :D Jakoubku, vy nevíte, kolik vám je let? To je naše maminka! Vždyť umřela... legendary

• 14.6.2012  16:00
    Elfen Lied (TV seriál) (2004)

Na tohle anime většina lidí pěje ódy; moje zklamání tak už snad ani nemohlo být větší. Všudypřítomná nahota, oddělování hlav a končetin a hektolitry krve mě nechaly naprosto chladnou. Jednání postav nedává absolutně smysl - když už je Lucy nelítostný vraždící psychopat, tak proč proboha pláče na krku tomu slabomyslnému Koutovi? A ****následují SPOILERY, pokud se na tohle někdo teprve plánuje podívat, doporučuju dál nečíst**** zápletka s jejím rádoby roztomilým kuňkajícím alter egem mi přišla opravdu za vlasy přitažená. Proč Kurama nejdřív tvrdí o Lucy, že je jeho dcera, pak se muchluje s Nanou a slibuje jí, že pro ni udělá první poslední, a nakonec se nechá odpálit spolu s tou příšerou na vozíčku? Proč jsou ti nejhorší dicloniové vždycky mladé dívky v rozpuku mládí (fanservis jak stehno)? Jediná postava, kterou jsem si oblíbila a které mi bylo opravdu upřímně líto, byla Mayu. A jediná věc, která se mi opravdu velmi líbila, byla nádherná písnička z openingu (animace v duchu pornografické variace na Gustava Klimta už méně...), tím spíš mě zabila prostoduchost té slaďárny v endingu. A animace? Zajímavý kontrast velmi pěkně ztvárněného prostředí a nudné a ploché animaci postav. Elfen Lied je anime, které se snaží obsáhnout úplně všechno - tragédii, melodramatickou romanci, spletitý vztahový trojúhelník, brutální scény plné krve a hentai. Výsledkem je neuvěřitelný mišmaš, který je pro některé naprostým vrcholem anime tvorby, pro mě je to kravina, na kterou se už podruhé nepodívám.

• 12.6.2012  16:40
    Špionky (TV seriál) (2001)

Jako malá jsem to žrala, ale když se na to podívám dneska, dost se nudím... takový průměrný seriál. Ale je v tom kus mého dětství. Vždycky jsem jim záviděla tu výbavu :D

• 5.6.2012  17:18
    Takešiho hrad (TV pořad) (1986)

Miluju Japonce. Jsou fakt divní.

• 2.5.2012  13:44
    Máj (2008)

Překvapuje mě, jak moc se tady v komentářích objevují věty jako "Vždyť to vůbec nemá děj!" "O čem to jako mělo být?" Moc krajiny, moc patetických gest a záběrů, moc nahoty... vážení, četli jste báseň? Má ta nějaký děj? Mladičká Jarmila spí se starým mlynářem, pak ale pozná šarmantního loupežníka Viléma, do kterého se zamiluje, ovšem nemůže starého jen tak opustit. A když se Vilém dozví, že to J. hraje na dvě strany, neváhá a toho druhého podřízne. Ale šok, on je to jeho vlastní otec! (náhoda jak stehno) Za otcovraždu je potrestán a Jarmila to vyřeší jako silná a schopná žena! Skočí z útesu. ...příběh jak z červené knihovny. Máj opravdu nestojí na zápletce, ale na mistrovském básnickém umění K. H. Máchy, na zvukomalbě, nádherných slovních spojeních a mámivém vykreslení krajiny. Myslím, že F.A. Brabec zvládl převedení Máje na filmové plátno nad očekávání dobře. Jímavá recitace v podání Jana Třísky doplněná o záběry malebné krajiny, dobré herecké výkony (mladší generace trochu zaostává - až na Hádka - ale poradili si docela obstojně; a na oba hlavní představitele se moc hezky dívá), bravurně ovládnutá kamera a pěkná hudba. O tyhle pilíře se Máj opírá a kdo v tom hledal nějakou hlubokomyslnou myšlenku, je vedle jak ta jedle a měl by si ujasnit, o čem vlastně romantismus jakožto směr je. Film má taky pár záporů, jistě - jako třeba nepochopitelná písnička ve scéně, kdy má Vilém haldy poté, co zabil svého otce, pak dost divně zpracovaná scéna smrti starého mlynáře a v některých momentech bylo té nahoty vážně až příliš (pardon, ale nazvat to jako "film pro celou rodinu", když záběry na Jarmilina prsa by, kdyby se sečetly, trvaly dohromady snad deset minut, mi přijde trochu zvláštní...). Ale celkově se mi toto zpracování líbilo a myslím, že se za něj náš národ fakt stydět nemusí.

• 15.4.2012  12:24
    TýTý 2011 (TV pořad) (2012)

Dost nudný večer, ale úplně průšvih to nebyl. Výkon moderátorek mě nijak extra nezaujal, ale nelezly mi na nervy, což je v dnešní době, kdy má status moderátor každý zoufalec, plus. Hudební vystoupení vesměs nudné, Michal David jako zpěvák roku poukazuje na to, že si tenhle stát opravdu zaslouží tu vládu, co má; ovšem vítězství Partičky a Tomáše Kluse a uvedení Radka Brzobohatého do dvorany slávy celkové hodnocení trochu vyvážily.

• 3.4.2012  16:23

Donutila mám docela ráda, ale v tommhle snímku mi opravdu hodně neseděl. Bittová mi připadala tak nemastná, neslaná. První polovina filmu mi připomínala spíš frašku (asi ze mě nikdy nebude fanoušek muzikálů), u druhé už jsem vinou únavy téměř usla, ale myslím, že si ji pouštět znova nebudu. Pro mě velice průměrný počin, který stačí vidět jednou - a když ho nezhlédnete, taky se nic nestane. Co se mi na filmu líbilo snad nejvíc, byl mladý Bolek Polívka, který byl fakt sekáč, než začal chlastat jak duha (nebo spíš než se to na něm začalo náležitě projevovat).

• 2.4.2012  19:12

Fascinující a pro mě velice inspirující dílo, vždy mi nabídne něco nového. A navíc je k němu perfektně vybraná hudba.

• 15.3.2012  14:11

Hvězdičky za scénu, kde Paris projede hlavou dřevěný kůl, a za závěrečné titulky se songem od My Chemical Romance.

• 10.3.2012  19:05
    Moucha (TV seriál) (1999)

Tenhle seriál mě téměř vyléčil z mé fobie z hmyzu.

• 4.3.2012  11:56
    Český lev 2011 (TV pořad) (2012)

Celý večer jsem se svíjela trapností, hlavně nad neuvěřitelně afektovanou Lucií Bílou, která se stylizuje do role hrozně bezprostředního diblíka, ale nikdo kromě jejích fanatických fanoušků jí už ty rádoby spontánní udivené steny a rozmáchlá gesta nežere.

• 14.2.2012  17:00

Nejlepší byla ta pohádka, kterou učitelka vyprávěla malým soudruhům. Jak Kim Čong Il (fakt mě irituje, že to vypadá jak Kim Čong druhý - ale bez tečky, takže vlastně dvě? No, nevadí) zahodil zbrusu nové holínky a místo toho si obul promočené tenisky, protože přece musí soucítit s obyčejným lidem. Na mě jako na obyčejného "imperialisticky" smýšlejícího Evropana to působilo opravdu děsivě.

• 3.2.2012  13:45
    Powerpuff Girls (TV seriál) (1998)

Sugar... spice... and everything nice. The City of Townsville! Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů mého dětství. Nechápu, že mi jako maličké nikdy nepřipadal divný HIM - jinak taky transsexuální démon s klepety, podvazky, vysokými (určitě latexovými) kozačkami a bradkou. A ten jeho hlas a to echo... Powerpuff girls, why don't you come in here SO I CAN KILL YOU!!

• 30.1.2012  18:37

Na tenhle seriál jsem se začala dívat z akutní potřeby rozplývat se nad nějakýma bishíkama, a tady v tomhle anime je jich opravdu požehnaně. Čekala jsem, že anime mě tak po 5 dílech přestane bavit a skončí ve složce "nedokoukané", ale hned po pár dílech mě chytlo, především díky Hotsumovi, který je neskutečně vtipný a navíc mluví hlasem nejvíc sexy démona v dějinách anime (jo, Sebastian Luku trumfne) a taky Kanatovi, který fakt docela překvapil (ale v mozku mi pořád straší ta strážnická čepice, kterou nosil ke konci). Ovšem zhruba v polovině už opadlo okouzlení animací a děj skvěle dokreslující hudbou, a tyto pocity vystřídala nechuť plynoucí z neuvěřitelné plochosti hlavních postav. Yuki s tím svým "já se pro všechny obětuju", které mu ostatní opláceli naprosto neadekvátní láskou, byl neuvěřitelně otravný. Luka jakožto démon toho taky nic moc nepředvedl, nechápala jsem, proč má chuť se zahazovat s nějakým božím světlem. Nakonec jsem fandila té "špatné" straně - představitelé zla byly o dost zajímavější postavy. Proto jsem se bála konce - a oprávněně. Nebudu spoilerovat, ale tak špatný konec může vyústit jedině v druhou řadu - jinak není možná. Ale dva roky a furt nic. Ale pořád doufám, takže nechávám lehce nadnesené 4*...za ten soundtrack, animaci a bitvy.

• 27.1.2012  14:08

Ta animace mi fakt sebrala dech. Nádhera.

• 2.1.2012  13:21

Je to rebel! Tahle pohádka se fakt neomrzí. Herecký koncert, skvělá hudba, nezapomenutelné hlášky. "Který z vás je nejbohatší?" :DDD "Jsi drzý čert." - za Heřmánka aka pekelného knížete bych se klidně provdala, fakt že jo.

• 1.1.2012  13:57
    Jídlo (1992)

Úžasně nechutné!! Po zhlédnutí tohoto sympatického snímečku jsem docela ztratila chuť na obložené chlebíčky a jednohubky před sebou...perfetkní výběr na silvestrovský večer (a to naprosto bez ironie).

• 30.12.2011  12:06
    Puberťáci (TV seriál) (2011)

Co to kurec udělali s britskýma Skins....? Už ten nápad, proč dělat remake - zaměřený na americké publikum, to je docela urážka Britů podle mě. Nebo snad Amíci nerozumějí britskému přízvuku? Americká verze je fakt nudná. Nemá to vůbec spád, švih, herci mi splývají do jednoho, ani se mi zdá, že pořádně neumějí hrát. Hudba taky nemá takové koule, jako v UK verzi. A MTV samozřejmě vysílá ten shitózní remake s opravdu sexy českým názvem "Puberťáci"....lovely, opravdu. (jak by řekla blonďatá Cassie!)

• 30.12.2011  12:02

Jedna z mála teenagerských komedií, které můžu vidět víckrát a stejně se pokaždé zasměju :) J.L. Curtis bomba!

• 29.12.2011  12:36

Většina hodnotitelů zde nebere vůbec v potaz, že je to film určený převážně pro mladší ročníky a že pochází z české produkce. Myslím, že tvůrci si s námětem poradili velice obstojně. Udržují diváka v napětí, vše do sebe hezky zapadá - konec nelze brát jinak než recesi. Děj dokresluje skvělá hudba a záběry z malebné Prahy. Samozřejmě film má pár much - například dost pochybné herecké výkony mladších herců (kromě Matyáše Valenty teda) a scéna s osmiletou dívčinou mluvící plynně hebrejsky, ale who cares? Je to příjemná oddychovka, která vtáhne do děje, a navíc se zakládá na pověstech, které zná každý, a interpretuje je nevtíravým, ale rafinovaným způsobem. Takhle, až půjdu příště po Praze, budu hledat golemovské kuželky...

• 28.12.2011  12:42

Gereho mám fakt ráda, a tenhle film můžu zkousnout jedině kvůli němu, ale podle mě je tohle rozhodně nejslabší film, ve kterém kdy hrál. Nemám ráda tanec (z velké části proto, že jsem dřevo, to je jasné ;)), takže pro mě tenhle film nebyl. Jennifer Lopez je sice krásná, ale její ublíženecké pohledy na začátku a ponížené omluvy poté, co zjistila, že ji Gere nechce, mi byly fakt proti srsti... je to romantická komedie, takže se od ní žánrové klišé dají očekávat, ale ten konec byl už naprostá fraška. Taky komediální aspekt - ta prdelatá ordinérní děvka Bobbie, nebo jak se jmenovala - mi pila krev plnými doušky. ...jediné, co se mi docela líbilo, byla hudba a ta taneční scéna v přítmí... jo, jak tančili to tango a já si říkala, že už konečně podvede tu svoji hezkou, inteligentní, ale ne zrovna vzrušující manželku. A nic. Možná jsem čekala trochu víc dramatu... zajímal by mě scénář japonského originálu, přece jen romantická komedie podle Američanů a Japonců se bude asi dost lišit. Btw, kde Japonci ale berou čas na chození do taneční školy? Hmm... 2* za dva zmíněné highlighty a taky za to, že je Gere s přibývajícím věkem stále stejný sekáč*.

• 25.12.2011  12:43

Klasika všech klasik, která se mi asi neomrzí nikdy ;) Na Libušku Śafránkovou i Trávníčka se moc hezky kouká, to samé na tu sovu *__* Nádherné prostředí, zima, zámek, hudba, taky vtipné momenty (když si princovi nohsledi dělají srandu z dvorských zvyků - hodina smysluplné konverzace, kdo by toho byl dneska schopen :D) a Růžičková jako Droběna je jedna monstrózní, rudá, děsivě smějící se třešeň na pomyslném dortu :D.

• 18.12.2011  14:10

Při tomhle filmu mi vždycky tečou slzy smíchu a sliny proudem... Všichni herci excelují, hlavně Deep Roy v roli... umpa lumpů :D a Johnny Depp jako Willy Wonka? No comment, bravissimo! "Jste tak zakrslí." "Jasně. Jsme děti." "To vás neomlouvá!" ...MŇAM!

• 11.12.2011  14:22

Kdo jiný by měl zfilmovat Alenku, vrchol barevné absurdity, než Tim Burton? Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli mám radši jeho temné depresivní snímky jako Sweeneyho Todda nebo Mrtvou Nevěstu (jo, i když všichni blahořečí, jak byl ten film vtipný, mně je po zhlédnutí vždycky do pláče), nebo vizuálně oslepující díla, mezi které patří Karlík anebo Alenka. Alenky jsem se tudíž trochu bála, jako dítě jsem ji nerada četla, protože jsem si ten svět vždycky představovala takhle barevně a hrozně mě to znervózňovalo. Burtonův snímek moje obavy naplnil, ale přetvořil je do úžasu. I když jsem si od první chvíle připadala jako na LSD tripu (nebo spíš sjetá houbičkama, které tam byly všude?), postupně se mi to začínalo líbit. Všechny ty absurdní postavy, zpitvořené dvojčata v kalhotách, královna s velkou hlavou (pff, i když mám Helenu Bonham Carter fakt ráda a většinou postavy, které ztvární,patří k mým nejoblíbenějším, tuhle ženskou jsem si opravdu neoblíbila; pryč s krvavou babou!!), potrhlí králíci, punk-rock vegan pacifistka, jak bílou královnu trefně nazvala Anne Hathaway, byla k sežrání s těmi jejími rozevlátými gesty. Alenka jako dospívající skoroAlenka byla dost zvláštním a nečekaným okořeněním. Vypadala trochu jako zombie, ale místo těch rozličných šatů jí měly hned na začátku navlíct to brnění, ve kterém se mi moc líbila. Kočku Šklíbu chci okamžitě jako svého mazlíčka! A samozřejmě Kloboučník - Johnny Depp nezklame nikdy; ten jeho tanec na konci mě rozsekal. Kdybych byla Alenkou, vykašlala bych se na nějakou cestu do Číny, zůstala bych v Wonderlandu, vzala bych si Kloboučníka a celé dny s ním hledala odpověď na otázku, proč je havran jako psací stůl. Rozepisuju se jak magor, shrnu to - Alenka je řemeslně perfektně zmáknutý film, báječná výprava, skvělé masky a kostýmy, kouzelná hudba Dannyho Elfmana (co taky čekat, že), excelující herci. Říše divů podle Burtona je šílené, duhové místo, kde nic nedává smysl, a zároveň to do sebe nějak podivně zapadá. Je jasné, že kdekomu tahle všechno-jen-ne-pastelová země nesedne, ale z Alenky, což je, přiznejme si, pohádka pro děti založená na jejich schopnosti ponořit se do snového světa, se žádné hluboké dílo vytvořit nedá. Proto Alenka do puntíku splnila má očekávání - je to fantastický výlet do podivuhodné říše, během kterého skvěle zapomenete na realitu - a buď se nebudete moci dočkat, až se do ní vrátíte, nebo se budete chtít válet mezi modrými hříbky navěky.

• 4.12.2011  15:42

Dost blbá komedie, i když pár světlých momentů tam bylo. Na páteční večer, když je vám fakt úplně jedno, na co se díváte, hlavně aby to byla oddychovka (a jste ovšem holka), tak vás tenhle snímek neurazí. Možná ani vaše drahé polovičky, protože tam aspoň hraje Megan Fox... i když se tam nesvlíkne, takže nic moc extra.

• 13.11.2011  12:31

U druhé půlky, kdy už se pan a paní Smithovi po všech těch bitkách rvačkách, střelbě a vrhání noži (taneční scéna je pro mě rozhodně top moment celého filmu) usmíří (samozřejmě pořádně vášnivým sexem), začíná být film nuda. Největší sranda je právě to napětí, chemie a touha toho druhého zabít, i když to vlastně ani jeden nedokážou. I když Angelinu nemám ráda a BUDU si stát za tím, že prostě není dobrá herečka, tváří se pořád stejně a drama ve tváří se jí zračí asi tak jako kamenné soše, musím uznat, že s Bradem jí to šlape opravdu skvěle.

<< předchozí 1 2 3 4 5