Bila_pani

Bila_pani


0 bodů

Moje komentáře

<< předchozí 1 2 3 4 5
  • 2.5.2011  21:10
  16 a těhotná (TV pořad) (2009)
  **

  Tak aby se neřeklo - tenhle pořad nabízí odstrašující příklady a možná se díky němu narodí nezodpovědným teenagerkám o pár dětí míň...

  • 18.5.2011  15:47

  Líbilo se mi to, ale odmítám se z toho posrat.

  • 15.5.2011  11:48
  4teens (TV seriál) (2011)
  **

  Strašně z toho cítím tu snahu za každou cenu se zalíbit teenagerům... je to logické, když je to seriál "for teens", ale moc to tvůrcům nevychází. Já jako cílová skupina jsem se nenašla ani v jedné postavě a dialogy mi přijdou dost strojené. Ale herci hrajou celkem obstojně... a líbí se mi titulní song od Charlie Straight. Uvidím, jestli s hodnocením nepůjdu ještě níž/výš po zhlédnutí 2. dílu.

  • 11.12.2011  14:22

  Kdo jiný by měl zfilmovat Alenku, vrchol barevné absurdity, než Tim Burton? Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli mám radši jeho temné depresivní snímky jako Sweeneyho Todda nebo Mrtvou Nevěstu (jo, i když všichni blahořečí, jak byl ten film vtipný, mně je po zhlédnutí vždycky do pláče), nebo vizuálně oslepující díla, mezi které patří Karlík anebo Alenka. Alenky jsem se tudíž trochu bála, jako dítě jsem ji nerada četla, protože jsem si ten svět vždycky představovala takhle barevně a hrozně mě to znervózňovalo. Burtonův snímek moje obavy naplnil, ale přetvořil je do úžasu. I když jsem si od první chvíle připadala jako na LSD tripu (nebo spíš sjetá houbičkama, které tam byly všude?), postupně se mi to začínalo líbit. Všechny ty absurdní postavy, zpitvořené dvojčata v kalhotách, královna s velkou hlavou (pff, i když mám Helenu Bonham Carter fakt ráda a většinou postavy, které ztvární,patří k mým nejoblíbenějším, tuhle ženskou jsem si opravdu neoblíbila; pryč s krvavou babou!!), potrhlí králíci, punk-rock vegan pacifistka, jak bílou královnu trefně nazvala Anne Hathaway, byla k sežrání s těmi jejími rozevlátými gesty. Alenka jako dospívající skoroAlenka byla dost zvláštním a nečekaným okořeněním. Vypadala trochu jako zombie, ale místo těch rozličných šatů jí měly hned na začátku navlíct to brnění, ve kterém se mi moc líbila. Kočku Šklíbu chci okamžitě jako svého mazlíčka! A samozřejmě Kloboučník - Johnny Depp nezklame nikdy; ten jeho tanec na konci mě rozsekal. Kdybych byla Alenkou, vykašlala bych se na nějakou cestu do Číny, zůstala bych v Wonderlandu, vzala bych si Kloboučníka a celé dny s ním hledala odpověď na otázku, proč je havran jako psací stůl. Rozepisuju se jak magor, shrnu to - Alenka je řemeslně perfektně zmáknutý film, báječná výprava, skvělé masky a kostýmy, kouzelná hudba Dannyho Elfmana (co taky čekat, že), excelující herci. Říše divů podle Burtona je šílené, duhové místo, kde nic nedává smysl, a zároveň to do sebe nějak podivně zapadá. Je jasné, že kdekomu tahle všechno-jen-ne-pastelová země nesedne, ale z Alenky, což je, přiznejme si, pohádka pro děti založená na jejich schopnosti ponořit se do snového světa, se žádné hluboké dílo vytvořit nedá. Proto Alenka do puntíku splnila má očekávání - je to fantastický výlet do podivuhodné říše, během kterého skvěle zapomenete na realitu - a buď se nebudete moci dočkat, až se do ní vrátíte, nebo se budete chtít válet mezi modrými hříbky navěky.

  • 13.6.2011  17:39
  Alma (TV film) (2010)
  ***

  Příjemný film s dobrým tématem a roztomilým psem (psy?) v hlavní roli. Tereza Nvotová se mi v roli Marie líbila moc...

  • 2.5.2011  17:21

  Tenhle film mě okouzlil. I když jsem z první asi půlhodiny byla lehce zmatená, postupně se mě zmocňovalo nadšení. Příběh je až směšně jednoduchý, ale natočený precizně - kamera, jasné barvy, prostředí, kouzelná Audrey Tautou, chvílemi se směju nadšením, z některých scén se mi chce dojetím brečet; všechny postavy jsem si zamilovala, každou scénu mám ráda - většinou se držím nohama při zemi, ten snový svět, který se ve filmu opěvuje, mě tak dostal, že mám chuť začít dělat něco tak šíleného jako třeba sbírat smích nebo tak... :) Podívanou dokresluje božská hudba mága Yanna Tiersena (Comptine d'Un Autre Été se stala jednou z mých nejoblíbenějších skladeb vůbec) a... a konec. Nemám co dodat. To se musí vidět :).

  • 2.4.2012  19:12

  Fascinující a pro mě velice inspirující dílo, vždy mi nabídne něco nového. A navíc je k němu perfektně vybraná hudba.

  • 2.9.2011  15:55
  Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)
  ****

  Pohlreich je chlap na svém místě, i když je mnohdy přesmíru sprostý a arogantní, na druhou stranu jeho hlášky stojí za to, a co teprve když začne vařit. Jen je mi někdy hodně nevolno z toho, co vidím v těch kuchyních...

  • 3.4.2012  16:23

  Donutila mám docela ráda, ale v tommhle snímku mi opravdu hodně neseděl. Bittová mi připadala tak nemastná, neslaná. První polovina filmu mi připomínala spíš frašku (asi ze mě nikdy nebude fanoušek muzikálů), u druhé už jsem vinou únavy téměř usla, ale myslím, že si ji pouštět znova nebudu. Pro mě velice průměrný počin, který stačí vidět jednou - a když ho nezhlédnete, taky se nic nestane. Co se mi na filmu líbilo snad nejvíc, byl mladý Bolek Polívka, který byl fakt sekáč, než začal chlastat jak duha (nebo spíš než se to na něm začalo náležitě projevovat).

  • 19.6.2011  14:02
  Candy (2006)
  *****

  Heath předvedl fakt obdivuhodný výkon a hodně sugestivně na mě taky samozřejmě působilo to, že z podobného důvodu, o kterém se točí celý film, už není mezi živými.. Abbie a Geoffrey si též počínali tak, že jejich výkonům není vůbec co vytknout. Cesta z "nebe" - mlhavého drogového opojení a opájení láskou, přes "zemi" - tvrdý dopad na dno odvykání a uvědomění si nevyhnutelnosti reality, až k "peklu", které je logickým vyústěním drogové závislosti... 5* už dávám jen za ten konec, který jsem nečekala a působil na mě i přes nádech určitého happyendu hodně drásavě. A taky za hudbu (Tim Buckley věděl, o čem zpívá) a za Candyinu básničku... film, který opravdu stojí za to vidět.

  • 3.10.2012  14:53

  Hodně nudná OVA. Téma Alenky v říši divů je už tak dost ohrané, tak proč ho ještě strkat do OVY? Aby tohle téma i přes svou profláklost zaujalo, mělo by být zpracováno zajímavě a neotřele, ale tahle OVA fakt za zhlédnutí nestojí. Animace nudná, spíš než o plynulou animaci se jedná o pohyblivé obrázky, které párkrát do animace přejdou... ani moc vtipné mi to nepřišlo. Některé fanoušky to možná potěší, ale já doporučuji neplýtvat časem a ke zhlédnutí si vybrat radši sérii filmů Code Geass: Boukoku no Akito ;)

  • 15.5.2011  12:05
  Constantine (2005)
  ****

  Asi se na ten film budu muset podívat ještě jednou. Některé scény mi přišly trochu přehnané, ale film má takovou dost atypickou (v dobrém slovasmyslu) atmosféru, líbil se mi výběr hudby a John Constantine je prostě řízek :), co má charisma a skvělé hlášky.

  • 9.8.2011  14:01
  Courage the Cowardly Dog (TV seriál) (1999)
  *****

  Stupid dog! You make me look bad. Tenhle seriál zbožňuju a mohla bych se na něj dívat furt. Úžasná směsice černého humoru, divných zrůd a skvělé animace. Jako téměř dospělé mi to přijde o dost divnější a "schízoidnější" než jako dítěti, ale tím líp! Moje nejoblíbenější záporná postava je stejně kocour Katz z prvního dílu. I wish you hadn't done that. A ještě ta hudba k tomu... proč tak skvělý seriál už CN nevysílá, to mi mozek nebere.

  • 16.5.2011  14:07

  Johohó... tak tohle mě bavilo. Budař na hrad!

  • 9.8.2011  17:43
  DO-RE-MI (TV pořad) (1998)
  odpad!

  Věčně nalitej Trávníček, Laurinová blbá jak štoudev, v "porotě" samí kreténi a soutěžící povětšinou fatálně postižení lidi bez sebemenšího náznaku soudnosti. Sledovat tohle se rovná sebedestrukci...

  • 22.5.2011  10:55
  Daria (TV seriál) (1997)
  *****

  "Je tohle mozzarella?" "Je to váš oblíbený druh sýra?" "Jo." "Pak je to mozzarella!" Seriál Sick, sad world by mohl někdo natočit i v reálu. A Dariu by mohli zase dávat (třeba na MTV - ale to je asi trochu sci-fi...). Protože tak skvělý a výjimečný seriál dnešní generaci chybí a když vyrůstají na Disney Channelu a těch sra*kách, co produkuje, fakt nevím, kam náš svět povede... Já jsem ráda, že jsem vyrůstala s touhle obrýlenou sarkastickou intelektuálkou :), jejíž hlášky nezapomenu ani po letech.

  • 4.9.2011  12:57

  Skvělá pohádka. Nepřekonatelný Lohniský v roli smrťáka, Hrušínský alias Pandrhola je krásně na nakopnutí a sympatická umouněná havířina Jiří Sovák. Námět je samozřejmě trochu naivní, ale je to pohádka, kde jinde než u té by se to mělo tolerovat....

  • 17.8.2011  17:53
  Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)
  *****

  Když nepočítám Pokémony, Digimony a další hity mého mládí, nikdy jsem nenašla anime, které by mě déle chytlo a na které bych se opravdu dívala ráda a se zaujetím. Až Death Note. Tenhle seriál má všechno. Skvělou animaci, námět, dějové zvraty, napětí, openingy (ano, oba mají něco do sebe)... a charaktery - génius L je perfektní a Ryuk mě bůhvíproč strašně děsí, ale já se děsím ráda, takže... svým způsobem mě taky děsila Misa, i když byla nehorázně otravná, mezi všemi těmi vyrovnanými génii byla logickým oživením. Ale když scénáristé jsou docela neúprosní a po smrti eL jsem si říkala, jestli má vůbec ještě cenu seriál dál sledovat. Mělo. V druhé půlce jsem si našla oblíbence - mafiánské blonďaté alter ego Willyho Wonky - Mella *-* a nezklamal mě ani konec. I když jsem Lightovi zpočátku fandila, postupem času bylo jasné, že absolutně ztratil soudnost a evidentní, že prohraje. Že zemře rukou - no, spíš hnátou - Ryuka je jasný a smysluplný konec. Líbilo se mi taky, že umřel na schodech - na polovině cesty - což zjevně mělo symbolizovat to, že po smrti nepřijde ani do nebe, ani do pekla... na DN jsem slýchala pět ódy od většiny lidí z mého okolí a nezklamalo mě. Možná jediná věc - VŠECHNY fajn postavy (ano, i můj nejoblíbenější týpek z Yotsuby Namikawa) zemřely a jedině Near, geniální a chladnokrevně a racionálně uvažující, ale mně přesto ohromně nesympatický, přežije.

  • 21.8.2011  20:55
  Disturbia (2007)
  ***

  Trochu mi vadil začátek a vlastně větší část filmu v duchu teenagerské komedie.. ne že by to nebylo zábavné, LaBeouf je dobrý herec a jeho postava Kale, ač trochu spratek, je stejně docela sympatický. Ale já si pořád říkala - fajn, tak kdy už se začnu bát? Nakonec jsem si myslela, že celý thriller bude spočívat v tom, že bude Kale víc a víc paranoidní a tím pádem se mu bude prodlužovat domácí vězení a on se z domu už nikdy nezůstane a celý jeho život se zcvrkne na sledování sousedů dalekohledem. Když jsem se takhle zaobírala touhle celkem děsivou představou, film se (konečně) stočil do boje o život, a posledníčtvrthodinka se opravdu povedla. Párkrát jsem se dost hnusně lekla. David Morse mi bůhvíproč připomínal Hopkinse s náušnicí v uchu a s divnýma vlasama, ale jako psychopat byl docela přesvědčivý...

  • 17.5.2011  12:59
  Dr. House (TV seriál) (2004)
  *****

  Hugh Laurie se pro tuhle roli zjevně narodil. Nedokážu si představit, že by egocentrického, cynického, misantropického feťáka a na druhou stranu sympaticky nekonvenčního doktora ztvárnil někdo jiný lépe. Že dokáže vzbudit v divácích tak skrznaskrz záporná postava tak kladné emoce, je na pováženou. Ale samozřejmě za to můžou perfektní hlášky, kterými je každý díl prošpikován (a nevycházejí jenom z úst House). Září i herci jakožto ostatní členové týmu, i když TY se chovají trochu stereotypně (Chase je patolízal, Cameronová House miluje, takže stojí za ním, Foreman jde PROTI němu a takhle je to skoro vždycky, ale když už nechali scénáristé postavy vyklouznout ze zaběhnutých kolejí, nenarazili; zatím). I když díly se zdají být pořád o tom samém, stejně nenudí a navíc jsou tady díly jako Housova hlava a Wilsonovo srdce (4x15, 4x16)... Myslím ale, že 9. řada seriálu by se už točit neměla. House jako takřka beznadějná postava je podle mě určená ke špatnému konci a nerada bych se dočkala v posledním díle třeba House po třiceti letech jakožto dobrotivého dědečka v houpacím křesle a s vnoučaty na klíně... každopádně, House M.D. je podle mě rozhodně to nejlepší ze současných lékařských seriálů. AVE!

  • 15.3.2012  14:11

  Hvězdičky za scénu, kde Paris projede hlavou dřevěný kůl, a za závěrečné titulky se songem od My Chemical Romance.

  • 3.8.2011  14:29
  EZO.TV (TV pořad) (2009)
  ***

  Trochu mindfuck, ale v určitou noční hodinu a s něčím v krvi se u toho dá dost dobře zasmát. š š š štěně! Plamínek je nenahraditelný, ale jeho kolega Aleš Fajx si ugradoval svou verzi šambaly a má stoprocentně připravené čakry, takže Vlastíkovi směle šlape na paty:))

  • 14.6.2012  16:00
  Elfen Lied (TV seriál) (2004)
  *

  Na tohle anime většina lidí pěje ódy; moje zklamání tak už snad ani nemohlo být větší. Všudypřítomná nahota, oddělování hlav a končetin a hektolitry krve mě nechaly naprosto chladnou. Jednání postav nedává absolutně smysl - když už je Lucy nelítostný vraždící psychopat, tak proč proboha pláče na krku tomu slabomyslnému Koutovi? A ****následují SPOILERY, pokud se na tohle někdo teprve plánuje podívat, doporučuju dál nečíst**** zápletka s jejím rádoby roztomilým kuňkajícím alter egem mi přišla opravdu za vlasy přitažená. Proč Kurama nejdřív tvrdí o Lucy, že je jeho dcera, pak se muchluje s Nanou a slibuje jí, že pro ni udělá první poslední, a nakonec se nechá odpálit spolu s tou příšerou na vozíčku? Proč jsou ti nejhorší dicloniové vždycky mladé dívky v rozpuku mládí (fanservis jak stehno)? Jediná postava, kterou jsem si oblíbila a které mi bylo opravdu upřímně líto, byla Mayu. A jediná věc, která se mi opravdu velmi líbila, byla nádherná písnička z openingu (animace v duchu pornografické variace na Gustava Klimta už méně...), tím spíš mě zabila prostoduchost té slaďárny v endingu. A animace? Zajímavý kontrast velmi pěkně ztvárněného prostředí a nudné a ploché animaci postav. Elfen Lied je anime, které se snaží obsáhnout úplně všechno - tragédii, melodramatickou romanci, spletitý vztahový trojúhelník, brutální scény plné krve a hentai. Výsledkem je neuvěřitelný mišmaš, který je pro některé naprostým vrcholem anime tvorby, pro mě je to kravina, na kterou se už podruhé nepodívám.

  • 7.8.2011  15:15
  Faktor strachu (TV pořad) (2001)
  **

  Nápad je to možná originální a dává dost prostoru k přemýšlení, co všechno lidi neudělají pro peníze. Ale mě prostě sledovat lidi, jak pijou pštrosí vejce, pojídají pavouky a obědvají kdovíčí varlata, opravdu NEBAVÍ. Nepřipadá mi to vůbec zábavné, jen nechutné a zvrhlé. Ale proti gustu...

  • 13.9.2011  16:50
  Fantomas (1964)
  *****

  Fantomase můžu vidět pokaždé a bavím se pořád stejně. S Fantomasem, ač je to chladnokrevný zloduch, prostě musíte sympatizovat nebo ho alespoň obdivovat. de Funés a Marais předvádějí životní výkony. A samozřejě musím vyzdvihnout perfektní český dabing! de Funése si bez hlasu Filipovského nedokáže představit snad nikdo a Moravec ztrvárnil Fantomasův smích NAPROSTO brilantně... ha, ha, ha.

  • 8.5.2011  11:19
  Fany (1995)
  *****

  Nepatřím mezi fanoušky Bohdalové, ale nedokážu si představit, že by roli Fanynky hrál někdo jiný. Je jasné, že ji Hubač psal Jiřině na míru. Tenhle film je prostě doják, od začátku do konce, viděla jsem ho nesčetněkrát a nikdy mi nezůstane oko suché. Fany se chová bezelstně, jako dítě, které má svůj vlastní svět a okolní věci vůbec nechápe. Dostává mě ale její láska ke zvířatům a právě ta naivita a čirá dobrota, která pramení právě z té prostoduchosti - vůbec nevím, co obnáší život s takovým člověkem a zcela jistě to je hra o nervy, ale na mě působí Fany jako člověk, na kterého prostě nemůžete být zlí. A to, že se Bohdalové povedlo vzbudit ve mně tak sugestivní a intenzivní dojem, je na pováženou. Konec se dá celkem snadno předvídat, ale stejně to člověku láme srdce. Ale za Bohdalovou nezůstávají pozadu ani herečtí kolegové - Jirásková a Donutil, který byl vyloženě na pěst. Neopomenu zmínit ani hudbu Petra Hapky... film si podle mě rozhodně zaslouží vyšší hodnocení než 68%.

  • 22.6.2011  14:52
  Frajeři (2009)
  ***

  Nebavilo mě to teda ani trochu, (nejsem fanoušek filmů tohohle typu) ale ta animace, ta mě prostě dostala :)) Skvělá práce. Je nutno uznat, že atmosféra francouzského ghetta je skutečně autentická.

  • 28.7.2011  15:06
  Gute Zeiten, schlechte Zeiten (TV seriál) (1992)
  **

  Nevěděla jsem, to běželo i u nás. Typicky nudný německý seriál s pár světlými okamžiky.

  • 30.10.2011  12:10
  H2O: Stačí přidat vodu (TV seriál) (2006)
  **

  Nuda. I když musím uznat, že představitelka Cleo je docela kus... :D Ale nejsem chlap, takže tohle mě nedonutí se na to dívat pravidelně. Ovšem jednou za čas v noci je to příjemná oddychovka, rozhodně mě seriál ničím neirituje tak jako Hannah Montana.

  • 16.5.2011  14:17
  Hannah Montana (TV seriál) (2006)
  *

  Děs tohle. Tu jednu hvězdu dávám za pár, opravdu PÁR dobrých hlášek starého Cyruse ("Synu, nechci být plesnivým sýrem v tvé ledničce naděje..."). Ale Miley je opravdu HODNĚ iritující. A nelíbí se mi ani vzhledově. Ještě že to dává Disney Channel s českým dabingem, slyšela jsem Montánu mluvit v originále a teda potěš koště...

<< předchozí 1 2 3 4 5