Bila_pani

Bila_pani


0 bodů

Moje komentáře

  • 2.5.2011  21:08
  Myšlenky zločince (TV seriál) (2005)
  *****

  Nadprůměrný krimi seriál - ani 6. řada mě nenudí. Původně jsem dala 4*, ale + navíc dám ještě za postavu Spencera Reida, který je prostě neodolatelný :).

  • 16.7.2011  13:14

  Bohužel jsem neslyšela myšáka v originále, ale nadabovaný Dejdarem nemá chybu. Zábavné je taky sledovat Hugha Laurieho v roli dokonalého, moudrého a optimistického tatínka od rodiny, když ho máte nesmazatelně zapsaného jako doktora House. A ještě ty brýle a hladce oholená tvář, HA HA...

  • 2.5.2012  13:44
  Máj (2008)
  ****

  Překvapuje mě, jak moc se tady v komentářích objevují věty jako "Vždyť to vůbec nemá děj!" "O čem to jako mělo být?" Moc krajiny, moc patetických gest a záběrů, moc nahoty... vážení, četli jste báseň? Má ta nějaký děj? Mladičká Jarmila spí se starým mlynářem, pak ale pozná šarmantního loupežníka Viléma, do kterého se zamiluje, ovšem nemůže starého jen tak opustit. A když se Vilém dozví, že to J. hraje na dvě strany, neváhá a toho druhého podřízne. Ale šok, on je to jeho vlastní otec! (náhoda jak stehno) Za otcovraždu je potrestán a Jarmila to vyřeší jako silná a schopná žena! Skočí z útesu. ...příběh jak z červené knihovny. Máj opravdu nestojí na zápletce, ale na mistrovském básnickém umění K. H. Máchy, na zvukomalbě, nádherných slovních spojeních a mámivém vykreslení krajiny. Myslím, že F.A. Brabec zvládl převedení Máje na filmové plátno nad očekávání dobře. Jímavá recitace v podání Jana Třísky doplněná o záběry malebné krajiny, dobré herecké výkony (mladší generace trochu zaostává - až na Hádka - ale poradili si docela obstojně; a na oba hlavní představitele se moc hezky dívá), bravurně ovládnutá kamera a pěkná hudba. O tyhle pilíře se Máj opírá a kdo v tom hledal nějakou hlubokomyslnou myšlenku, je vedle jak ta jedle a měl by si ujasnit, o čem vlastně romantismus jakožto směr je. Film má taky pár záporů, jistě - jako třeba nepochopitelná písnička ve scéně, kdy má Vilém haldy poté, co zabil svého otce, pak dost divně zpracovaná scéna smrti starého mlynáře a v některých momentech bylo té nahoty vážně až příliš (pardon, ale nazvat to jako "film pro celou rodinu", když záběry na Jarmilina prsa by, kdyby se sečetly, trvaly dohromady snad deset minut, mi přijde trochu zvláštní...). Ale celkově se mi toto zpracování líbilo a myslím, že se za něj náš národ fakt stydět nemusí.

  • 16.8.2011  13:10
  Na stopě (TV pořad) (2000)
  ***

  Zapínám to už automaticky, abych zjistila, jestli bude mít Roman Svoboda OPĚT košili a pod ní tričko.

  • 9.10.2011  13:55
  Naruto (TV seriál) (2002)
  ***

  Po zhlédnutí první řady měním hodnocení z 1* na 3*. Není to tak špatné, pořád si myslím, že je tohle anime hrozně přeceňované, ale začalo mě docela bavit. Naruto se Sakurou mě pořád nehorázně se....štvou. Fanynka všemi tolik opěvovaného Sasukeho asi taky nebudu, ale jelikož vím (pár spoilerů jsem si přečetla, no), že se jeho postava trochu zvrhla, začínám přemýšlet, že se pustím i do dalších dílů... btw. oblíbila jsem si postavu Kakashiho Hatake, ani pořádně nevím proč (možná proto, že ninjovskou akademii dokončil v pěti letech; trochu Bůh, ne? eh, ti Japonci), a taky openingy... *__*

  • 10.8.2011  14:58
  Nic než pravda (TV pořad) (2008)
  *

  Na tenhle pořad, resp. jeho českou mutaci perfektně sedí slovo FAIL. Lebkoun Petr Šiška jakožto moderátor je zvláštním způsobem odpudivý, i když je někdy docela vtipný a sarkastický a rozhodně se nedá říct, že by soutěžícím lezl do zadku (no ještě aby jo, že). Je jasné, že do tohohle pořadu nevleze normální člověk - vystřídala se tam banda úchyláků, feťáků, násilníků a bývalých prostitutek, všichni prováleli svoje jméno tím největším bahnem a to všechno zadarmo. Kdo se totiž spokojí s 10 000, žeano... Nikdo se totiž zákonitě nedostane přes 100 000 (protože Prima chce samozřejmě ušetřit) a ztroskotá na otázkách typu "Myslíte si, že si váš bratr myslí, že váš přítel by radši chodil s vaší sestrou?".

  • 27.4.2011  15:22
  Nikdo není dokonalý (TV pořad) (1998)
  **

  Krampol by to už měl zabalit. V nejlepším se má přestat a ten pořad už nejmíň 6 let přesluhuje... už se ani nemůžu smát těm lidem na ulici, spíš se mi chce brečet, jak jsou někteří debilní. ("Jaké i/y se píše ve slově Shakespeare?" "No asi tvrdý, jo, tvrdý, určitě...")

  • 18.5.2011  15:30
  Normal (2009)
  ****

  Napínavý, dobře natočený thriller - ano, kupodivu, český film neklame názvem, ale já se opravdu bála (místy). Může za to rozhodně Kňažko, který hraje tak, že mi mráz olezl celá záda. I když se brání srovnávání s Hopkinsem aka Hannibalem, je to srovnání na místě a já jsem z něho ten kus geniálního zločince Lectera cítila. I mladý právník v podání Gajdoše mě překvapil, nejen že se na něj hezky dívá, ale jeho postava se i zajímavě vyvinula. Obsazení Havlové jsem se trochu bála, ale seděla mi tam skvěle... líbilo se mi to. :)

  • 27.8.2011  12:24
  Orphan (2009)
  ****

  Tomuhle říkám horor! Skvělý výkon Isabelle Fuhrman; roztomilé, byť mírně výstřední děvčátko, ale to, co se z ní vyloupne později, z toho už pořádně mrazí... I její adoptivní rodina není tak neposkvrněná, jak se zdá. Film moc hezky graduje a alternativní konec a Roden už jsou jen třešničkami na dortu.

  • 7.8.2011  15:07

  Skvělá atmosféra, typický rukopis Tima Burtona, napětí, krásná Christina Ricci a děsivý bezhlavý jezdec, který byl ale o dost děsivější, když měl hlavu na svém místě; ale hlavně... miluju Johnnyho Deppa!

  • 12.8.2011  13:05

  Dostal mě popisek "HŘEJIVÁ rodinná komedie", i když to vlastně není daleko od pravdy. Příjemný, zábavný a roztomilý snímek, sympatičtí a dost realističtí tučňáci a stárnoucí, ale pořád stejně vtipný Jim Carrey. Kino bylo nacpané malýma dětma a ty se bavily přímo královsky, a já s nimi.

  • 12.8.2011  13:07
  Paris Hilton's British Best Friend (TV pořad) (2009)
  odpad!

  Tohle.je.HRŮZA.

  • 12.8.2011  13:15

  Nechápu, že to ty tupé bárbíny s lakem na nehty místo mozku a obvykle 4% růžoví hoši té Hiltonové pořád ještě žerou. Rozhodně si nemyslím, že je blbá, ale ta povrchnost, vychcanost a namyšlenost z ní přímo čiší. Nevím, kolik bylo řad tohohle pořadu, ale mám dojem, že párkrát už Paris svou vysněnou bíefef našla a posléze zjistila, že to není tak úplně ono. V tom případě ale nerozumím tomu, proč se tam hlásí a vtírají jí pořád další a další lidi, to jsou fakt tak dementní a myslí si, že zrovna jim Paris otevře své srdéčko? Oh my. Je mi trapně jenom když vidím úvodní znělku. A momentálně se hodně snažím, abych ji neviděla.

  • 26.4.2011  19:28
  Partička (TV pořad) (2011)
  ***

  Docela jsem se u toho bavila. Absurdní ale je, že hlavním tahounem pořadu mělo být duo G&S a přitom za kolegy Ondrou a Igorem vyloženě zaostávají... :) Hlavně Ondra Sokol mě překvapil, fakt skvěle improvizuje. Padaly tam celkem vtipné hlášky, někdy míň, někdy víc... Ale dostalo mě, že to stáhli z obrazovek kvůli nízké sledovanosti a ten orosený buřt Novotný a jeho Trampoty Prima furt vysílá... mohlo jim to vydržet trochu dýl,no, tak beznadějný to nebylo:)

  • 31.7.2011  16:55

  Dost "krutý" film. Donutil je fakt na nakopání (to myslím tak, že fakt umí zahrát neskutečného slizouna). Ale třeba tenhle snímek v dobrém inspiruje ženy, které se setkaly se znásilněním.... možná těm samcům nadrženost zůstane, ale zadostiučinění za to stojí ;) Musí být fajn pocit zařvat na chlapa "Ty kastráte!" a opírat se přitom o fakta... :D

  • 22.6.2011  15:18
  Pat a Mat (TV seriál) (1976)
  *****

  Tyhle dva kutily mám moc ráda a docela dobře se do nich dokážu vžít:)

  • 3.10.2011  17:43
  Phineas & Ferb (TV seriál) (2007)
  *

  Dva hlavní aktéři jsou mi totálně nesympatičtí, další postavy mi přijdou nudné,nezajímavé, pro mě naprosto podprůměrný animák.

  • 1.5.2011  13:48

  Johnny Depp aka Jack Sparrow mě nepřestane bavit asi nikdy. Dvojka je slabší než jednička, ale díky skvělým maskám, výpravě, kostýmům a hudbě mi ty dvě a půl hodiny v kině uběhly docela rychle. V ději se místy ztrácím, ale když vám něco v tomhle filmu unikne, díky délce není možné, že byste se do děje zpátky nedostali. Oproti jedničce se mi zdá, že Orlando hraje líp. ....jinak ale všechno při starém. Myslím, že už nikdo neočekává, že Piráti přijdou s něčím novým a že něčím ještě překvapí. Je to dobrá a propracovaná podívaná, ale kdyby byla o třičtvrtě hodiny a o sto stránek scénáře kratší, nic by se nestalo. ....ale obdiv tomu, kdo vymyslel masku Daveyho Jonese! Ta je opravdu libová!

  • 13.7.2011  13:26
  Pollock (2000)
  ****

  Impozantní snímek. Proč za Pollocka nedostal Ed Harris Oscara, to mi mozek opravdu nebere. Nejenže skvěle zvládl sedět na v tomhle případě pomyslné režisérské stoličce, ale samotnou hlavní postavu hrál se zaujetím a grácií, která se jen tak nevidí.

  • 3.2.2012  13:45
  Powerpuff Girls (TV seriál) (1998)
  ****

  Sugar... spice... and everything nice. The City of Townsville! Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů mého dětství. Nechápu, že mi jako maličké nikdy nepřipadal divný HIM - jinak taky transsexuální démon s klepety, podvazky, vysokými (určitě latexovými) kozačkami a bradkou. A ten jeho hlas a to echo... Powerpuff girls, why don't you come in here SO I CAN KILL YOU!!

  • 16.6.2011  14:36
  Pošta pro tebe (TV pořad) (2005)
  **

  Šílenost. Jenom čumím, jaké splašky se můžou lidem někdy vylévat z úst. Jednou za čas, když se na to z recese podívám, se mi podaří chytnout díl, ve kterém ubohé naivní dítě z dvaceti sourozenců hledá svoji matku, kterou nikdy nepoznalo; a když ji tam uvidí sedět za stěnou, jak marně loví v paměti, jestli tohle dítě porodila v roce 1992 nebo 1994, modlí se, aby se radši stala chyba v Matrixu a ta stěna zůstala neodkrytá... Nejlepší díly: Silvestrovský speciál s P. Liškou a Srstkou a taky bábou alias "Jirko, podej mi nitrák!" Doporučuji vyhledat na Youtube;))

  • 27.4.2011  15:51

  Pecka. Myslela jsem si, že Češi nejsou schopni natočit pořádný film s touhle tématikou beztoho, aniž by divákovi sugestivně neustále předhazovali to, co už všichni víme - že drogy jsou špatné. Tenhle snímek je o něčem jiném a Českého lva za scénář má, myslím si, naprosto zaslouženě. Perfektně vybraní herci - Langmajer jakožto Milan je tak prvotřídní hajzl, že mi bylo už od začátku jasné, kdo bude mít asi vraždu, o kterou se jedná, na svědomí. Jako přesvědčiví feťáci vypadali taky Budař a z Igora Chmely mi místy běhal mráz po zádech (zdánlivě bez emocí převyprávěné nepříliš růžové zážitky z dětství). I ostatní působí autenticky, Martin Stránský se mi taky líbil - vyzdvihnout musím i Dulavu alias Rudu z Ostravy :D V některých scénách se do mě vkrádal pocit trapnosi za postavy (Novotného schůzka s dcerou a manželkou), do toho ještě tíživá atmosféra a beznaděj.. nevím proč, ale nejvíc mě deprimovala zdánlivě odlehčená scéna, kdy se parta na procházce strefuje sněhovýma koulema do Ježíše na kříži (a to nejsem křesťanka). Hodnotím film tak na 4+, ale za odvahu natočit něco JINÉHO a taky s přihlédnutím na to, že to je Sedláčkův debut, můžu s klidným svědomím dát plný počet... :)

  • 1.5.2011  13:30
  Pretty Woman (1990)
  ****

  Je to kýč, ale skvěle natočený. Julia Roberts a Richard Gere jsou opravdu pár snů. Filmu nechybí romantika, nadhled, vtip... čtyři hvězdy dávám za tu už fakt hodně přehnanou závěrečnou scénu, jinak by to bylo pět. Ale je to klasika. Nejlepší scéna pro mě, když má Vivian v restauraci na talíři "svině klouzavý" a bojuje s nimi tak moc, že jí jedna vylítne z talíře, a číšník ji s naprosto kamenným výrazem chytí a schová... :)

  • 5.6.2011  13:22
  Prominenti (TV pořad) (2010)
  odpad!

  Ale fuj...

  • 22.8.2011  11:33
  Prostřeno! (TV pořad) (2010)
  *

  Až budu chtít zhubnout, tak se na tenhle pořad začnu dívat pravidelně. Sledovala jsem to párkrát a vždycky jsem pak ztratila chuť na jídlo nejmíň na týden. Třešničkou na dortu je vždycky "zábava", kterou hostitel vymyslí a taky to, jak se mu hosté rozlízají po domě a čmuchají. Ale co neudělat pro to, aby se jeho xicht a bejváček ukázal na hodinu v televizi a sousedé měli o čem plkat, že....

  • 30.12.2011  12:06
  Puberťáci (TV seriál) (2011)
  odpad!

  Co to kurec udělali s britskýma Skins....? Už ten nápad, proč dělat remake - zaměřený na americké publikum, to je docela urážka Britů podle mě. Nebo snad Amíci nerozumějí britskému přízvuku? Americká verze je fakt nudná. Nemá to vůbec spád, švih, herci mi splývají do jednoho, ani se mi zdá, že pořádně neumějí hrát. Hudba taky nemá takové koule, jako v UK verzi. A MTV samozřejmě vysílá ten shitózní remake s opravdu sexy českým názvem "Puberťáci"....lovely, opravdu. (jak by řekla blonďatá Cassie!)

  • 15.9.2011  15:23

  Mike Wazowski!! (to stačí, ne?)

  • 12.9.2011  18:18

  Za Zuzanu Kanócz a za pár vtipných okamžiků. A taky za soundtrack. Jinak je to fakt typický román pro ženy, rozuměj pro slepice, které nezajímá nic jiného než chlapi, jejich svádění, o...souložení a následné porozchodové pomlouvání. Hrozně mě iritovala Něrgešová, neskutečně přehrávala, na druhou stranu z Pažouta se vyklubal docela sympaťák.

  • 2.1.2012  13:21

  Je to rebel! Tahle pohádka se fakt neomrzí. Herecký koncert, skvělá hudba, nezapomenutelné hlášky. "Který z vás je nejbohatší?" :DDD "Jsi drzý čert." - za Heřmánka aka pekelného knížete bych se klidně provdala, fakt že jo.

  • 16.6.2011  14:22
  Sama doma (TV pořad) (1998)
  odpad!

  Takové hovadiny, co se tam řeší, to jsem ještě neviděla... ale chápu, že cílová skupina je trošku jinde - těhotné matky nebo matky s dítětem, jejichž život se zcvrkl na tyhle slabomyslné pořady, starost o "mimíska a manžu" a internetové diskuze o konzistenci stolice potomka... Ok, no. Ale já když jsem sama doma, tak tenhle pořad je fakt to nejposlednější, na co bych se v televizi podívala.