Bila_pani

Bila_pani


0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 6.11.2011  13:13
  Kurošicudži II (TV seriál) (2010)
  ***

  Omlouvám se Cielovi, pokud jsem si na něj někdy stěžovala, že je fracek. Oproti zvrhlému Aloisovi (ten jeho jazyk a kraťásky mě budou strašit ve snech ještě dlouho) je ztělesněný milius. Clauda jsem měla ke konci celkem ráda, ale jeho konec se mě rozhodně nijak nedotkl, měl, co si zasloužil. Konec jsem nečekala, vzhledem k obecně chladným a zklamaným reakcím jsem čekala smrt Sebastiana nebo Ciela; byla jsem příjemně překvapená. Oproti jedničce je dvojka temnější, ale taky zamotanější a těžší na pochopení. Má jen 12 dílů a je z toho cítit snaha nacpat příliš akce do jedné epizody, která pak jde na úkor kvality. Obsahuje taky na můj vkus až příliš fan servicu (nechápu, proč nemohla mít Hannah místo éček jen déčka), ale anime (dle mého) nekleslo pod laťku kvality nastavenou první řadou. Ne moc.

  • 30.10.2011  12:21
  Kurošicudži (TV seriál) (2008)
  ****

  Viktoriánská Anglie, komorníci a aristokrati, to je moje... *.* Když jsem tedy hledala nějaké anime na rozšíření mé nepříliš početné sbírky zhlédnutých kusů, Kuroshitsuji byla jasná volba. Seriál má pár výrazných pro a proti. Úžasná je samozřejmě animace, námět je dobrý, překrývání se s dobovými údalostmi působivé, a samozřejmě originální a perfektně vykreslené charaktery. Ciel je někdy na pěst, ale je tak roztomilý, že mu jeho nabubřelost odpustíte. Dále jsou tady tři neschopní sluhové, Cielova infantilní snoubenka, mafián Lau ve věčném opiovém rauši, transsexuální nadržený shinigami Grell, Undertaker a další absurdní postavy. Pak tady máme samozřejmě šarmantního démona Sebastiana, jehož zjevný, až nucený sexappeal mě zezačátku odpuzoval, ale stejně jsem mu propadla a takovému sekáči bych neváhala upsat svoji duši hned. Jeho hlášky ovšem taky nemají chybu - "Unesli mladého pána. Jaká škoda, všechen čaj přijde nazmar." a taky jeho metody "výslechu" jsou hodně zvláštní... Minusovou součástí seriálu je chvilková roztříštěnost děje a nesourodá forma - jakoby se scénáristé nemohli rozhodnout, jestli točí komedii, drama, horor nebo frašku. Taky pár historických nedostatků, jakože co dělá v 19. století v Grellových rukách motorová pila... ale to jsou detaily, které tomuhle zábavnému a napínavému dílu s klidným svědomím odpustím.

  • 30.10.2011  12:10
  H2O: Stačí přidat vodu (TV seriál) (2006)
  **

  Nuda. I když musím uznat, že představitelka Cleo je docela kus... :D Ale nejsem chlap, takže tohle mě nedonutí se na to dívat pravidelně. Ovšem jednou za čas v noci je to příjemná oddychovka, rozhodně mě seriál ničím neirituje tak jako Hannah Montana.

  • 27.10.2011  12:21

  Jeden z nejlepších animáků, který jsem viděla. Technicky naprosto dokonalý. Je znát, že tvůrci mají všechno přesně odpozorované. Ryby vypadají jako opravdoví živočichové (děti po tomhle filmu už nikdy nezapomenou, jak vypadá klaun očkatý :)) a taky se tak pohybují. Celý podmořský svět je jako sen a divák jenom kulí oči, co je dneska možné. Námět je docela jednoduchý – malý Nemo tragicky ztratí matku a sourozence a jeho otec se o něj samozřejmě bojí. Nemo si začíná připadat jako ve vězení a začne rebelovat, na což samozřejmě doplatí a je unesen potápeči. Táta Marlin ovládne svůj strach a za pomocí věrné přítelkyně Dori podnikne strastiplnou cestu oceánem a synka najde. Je to film pro děti, není možno očekávat nějaké dramatické zápletky. Ale dojemný příběh okořeněný skvělými hláškami nevyznívá pateticky a sentimentálně. Pochvalu si zaslouží i český dabing. Film jsem neviděla v originále, ale Karel Heřmánek jakožto rybka Gill nemá chybu a Ivan Trojan alias Marlin taky! Hledá se Nemo je prostě filmem pro každou generaci a Oscara má naprosto zaslouženě. Jen mě mrzí, že není možnost shlédnout film ve 3D. To by byl úžasný zážitek...

  • 17.10.2011  18:53
  Sherlock (TV seriál) (2010)
  *****

  Když jsem poprvé slyšela o tom, že se BBC chystá stvořit seriál o Sherlocku Holmesovi zasazený do současného Londýna, moje pocity byly hodně smíšené. Že se toho chopili Britové a ne Američané, to bylo snad jediné, co mě trochu uklidňovalo. Stejně jsem si ale pilotní díl pouštěla se silným despektem. Ale pak...! Nevím, kde se představitel Sherlocka, Benedict Cumberbatch, schovával celý můj život, ale tak brilantního a charismatického herce musel vybrat sám Bůh. Rozhodně jsem si takhle Sherlocka nikdy nepředstavovala, o to víc jsem mu propadla. Martin Freeman aka Watson má takový vtipně utrápený výraz, ale role mu sedí a oba dva hl. aktéři tvoří opravdu sehranou dvojici. První díl mě naprosto odrovnal - děj má spád, nepokulhává, vše perfektně sedí, sice člověk párkrát zapomíná, že se fakt jedná o Sherlocka Holmese, ale mně osobně to vůbec nevadilo. Naprosto mě rozbily hlášky - námatkou - Andersone, mlčte, snižujete IQ celé čtvrti. Jsem v šoku, podívejte, mám deku... Buďte zticha! Nic jsem neřekl. Přemýšlel jste, a to ruší. Holmes v podání Cumberbatche je asociál, trochu psychouš, ale když začne skákat a jásat, že sériové vrahy miluje, nemůžete nic než se smát, trochu děsit a zároveň hltat každé jeho slovo. Vtipná mi připadala taky vsuvka s otázkou homosexuální orientace, vzhledem k tomu, že mě samotnou, přiznám se (jsem asi trochu úchyl), během čtení detektivek hodněkrát napadla... všechny tři díly jsou jednoduše brilantní, poslední s Moriartym je sice trochu osudový, ale pořád tam je naděje, takže doufám, modlím se, přeji si další díly... mezitím si seženu Sherlocka v originále s tím úžasným britským akcentem. Edit po shlédnutí druhé řady: FU*K MEEEE!! Chci třetí řadu! *fangirl scream* Ten konec... oh my Moriarty. I'm sherlocked as hell O_o.

  • 9.10.2011  13:55
  Naruto (TV seriál) (2002)
  ***

  Po zhlédnutí první řady měním hodnocení z 1* na 3*. Není to tak špatné, pořád si myslím, že je tohle anime hrozně přeceňované, ale začalo mě docela bavit. Naruto se Sakurou mě pořád nehorázně se....štvou. Fanynka všemi tolik opěvovaného Sasukeho asi taky nebudu, ale jelikož vím (pár spoilerů jsem si přečetla, no), že se jeho postava trochu zvrhla, začínám přemýšlet, že se pustím i do dalších dílů... btw. oblíbila jsem si postavu Kakashiho Hatake, ani pořádně nevím proč (možná proto, že ninjovskou akademii dokončil v pěti letech; trochu Bůh, ne? eh, ti Japonci), a taky openingy... *__*

  • 9.10.2011  13:49

  Christian Bale v roli Batmana byl fajn (i když ten jeho hlas, to možná trochu přehnal), ale měl tu smůlu, že jeho protivníka hrál Heath Ledger, který ho dle mého totálně zastínil. Batmana jakožto temného hrdinu mám ráda, ale Ledger dodal postavě Jokera tak třeskuté a hmatatelné charisma, že se nemůžu divit tomu, že nezvládl obrovské pohroužení se do role a stala se jeho poslední; na druhou stranu, líp ze světa odejít nemohl. Jeho gesta, ten smích, pomlaskávání, něco tak nechutného a zároveň fascinujícího se jen tak nevidí. Můžete jen sedět s pootevřenou pusou. Ale nebudu tady pět ódy jen na Heatha, Aaron Eckhart v roli Harveyho dvou tváří se taky vyznamenal ( i když na té masce mi přišlo trochu zvláštní, jaktože nepřišel o oko...). A samozřejmě vyzdvihnu i soundtrack pod taktovkou Hanse Zimmera (co jiného od něj čekat než skvěle odvedenou práci, že) a o tricích ani nemluvím. Ch. Nolan prostě umí, zase jednou to dokázal...

  • 7.10.2011  13:39
  Simpsonovi (TV seriál) (1989)
  ****

  Klasika. Nejsem nějaký obrovský fanda, většinou mě to samotnou nenapadne si to pustit (už proto, že díly na sebe většinou nenavazují a je tedy jedno, jestli propásnete 3 díly nebo 30), ale když už mám náladu nebo na to náhodou narazím, královsky se bavím...:) Btw. snad první seriál, který preferuju s českým dabingem!

  • 3.10.2011  17:43
  Phineas & Ferb (TV seriál) (2007)
  *

  Dva hlavní aktéři jsou mi totálně nesympatičtí, další postavy mi přijdou nudné,nezajímavé, pro mě naprosto podprůměrný animák.

  • 25.9.2011  14:23

  Výborné prostředí, hudba, napětí a herecké výkony. Cate byla úžasná a z Keanu... (jak se do prkna skloňuje jeho jméno? :D) ...z Reevese šel strach. Dala bych 5*, jenže bylo od začátku jasný, že vrahem je snoubenec Jessicy. Teda aspoň mně to jasný bylo. A záchrana Annie už mrtvým Buddym mi přišla taky trochu přehnaná... jinak je to ale velmi kvalitní snímek a Danny Elfman v roli houslisty mě fakt pobavil!

  • 21.9.2011  18:59
  Happy Tree Friends (TV seriál) (2006)
  *

  Nechápu, čemu se tam mám smát. Roztomilá zvířátka umírají hodně brutálními smrtmi. Už se klátím... napoprvé jsem si možná říkala "drsný, zvrhlý, originální" - to vše se seriálu upřít nedá - ale já pro tenhle druh "humoru" opravdu nemám pochopení. Navíc originalita tohohle seriálu spočívá v tom, že nikoho jiného už zřejmě taková s prominutím pí*ovina nemůže napadnout; a ještě ji dokonce i zrealizovat... Napoprvé jsem si říkala FAJN, je to něco nového. Zřejmě tahle nechutnost může pár úchylných jedinců bavit (tím se nechci nikoho dotknout :)) Ale druhá řada (pokud je) už fakt může bavit fakt jen zoofily zmixované se sadisty; není tam nic vyššího, žádná parodie, ironie, vtip, prostě jen hromada krve, střev a zvířecích skřeků.

  • 18.9.2011  13:44

  O Johnnym není třeba diskutovat, naprosto brilantní výkon jako vždycky. Co se mi moc líbilo, je samozřejmě hudba a taky nádherný kontrast růžového plastického městečka a slepičích obyvatelek ve svítivých kostýmcích s ponurým sídlem vynálezce a melancholickým, bledým a v tom barevném sousedství ztraceným Edwardem. Nemám páru, jak někdo přišel na vytvoření postavičky, která má nůžky místo rukou, každopádně nápad je to originální a zahrát si s tímto člověkem kámen, nůžky, papír, musí být vážně psina... krásná Winona Ryder a ponurý, ale mile dojemný konec dotváří tohle (pro mě) pětihvězdičkové dílo.

  • 16.9.2011  15:06
  Madagaskar (2005)
  *****

  Už za brněnským přízvukem mluvící dvojku Jelimán + Maurice a tučňáky musim dát 4* ;), ale protože to má na tak skvělý film relativně nízké hodnocení, zvýším to na 5, vy suchaři.

  • 15.9.2011  15:23

  Mike Wazowski!! (to stačí, ne?)

  • 13.9.2011  16:50
  Fantomas (1964)
  *****

  Fantomase můžu vidět pokaždé a bavím se pořád stejně. S Fantomasem, ač je to chladnokrevný zloduch, prostě musíte sympatizovat nebo ho alespoň obdivovat. de Funés a Marais předvádějí životní výkony. A samozřejě musím vyzdvihnout perfektní český dabing! de Funése si bez hlasu Filipovského nedokáže představit snad nikdo a Moravec ztrvárnil Fantomasův smích NAPROSTO brilantně... ha, ha, ha.

  • 12.9.2011  18:26

  Nejspíš musím na tenhle fim dozrát. Ne že bych ho nezvládala po intelektuální stránce, tak náročný fakt není, ale pouštěli nám jej ve škole a vydržet téměř 3 hodiny černobílý snímek, kde se sotva mluví, to trochu nezvládám... kamera skvělá, středověké prostředí autentické, dobrá hudba, krásná Magda Vašáryová, ale dílo na mě působí strašně depresivně... už z tohoto důvodu je to film, který si nejspíše v nejbližší době podruhé nepustím.

  • 12.9.2011  18:18

  Za Zuzanu Kanócz a za pár vtipných okamžiků. A taky za soundtrack. Jinak je to fakt typický román pro ženy, rozuměj pro slepice, které nezajímá nic jiného než chlapi, jejich svádění, o...souložení a následné porozchodové pomlouvání. Hrozně mě iritovala Něrgešová, neskutečně přehrávala, na druhou stranu z Pažouta se vyklubal docela sympaťák.

  • 8.9.2011  13:31
  Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)
  ***

  Celkem pohodový, vtipný seriál, ale dle mého hrozně přeceňovaný. Čas od času se na něj podívám, zasměju se, ale rozhodně furt nestahuju epizody jak divá. Navíc teď tady budu asi hodně vyčnívat, ale NESNÁŠÍM postavu Barneyho! Jeho hláškám se směju fakt málokdy, (jo, legen...dary se už dá fakt smát jen z principu) připadá mi prostě jak kretén. Seriály tohohle typu zřejmě neumím dostatečně ocenit.

  • 4.9.2011  12:57

  Skvělá pohádka. Nepřekonatelný Lohniský v roli smrťáka, Hrušínský alias Pandrhola je krásně na nakopnutí a sympatická umouněná havířina Jiří Sovák. Námět je samozřejmě trochu naivní, ale je to pohádka, kde jinde než u té by se to mělo tolerovat....

  • 3.9.2011  12:53

  Legendární komedie se skvělým Abrhámem a nesmrtelnými hláškami.

  • 2.9.2011  16:05

  Nechápu, proč to má tak nízké hodnocení; no tak, lidi, mladá lááááska, to je ráj :)) Každopádně je to dost zajímavý a zároveň úchylný námět a stejně tak zpracování. Když jsem ho viděla poprvé jako ještě dost malé děvče, zanechal ve mně ne zrovna příjemné dojmy, a ty nemizí ani po letech. Ale teď už oceňuju řemeslnou stránku věci a herecké výkony; babičky opravdu působí dost roboticky, ať už chůzí, pohyby nebo stereotypními hláškami. Film taky hezky kritizuje přehnanou důvěru lidstva v techniku, i když s odstupem času a s přihlédnutím k době, ve které to bylo natočené, ta snaha vyznívá trochu marně, ale pořád tam je :) Jediná věc, která mi na filmu trochu vadí, je fakt, že děti manželů Loudových, Bertík s Alenkou, jsou oba zrzaví, zatímco na jejich rodičích není po pihách ani měděných vlasech ani stopy. Žeby adopce? To vám, páni režiséři, trochu nevyšlo... :/ :D Jinak ale bez přehánění 4* ;).

  • 2.9.2011  15:55
  Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)
  ****

  Pohlreich je chlap na svém místě, i když je mnohdy přesmíru sprostý a arogantní, na druhou stranu jeho hlášky stojí za to, a co teprve když začne vařit. Jen je mi někdy hodně nevolno z toho, co vidím v těch kuchyních...

  • 1.9.2011  15:00
  TOP STAR magazín (TV pořad) (2008)
  odpad!

  Jsem ráda, že ani jednoho z těch lidí, co se tam kdy objevili, neznám osobně. Deníček Agáty Hanychové je dozajista nejlepší rubrika a Mahu má vždy dokonale vkusné oblečení, co se skvělé hodí pro ženu jejího věku... odpaaaaaad

  • 27.8.2011  12:24
  Orphan (2009)
  ****

  Tomuhle říkám horor! Skvělý výkon Isabelle Fuhrman; roztomilé, byť mírně výstřední děvčátko, ale to, co se z ní vyloupne později, z toho už pořádně mrazí... I její adoptivní rodina není tak neposkvrněná, jak se zdá. Film moc hezky graduje a alternativní konec a Roden už jsou jen třešničkami na dortu.

  • 22.8.2011  11:33
  Prostřeno! (TV pořad) (2010)
  *

  Až budu chtít zhubnout, tak se na tenhle pořad začnu dívat pravidelně. Sledovala jsem to párkrát a vždycky jsem pak ztratila chuť na jídlo nejmíň na týden. Třešničkou na dortu je vždycky "zábava", kterou hostitel vymyslí a taky to, jak se mu hosté rozlízají po domě a čmuchají. Ale co neudělat pro to, aby se jeho xicht a bejváček ukázal na hodinu v televizi a sousedé měli o čem plkat, že....

  • 21.8.2011  20:55
  Disturbia (2007)
  ***

  Trochu mi vadil začátek a vlastně větší část filmu v duchu teenagerské komedie.. ne že by to nebylo zábavné, LaBeouf je dobrý herec a jeho postava Kale, ač trochu spratek, je stejně docela sympatický. Ale já si pořád říkala - fajn, tak kdy už se začnu bát? Nakonec jsem si myslela, že celý thriller bude spočívat v tom, že bude Kale víc a víc paranoidní a tím pádem se mu bude prodlužovat domácí vězení a on se z domu už nikdy nezůstane a celý jeho život se zcvrkne na sledování sousedů dalekohledem. Když jsem se takhle zaobírala touhle celkem děsivou představou, film se (konečně) stočil do boje o život, a posledníčtvrthodinka se opravdu povedla. Párkrát jsem se dost hnusně lekla. David Morse mi bůhvíproč připomínal Hopkinse s náušnicí v uchu a s divnýma vlasama, ale jako psychopat byl docela přesvědčivý...

  • 18.8.2011  12:55
  Souboj v těžké váze (TV pořad) (2009)
  *

  Tohle je hrozná nuda, Jste to, co jíte je proti tomu úplně ohňostroj zábavy.

  • 17.8.2011  17:53
  Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)
  *****

  Když nepočítám Pokémony, Digimony a další hity mého mládí, nikdy jsem nenašla anime, které by mě déle chytlo a na které bych se opravdu dívala ráda a se zaujetím. Až Death Note. Tenhle seriál má všechno. Skvělou animaci, námět, dějové zvraty, napětí, openingy (ano, oba mají něco do sebe)... a charaktery - génius L je perfektní a Ryuk mě bůhvíproč strašně děsí, ale já se děsím ráda, takže... svým způsobem mě taky děsila Misa, i když byla nehorázně otravná, mezi všemi těmi vyrovnanými génii byla logickým oživením. Ale když scénáristé jsou docela neúprosní a po smrti eL jsem si říkala, jestli má vůbec ještě cenu seriál dál sledovat. Mělo. V druhé půlce jsem si našla oblíbence - mafiánské blonďaté alter ego Willyho Wonky - Mella *-* a nezklamal mě ani konec. I když jsem Lightovi zpočátku fandila, postupem času bylo jasné, že absolutně ztratil soudnost a evidentní, že prohraje. Že zemře rukou - no, spíš hnátou - Ryuka je jasný a smysluplný konec. Líbilo se mi taky, že umřel na schodech - na polovině cesty - což zjevně mělo symbolizovat to, že po smrti nepřijde ani do nebe, ani do pekla... na DN jsem slýchala pět ódy od většiny lidí z mého okolí a nezklamalo mě. Možná jediná věc - VŠECHNY fajn postavy (ano, i můj nejoblíbenější týpek z Yotsuby Namikawa) zemřely a jedině Near, geniální a chladnokrevně a racionálně uvažující, ale mně přesto ohromně nesympatický, přežije.

  • 16.8.2011  13:10
  Na stopě (TV pořad) (2000)
  ***

  Zapínám to už automaticky, abych zjistila, jestli bude mít Roman Svoboda OPĚT košili a pod ní tričko.

  • 12.8.2011  13:15

  Nechápu, že to ty tupé bárbíny s lakem na nehty místo mozku a obvykle 4% růžoví hoši té Hiltonové pořád ještě žerou. Rozhodně si nemyslím, že je blbá, ale ta povrchnost, vychcanost a namyšlenost z ní přímo čiší. Nevím, kolik bylo řad tohohle pořadu, ale mám dojem, že párkrát už Paris svou vysněnou bíefef našla a posléze zjistila, že to není tak úplně ono. V tom případě ale nerozumím tomu, proč se tam hlásí a vtírají jí pořád další a další lidi, to jsou fakt tak dementní a myslí si, že zrovna jim Paris otevře své srdéčko? Oh my. Je mi trapně jenom když vidím úvodní znělku. A momentálně se hodně snažím, abych ji neviděla.