PerToon

PerToon

Poutník digitálního věku

• 28.7.2013  14:20

Tyjo. Nejsem si jistý jestli jsem se vážně na ten film včera večer koukal, nebo jsem měl jenom halucinace z horka. Lepší 3* a docela by mě zajímalo jak by to dopadlo v Tarantinových rukách. Mám skoro pocit, že taková haluz by to nebyla. [tv, dabing]

• 4.7.2013  13:01
    Ti druzí (2001)

Juchů, film který stojí na pointě, kterou sem neznal ani před shlédnutím, ani mi nedošla během filmu, ale překvapila mě přesně tehdy kdy si to autor přál. Jinak sem ale spíš měl moc času všímat si Eloise Hawkingové, Catelyn Stark a dětského dabingu. Zdejší hodnocení mě trochu překvapují, já ty 4* nedám. Silné 3* s důrazem na pointu a Nicole Kidman. [tv, dabing]

• 11.6.2013  01:08

Víc jak 24 hodin po projekci a moje hlava se pořád ještě z toho IMAXu nevzpamatovala. Anyway. Klasická dvojka (slabší než první film, ale zato je všechno VÍC!) se zajímavějším záporákem, kterého ale neocením jako jiní, neb jsem zatím neviděl Sherlocka, nejsem hypnotizován Cumberbatchovým lyrickým barytonem a jménem záporáka jsem vyčerpal veškeré své znalosti o Starém Treku. Zkrátka a dobře, ač v novém kabátě, Star Trek není ani s druhým dílem mé domácí univerzum. Kabát bereme, s Abramsem i lens flares, a jdeme točit pořádný Star Wars. Ale ať nezním jenom kriticky - solidní blockbuster u kterého se hodí moc nepřemýšlet (já asi u všech filmů poslední dobou přemýšlím, či co) a jen si užívat akci (která ale byla pro mě ve 3D dost nepřehledná) a... moc to nezlepšuju. Slabší 4*. Nevím nevím co uděláte s trojkou, která nás jistě čeká. [IMAX 3D, originál]

• 6.6.2013  21:30
    Jurský park (1993)

Jurský park se mnou byl již v dávných dobách, kdy jsem ještě znal desetkrát víc dinosaurů než teď, a přitom žádní z nich neměli peří a o jejich příbuznosti s ptáky se skutečně dalo diskutovat. Dnes je všechno jinak a 3D projekce nám představí historický film o tom, jak se za těch dvacet let vyvinuli dinosauři, triky, filmová technika a divákovy nároky. Zůstanu u toho, že Jurský park je dnes už klasická pohádka s klasickou vánoční hudbou (ne já nevím proč mi to tak zní, ale prostě Jablonsky je trochu modernější než Williams, víme?) a ani v konkurenci CGI futuristických bratříčků jí vyhynutí nehrozí. Bez debat za 5*. [3D kino dabing, v pravěku tv dabing]

• 3.6.2013  20:05

Jaktože v žánru chybí komedie? Vždyť je to taková jízda na téma "kolika vtipnostma bychom mohli zamíchat se starou pohádkou?", která každý eso v rukávu pro jistotu vytáhne hned, protože čas letí a najednou je konec - aniž by se divák stihnul zajímat o postavy, nebo být překvapen nějakým 'zvratem'. Je to prostě trochu přehnaná pařba, co se ale dala udělat i líp. Trochu slabší 3* [originál]

• 23.5.2013  19:10
    Pád nebes (2006)

Dost zajímavý případ, o němž jsem se velkou část informací dozvěděl ze závěrečného epilogu a po shlédnutí z wikipedie. Na vzbuzení zájmu by ale stačilo míň jak 101 minut. Dokument to není, hraný dokument to taky není, samotný film ale ničím zajímavým nepřispívá. Není to špatný, ničím to neurazí, určitě je nutný si připomínat, že rovnoprávnost občanů je ještě na míle daleko od zrušení otroctví a znát tuhle kauzu se hodí, ale tenhle film je tak nějak zbytečný, a to i pro fanoušky Leelee Sobieski. Průměrně průměrných 50%. [tv, dabing]

• 9.5.2013  16:09
    Nevědomí (2013)

Klasické sci-fi nevymřelo, jen se přestěhovalo na Island i s nestárnoucím Cruisem a soundtrack od M83 je stejně dobrá trefa jako byl pro Tron Legacy Daft Punk. Přesto... jsem se dostkrát pozastavil nad něčím co moc nedávalo smysl, co bylo špatně, nebo co bylo výsledkem i na film moc velký souhry náhod. Plus, design "bílých guloček" dronů a bubbleshipů mi nesedl ani k Tetu, ani k pozemským technologiím, ani k filmu celkově, ale to je detail. Solidní 4* [originál, kino]

• 8.5.2013  18:40
    Iron Man 3 (2013)

No. Bylo tam toho moc. V Avengers toho teda taky bylo moc, ale v porovnání s nima to Iron Man 3 projel. V porovnání s prvním Iron Manem to taky projel. Na dvojku bych musel kouknout znova. Robert Downey Jr. se v reálu chová víc jako Tony Stark, než posttraumatický Iron Man, Pepper si to dost dávala, pořád nevím jestli tah s Mandarinem byl dobrý nebo ne, Extremis je na mě asi extrémněji komixovější (čti méně zkousnutelnější) než cokoli z Avengers (jo, to je asi paradox) a milion iron obleků je moc. Slabší 4*, uvidíme zda se mi to v hlavě časem rozleží, nebo jestli jen budou přibývat otázky typu "proč tam bylo tohle a co to má znamenat" (hlavně závěrečná operace, ale to bych moc spoileroval). [originál, kino, 2d] Poznámka: Během celého sledování filmu jsem si ani jednou nevzpomněl na 3D. Zjevně vůbec nebylo potřeba.

• 5.5.2013  14:44

Po dlouhé době jsem konečně viděl Balea a jeho prvního Batmana a původ minimálně dvou memů. Hm. To psycho pro mě bylo především úřednický prostředí kde je vizitka a objednaná restaurace měřítkem postavení. Děsivější než vraždění motorovou pilou. Vlastně to na mě působí tak, že si má divák (ale hlavně asi čtenář předlohy) celou dobu připadat poměrně nepříjemně. Na to nepotřebuju film. Možná by další shlédnutí (hlavně originálu) zvýšilo hodnocení, ale k tomuhle filmu se asi brzo vracet nebudu, takže tak 2,5*. [tv, dabing]

• 13.4.2013  13:13
    Zbouchnutá (2007)

Ale jo, fajn, jen jsem myslel že takováhle dvojka k sobě bude mít složitější cestu, že na počátku budou mít společný fakt jen ten alkohol, zatímco ráno už bude poněkud nepřátelské, bez nějaké společné snídaně, pokecu a předávání vizitek. Jenže kdyby Katherine ráno Setha vyhodila z domu a za pár týdnů šla na potrat, asi by nezbylo moc prostoru pro komedii. 'Marshalova' banda dávala jasně najevo, že na tenhle film by se nemělo koukat s dabingem. Takhle slabší 3* [tv, dabing]

• 4.3.2013  00:04

Jo. Takhle se na ně musí. [tv, dabing]

• 25.2.2013  01:34

Bububu, jsem špinavý, démonicky se koukám do kamery a krčím chřípí. No, možná to trochu přeháním, ale parfémy sem z obrazovky necítil, a i kdybych je cítil, tak mi nic neřeknou, neb čichové požitky jsou mi nějak cizí. Takže být to o sériovém vrahovi posedlém vůněma, ještě by to ušlo, dokud nepřijde vše co se děje od příjezdu na popravu až do konce filmu. Protože to už sem vážně jen čekal kdy to skončí a rekapituloval jak to vlastně bylo hrozně hrozně dlouhý. Takže tady se zřejmě hodnocením s davem neshodnu, tohle nebyl film pro mě. Možná vidět to v originále, aspoň si poslechnu Rickmana. Ale to se můžu kouknout klidně i na galaxy quest. Takže za 2*, přřestože vizuálně a výpravou by to na ty 4* mělo. [tv, dabing]

• 25.2.2013  01:23

No. Je to lepší než dvojka. Ne takovým tím stylem epického zakončení, přecejen to není trilogie. Ale tak příběh to má a 1969 byl rok kam se prostě cestovat v čase musí. A Brolinův K je náhodou uvěřitelnej. Takže není to tak zlý, ale s dalšíma dílama ať už to nikdo radši nezkouší, prosím. Spíš slabší 3* [originál]

• 20.2.2013  01:26
    G. I. Joe (2009)

Bez větších nároků na mozek jsem se dobře pobavil filmem který vypadá překvapivě dobře na to z čeho vzešel, potěšil a překvapil mě výskyt mnohých herců co jsem nečekal, pokochal jsem se Rachel a zavzpomínal si na Robot Chicken. A to mi na obyčejný večer bohatě postačí. [originál]

• 15.2.2013  21:43

Ono to není o tom jak se plachý introvertní teenager začlení mezi své na ostrově ztracených hraček, ale jak se teenager se skutečným problémem rychle a ochotně začlení mezi o pár let starší. A když to jako divák nevíte, čekáte něco jinýho. Jednak protože si jako plachý introvert řeknete, že takhle jednoduchý to není. A druhak, protože ke konci filmů vám trochu vybuchne hlava. Ale jakoby jen trochu vybuchne. Tenhle film není tak úplně o dospívání, protože takovouhle historii za sebou snad typický dospívající nemá. Lepší 3*, jestli máte rádi Emmu, koukněte. [originál]

• 9.2.2013  22:40

V první půlce to vypadalo slibně, Cusackova samolibá postava nemůže ustát, že už není nejlepší, a tak v tom vidí jedině rivalitu ze strany nováčka, to povede k paranoie a stane se nějaký průser. Jenže všechno se nakonec obracelo jinak, a z mýho pohledu k mnohem nezajímavějšímu snímku. A když si to projdu zpětně, bylo to vlastně dost dlouhý. Navíc mám pocit, že Cusack hraje vždycky stejnýho chlápka, ehm. Lepší 2*. [tv, dabing]

• 5.2.2013  01:10
    Continuum (TV seriál) (2012)

Podle mě jeden z nejlepších sci-fi seriálů současnosti (bez definice současnosti), který mě doufám ve druhé řadě nezklame, a zároveň který doufám včas skončí, ať netrpí natahováním. Cestování v čase můžu, zvlášť když se všichni snaží přijít na to, zda se snaží budoucnost změnit, nebo naplnit, a čím dál tím víc není jasné, kdo jsou ti dobří, kdo ti špatní, a není to jasné ani samotným postavám. Rachel Nichols je skvělá, další postavy dost dobré, přítomnost 'Brejtaka' a 'Kuřáka' je jen jednou z mnoha velkých třešní na dortu. Vřele doporučuju a čekám na další řadu. Solidních 5* [originál]

• 5.2.2013  00:57

S Pánem Prstenů jsem se seznámil až díky Jacksonově Společenstvu, takže jsem nikdy neměl moc prostoru pro vlastní fantazii během čtení knih. Hlavně díky tomu si upřímně nedokážu představit, že by tohle byla ta "moje" verze. Asi to není tak špatný, rozhodně ne na svou dobu, ale... já jsem z jiný doby. [tv, originál]

• 5.2.2013  00:48
    Revoluce (TV seriál) (2012)

JJ Abrams a jeho práce na téma "Kolik seriálů může začít pádem letadla?". Pominu-li fakt, že něco jako "přestane fungovat elektřina" je nesmysl, a zaměřím-li se na postapokalyptický seriál, má seriál skvělý výběr toho s čím pracovat. Třeba po 15 letech obrátit svět vzhůru nohama kvůli tomu, že se jedna puberťačka rozhodne zachránit svého bratra, kterého zrovna teď potřebuje jeden zlý generál, protože zrovna teď... Zkrátka a dobře, já tomu seriálu skoro nic moc nevěřím. Zajímavé jsou tak hlavně flashbacky seznamující s prvníma změnama světa po výpadku proudu, pár zajímavých postav, ale jinak myslím, že tenhle seriál půjde dřív či později ke dnu. 3* s klesající tendencí. [originál]

• 5.2.2013  00:27
    Atlas mraků (2012)

Když Tom Hanks v rozhovoru machroval, že v tomhle filmu je všechno, měl docela pravdu. Tahle monstrózně velká projížďka dobama, žánrama a liniema poměrně dlouhou dobu vůbec nepůsobí jako by se někdy měla pospojovat do jednoho celku, jenže díky stopáži na to má vážně dost času, a tak člověk fascinovaně hledí jak se několik filmů co by obstály samostatně konečně spojí a dává smysl a je to obrovský a je tam vážně všechno a divákovi vybuchuje hlava a... o čem že to vlastně bylo? Co byla ta myšlenka která celý ten děj spojovala? Vlastně nevím. Vlastně na tom nakonec asi nezáleží. Je to tak monstrózní, že si toho divák třeba nevšimne. 4*-5*. [kino, originál]

• 4.2.2013  20:45
    Scrubs: Doktůrci (TV seriál) (2001)

První díl jsem náhodou zkusil na Prima Cool, druhý den už jsem odkoukal většinu první řady. Paradoxně mi není příliš sympatický JD (respektive Zach Braff, kdykoli ho sleduju, mám pocit, že mám ucpaný nos) a v HIMYM jsem neměl rád Sarah Chalke. Žádná z postav ale přímo nevadí, Dr. Cox a Janitor patří mezi nejlepší postavy co jsem poslední dobou v seriálech potkal. 9. řadu bych zrušil a zakázal, ne že by byla tak špatná, ale finále 8. řady je finále se vším všudy. Solidní 4*, pochopitelně je to občas slabší, ale těch prvních 8 řad to překvapivě drží dost dobrou úroveň. [originál]

• 4.2.2013  20:44

Já byl od začátku skeptický. Pána prstenů, Silmarilion, Nedokončený příběhy - to všechno jsem hltal, několikrát. Hobita jsem přečetl až napočtvrtý, a to jen proto že jsem na něj šel do kina. S filmem je to podobný. Samozřejmě jsem rád viděl víc Středozemě, ale proč nenatočit třeba ultrarozšířenou verzi Pána prstenů? Zkrátka mě znepokojuje, že v rámci Tolkienova univerza dostane nejvíc prostoru tahleta pohádka. Doufám, že další díly to napraví, ale zatím slabší 4* a vracím se k miliontýmu sledování rozšířenýho Pána prstenů. [2d kino, originál]

• 4.2.2013  20:42
    Franklyn (2008)

Zezačátku to působilo originálně a s velkým potenciálem, až jsem se divil, že jsem o tom dřív neslyšel. Vrtalo mi hlavou jak složitě se různé linie a světy můžou propojit (po zkušenostech s Atlasem mraků) a doufal jsem, že na konci přijde to něco, po čem mi vybouchne hlava a ukáže se jak to bylo geniální. Ale jenže ono moc ne. Film skončil, vyšuměl, a zase na něj zapomenu. [tv, dabing]

• 4.2.2013  20:41
    Borealis (TV film) (2013)

Pilot k seriálu, kterého se evidentně nedočkáme, a kdybychom se ho dočkali, minimálně já bych asi po pár dílech zapomněl, že ho sleduju. O jeho existenci jsem se dozvěděl přes Michelle Harrison, co mi v paměti utkvěla kdysi dávno svými štěky ve Výplatě a Hvězdné bráně, a možná i proto byla její postava jediná, která mě víc zaujala. Plusem je tak ještě prostředí, takhle vypadá opravdová Kanada, aspoň ta arktická. Jenže to je tak všechno co ve mě shlédnutí zanechalo. Samotný pilot se hodnotí těžce, takže slabší 3*, kdoví ale jak by na tom byl seriál. [originál]

• 4.2.2013  20:39
    Tři mušketýři (2011)

Kdyby Michele Boyd hrála ve více filmech, tomuhle počinu od Asylum bych se vyhnul obloukem, jenže "pro krásu se musí trpět". A ne vždy se to vyplatí. Sice tu nenajdete gigažraloky, hyperpiraně a transmorfery, ale tím míň se tohle dílo liší od videa co jste si natočili s partou kamarádů v parku, kvalitněji, se zápletkou a s vyšší sledovaností. 1 hvězdička za Michele, celkově lepší odpad. [stream, originál]

• 4.2.2013  20:36
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

Objektivně to na 5* není, už jen kvůli tomu jak seriál utrpěl svým natahováním. Během páté řady jsem seriál přestal sledovat, protože jsem na něj prostě zapomněl. Teď jsem ho zpětně dokoukal, abych zjistil jaký je teda to slavný velký zakončení. A tím je zakončení třetí, nikoli pátý řady. Samostatné díly jsou skutečně novodobá Akta X, ale hlavní mytologická linie seriálu je pro mě existence druhé strany a tu uzavírá třetí řada. Tak či tak, Pattern, ZFT a "next item" Mr. Jonese už nikdy nezapomenu a rád se budu ke starším dílům časem vracet. [originál]

• 4.2.2013  20:17

Od prvního zkouknutí traileru před víc jak rokem jsem se fakt hodně těšil na tenhle film, co mi atmosférou připomínal Time Traveller's Wife (asi prostě jen ta romantika v sci-fi/fantasy hávu). Jak přibývalo recenzí ve stylu "mohlo to být moc dobrý, ale jakoby není to moc dobrý", byl jsme připravený nešťourat se v detailech a stejně si film užít - i kdyby nebyl dobrý, mě konkrétně se přece sakra může líbit. No. A vlastně i docela líbil. Jenže když jsem se nešťoural, tak jsem se ztrácel (v jakým jsou zrovna světě? A jaktože teda teď nepadá?), a když jsem se snažil neztrácet, logika filmu se rozpadala (no a jaktože teď teda nehoří? A jaktože má zase to závaží? Jaktože úplně všechno nehoří?) a do vší tý snahy se zorientovat najednou přišlo závěrečných pár minut a "všechno najednou dobře dopadlo, a žili šťastně až do smrti". Nicméně, spousta záběrů a vychytávek využila zápletku originálně a dobře, až si skoro říkám, že dal někdo dohromady celý tenhle film jen proto, aby se někdo na plátně napil opačně. A nebo si pořád dokola pouštěl líbací scénu ze Spider-Mana. 3* [originál, 2d, kino]