ra0474401

Česko

<< předchozí 1 2 3
    • 29.12.2009  17:48
    Avatar (2009)

Nejsem filmový technik a tudíž nerozumín (a nestydím se za to) filmařské technologii, hodnotím pouze jako divák. Ve 3D verzi dávám jednu hvězdičku dolů za 2 drobnosti: 1/2 za nepříliš povedený dabing, a 1/2 za to, že jsem děj pouze pozorovala, a nebyla jsem do něj vtažena. Ale jak říkám, jsou to jen maličkosti a celkový úžasný dojem to nemůže pokazit.

• 24.7.2011  13:46
    Katka (2009)

Všichni víme, že existuje "něco jinak", ale jen málo tvůrců to dokáže předat dál svým dílem. Helena Třeštíková to v Katce dokázala na výbornou. Možná i s tou pomyslnou hvězdičkou.

• 24.7.2011  13:42
    Zoufalci (2009)

Nedala jsem odpad jen díky hereckému obsazení a námětu. Můžete si psát a třeba i myslet, že zoufalci jsou jen špatněj film, ale přiznejme si, že TAKHLE žije spousta třicátníků. V mém okolí skoro každý. Jeden sobec vedle druhého, jeden ochlasta vedle druhého, jeden homosexuál stydící se za svou orientaci vedle druhého. Mě zpracování filmu nezaujalo a za polovinou jsem na to přestala koukat, ale s myšlenkou, že někdo řekl pravdu, jak to je. Možná je to realita mírně přitažená za vlasy, ale pořád je to realita. I když tak trochu špatně udělaná.

• 2.6.2009  14:12
    Comeback (TV seriál) (2008)

Dle mého životní role Martina Dejdara. A něco, kvůli čemu stojí za to tu televizi pustit. Vivat Simona!!!

• 24.7.2011  13:43

Tak tohle bylo fakt hrozný.

• 26.12.2009  17:39
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Z hlediska filmového "fanatického sledovače" to byla jedna z nejhorších pohádek posledních let. A ty herecké výkony - odpad. Škoda ztraceného času.

• 6.11.2009  19:52

Trojku jsem neviděla, ale viděla jsem jedničku a dvojku, a obávám se, že pokud jednou nějakým omylem zahlídnu trojku (jedním okem, protože pak se zděsím a honem uteču), tak budu ještě zděšenější než u předchozích dvou dílů. Takovéhle filmy jsou jen vyhazováním peněz do vzduchu a meli by je zakázat. A vysílat za trest ve věznicích s nejvyšší ostrahou. Myslím, že pro ty zločince to bude trest nejvyšší.Odpad dávám za námět, zpracování a herecké obsazení. Hudba je fajn, ale to nezachrání můj pocit z této ........ (promiňte, sprostá slova zde nemohu použít).

• 10.12.2009  17:22

Můj názor na zpracování (filmová technika, efekty, výkony herců, atd) je odpad. 4 kvězdičky dávám za tu tragickou, ale strašně pravdivou skutečnost, že ve 40 letech se za vzpomínky neschováte. Že ať si myslíte, co chcete, jak nejste skvělí a úspěšní, stejně vás něco dožene. A vrácené mládí to rozhodně nebude. Pravda bolí. Zvlášť taková. Přirovnala bych tuto realitu ke scéně, kdy si Michal Suchánek prohlíží vystoupení Evy Jeníčkové. Asi tak.

• 10.12.2009  16:48
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Ovečka je názorný příklad toho. jak něco tak neuvěřitelně stupidního může být zároveň neuvěřitelně geniální.

• 10.12.2009  17:08

Od dua Svěrák - Svěrák jsem čekala víc. Chabý děj, chabý příběh, výkony jinak skvělých herců velmi podprůměrné. Jediné, co nezklamalo, bylo obsazení Filipa Renče.

• 7.1.2010  19:54

Děsný, děsný, děsný. Odpad jak vyšitej. Jediné, co zachrání moje hodnocení před slovem odpad! je to, že Ivan Reitman natočil Ghost Busters a Uma Thurman byla vdaná za Garyho Oldmana. Nic jiného v tom není.

• 24.7.2011  13:38

Po dlouhé době film, nad kterým bylo potřeba přemýšlet. Nejsem filmový nadšenec, nerozumím nástrojům, za pomoci kterých film vzniká, nerozumím rozdílu mezi dobrým a špatným osvětlením či ozvučením, jsem laik a je to pro mě prašť jako uhoď. Mě musí zaujmout příběh a to se zde podařilo. Možná nevím nic o světě "tam venku", ale přišlo mi to jako brutální sonda do duší lidí, kteří chtějí a nemohou nebo mohou a nechtějí. Já se ocitnout na místě někoho z nich, tak raději nebudu. Jako debut je to vynikající a na české poměry originální a skvělý film. Děkuji, pane Sedláčku.

• 2.6.2009  14:27

Nejsem moc velký příznivec dvojek a jiných vyšších čísel, ale v tomhle případě musím uznat, že dvojka se mi líbila mnohem víc než jednička. Ukázat se tlupě nadržených policajtů tak, jak mě pán bůh stvořil, není umění. Umění je tahat někoho za nos s brutální elegancí, sebejistotou a sexepílem, který jakoby měl každou vteřinou explodovat. Sharon dozrála v nádhernou ženu a tahle role jí sedla jako p**el na hrnec.

• 6.11.2009  19:49
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Pro příznivce Přátel a jiných přiblblin je tu dobrá zpráva: How I met your mother je vtipnější, má lepší dialogy a lepší, ne tolik zprofanované (jsou známí, ale ne tak hloupě jako Přátelé) herecké obsazení (nepočítám - li Prcičkovskou Alyson Hannigan). Zatím jsem viděla jen asi 2,5 dílu, ale už vím, co znamená smát se, až se za břicho popadám.

• 10.12.2009  17:18
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Když OPRAVDU není v úterý / čtvrtek večer co dělat, filmy jste viděli 1000x a knížky četli stejněkrát, když vás (a jistě právem) nezajímají VKV, když vám nevadí scénář typu každej s každým za každou cenu, když vám přijde normální přehrávání, nereálné dialogy a nulové výkony jinak profesionálních herců, které znáte z divadel, pustíte si Ordinaci v růžové zahradě. A pak náhodou jdete po ulici a chcete známému povědět něco strašně chytrého o tomto hodnotném dílku a nejaká úplně cizí starší korpuletní dáma vás okřikne, ať jí neprozrazujete děj. Tomu říkám paráda.

• 10.12.2009  16:49
    Ulice (TV seriál) (2005)

A proč ne?

• 25.5.2009  16:55

Blbej námět, tuctová Garnerka, ale boží Mark Rufallo. A výsledek je skvělej. A hotovo:-)))

• 2.6.2009  13:45

Líbí se mi naprosto zkreslený pohled pana autora na ženské pokolení. Jediný, do koho se autor trefil a koho si dovedu představit jako živou osobu, je hrdinčina kamarádka Ingrid. A to ještě s oběma očima zavřenýma. Na druhou stranu nesouhlasím s tvrzením, že všechny chlapy by měli vykastrovat. Jen některý...

• 25.5.2009  16:55
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Nerozumím tomu, nevím, o co tam jde, a přitom mi ještě neunikl ani jeden díl (na Nově, barbarsky se přiznávám). A komu fandím je jasný. Benovi, přece:-)

• 21.1.2010  10:57

Nemůžu si nemyslet, že tady někomu šlo o vzkříšení zašlé slávy. Terminátor byl na svou dobu určitě vyjímečný film a ta vyjímečnost mu zůstala dodnes; Terminátor 2: Den zúčtování byl sice o něco málo slabší, ale zase nějakým způsobem vyjímečný, protože na začátku 90. let byly oproti předešlé dekádě jiné (a mnohem lepší) techniky filmování, ale trojka je o ničem, má značně podprůměrné herecké výkony a terminátor žena? Nic proti hezkým herečkám a hollywoodské emancipaci, ale tohle je fakt moc.

• 6.11.2009  19:40

Kdyby všechny filmy měly jednoduchou zápletku tak důmyslně propracovanou jako Dannyho parťáci, byla by radost filmy sledovat. A nemluvím jen o detailech každého záběru. Nejsem fanda ani Brada Pitta ani George Clooneyho (z pubertálních výjevů typu "jsou fakt boží" jsem dávno vyrostla), ale tenhle film jim dal příležitost projevit se ne jako panům krásným a dokonalým, ale jako hercům (a nejen jim). Zato výkon Julie Roberts je s mírnou nadsázkou špatný - má na víc.

• 28.1.2010  12:53

Při tomto filmu jsem si plně uvědomila, že Sean Penn je herec. Že je PAN HEREC. Tahle role mu (snad) byla napsána přímo na tělo. Sama zahrál perfektně. Dakota Fanning a Michelle Pfeiffer mu skvěle sekundovaly. Diskutabilní námět a žádněj happy end, prostě takový život je. A neměli bychom před takovými tématy (nejen ve filmu) zavírat oči. Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděla.

• 9.1.2010  20:13
    Gladiátor (2000)

My name is Gladiator. Oskaři. Digitální zpracování římského Kolosea. Hvězdné obsazení dnes již legendárních Olivera Reeda a Richarda Harrise. Joaquin Phoenix se svou busy little bee přesvědčil diváka, že se dokázal vyrovnat se svým životem. Ridley Scott dokázal, že je hoden označení "Pan umělec" a Russell Crowe zase, že i Oskaři mohou někdy skončit za zásluhy v těch pravých rukou.

• 9.1.2010  20:17

Tohle je tak příšernej film, že jestli vám někdy něco fakt DOPORUČÍM, bude, abyste se na něj podívali ("...myslíš, že by jí vadilo moje hovínko? Mě by nevadilo její hovínko..."). abyste mi potvrdili, že je to fakt taková ptákovina, a že se nemýlím.

• 28.5.2009  14:48
    Samotáři (2000)

Ty vole, ten je dobře zaháknutej...prostě film, co se do vás zahákne a nepustí Vás. Mimochodem, jdu si dát výborné koláčky.

• 28.5.2009  14:47
    Tele Tele (TV pořad) (2000)

Jeden z mála pořadů, na které se ve své době dalo, a celkem pravidelně dívat. A komu se to nelíbilo, mohl jen stisknout čudlík, ne? Nejlepší byl Carda a jeho Mumuland.

• 25.5.2009  16:48

Tom Hanks a Meg Ryan spolu už neberou. Námět průměr, lokalita průměr, hepáč taky průměr, prostě jeden velkej průměr.

• 26.5.2009  20:00

Skvělý. Skvělý a ještě jednou skvělý. Nevím, přesně, co je tak skvělý, ale takových filmů je málo. A přitom něco tak průměrnýho, že?

• 26.5.2009  19:59

Výborný. A hlavně Meg jezdí na mašině. A je správně prdlá, ještě víc než jen přiblblicky sekundující Broderick. Ale výsledek je fajn.

• 26.5.2009  19:39

Co na to říct. Rodriguez a Tarantino jsou správní úchyláci vyžívající se v preciznostech. Nemám je ráda, ani jednoho, a na jejich filmy stejně koukám od úvodních do záverečných titulků. Asi jsem taky úchyl :-)

<< předchozí 1 2 3