Raoul Taburin (2018)

Malý a milý film určite nie len pre fanúšikov bicyklov.

Prodavač snů (2016)

Veľmi rád pozerám filmy podobného druhu, ktoré sa snažia zaujať myšlienkou a priniesť divákovi dobrú radu do života. Aj tu to spočiatku vyzeralo nádejne, ale s minutážou Béčková kvalita scenára klesala až do konca takmer na dno... Škoda.

Aurore (2005)

Zo začiatku nemastná neslaná rodinná dráma, ku koncu poriadna nálož tragédie a emočného vyprahnutia...

Had (2021) (seriál)

Had ma uštipol. Učarovalo mi geo pozadie a príbeh chorého človeka, o ktorom som donedávna nič nepočul. Remeselne dosť dobré.

25 let neviny (2020)

Silný príbeh, ktorý sme už mnohokrát videli, no našťastie ani raz nezažili. Hviezdu strhávam za scény z väznice, ktoré sa mi zdali menej reálne a príliš silené. Ak sa mýlim, Komendovi sa vopred ospravedlňujem a za svoj omyl prevezmem zodpovednosť. *Po druhom vzhliadnutí a preštudovaní poľských aktualít beriem späť a piatu hviezdu vraciam, tam kde patrí. I pre obdobné posolstvá možno niekedy dávno vznikol film.*

Listopad (2017)

Bizarná nálož vizuálnej filmárčiny, ktorej motorom bol od začiatku absurdný humor. Nevšedné, málo vídané, u mňa vítané.

Já, knedlíček (2018) odpad!

Podporovať tučnotu a transvestitov dokázali prví Američania aj preto, že tam najviac obéznych a nesprávne orientovaných sprvu žilo. (aj to sú volebné hlasy) Dnes ich je podstatne viac po celom svete. Osobne proti nim nič nemám. Nik so zdravým rozumom však nebude vyvracať, že obe abnormality sú diagnóza. Tvorcovia na to asi nejak pozabudli a zvolili akýsi falošne nesprávny typ terapie, ktorý nemôže fungovať ani v rozprávkach. Okrem iného, ani film ako taký za nič nestál, ale ak budeme tolerovať podobné druhy námetov, svet je čoskoro v riti. (asi už je aj bez toho)

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Gradácia ako sa patrí. Veľké plus za to, že nemusím sledovať 8 sérií, aby som si potom ešte musel domyslieť koniec. Nikola je stále šik a Huga tu tiež s tým jeho ksichtom trafili tam, kde mali.

Nový papež (2020) (seriál)

Opäť moja veľká úcta k človeku, ktorý toto všetko spáchal. Tento Talian s nadštandardným hudobným vkusom je nielen majstrom obrazu, ale najmä konštruktívneho inteligentného dialógu, ktorý má čo ľuďom povedať. Málinko mi prekážali nadbytočné provokácie, ale aj to je humor zvaný nadhľad. Háčik je jedine vtom, že mainstream tomu neporozumie. Dám však ruku do ohňa za to, že keby sa P.S. nestal režisérom, mohol sa stať všetkým. Škoda, že podobných ľudí nežije vo svete viac.