Adamova jablka (2005)

"Ano, když člověk hledá jenom samé zlo, tak je celý svět zlý."

Afghánistán bez obalu (2011) (TV film)

Trochu jiný pohled na naše vojáky v Afghánistánu, na jejich zázemí na předsunuté operáční základně Shank a na to, jak tráví jejich volný čas. Jsou tu vidět i záběry z přípravy na výjezdy ze základny a z nasazení v několika distriktech provincie Logar. Vojáci mluví o tom, co je k tomu vedlo, jak to berou doma atp. Další dokument z řady pro všechny, co si myslí, že posíláme vojáky do Afghánistánu, aby si "jen zastříleli a vyblbli se".

Amadeus (1984)

Skvělé drama a hlavně výkon ze strany Toma Hulceho. Jeho histerický smích pobaví. Je obdivuhodný, jak na téma vážné muziky, což mě třeba vůbec nic neříká, dokáže Forman udělat takový film, od kterého se neodtrhnete a hltáte to až do titulků.

Americká krása (1999)

(1) "Připadám si, jako bych něco ztratil. Nevím, co to bylo, jenom vím, že jsem nebyl vždy takhle otupělý." (2) "Je to zvláštní, cítím se, jako bych byl posledních dvacet let v kómatu a právě se z něj probouzel."

Americká reportérka (2016)

"Where are you gonna hide it? Inside a fuckin sunset? I mean even a Dutch army dont wear orange!"

Atlas mraků (2012)

"Není oceán jen velké množství kapek?"

Avatar (2009)

"Dřív nebo později se člověk musí ze snu probrat."

Batman začíná (2005)

"Padáme, abychom se naučili znovu se zvednout."

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

"Sometimes you have to do things you hate, so you can survive to fight another day."

Big Lebowski (1998)

(1) "Smoky, to není Vietnam, ale bowling. Má pravidla." (2) "-I don't like you sucking around bothering our citizens, Lebowski. I don't like your jerk-off name, I don't like your jerk-off face and I don't like you, jerk-off. Do I make myself clear? -I'm sorry I wasn't listening.