Troja (2004)

Hodně lidí si stěžovalo na absenci mystiky a bohů, mně to připadalo naopak jako dobrá rekonstrukce toho "co se asi mohlo tehdá stát". Samozřejmě nevěřím tomu že kvůli nějaký poběhlici by někdo svolal řecko do boje, a že by tehdá existovala flotila 10K lodí, ale film mi připadal povedený a použité reálie autentické. Byl jsem mile překvapen, jelikož jsem moc nečekal. A jak už zaznělo v komentářích více uživatelů - Hector vs. Achilleus = nejlepší filmový souboj ever. 10/10

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

I když se jedná o naprosto nesmyslný komunistický blábol dá se na to velice dobře koukat i po tolika letech. Body navrch za Studnu a Mimikry, ale nejvíc za znělku. Vedle dobrodružství kriminalistiky nejlepší znělka ČS seriálu. 9/10

Svět podle Prota (2001)

Vedle Usual Suspect, můj nejoblíbenější film s Kevinem. Po prvním shlédnutí se mi o filmu i zdálo což se stává málokdy:) Velice působivé a nutící k přemýšlení. Nejlepší na tom je že když se zeptáš deseti lidí jak to dopadlo, tak ti každej řekne uplně jinej konec:)) 10/10

Na dotek (2004)

Film je celkově dobrý, ale co je na něm nejlepší je Natálka. Já tu holku miluju a kvůli ní jsem schopen všeho třeba i dát 10/10

Equilibrium (2002)

Naprosto nechápu hodnocení některých uživatelů např. Matty. Jasně že se sci-fi filmy, obecně filmy, akční scény, jakékoliv příběhy v určitých aspektech setkávají, tomu se žádný tvůrce nemůže ubránit (všechno tady už totiž bylo). Pokud se ale film v něčem liší od ostatních, nebo už stokrát přehranou myšlenku/nápad ukáže jinak/originálně, nenazvu ho kopií. A pokud někdo považuje Eq za kopii Matrixu (to že někdo považuje Eq za kopii 1984, vůbec nebudu dále rozvádět, to už je hodně mimo...), tak dle mého názoru je kopií lepší. Atmosféra tohoto filmu je mnohem tísnivější a vzbuzovala ve mně mnohem silnější emoce než tomu bylo u Matrixu. To že si lidi aplikují drogu sami a souhlasí s tím (nebo souhlasili na začátku, páč pak už jim to bylo jedno:) je naprosto pochopitelné (je snad mezi vámi někdo kdo by odmítal scan na letišti, silniční kontrolu, práci tajných služeb, ...?). No a jestli Gun Kata není originální soubojový systém, tak jsem asi nikdy neviděl žádnej akční film... Pár nelogičností se taky objevilo (což se nevyhne snad žádnýmu filmu), v několika obrazech šel poznat nedostatek rozpočtu, mohly bejt lepší (ale rozhodně to nepokazilo celý můj dojem z filmu). 9/10

Let číslo 93 (2006)

Od začátku víš jak to dopadne, od začátku víš že nemají šanci, od začátku chceš aby to dopadlo jinak, od začátku jim chceš alespoň nějakou šanci dát... Film si na nic nehraje, reakce pasažérů jsou opravdové i teroristi jsou zde ukázáni jako opravdový lidi (pochybnosti, strach). Je to spíš dokumentární náhled než film, na konci si uvědomíš že jsi právě viděl ty lidi opravdu umřít.... 10/10

Demolition Man (1993)

Vedle nájemných vrahů je tohle můj nejoblíbenější film se Slájem. Jasně viděl jsem ho už dvacetkrát (jelikož min 1x do roka běží na Nově:), ale vždycky se na něj těším a na konci je mi líto, že není o dvě hodiny delší... 10/10

Zbytečná krutost (1984)

Jo, moc jsem od toho nečekal a byl jsem příjemně překvapen (což je vždy ta lepší varianta). Příběh je jednoduchý, postav je málo, je to 25 let starý... ale stále to funguje, někdy jsem byl až překvapen, jak moc to funguje. Pohřeb zaživa, zhasínání světla, probourávání zdi - to jsou panečku scény:) A všechno provází skvělý hudební podkres (který ale nepřehluší zvuk cikád:)) Moc se mi to líbilo, nicméně v některých pasážích to mohlo být kratší (ale co já vím jakej byl trend střihu v roce 84? to jsem si chcal do plenek a čuměl na krtka) V době vzniku to musel být nejnapínavější film všech dob. 9/10

Ovládací panel
7 bodů