Expendables: Postradatelní 2 (2012)

:( jak jsem odcházel z jedničky nadšený, tak jsem odcházel ze dvojky rozpačitý až zklamaný. Nemohu popřít, že ve filmu bylo dostatečné množství akce, hlášek, mých oblíbenců, ale celek nebyl stejně kvalitní jako součet jeho částí... Myslím že slovo slátanina (už zde několika uživateli použito) získalo nový rozměr. Příběh, motivace, vstupy několika hvězd, AI těch zlých, odkazy na filmy (WTF?!)... nic mi nedávalo pořádný smysl (ano uznávám, že AI nepřátelských pěšáků není u akčního béčka nějak potřebná, ale čeho je moc... ono to pak nevypadá, tak jak by mělo). Tento film mi přišel spíše jako estráda vyhaslých hvězd, pořádaná ve Vegas každý čtvrtek večer. Každý má svůj vstup, svůj gag, svoji akci, ale celistvost to postrádá. Některé gagy působily až trapně (první Arnoldův odkaz na Terminátora všechny rozesmál, při čtvrtém se už nesmáli ani diváci v poslední řadě). Na druhou stranu - první patnáctiminutovka byla ukrutně dobrá, gagy Dolphiho patřily k těm lepším (myslím že herecky tento film ovládl právě on:), střelba Chucka byla hodně vtipná (doufám že to byl záměr:), JCVD taky nebyl vůbec špatnej (až na chování jeho postavy v závěru... jak by někdo kdo se chová tak nelogicky, mohl zorganizovat armádu:)) a celkově souboje na pěsti a nože patřily k highlightům filmu. Shrnuto - kvůli nostalgii nebudu přimhuřovat oči, nicméně pánové mají u mě výhodu nekonečného množství reparátů:) Dávám 4/10

Miraculum (2012) (amatérský film)

Pár rad autorům do budoucna: 'černobílý' se nerovná 'artový'; 'sociální téma' se nerovná 'silný příběh'(i když tady se výrazně nelišíte od současných českých autorů "profesionálů"); 'amatérský' se nerovná 'špatný zvuk a kamera'; 'láhev červeného v obýváku' se nerovná 'problém s matkou' (i když tady se taky nelišíte od současných českých autorů "profesionálů"); 'dobrá hudba' se rovná 'dobrá hudba' a za tu vám dám půl hvězdy... 1/10

Amazing Spider-Man (2012)

Not so bad as expected. Garfildův dětský, nezodpovědný, koktavý, spidy mi je možná dokonce milejší než Toby. Emma je taky z těch hezčích holek, a roman tyka se dala krájet:) Veskrze hodný a kladný záporák to trochu zazdíval, ale na akci se nedá stěžovat. Dávám 7/10

Méďa (2012)

Family Guy v hrané verzi... akorát místo psa je tady medvěd. Od Paula jsem se takhle u komédie nebavil - už představení Teda rodičům na začátku filmu dalo znát, že to nebyly vyhozený prachy za lístek. Ted je nejvíc nejlepší kámoš, jakýho by si každej třicetiletej kluk přál. 9/10

Temný rytíř povstal (2012)

Je to zvláštní... ve filmu nebyla jediná scéna o který bych řekl, že je kulervoucí. Nebyl tam ani jediný charakter, o kterém bych řekl že je výjimečný (včetně Balea,... ostatně jako vždycky:)). Nebyla v něm jediná hláška, kterou bych nazval legendární. Chyběla mi motivace hlavního padoucha (padouchů) - což možná vyústilo v jejich nevýraznost. Přes tohle všechno mi ale ty skorotři hodiny utekly během deseti minut, a nenudil jsem se ani vteřinu. Po dlouhé době jsem naopak odcházel s velice očekávaného filmu nezklamán, ba naopak - velice potěšen. Jednotlivé dílky skládačky stojí za prd, ale celkově je to super obraz. 9/10 P.S. Hans nezklamal:)

Travel Surprise

Na minutovou reklamu je tam hafo balastu... dá se to sestříhat na 30 sec se stejným obsahem. Odzoom cca v druhé třetině je otřesný. 4/10

Prometheus (2012)

Skvělý survival horor ve sci-fi kabátě, nicméně se stále nemůžu ubránit dojmu, že jsem viděl pouze trajler k filmu, který bude následovat... škoda že tam už ale nemá kdo hrát, bo všichni chcípli... pokud by se jednalo o "jednorázový" film (tzn. žádné prequely, sequely, historie, kult,...) dal bych 7/10. Jelikož se ale jedná o další díl "série", a za otřesnou nedotaženost příběhu a'la Lost (klasicky - víc se dozvíš v příštím díle) dávám pouze 5/10.

Temné stíny (2012)

Moc potěšil. Poslední Burtonovky mě výrazně nenadchly, ale tohle je jiná. Takhle ho mám rád - kouzelná pohádka, ale bez megalomanství Alenky. Všechny postavy jsou výrazné až za hranice své role a každý mě bavil. Okouzlující Depp a překrásná Eva Green jsou samozřejmě na prvním místě, ale ostatní nijak výrazně nezaostávají. Obraz jako obvykle u Burtona skvělý, hudba legendární - a to bez kecu, hrají klasický 70tý léta:) Zatím nejlepší film viděn 2012. 10/10

Avengers (2012)

Ale jo, hezká akce, nijak nepřekvapí. Downey a Ruffalo zdaleka překonávají všechny ostatní zúčastněné. Záporák bez koulí... Pobavilo, nenadchlo... 7/10