Ssoumess

Filmový Fanouš

1 2 3 4 5 6 následující >>
    • 9.6.2009  13:51
    Trosečník (2000)

Jeden z mých velice oblíbených snímků. Klidně se na něj můžu podívat několikrát do roka a nenudím se, jak zde někteří uvádějí. Je pravda, že z tohoto námětu mohlo být vyždímáno víc a nakonci je to až moc ubrečené (i když scéna kde se mně chtělo opravdu brečet je ztráta Wilsona:) Není to sice Zemeckisova topka, ale stydět se určitě nemusí..:) 8/10

• 8.6.2009  16:12

Od začátku víš jak to dopadne, od začátku víš že nemají šanci, od začátku chceš aby to dopadlo jinak, od začátku jim chceš alespoň nějakou šanci dát... Film si na nic nehraje, reakce pasažérů jsou opravdové i teroristi jsou zde ukázáni jako opravdový lidi (pochybnosti, strach). Je to spíš dokumentární náhled než film, na konci si uvědomíš že jsi právě viděl ty lidi opravdu umřít.... 10/10

• 6.6.2009  23:15

Vedle nájemných vrahů je tohle můj nejoblíbenější film se Slájem. Jasně viděl jsem ho už dvacetkrát (jelikož min 1x do roka běží na Nově:), ale vždycky se na něj těším a na konci je mi líto, že není o dvě hodiny delší... 10/10

• 4.6.2009  08:57

Jo, moc jsem od toho nečekal a byl jsem příjemně překvapen (což je vždy ta lepší varianta). Příběh je jednoduchý, postav je málo, je to 25 let starý... ale stále to funguje, někdy jsem byl až překvapen, jak moc to funguje. Pohřeb zaživa, zhasínání světla, probourávání zdi - to jsou panečku scény:) A všechno provází skvělý hudební podkres (který ale nepřehluší zvuk cikád:)) Moc se mi to líbilo, nicméně v některých pasážích to mohlo být kratší (ale co já vím jakej byl trend střihu v roce 84? to jsem si chcal do plenek a čuměl na krtka) V době vzniku to musel být nejnapínavější film všech dob. 9/10

• 4.6.2009  08:36

Nejlepší z crazy komedií ever. S blbým a blbějším tohle řadím na špici žánru. Film je samozřejmě tupej, ale záměrně... obsahuje neuvěřitelné množství kultovních hlášek, skvěý hudební podkres (no dá se říct že film je spíše skvělý vizuální podkres hudby:)), není zde špatného hereckého výkonu (to by ani nešlo:) Šaháš mi na zadek? 10/10

• 2.6.2009  12:56
    Transformers (2007)

Takový propadák jsem opravdu nečekal. Předpokládal jsem že "žádnou zápletku" z animáku (kterej jsem ovšem jako dítě měl rád) nahradí skvělá mezigalaktická řežba gigarobotů, kde lidi budou jen kosmetický doplněk (aby se vědělo, že je to na zemi:)). Roboti jsou krásní, i se občas poperou ale ta vata mezi tím mi málem vypálila díru do hlavy. Zábavnější podívanou mám v akvárku. Pro mě je tohle odpad, ale roboti byli fakt moc dobří(2body) a hudba taky šla (1bod) 3/10

• 1.6.2009  11:16
    Crash (2004)

Nejsilnější příběh, který jsem za posledního půl roku viděl. Opět klenot, který se mi dlouho vyhýbal:) Příběh je koncipován jako prolnutí několika zdánlivě na sobě nezávislých příběhů "obyčejných" obyvatelů L.A.. Tohle standardní prolnutí jsme už viděli stokrát, někdy je to horší, někdy lepší, řekl bych že Crash mezi nimi vyčnívá. Funguje to velice. Každá postava je krátce, ale velice dobře představena. Už na začátku si je buď oblíbíte, nebo je od začátku nenávidíte. Celý film panuje atmosféra typu "teď se něco stane, něco se strašně posere", a vy se modlíte aby se to nestalo. Jednotlivá rozuzlení jsou vyhnána do až do neuvětelných extrémů (ve scéně kdy peršan "zastřelí" holčičku toho zámečníka jsem myslel že umřu), ale většinou si oddechnete. Opravdu se to posere ve chvíli, kdy to vůbec nečekáte, kdy si říkáte, že to dopadlo docela dobře a najednou BUM - geniální. jedinou slabší stránkou filmu jsou "pasáže" Sandry Bullock, vůbec tam nemusely být, nechápu proč je v titulkách jako první:)) Celkově je to super, moc to na mně zapůsobilo, dávám plnej počet. 10/10

• 29.5.2009  22:41
    Já, legenda (2007)

Pro mě je tohle nejlepší postapokalyptycký, zombijácký film, který jsem za poslední dobu viděl. Po přečtení prewiew a prvních recenzí jsem si řekl, že tohle vidět nemusím, ...byla to chyba. Film se ke mně dostal náhodně asi před čtvrt rokem, a tak jsem si ho teda pustil (nic jinýho jsem doma neměl:). Když jsem se po skončení probral, zjistil jsem, že čumím do černý obrazovky, v hlavě mi zní redemption song, a v duchu si přehrávám nejsilnější momenty filmu. Už hodně dlouho na mě něco takhle nezapůsobilo. O Smithovi jsem si myslel, že je průměrnej komik, maximálně že umí při střelbě efektně držet gun. Tohle jsem od něj nečekal, polepšil si u mě o 650%. Pohled na mrtvej Manhattan je úchvatný. Atmosféra filmu je přesně taková, jakou bych ve vylidněným světě očekával. První 2/3 filmu jsou nejlepší, klidně bych tuhle část natáhl. Jediný co celkovej dojem filmu kazí jsou zombíci, na tak dobrej film jsou docela odfláknutí (řvoucí hlavní zombík je snad totožný s řvoucí, roztavující se Tx z Terminátora3 - nic moc:) Nicméně ani tohle nepodrylo můj celkovej dojem z filmu. Doporučuju všem co považují zombícký filmy po barevným rymejku noci oživlých mrtvol víceméně za sračky. 10/10 nemůžu jinak:))

• 29.5.2009  11:55

Film mě dáseříct zklamal. Vizuálně a technicky to bylo krásné (o tom jsem také nepochyboval, že to tak bude), ale od příběhu jsem fakt očekával mnohem víc. Pro sci-fi úplně zbytečný příběh otce řešící své rodinné problémy v době apokalypsy. Stejně tak to mohl být příběh z druhé světové, nebo z Bosny (nebo odkudkoli, kde jde o život). Knihu jsem nečetl, takže nevím zda-li je to stejné, ale filmový příběh mě neoslovil. O nelogičnosti chování postav se rozepisovat nebudu, jelikož by to bylo dlooouhý (i když musím zmínit - zanechání dcerky za akátem, který ji dozajista ochrání před smrtícími paprsky...) Ovšem co mě uplně dostalo byl konec. Jestli to takhle bylo i v knížce, tak bych se asi řádně rozlítil, že jsem četl uplně zbytečnej příběh, kterej neměl souvislost s konečným rozuzlením. I přes všechna mínus se mi některé pasáže líbily velice (hlavně ty bez rodinných pout:) a dávám 6/10

• 29.5.2009  10:59

Hodně surový film. Opět platí poučka, že Cruise hraje buď ve sračce, nebo v hodně dobrým filmu. Tento řadím do té druhé skupiny:) 9/10

• 29.5.2009  10:50
    Magnolia (1999)

Od začátku do konce brilantní, jednotlivé příběhy do sebe zapadnou v pravou chvíli. Film přinutí člověka přemýšlet a to mám rád. Jakože Cruise mi je v normálním životě nesympatický, až nepříjemný, herec je to brilantní a tady to ukázal na plný koule. Není nad procházku ve vlahém podvečerním dešti... žab:)) 9/10

• 28.5.2009  22:26
    Nakonec zemře (amatérský film) (2010)

Moc hezký:) Protože jsem si nejdřív přečet všechny komentáře, tak jsem byl napnutej už na začátku. Čím blíž byl konec tím mi srdce bušilo rychleji a rychleji, a pak... jsem dostal neuvěřitelnej záchvat smíchu, směju se ještě teď:)) 10/10

• 28.5.2009  14:18
    Bathory (2008)

Když jsem po premiéře přišel na stránky CSFD a viděl ohlasy na tento film, přišlo mi že jsem asi byl na něčem jiným než ostatní. Byl jsem po drahně dlouhé době nadšen ze slovenskočeského filmu. Velice snadno jsem přehlédl některé uváděné nedostatky filmu (např. zmiňovaný komparz - nic jiného než třeba Brave Hearth:)), a od začátku do konce jsem si to užíval. Highlitem filmu byly výkony hlavních postav (Friel, Roden, Regan...), dokonce i Vondráčková se předvedla. Zpočátku jsem byl skeptický k postavám mnichů a jejich hračkám, ale během filmu jsem svůj postoj přehodnotil a dávám za ně body do plusu:) A Vašut a Podhůrským zase nebyli tak exponovaní, abych si na ně musel utvořit (třeba negativní) názor. Celkově to funguje a rád se na to podívám několikrát. 9/10

• 28.5.2009  08:45
    Teletubbies (TV seriál) (1997)

Připadá mi že jen několik lidí, kteří tohle hodnotili, pochopilo že se jedná o pořad pro děti:))

• 27.5.2009  07:46
    Big Lebowski (1998)

Nejlepší výkon Johna Goodmana, Buscemi standardně nejlepší postava, Dude je mazák. Tento majstrštyk je v mých Top10. 10/10

1 2 3 4 5 6 následující >>