Schindlerův seznam (1993)

100% to nie je, ale určite ide o najlepší film na danú tému, ktorý som videla. Ralph Fiennes vynikajúci.

Malá ryba taky ryba (1994)

Ocenené Teddy Award za najlepší film (s LGBT tematikou) na Berlinale 1994. Badať tu, že Rose Troche je režisérsky zdatná.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Aaach, na toto sa tak príjemne pozeralo... až som sa musela usmievať po väčšinu času :) Všetko sympatickí a schopní herci (Miu Wasikowsku si dávam do hľadáčika). Musím pochváliť aj výborný pesničkový soundtrack (kde inde sa dá počuť Vampire Weekend, MGMT, Fever Ray, Uh Huh Her, David Bowie a Joni Mitchell na jednom mieste? :) ). Nevyhlo sa to zopár klišé, ale dostalo ma to, veľmi príjemný film, civilný, zahrial pri srdci. Ak by som to mala porovnať, mám z neho podobný pocit ako pri Adventurelande alebo 500 Days of Summer.

Božská extáze (2010)

Tešila som sa na ďalší Eisenbergov film, ale toto ma dosť sklamalo. Ortodoxní židia pašujúci extázu z Amsterdamu do Nového Amsterdamu (NYC) ma neoslovili. A zdalo sa mi to odfláknuté... postavy málo rozpracované a ich osud mi bol ľahostajný. Na Holy Rollers ma najviac zaujal ten jidiš, ktorý vplietali pomedzi angličtinu.

Pád do ticha (2003)

Výborná ukážka nezlomnosti ľudskej vôle. Film som úplne prežívala, ocitla som sa s horolezcami na Siula Grande aj ja a trpela som spolu nimi.

Transplantační jednotka (2009) (seriál)

Pozerať som to začala kvôli hercom známym z iných seriálov - Alex O'Loughlin (Moonlight), Katherine Moennig (The L Word) a Alfre Woodard (Zúfalé manželky). Súhlasím, Three Rivers nie je zrovna sofistikovaný seriál... beznádejná šablónovitosť dielov a malý priestor pre charaktery postáv nepotešia. Pozitívum vidím v tom, že sa zaoberá zložitou problematikou transplantácií, je tu pestrá paleta rôznych dilem s nimi spojených. Celkovo sa mi to páčilo... plus odteraz viem, že Pittsburgh leží na riekach Ohio, Allegheny a Monongahela :)

Ti druzí (2001)

Celý čas som čakala, kým to príde a čo to vlastne príde... no a tých posledných 25 minút stálo za to! Prišlo naozaj niečo výborné - originálny pohľad na svet živých a svet mŕtvych. Asi najinteligentnejší horor/hororový thriller, aký som videla.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Už úvodné pixelovaté logo Universalu a 8-bitové melódie dávajú tušiť, že toto nebude obyčajný zážitok. Vizuálna stránka podarená, humor mi sadol, postavy správne uletené (Wallace rulez). Prečo nakoniec len 3 hviezdičky? Postupom času sa mi príbeh a bitky zunovali a ja som čakala len na ďalšie hlášky alebo našľapanú hudbu. Ale u mňa aj tak jednoznačne Scott Pilgrim >>> Kick-Ass.

96 hodin (2008)

Štandardný akčňák, ktorému predsa dám aj štvrtú hviezdičku. Za vykreslenie obchodu s bielym mäsom (iný film na túto tému som ešte nevidela), z ktorého ide mráz po chrbte a za tiesnivú scénu únosu. Ale aj tak som čakala, že sa v závere na letisku objaví nejaká americká verzia Petera ako taký zdvihnutý prst namiesto ukážkového happy endu.

Past (1996)

No, zisťujem, že súrodencom Wachowskim to vychádzalo už od začiatku. Nápadité zábery, herecké obsadenie super, atmosféra taktiež. Táto mafiánska hra kto z koho ma veľmi bavila.