• Western

El precio de un hombre (1967)

Španělská produkce se pozná hned podle nízkého rozpočtu a špatných herců. Tento western ale není úplně špatný, protože má zajímavý a dobře vystavěný příběh. Navíc Tomas Milian zde ve své první westernové roli hraje asi rovnou nejlíp za celou svoji kariéru, takže hodnocení lepší průměr 60%,

Spara, Gringo, spara (1968)

Výborný western, ve kterém jde zjednodušeně o souboj dvou mužů, kteří se nakonec spřátelí. Ne že by byl film bez chyb, ale má tempo, dobrou hudbu a celkově se mi líbil i styl zpracování takto jednoduchého námětu.

Joko invoca Dio... e muori (1968)

Western bez hvězd a dobrých herců, přesto velice povedený. Obsahuje všechno co mám rád na tomto žánru. Dobrá kamera, výborná hudba přesně sestříhaná, jednoduchá ale napínavá zápletka.

Pistole pro Ringa (1965)

Druhý díl Ringo se vrací je mohem lepší, to je asi jasné. Ale i tento první není špatný, i když je plný klišé a místy ztrácí tempo. Fernando Sancho není moc dobrý herec na to aby zahrál hlavní zápornou roli. Hudba je skvělá a celkově je to dobře natočeno.

Tepepa (1969)

T.Milian se mi nelíbil snad v žádném filmu, z mého pohledu vyloženě kazí jinak výborné westerny. Tepepa je přesně ten případ. Skvělá hudba, dobrý příběh i režie, ale hlavní představitel jaksi neumí zahrát vážný výraz když je to třeba, když chce být vtipný tak není, jeho křečovité skeče by se hodily snad jen do silvestrovské estrády. Milian postrádá jakýkoliv cit pro vystižení okamžiku ať vtipného nebo smutného, je tedy velká škoda že byl tak často obsazován do jinak dobrých filmů. Jeho westerny jsou vždy pouhou parodií, u některých to vadí méně, u Tepepy je to vyloženě chyba.

Lo straniero di silenzio (1968)

Zvláštní mix samurajského filmu a westernu. Protože samurajské filmy rád nemám a westernu tady bylo hodně málo, moc se mi film nelíbil. Ale oceňuji atmosféru a styl.

Stříbrné sedlo (1978) odpad!

Fulci bohužel tímto filmem nepřekvapil, opravdu nebyl dobrý režisér.

Shango, la pistola infallibile (1970)

Po celou dobu trvání fimu jsem se vůbec nedokázal dostat do děje, tento western mi připadá zcela zbytečný. Ale líbila se mi hudba, za tu dávám jeden bod. Úplně stejný názor, včetně bodu za dobrou hudbu, mám na jiný western, Cjamango , stejného režiséra.

Sono Sartana, il vostro becchino (1969)

Docela příjemný druhý díl Sartany. Ničím vájimečný, ale herci jsou zajímaví, scény s Kinskim jsou veselé osvěžení, celkově lepší průměr.