• Western

Čtyři z apokalypsy (1975)

Fulci nebyl dobrý režisér, tenhle film navíc nemá s westernem moc společného.

Mannaja (1977)

V roce 77 už nešlo natočit dobrý western, stejně jako Keoma je tento film špatný. Svět se za deset let změnil a napodobování zašlé slávy nemá smysl.

Track 29 (1988)

Film vypadá jako by byl natočen o dvacet let dříve než ve skutečnosti byl, což myslím jako pochvalu.

Tvář (1958)

Voglerův ksicht !

Čarodějky (1967) odpad!

Ani Eastwoodovi, ani Morriconemu, ani deSicovi, nikomu se v tomhle filmu nedařilo.

Scény z manželského života (1973)

Cokoliv o komkoliv řekneš, je pravda. K Bergmanovi jsem se dostal díky W.Allenovi. Nejdřív jsem ho moc nechápal, vybral jsem si pro začátek zrovna ty nejsložitější filmy. Ale po čase jsem pochopil a našel hlavní Allenovu inspiraci. Bergmanovi filmy jsou trochu hlubší než Allenovi, ale opravdu jen o trochu, Woody má ale dar humoru, proto mi jsou jeho filmy bližší. I tak musí mít Bergman maximáloní hodnocení, Hana a její sestry v tomto případě musejí dostat bodů šest, což zde není možné. Použít inteligentní humor do podobných témat je myslím si složitější než postupovat pouze vážnou linií, tím nechci říct že Scény z manželského života humor postrádají. Je tam také, ale v malých dávkách. Celkově je to dokonalý popis snad většiny manželství, ten minimalismus je obdivuhodný.

Stopaři (1956)

Průměrný americký western, tedy trapný scénář s nepatřičnými komickými výstupy, divadelně přehrávající herci a operetní hudba. Takový mix pohádky Obušku z pytle ven a některé z epizod Chalupářů. Obušek i Chalupáře mám rád, ale u westernu je moje představa zpracování zcela jiná. Ve své době tento film pravděpodoně něčím ovlivnil mnohé filmaře, alespoň Scorsese se k němu přiznává, ale s odstupem času na Stopařích nevidím nic výjimečného oproti jiným americkým filmům z této doby. Na filmu se mi líbila nádherná krajina, což ale rozhodně není zásluha tvůrců filmu.

Rašómon (1950)

Nadčasová, originální detektivka. "Člověk se musí chovat sobecky, aby mohl přežít"

Mizerná neděle (1971)

Můj oblíbený režisér v tomto filmu nezvládl převyprávět své hluboké myšlenky, ale za pokus a odvahu zkusit to, dávám jeden bod.

Devítiocasá kočka (1971)

Jednoduchoučké až stupidní giallo, Argento ani Morricone nepředvedli nic co by stálo za zapamatování.