v3s

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 11.11.2019  18:23
    PIKO (2010)

Takový feťácký Vyprávěj nebo československý normalizační Trainspotting. Myslel jsem, že koukám na dokument, ale myslím, že je důležité uvést, že je to hraný dokument, z nějž tvoří hraná část více než 90 % a zbytek jsou autentické výpovědi aktérů. Zrovna to prolnutí mě na tom bavilo asi nejvíc, umělecká stylizace taky fajn. Úplně mi neseděl König vůči reálné postavě Zavázala, typově úplně jiní lidé. Ale vhled do drogové scény 70. - 90. let byl moc zajímavý. A vůbec nechápu lidi, kteří hodnotí film podle vlastního vztahu ke zmíněné droze - nemám rád piko, tak dám jednu hvězdu. Na čem jedete teď? Asi slušný matro :)

• 2.1.2019  23:10

Někde na pomezí mezi Cimrmanem a Monty Pythonem. Chvilku váháte, ale pak naskočíte na tu horskou dráhu a vezete se na vlně smíchu. Občas se trochu leknete, jestli se tomu opravdu máte smát, když to zároveň sakra mrazí. Snad to osloví i mladší ročníky, kterým je historie jinak ukradená. Isaacs v roli Žukova byl boží.

• 2.1.2019  22:34

Viděl jsem den po Tajemství lektvaru, tohle na tabletu, lektvar v kině. Už jsem byl tématem asi trochu unavený, takže mě to tak nebavilo. Ale přišlo mi sympatické, že to není tak zbytečně brutální, spíš civilně vtipné. A taky to není černobílé (hodní Galové / zlí Římani).

• 2.1.2019  22:06

Hehe, svým jedním procentem jsem poslal film z modrých do červených. Tak tedy proč? Viděl jsem v kině a užil si parádní grafiku, vydařené vtipy, střídání stylu grafiky animace (cesta po mapě, historie hlavního klaďáka a záporáka), drobné vtípky. Kdybych měl něco vytýkat, tak bych asi popíral Asterixe samotného - vše se řeší ranou pěstí, Římani jsou všichni špatní a hloupí. Došlo mi to asi díky tomu, že jsem na tom byl s dětmi a tříletý syn nadšeně poskakoval při každé bitce. V tom se mi víc líbilo Sídliště bohů, na které jsme koukali den poté v menším formátu. Ale to zas nebylo tak zábavné. Spoiler: Váhání mezi třetí a čtvrtou hvězdou rozhodl znuděný druid Ježíš :)

• 2.1.2019  21:58
    Rédl (TV seriál) (2018)

Bavilo moc. Sokol mě nepřesvědčil, mám pocit, že poslední dobou dostávají ústřední role podobných sérií gumáci bez výrazu (Svět pod hlavou, Cirkus Bukowsky) a tak člověk občas sympatizuje se záporňákama. A že tady byli skvělí, v čele s Hofmannen a Novotným, ač byli nejmenší ryby. Celou dobu mi letěla v hlavě obliba "milého retra", tohle rozhodně milé nebylo a bylo to tak správně. Ta doba byla pěkně zkurvená a měla by být hlavně velkým vykřičníkem do současnosti, když se podíváte, kdo nám vládne. Neodpustím si ještě kritiku zbytečných mučících scén a holého zadku, to mi zas připomnělo prvního Bonda s Craigem, po kterém jsem dal Bondovi navždy vale.

• 26.12.2017  21:36

Tady je v těch komentářích tolik frustrace a skepse, že můj dojem, že jsem v komentářích článku na novinkách.cz, ruší jen výrazně menší množství gramatických chyb. Online reportáž jsem nezaregistroval, takže jsem k filmu přišel jak slepý k houslím a musím říct, že mě slušně usadil. Neustále mám potřebu o něm někomu vyprávět a doporučit shlédnutí. Takové počiny jsou sakra potřeba. Mluvit o tom je potřeba. A ty kolovrátky, co tu říkaj, že se stejně nic nezmění, si zas můžou strčit hlavu tam, kam slunce nesvítí. Pro vás se opravdu nikdy nic nezmění.

• 9.4.2017  14:20

Šel jsem kolem, když na to koukala dcera a ta animace byla fakt strašidelná. Děj klasicky nablblej jako u většiny americkejch vánočních cajdáků, ale ten vizuál opravdu nekoukatelnej.

• 15.1.2017  17:12
    Trpaslík (TV seriál) (2017)

Po dvou epizodách se v místní vřavě mezi tím, jestli je to víc v pohodě než trapný, přikláním k první variantě. Humor i scénář takovej lidově buranštější, ale o to líp nastavuje zrcadlo současné společnosti. Řekl bych, že rozpačitost vzniká tím, že to je pro širokou cílovou skupinu (členové rodiny všech věkových kategorií) a tudíž logicky nastávají momenty, kdy se cítí nezacílený nesvůj. Ale třeba hlavní část studentská a partnerská mi přijdou opravdu trefné a dobře zpracované. Neodpustím si komentář ke slečně, která považuje RUN DMC za devadesátkové retro - zkuste si aspoň něco vygůglovat, když už nic nevíte ani o minulosti ani o současnosti scény, kterou hodnotíte nejspíš pouze podle hitparády Eso, kterou jste ve zmiňované době sledovala. Velmi mě potěšilo obsazení Martina Hofmanna v jeho typické roli (dámy prominou) zmrda, která mu náramně sedí. Naopak patetická postava jeho asistenta je asi největší důvod, proč bych se přidal ke kritikům.

• 30.5.2016  08:41
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

Není to poprvé, co se tu nesetkávám s masou při odsuzujícím hodnocení. Líbilo se mi to moc, děj ve více časových rovinách jsem schopný pochopit, dialogy mi nepřišly hloupé, neusínal jsem, přiblížení k formátu "Hra o trůny" (dokonalá výprava, skvělé obsazení, otevřené násilí, otevřená nahota/sex) mi nevadí a byl jsem mile překvapen, že i při menší finanční dotaci (o které tu mluví každý druhý zkušený filmový produkční), se dílo povedlo. A bylo právě o to zajímavější, že se jednalo o reálné postavy zasaditelné do historického kontextu. Čekat hollywoodský velkofilm od českého televizního filmu je trochu hloupé, nemyslíte?

• 1.4.2016  09:46

Tarantino jak má bejt a ještě lepší. Kňouránci, kteří tu nadávají, že to bylo moc dlouhý a moc násilný si asi spletli dveře sálu, když šli na romantickou komedii, ne?

• 28.3.2016  17:46
    Zločin v Polné (TV film) (2016)

Parádně natočené a velmi důležité. Čas vysílání se mi zrovna trefil do toho, že čtu Čapkovy rozhovory s Masarykem. Navíc v době, kdy po více než sto letech budižkničemové jako AB Bartoš snaží opět získat politické body na tématu antisemitismu.

• 27.3.2016  21:25

To se těžko hodnotí. Řemeslně je ten film parádní, není co vytknout. Blbý je, když se to rozleží v hlavě a člověk nad tím začne přemýšlet. A najednou to všechno ztrácí smysl. Opravdu se dělají takovéhle akce - proč? Opravdu se do nich najímají nespolehliví a emocionálně labilní jednotlivci, kteří na to nemají žaludek - proč? Opravdu mocný mexický kartel nemá nic lepšího než zkorumpovaného pochůzkáře a dva osobáky sjetejch pistolníků? A scéna s lejstrem? Vážně?

• 27.3.2016  21:16

Trochu jsem se bál o starého Maxe, aby nedopadl jako Indiana Jones v podání Lucase a Spielberga (kdo viděl v Southparku, určitě si vzpomene). A musím říct, že pár prvních minut jsem se bál hodně. Ale pak jsem bát přestal a začal se bavit, taky hodně a vydrželo to až do konce. Člověk nad tím nesmí moc přemýšlet, proč pořád plýtvají tím nejcennějším, co mají, a dělají spoustu nesmyslů. Prostě pro efekt a ten se dostavil. Po shlédnutí mi kamarádi říkali, že to je vlastně taková skrytá ekofeministická sonda kritizující destruktivní patriarchát. No jasně, Cartman měl taky jednu takovou. Jo a hrdinou tohohle bijáku rozhodně není Max, cenu za charisma si rozdělí Nux a Furiosa. Witness me! :)

• 15.2.2016  00:02
    Tři bratři (2014)

Už asi nerozumím tomu, co přenáročný český, věčně nespokojený divák od pohádky chce. Skvělé obsazení, výprava, kostýmy, kamera? Stokrát vyčerpané téma, které i přesto udrží zábavnost od začátku do konce? Dokonce i mně, zarytému odpůrci písniček v pohádkách to ani nevadilo, ba i bavilo. A proč? Ač se vám to líbí nebo ne, Svěrák&Uhlíř je klasika a i kdyby to nakrásně bylo ušité na míru "Tatínkovi", tak proč ne? Lepší poctu by si nezasloužil. Tak aspoň zarejpeme do toho, že ty rýmy už nejsou, co bejvaly, a že část o Karkulce je pedofilní. A že to tý plejádě herců stálo za to hrát tam aspoň párvteřinovej štěk, když je to tak špatný? Btw. část Maruška silně připomněla Dvanáct měsíčků (2012), naštěstí se však žádný Stonehenge nekonal. Ano, pořád je trochu přesvěrákováno, ale jenom proto se nemusí shazovat všechno, co udělají.

• 9.1.2016  14:33

Bavilo mě to moc a nevím, co bych tomu vytknul. Po pročtení místních intelektuálně onanistických komentářů jsem jen protočil oči. Art je moc artový, diCaprio moc dicapriový, Iñárritu moc iñárritový. Jasně, Trautenberku. Oceňuju syrovost, krásné záběry jak akční, tak přírodu, metafyzická rovina k propojení s indiánským světem sedí jak prdel na hrnec. Překvapil mě i komentář, že takových filmů moc nevzniká, mám pocit, že současný western ani nemůže vypadat jinak. Vzpomeňme třeba oskarový True Grit nebo Dead Mana. Holt sluníčkový Terrence Hill, který si nikdy neušpiní oblek a moncla nemá ani po deseti ranách do obličeje, už to asi nikdy nebude. Se stim smiř.

• 27.12.2015  20:55
    Malý princ (2015)

Krása nesmírná. Parádní naroubování příběhu knížky, který už byl zpracován tolikrát, že by sám o sobě byl nuda nebo klišé, na příběh z uspěchané současnosti. Vizuálně jsem se tetelil blahem, kombinace 3D, klasické animace a hlavně loutek vyšla na výbornou. A dokonce jsem se dojal, což se mi stane opravdu výjimečně. Všem škarohlídům: není to vůbec depresivní, možná příliš realistické, když se kouknete na svět klem sebe; klidně na to běžte s dětmi, já tam byl se čtyřmi ve věkovém rozpětí skoro 4 až 14 a všem se to moc líbilo. Jediné, co mě trochu štve, je že jsem šel na dabovanou verzi (kvůli dětem) a když jsem pak viděl hlasy herců v titulcích, tak mě trochu zamrzelo, že jsem je neslyšel. Každopádně jsem to asi neviděl naposled, takže ještě budu mít možnost. Už jenom kvůli lišce to musím vidět znovu ;)

• 29.11.2015  13:18

K filmu mě přivedl jeho "anarchistický" název a proto jsem čekal asi větší vhled do politického a myšlenkového pozadí. Místo toho se jedná spíš o detektivku na reálných základech, má klasický střih dvojice odlišných charakterů. Ti řeší pokusy o bombové útoky a zároveň odkrývají bezpráví na imigrantech (převážně z Itálie), ukazují odborová setkání, nezávislý tisk, intriky bohatých a mocných. Občas byl film takový rozpačitý, hodně černobílý, místy patetický, ztrácel dech. Potěšilo mě herecké obsazení, nejvíc asi Ray Wise (Leeland Palmer z Twin Peaks), Strathairn je charismatik, jehož postava by si zasloužila spíš detektivní minisérii, Edoardo Ballerini v roli odborového předáka Trescy na mě působil jako Garry Oldman v Leonovi (rozuměj trochu zfetovaně a divně přehraně), většinou zcela nepatřičně působí hlavní usurpovaný dělník Vanzetti. Jde o vcelku dobrý dobrý, shlédnutí vzbudí chuť na pokračování, zároveň by si zasloužil jisté scenáristické a další filmově-kumštýršké dotažení.

• 21.11.2015  20:41
    Pravda a lež (TV film) (1992)

Takovej zvláštní paskvil studiových interiérů a přírodních exteriérů. Hvězdné herecké obsazení, ale čím blíže se to dostává k hlavním postavám, tím ubývá sympatičnosti a hereckých výkonů. Beneš s tupým výrazem a značné kolísavou inteligencí a nemastná neslaná Kuklová k sobě do divný herecký křeče strhávají i takové matadory jako je Kostka. Celkově to není špatný, ale tak nějak zdlouhavě otravný, že by člověk dal cokoliv za to, aby hlavní hrdina nemusel vymýšlet další kostrbatou větu obsahující křečovitou "hanu" a už mu konečně došlo, že to je to slovo, co hledá. Vyznamenání za dějový zvrat proti celkem lineární logice filmu má scéna s rozdělením dvojice Beneš-Kostka u vrat a následující scény, třeba u čarodějnice. Logiku to nemá, ale překvapilo. Jedno shlédnutí jsem zvládnul, další bych ani nemusel.

• 15.11.2015  13:57

"Jürko!"

• 15.11.2015  11:21

Se značným zpožděním jsem se dostal k trilogii Hobita a musím přiznat, že nevím jestli budu mít chuť dokoukat zbylé díly. Výprava, kostýmy, herci, krajiny a budovy zcela bez výhrad (teda možná ten Čáryfuk Radagast a Thorin bez pořádných fousů by šli ještě dotáhnout, ale což ..). Co mě fakt hodně nebavilo bylo 1) neskutečné natahování děje, 2) hloupé akční scény (to už je takový Jacksonův rukopis už od Legolase skejtujícího po skřetích hlavách ... ale jako to balancování na kolenou obrů? nebo pád plošiny do propasti? to už na mě bylo trochu moc a ke konci jsem si říkal "prosím už žádné další" a ono hop, přeskakování ze stromu na strom, které padají jako domino a dál a dál .... eh), 3) cajdáky - jakákoliv scéna, kde budou proudit emoce byla předem odstartována hudbou, která varovala před tím, co přijde (rozuměj: "díváku, přines si kyblík, bude se zvracet duha"). Vzhledem k tomu, že na filmy už nemám tolik času, co předtím, tak nevím, jestli investuju dalších 6 hodin (čas 3-4 běžných filmů) do něčeho, o čem už předem vím, jak bude vypadat.

• 27.9.2015  11:36

Pěkně natočenej akčňák, pro mě spíš oddechovej. Není nutno příliš přemýšlet, jen se bavit. Přiznám se, že ke konci už mě akční scény trochu nudily, ale to je u mě celkem běžný jev u většiny akčnějších filmů. Prostě je tam toho moc a tak neuvěřitelný, že mě to nebaví a těším se, až skončí. Rezonovalo mi tam několik jiných filmů, dalo by se říct, že je to trošku i vykrádalo, ale to už v současný době nemá smysl říkat.

• 27.9.2015  11:26
    Excalibur (1981)

Pamatuju si to jako jeden z prvních fantasy filmů, které jsem viděl. V té době, kdy jsme hráli Dračí doupě, hltali Tolkiena, Pratchetta a další, toho moc nebylo a byli jsme rádi za každý film s touto tématikou. A tenkrát, v příšerný kvalitě na VHS, mi přišel skvělej. Jak dnes koukám na trailer, tak bych si to dal jako vtipný béčko po pár pivech s kámošema na chatě.

• 27.9.2015  11:12
    Mise (1986)

Po třetím shlédnutí v rozpětí 20 let musím říct, že čím dál lepší a lepší. Skvelé herecké výkony, scénář, výprava, jen ta hudba od mistra mistrů mě místy až rušila. Ale to je čistě subjektivní a dá se to přejít. Zpráva o bolestné lidskosti je na prvním místě a byla předána hluboko do duše.

• 27.9.2015  11:06

Možná mé hodnocení vylepšuje to, že jeden z protagonistů je kamarád, takže to je takový pěkný retro a navíc vím jak to dopadlo. Ale i tak z toho mám dobrý pocit, myšlenky jednotlivých protagonistů rezonují a dávají smysl, ač v to má určitý aspekt lhaní sami sobě (ale to dělají všichni, ať už singles nebo ne). Rozhodně jsem se nenudil, party rádia Krokodýl byla slušný peklo. A řeči odborníků, které vytýká spousta lidí v komentářích, mi nechybí vůbec. Statistická data máte v titulcích, přežvejkat mozkem to musíte holt sami.

• 30.7.2015  23:15
    Milenec (1992)

Asi nejsem cílovka tohohle bijáku. Přišlo mi to hrozně utahaný, hlavní postavy mě v průběhu filmu čím dál víc nebavily, takže jsem se spíš soustředil na záběry přírody, ulic, náhodných kolemjdoucích, kostýmů, což bylo nakonec vlastně dobrý. Ale jinak je to hrozně upocenej film.

• 30.7.2015  23:09
    Smrt v kruhu (TV film) (1989)

Prvorepublikový český Sherlock řeší v pozvolném letním duchu zamotanou vraždu. Po pěti pivech docela koukatelný, ač to má běžné mouchy televizních filmů. Celkově to vypadá jako pilot k seriálu, dokážu si představit dalších x dílů v tomhle aranžmá.

• 29.6.2015  00:08

Něco mezi třemi a čtyřmi. Většinu dobrých i bolavějších míst už je tu popsáno. Scény ze soudní síně, kde se děje nějaký absurdní divadlo, tomu spíš ubírají, ale jinak je to dobrej film. Hlavně mě bavili slavní herci ve vedlejších rolích, namátkou Michel Monaghan (žena Harrelsona v Temném případu), Chris Mulkey (Hank z Twin Peaks), Jeremy Renner (akční Jeníček), Amber Heard (univerzální buchetka) atd.

• 15.6.2015  15:45
    Fargo (TV seriál) (2014)

Moc pěknej seriál, hlavně dobovej "feeling", herecký výkony a celkový prostředí evokující civilní scény z Twin Peaks. Přišlo mi, že to ke konci už trochu ztrácelo dech, ale i tak si to těch pět hvězd zaslouží. Jo a googlil jsem, jak je to s tím skutečným příběhem, většina stránek se shodla na tom, že je to jen reklamní tahák. Spekulovalo se tam taky o druhé sérii, která by pojednávala o Sioux Falls - mnohokrát zmiňované historce z minulosti.

• 29.5.2015  22:55
    Neviditelní (TV seriál) (2014)

Nevím, jestli moje hodnocení směroplatné, jelikož jsem 13 dílů seriálu shlédnul v průběhu 40 hodin mezi kocovinou a prvními příznaky nemoci. Ale prostě mě to nějak chytlo a sledoval jsem další a další ... jen abych věděl jak to dopadne. Souhlasím se spoustou názorů pro a proti, a tudíž je dost těžké napsat něco, co nebude znít rozporuplně. Je to totiž taková princezna koloběžka, vtipná i trapná, hezká i ošklivá, zábavná i nudná. Posledních pár dílů to opravdu upadá, zábavné postavy mizí, dostávají prostor ty méně zábavné (oni mají být zábavné hodně, ale prostě to nějak nefunguje, nejsem fanda Troškovského humoru a nemám rád Babčákovou). A hlavně - ono to nijak nedopadne! Na konci epizody 13/13 se zase objeví, co uvidíte příště, ale žádné pokračování se nekoná. Ale možná je to dobře, třeba by to upadlo ještě níž.

• 4.5.2015  18:16

Ve filmu ještě trochu doznívá kýčovitost devadesátých let, přesto velmi příjemně překvapil a nemám, co jiného bych mu vytknul. Skvělé herecké obsazení, zábavný příběh.

<< předchozí 1 2 3 4 5