Hněv Titánů (2012)

Co ti ja vim..4x som zaspal ale jak tak kukam, tak to nebude tak zle. Asi som bol na takuto akcnu pecku prilis unaveny..Nestihol som to ani dopozerat a vymazal som to.

Pianista (2002)

Tak sa na to pozrime trosku s odstupom. Ano ano, krute osudy, odporni slizki nemci a ich neuveritelna bestialnost su ako v kazdom filme zobrazene velmi doveryhodne, a 20kg zidia (uz pred deportaciou) su polutovania hodni uz len ich bezradnymi pohladmi. Ale? Co konkretne dava tomuto filmu 88 percent okrem tychto dvoch faktorov? Nedoknutelnost temy a neschopnost cloveka kritizovat udalost, ktorou je poznaceny aj ten, ktory nou poznaceny nieje. Stokrat videne, len tentokrat trosku z ineho pohladu, a treba dodat, ze celkom nudneho. Spilman, neschopny zit, bojovat alebo aj umriet, schopny sa len ukryvat a utekat. Ano, lahko sa mi vykrikuje z pohodlnej sedacky ale ked uz nic ine, mohlo to byt aj trosku zabavnejsie. V konecnom dosledku to Spilman ako sa povie "vypichol", ale ak by ten Holzman (ci ako sa volal ten sucitny pan) namiesto tuzby pocut klavirnu skladbu vytiahol kvero, roky ticheho skryvania by sa premenili na uplnu zbytocnost bez jedineho pozitivneho momentu. Natocit film o vaznovi v Leopoldove, ktoreho sikanuju bachari a jeho celozivotny udel je dostat bitku, najest sa a vyspat sa z toho by asi moc ludi nebavilo. K 88 percent urcite nie. Vlastne teraz rozmyslam, ci v tomto filme bola okrem krasnych Spilmanovych vyhravok aj nejaka hudba.

Oddělen (2011)

Aj takto moze vyzerat svet ocami niekoho, kto sa nachadza v zlozitej situacii a uvedomuje si viac ako ostatni. 96 minut trvajuca maxidepresia. Ten nosaty francuzsky Bolkopolivkovsky fejs Brody mi zacal byt celkom sympaticky. Velke prekvapenie.

Noviny TV JOJ (2002) (pořad) odpad!

Amaterizmus z východu pre dochodcov, deti a jednoduchych slovakov.

Vítejte v KLDR! (2008)

Nenazval by som to ako "dokument" ale ako seria obrazkov z KLDR, ktoru nejakym cechom dovolili severokorejci natocit. Nic extremne okrem prazdnych ulic a utrapenych tvari severokorejcov skryvajucich sa za prikazanym usmevom neuvidite ale aj tak je zaujimave vidiet, ze na svete su taketo miesta. Prestahovat sa tam na dlhsiu dobu musi byt hardkór jak svina. Na chvilu je to ako prechadzka po muzeu so sprievodcom..a jeho 150 neviditelnymi pomocnikmi. Najsilnejsi moment bol moment vyprevadzania vypryvy "Maruškou", v ktorej ociach bola citit pichlava lutost a smutok. Nakoniec za par sekund to spomenula aj ta zubata pani. Ale pravdepodobne sa vratila do svojho skromneho pribytku ozdobeneho Kimčongíliou, a vydychla si, ze konecne moze zit svoj vysnivany, skromny zivot. Kiiiiimm čoooooonng iiiiilll...naveky a nikdy inak.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Naspinim si na do ust ale....neskutocne dobry SVK dabing..uff..je to vonku

Bůh žehnej Americe (2011)

Jaaaa kukaaam hocico...dokazem sa obcas pozerat na Zamenu manzeliek, Bez servitky a dokonca obcas aj na retardovaneho Rozborila ked je tam spravne postihnute dieta, pre ktore trpi cela rodina. Ale co je moc je uz prilis. God Bless America je snad najvacsie sklamanie roka, pretoze aby som som ocenil prve 2 minuty filmu a ostatok sa pozeral na hodinky s vedomim, ze rano vstavam sa mi nestava casto (nevstavam ale aj tak ma to napadlo) . Prve sokujuce 2 minutky su ale jemne povedane pekny ojeb, lebo divaka naladia na notu totalneho masakru, ked stelesnena spravodlivost a opravnene ludske znechutenie svetom bude trestat kazdodenny hnus okolo nas, na ktory sme si tak lahko zvykli a my, ludia ktori sa vedia vcitit do koze "spravodliveho zabijaka" budeme kvikat blahom. To co vsak nasleduje je fraska. Nebyt ambiciozneho rezisera, scenar sa dal stocit tak na 15 minutovy totalfilm ked by vsetci my, ktori sme sa v prvych minutach nasli v postave zakomplexovaneho smoliara, ktory sa pomsti svetu zasli nad originalnostou a zacali rozmyslat a chapat, preco asi na premiere Batmana zomrelo tolko ludi. Neviem ci boli otravnejsie nechutne dlhe dialogy medzi starym pedofajlfejsom alebo hnusnou 16kou o tom, kto ma vacsie dovody nenavidiet svet alebo "akcnost" celeho filmu ked tento radoby "LeonVolnyPad" chodi a striela ludi len preto, ze sa smeju v kine a su otravni. Iste, kazdy z nas ma obcas potrebu vypalit zopar zasobnikov z AK-47 do davu dementnych ludi, ktorych je tu jak ciganov na vychode ale vo filme ako je tento, by mali mat hlavne postavy aspon moje minimalne sympatie. Zle natocene, hnusna hudba, odporni nesympaticky herci a dementna myslienka. Pardon, myslienka je jedina vec, ktora bola dobra..ale aj tu tvorcovia pekne skurvili a robia z nas, znechutencov zo sveta len obycajnych chudakov, ktori strielaju na to, co sami su.

Temný rytíř povstal (2012)

Kde su zimomriavky a nadsenie? Ostali pri Temnom Ritierovi .ked este nepovstal..o poznanie slabsie oproti predchadzajucemu dielu. Hudba, akcne sceny a celkova temna atmosfera uz nemoze prekonat to nadsenie a pocit napr. zo sceny ked Betty naklada bomby do hlavy Jokerovi v policajnej cele..Hudba sa snazi zaujat novymi prvkami ale aj ju povazujem za sklamanie pretoze za cely cas som si nezamapamatal jediny moment, kde by som sa pristihol a povedal si " Fukin yeah..this is Batman. Pribeh je prilis prekombinovany, obcasna jednoduchost prevedenia ma celkom zarazala (policajti pri strete s davom, zjednodusene natocene vybuchy, nahodne stretnutia v 12 milionovom meste na osamelych konkretnych miestach (mobile?), obcasne pateticky prehnane hrdinske dialogy..a este aby nebolo malo tak aj kamera pri suboji titanov mi nepride taka uchvatna. Prekvapenia nie su az takymi prekvapeniami, skor ocakavanymi klise, ktore posuvaju predchhadzajuci diel velkym stuchancom do chrbta este dalej dopredu.Temny Ritier bol proste dokonaly film s dokonalym pribehom, hudbou a hercami. Tento Rajzis sa ho sice snazil predbehnut ale ostal pozerat len na jeho chrbat. Take silne 3. 25 najlepsi film evr? Svet sa musel zblaznit alebo ho ovladaju pubertiaci..

Vetřelec (1979)

Sigourney Weaver musi byt matka Ellen Page.