MaedhRos

MaedhRos

Helena Š.

Čína
生而曳尾於塗中。

homepage
Twitter: Meisiluosi

76 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 22.8.2008
  David Chiang
  (herec)

  David Chiang Da Wei vedle mnohých svých hereckých vrstevníků (Chen Kuan Tai, Ti Lung, Chan Sing) vypadal jako naprosté ořezávátko. Na první pohled to byl docela nenápadný střízlík s až směšně úzkými ramínky a zbytečně moc velkýma ušima – nic moc materiál na akční superhvězdu. Ještě že režisér Chang Cheh to viděl jinak a… (více)

  • 8.6.2008
  Lung Ti
  (herec)

  Ti Lung má za sebou mimořádně dlouhou a úspěšnou hereckou kariéru a je jedním z těch hongkongských herců, kteří dokázali důstojně navázat na svoje úspěchy ze "zlaté éry" let sedmdesátých. Z filmů, v nichž hrál, je české publikum asi nejobeznámenější s LEPŠÍM ZÍTŘKEM (1986) a LEPŠÍM ZÍTŘKEM II (1987), DRUNKEN MASTEREM II (1994)… (více)

  • 3.1.2008
  Pai Wei
  (herec)

  Jeho účast na hongkongské kung-fu horečce konce 70. a počátku 80. let by se dala stručně vystihnout slovy "byl při tom". Ačkoli Wei Pai (kantonsky Wai Pak) se může pochlubit spoluprací s řadou hongkongských legend a jeho filmografii zdobí nejeden klasický kousek, on sám se mezi hereckou elitu nikdy neprobojoval a jeho… (více)

  • 1.1.2005
  Meng Lo
  (herec)

  Hongkongský rodák Lo Meng (vlastním jménem Law Kun Lam) do světa filmu pronikl poněkud netypicky, a sice jako mzdový účetní pro Chang's film company (filmová společnost režiséra Changa Cheh, se sídlem na Taiwanu). Naštěstí pro fanoušky ale účetním nezůstal.

  Podobně jako mnoho jeho vrstevníků, i on byl v dětství zapáleným… (více)