DavidPrague

2 body

<< předchozí 1 2
    • 11.1.2015  20:00
    Líbánky (2013)

Za plakát bych dal plný počet, ale za film samotný nemohu :-(

• 16.12.2012  18:59
    Holy Motors (2012)

Osobně to celé chápu spíše symbolicky - žijeme svůj život tak, že nám je do jisté míry určován směr - tedy v přeneseném slova smyslu "scénář další schůzky". Jednotlivé příběhy beru jako zobrazení, kam až jsme ochotni zajít pro to, abychom tento scénář naplnili, např. ten zelený trpaslík - je symbolem neurvalosti, bezohlednosti, cesty "přes mrtvoly"... Závěr filmu, kdy hlavní postava postává před dveřmi své rodiny na tuhle noc, mi přijde jako jasné zaváhání, zda není lepší jít svou vlastní cestou bez připravených scénářů. Většina znás se zasní a nakonec jde dál stejně jako hlavní postava. V tomhle smyslu je film výborným počinem, ale nepřeceňoval bych jej. PS: Doufám, že Kylie Minogue dostane příležitost na charakterní roli. Moc bych si to přál. Tady působila tak přirozeně, že jsem jí zcela uvěřil ten smutek, který v ní nakonec převládl.

• 11.8.2012  19:24
    Antarctica (2008)

Ze začátku mi ve filmu chyběl humor, který by tomuhle filmu ze života, dal něco navíc. Pak se tam však náhle objevila Shoshana alias Noam Huberman a bylo to tu. Takže za mne je to výborný film, kterému by sice slušel lepší střih, aby děj měl větší švih, ale jinak výborný.

• 30.7.2012  18:51

Zamotaný příběh několika párů protkaný písničkami s taneční choreografií - BOMBA!

• 18.6.2012  16:20
    Drift (2000)

Záběry nejsou točeny filmovou kamerou, což by nevadilo, kdyby byl děj trochu více akční. Ve scénáři jsou zajímavé momenty, ale bohužel zanikají.

• 12.6.2012  22:20
    Back Soon (2007)

Tento snímek se nedá brát vážně, což je dobrý, ale nedá se brát ani jako komedie, což je zlý. Je to příběh plný rozvláčných emocí, kdy se jeden svěřuje druhému. Chybí jakýkoliv humor. Závěr je sice překvapivý, ale jiskru už filmu nedodá.

• 9.6.2012  07:30
    Dream Boy (2008)

Osobně oceňuji hudbu k filmu, příběhu hodně pomohla, např. Remember od Richarda Bucknera and Patty Griffin je hitovka (http://www.youtube.com/watch?v=1ymvRPnI6ds). Zde kritizované dialogy se opravdu mohou zdát být ploché, nereálné atd., ale mě přijdou poměrně vystihující, když se snažím vžít do role Nathna (Stephan Bender). Jeho osud je vlastně tragický od začátku do konce. Není se čemu divit, že vlastně nemluví vůbec. Má toho v sobě naloženého poměrně dost. Dále velice oceňuji, že smrt Nathna byla "zmírněna" jeho "posmrtným životem" v setkání s Royem (Maximillian Roeg). Konec je tak více otevřený. Spáchal Roy sebevraždu, což je vyjádřeno jeho setkáním s již mrtvým Nathanem? Za mne mohl skončit celý příběh více pozitivněji - třeba po větě Nathana "Spíš mám pocit, že z tohoto domu už nikdy neodejdu." ho měl Roy popadnout a odejít s ním pryč... :-) Prostě bez tragického konce. Bylo-li by tomu tak, dal bych asi 4*, takhle zůstávám u stěží 3*.

• 5.6.2012  19:34

James Bolton si film zrežíroval podle svého scénáře. Nic proti, ale scénář by potřeboval prostříhat, aby děj byl poněkud víc akční. Občas mi to přišlo jako plácání od ničeho k ničemu. Filmu nepomohli ani hlavní herci - Brent Fellows a Gio Black Peter - kterým se nepodařilo dát svým hrdinům větší energii. Obecně téma výborný, dějové zvraty nejsou násilné, ale za zpracování jsou minusy, takže celkově jen dvě **.

• 4.6.2012  11:08
    Doorman (2006)

Režie, kamera a především herectví hlavního hrdiny - Jamil Mena - výborný. Ovšem, co vlastně chtěla říct scénáristka - Diana Fithian - opravdu netuším. Výměna rolí, nadhled, zadostiučinění...? Řekl bych, že se jedná o těžkopádný, rádoby psycholigický film. Je to krátký, vidět se to dá, ale dvakrát ne :-(

• 25.8.2010  23:47
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Jááááááááá chci další díííííííííííííly!!! Skončila 4. série z televizní obrazovky zmizela sranda.

• 17.6.2010  22:54

Jsem možná z jiné filmové planety než všichni zdejší ostatní, ale mně se Shrek Třetí líbil ze všech nejvíc! Jednička bylo takové veselé poskakování pro děti s pár odkazy na filmy pro velké, dvojka byla pro mě mnohem zábavnější show a trojka mi prostě sedla. Poslední díl je OK, jen málo překvapivej...

• 29.5.2010  23:02

Není příliš v módě kritizovat pány Svěráky, ale tohle se prostě nepovedlo. Tísnivá, depresivní atmosféra podpořená divnou hudbou se mísí s účelovými vtípky, které jsme už od Svěráků slyšeli v pozměněné podobě mnohokrát. Nevím, co na to říkají rodiče dětských diváků, ale já se ptám - skutečně je vhodné ukazovat jim, jak někoho nad ohněm zatavují do pet lahve? Takovou brutálnost jsem v českém filmu už dlouho neviděl. Pak nevím - když na procházce seberu pár pohozených odpadků, fakt okrádám nebohé lesní bytosti o jejich živobytí? A to všechno je navíc tak rozvleklé... Co mě bavilo, byl krásně nesolidní hlas Petra Črvrtníčka a sem tam animace. Jinak mám pocit, že tenhle rodinný podnik ztratil na cestě mezi zajímavou myšlenkou a výsledkem v kině nadhled. Dvě hvězdy za nekončící slabost pro jména Zdeněk Svěrák, Jiří Lábus, Olda Kaiser a figurku Kukyho, která je ovšem už pár měsíců (možná i let) namalovaná na bývalé továrně u nádraží v Čakovicích Praha 9.

• 26.3.2010  22:07

Ewan McGregor jako Phillip Morris je nejpřesvědčivější a nejsympatičtější gay v dějinách Hollywoodu.

• 13.3.2010  20:07
    Večeře u přátel (TV film) (2001)

Obsahově spíše pro střední generaci a starší - příběh dvou manželství a dvou možných řešení na krizi středního věku... Film má spád a především hloubku. Toni Collette to tu v závěru filmu velice sluší! ;-)

• 20.2.2010  10:56

Aby bylo jasno. Mám rád romantické komedie, mám rád Julii Roberts, ale tohle nebyla romantická komedie a Julia tam naštěstí nehrála (skoro). Takovou povrchní, nudnou a nedotaženou slátaninu by snad nenatočila ani jihoamerická produkce telenovel. Skutečně, srovnávat tenhle film s Láskou nebeskou či čímkoliv jiným, co má hlavu a patu, prostě nejde. Jednu hvězdičku ode mě má film jen díky Anne Hathaway, která mě ve dvou momentech dokázala probrat z letargie připomínající koma a závěrečné vlhké oko Julie. Víc nedám tím spíš, že natočit s takovýmhle obsazením takový paskvil, snad musela být režisérova pomsta. Komu? Doufám, že ne mě!

• 14.2.2010  10:29

Film rozehrává různá témata a situace, ale v jejich vyústění většinou zůstává na půl cesty. Směsice postav a lehká bizarnost je pro španělské filmy typická, ale na rozdíl třeba od barevného a živého Almodóvara je tohle jen odvar a šedá nuda, kde občas problýskne zajímavější moment. Emoce z toho na mě žádné nepřeskočily. Film z kategorie - koupím za 49 Kč, jednou zhlédnu a pošlu dál...

• 5.2.2010  22:30

Krásná výprava, mile bizarní nápady, celkově mnohem zajímavější film než Avatar. Něco tomu přesto chybí - snad větší ponor do příběhu a důraz na vykreslení postav, aby mohl divák zůstat paf jako při Gilliamově Brazilu. Přesto film nezklamal!

• 31.1.2010  12:44

Když se Meryl směje, máte pocit, že se musíte smát taky. A ona se tady směje nebo usmívá hodně! Pozitivní film, který má všechno, co chcete od dobré komedie. Jen víc takových!

• 14.12.2009  22:03

Velice příjemná komedie. Člověk se nemusí popadat smíchy za břicho, aby se dobře bavil. Zajímavé výtvarné nápady. Scarlett byla mile civilní, Laura Linney od Truman Show nezapomněla, jak se hrají ´krávy´. Jen ten závěr byl moc americkej - ale co bychom od amerického filmu chtěli... Klidně můžu vidět znova.

• 17.10.2009  23:20
    Náhradníci (2009)

Velmi slušný film. Nápaditá sci-fi s dobrými hereckými výkony. Bruce je stále v zachraňování světa jednička a s Rosamund Pike jim to moc slušelo!

• 10.10.2009  10:48

Jednoduché počítání - část filmu s geniální Meryl Streep je za plný počet, o poznání méně nápaditá a chvilkama i vlastně průměrná část ze současnosti je za 3 *. Celkem tedy 4 *. Meryl si určitě zaslouží další oscarovou nominaci!

• 4.9.2009  08:52

Královna filmových muzikálů - geniální, vtipné, elegantní, dojemné, ohromující! Jen doporučuji verzi s titulky, dabing v tomto případě z filmu hodně ubírá..!

• 4.9.2009  08:35
    Můj báječný rozvod (divadelní záznam) (2008)

Kdyby mi v tuhle chvíli někdo řekl, že do divadla půjdu už jen jednou v životě, vyberu si Můj báječný rozvod! Televizní záznam je geniální a jaké to teprve musí být naživo... Proč jen mají tak dloúho dopředu vyprodáno???! P. S. Konečně jsme lístky sehnal - květen 2010 - a je to stejně skvělé jako v televizi. Paní Eliška to hraje famózně! Hodně stěstí Angelo Kennedyová-Lipská

• 3.9.2009  10:55

Velké překvapení! Místo typicky bláznivé a dějově zmatené italské komedie, kterou člověk čeká, přišla svěží, nápaditá a originální studie jednoho manželství. U filmu je mimo jiné skvělé to, že divák netuší, co se stane za chvíli a vlastně o tom ani nepřemýšlí, jen s hlavním hrdinou prožívá "jeho peklo". Dustin Hoffmann je skvělý, Stefanie Sandrelliová na Oscara a druhá hlavní hrdinka v podání u nás neznámé herečky jménem Carla Gravina, prostě úžasná. Chci ocenit i český dabing - hlavně Eliška Balzerová opět dokazuje, že v tomto oboru u nás nemá konkurenci!

• 2.8.2009  09:36
    Proroctví (2009)

Už dlouho jsem v kině nebyl tak znechucený. Mám pocit, jakoby za snímkem stála nějaká manipulativní sekta. Slibný začátek vystřídala hysterická a v mnoha směrech nelogická apokalyptická podívaná. Modlete se a možná se vaše děti proběhnou ve virtuální realitě.

• 19.7.2009  11:51
    Proti větru (TV seriál) (1978)

Výpravný seriál, jehož každý díl začínal slovy: "Jen láska má pevná, i když křehká, silou je jež dere se i proti větru", rozhodně patří k těm, které je možné na televizní obrazovce vidět i po letech.

• 18.7.2009  08:36
    Čas dluhů (1998)

Tak to byl trochu šok. Nevím, co se stalo paní Pavláskové, ale po 20 minutách sledování jsem měl pocit, že se zbláznila buď ona, nebo já. Něco tak trapného a nesmyslného nepřináší snad ani Sokupovy ´poldovské komedie´. Špatný scénář, kamera, režie, zkrátka všechno. Lucii Bílou mám rád, ale výraz ´toporná´ je v tomto případě nedostatečný eufemismus.

• 19.6.2009  19:13
    Mr. Wrong (1996)

Žánrová komedie postavená především na výkonech hlavních představitelů - Ellen DeGeneres, Billu Pullman a Joany Cusack - a teprve poté na neuvěřitelném, leč možném sledu příhod, kdy se ze sympatického muže vyklube maniak a z jeho expřítelkyně nebezpečná, i když tak lehce naivní pronásledovatelka. Necháme-li se tímto příběhem unášet, tzn. povolíme si běžně zafixované hranice, co je možné a co už ne, dokáže nás tahle komedie dobře pobavit a zpříjemnit nedělní odpoledne.

• 1.6.2009  20:58
    Co nikdy nepochopím... (TV pořad) (1968)

Tento recitál Hany Hegerové je ódou na svůj žánr. Jedná se o poetické šansonové přemítání o ženách a mužích, o člověku a životě vůbec. Scénář Jana Roháče s přispěním Zdeňka Mahlera dokázala interpretka dokonale předat divákovi v uvěřitelných monolozích, které jsou aktuální i dnes. Jednotlivé úvahy jsou proloženy na sebe navazujícími písněmi Lásko prokletá, Cesta, Lásko má, Kázání v kapli Betlémské a Můj dík. Černobílá kamera Miroslava Ondříčka nepůsobí nikterak zastarale, spíše ještě více podtrhuje umělečnost recitálu i chladné zimní odpoledne, do kterého nás Hana Hegerová nepozorovaně vtáhne a nepustí.

• 30.5.2009  13:32
    Josefina (TV film) (1968)

Soudobá kritika tuto adaptaci Vančurovy hry velice pochvalovala. Očima současného diváka lze opravdu stále ještě ocenit herecky ztvárněnou hlavní roli - drzou, nevyzrálou a tak krásně ostravskou Josefinu, kterou zahrála Hana Zagorová. Na režii A. Hajdy a kameru J. Kačírka je třeba se dívat československým pohledem té doby, abychom se udrželi nad průměrem. Za zmínku stojí ale určitě hudba. Do komedie byl zakomponován tehdejší hit Mrtvá láska (F.Trnka/H.Zagorová) a dále písně J. Hniličky s texty J. Růžičky (Elegán, Jaké štěstí, jaká krása) i samotné H. Zagorové (Píseň pro slunce).

<< předchozí 1 2