ric

ROLLERBLADE

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 17.2.2016  13:28

Opět trochu vítězství formy nad obsahem. Za kameru, střih a hudbu +1*, zvláště střih při automobilové honičce v horách byl impozantní. Ritchie byl tady asi trochu svázán předlohou, jinak si neumím vysvětlit, proč to nebylo tak vtipné, jak bývá u Guye zvykem. Nebo stárne.

• 15.3.2015  14:45
    Má pekelná kočka (TV seriál) (2011)

Je to zábavné, ale po pár dílech si všimnete, že majitelé koček si za to můžou většinou sami a tak chudák Jackson řeší vícekrát v podstatě to samé. Scéna v jednom díle, kterou nemůžu ještě teď rozdýchat: Rádoby matka: "Buď se to s tou kočkou vyřeší, nebo se s kočkou odstěhuju od manžela a (malých) dětí".

• 29.1.2012  13:26

Taky jsem byl nadšen nepříliš známými detaily z Michaelova života a hodnotil bych tento dokument snad i 4-5*, ale i když toho ze života MJ moc nevím, několik informací se mi dost nezdálo a hledal jsem sám. Bohužel i tady je dost klíčových informací překroucených, hlavně o tom dopovaní se Demerolem a Elizabeth Taylor. Vím, jedná se o sporné informace. David Gest se jevil jako opravdový blízký přítel, ale Frank Cascio a profesionální "biografopisec" Randy Taraborrelli spíše svými výroky dělají Michaelovi medvědí službu. Dál mi vadilo vynechání některých úseků Michaelovi kariéry (chybí vše od alba Bad po rok 2001) (asi kvůli stopáži), žádné přímé rozhovory s Michaelem, žádné detaily z taneční choreografie, málo informací od Michaelova klíčového producenta Quincyho Jonese. Na první pohled senznační dokument, ale nenechjte se zmást. Velmi výztižně, i když taky trochu nenávistně to vystihl recenzent Wendy na Amazon.com - DVD Michael Jackson: The Life of an Icon, titulek "A bias, choppy, sensational exploit - MICHAEL USED YET AGAIN".

• 25.7.2011  08:59
    Rango (2011)

scénář 55%, animace a vizuál 100%, rodinný jen okrajově

• 23.5.2010  23:24

Opět tupé a ultra levné, ovšem snesitelnějsí něž trestuhodná dvojka. Veterány JCVD a Lungrena tu bylo navíc vidět málo, asi jedna z úspor rozpočtu.

• 24.3.2010  21:34

...tak možná před 15 (slovy patnácti) lety.

• 17.2.2010  11:54
    Doma u lemurů (TV seriál) (2007)

Od tvůrců Království surikat (Meerkat Manor), přichází další přírodovědný seriál známější na Animal Planet také pod českým názvem "Lemuří ulička", nebo Lemur Wars (Austrálie), Lemur Kingdom (USA). 20x20min. V rezervaci Berenty na jihu Madagaskaru studuje Alison Jollyová již čtyřicet let chování lemurů. Zdejší lemuři si zvykli na přítomnost lidí. Turisté z celého světa, kteří je sem přijíždějí pozorovat, bydlí v bungalovech přímo v rezervaci a stravují se v místní jídelně. Některé skupiny lemurů se toho naučily využívat - počkají, až turisté vstanou od snídaně, a vtrhnou do jídelny, kde se postarají o nedojedené zbytky. Znalostí Alison Jollyové a toho, že lemurům nevadí přítomnost lidí, využil filmový štáb, jenž se proslavil seriálem Surikatí království. V rezervaci Berenty navázal na svoji předchozí práci a natočil životní příběhy dvou znepřátelených skupin lemurů kata, půvabných zvířat žijících složitým sociálním životem. IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1227645/ Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Lemur_Street

• 15.2.2010  11:15
    Pozemšťan (2007)

Mám trochu podezření, že víc něz filmem jako celkem, jsem byl spíš pohlcen myšlenkou/obsahem, ale k čertu s tím, tohle bylo fakt po čase zase něco, co mě přilepilo do křesla a nepustilo a ještě několik dní jsem to nemohl dostat z hlavy.

• 11.2.2010  08:50
    Gamer (2009)

Ptákovina na n-tou, ale výrazy jako agresivní kamera a agresivní střih dostaly zase o něco málo jiný rozměr. Dal bych asi jenom 40%, ale sejmutí záporáka na konci ve stylu "Dexter naopak" mě pobavilo ještě víc.

• 4.11.2009  21:17

Rozpačitý scénář a kamera, podivně uhlazené. Kvalit HEATu nedosahuje. 70%

• 22.10.2009  08:51

Bohužel uspávající nuda. Ne vyložene špatný, ale místy dosti rušivý hudební doprovod (asi aby vám to nedovolilo usnout). Něktré záběry mají značně nepřehlednou, až chaotickou kompozici - jakoby francouzi nakoupili nepovedené a vystřižené záběry od National Geographic. O využití 3D potenciálu bych při shlédnutí filmu v 3Digital / Palace nebo Village cinemas nemluvil, na IMAX to zatím bohužel nemá.

• 13.12.2008  21:53

Těžko dnes předávat ono poselství způsobem, jakým to předával původní snímek před 57 lety.

• 28.11.2008  14:52
    Maratónec (1976)

Hodně slušný thriller, nicméně mám u něj malý problém s hudbou a s drobnými chybami v některých scénách (prší - střih - svítí slunce) apod.

• 30.6.2008  11:50

Dnes už dialogy a místy lehce infaltilní humor trošku škodí, ale i tak po 20 letech hodně nadprůměrná zábava.

• 23.4.2008  21:58
    23 (2007)

Rovněž bych tento kousek nezatracoval do odpadní stoky, Carrey se mi líbil; jistě: scénář má své mouchy. Dost se mi líbil i soundtrack od Harry Gregson-Williamse, místy lehce "rozumně" podobný tomu z Constatina. Škoda, že na CD Soundtracku nejsou všechny tématické kusy.

• 15.3.2008  17:32

Trochu se stydím, že jsem před lety knížku odložil po několika přečtených stránkách, ale filmové zpracovnání se fakt povedlo.

• 9.3.2008  21:42

O-ou, dal jsem na komentáře uživatelů ČSFD a zábava se nekonala. Nápadité vracení v čase k různým postavám mělo sice své kouzlo, ale příběh jako takový uboze prázdný. Polovyslečené slečny byla moc slabá náplast.

• 7.2.2008  19:28
    Cow and Chicken (TV seriál) (1997)

Zásadní, ujetý a značně originální animák, který má jenom jednu "vadu": Absolutní, geniální a nepřekonatelný dabing Charlieho Adlera (dabuje krávu, kuře a Červeného), staví tento animák do role "pouze-pro-anglicky-rozmějící". Mama had a chicken / Mama had a cow / Dad was proud / He didn't care how.

• 26.1.2008  00:51
    Fidibus (2006)

Zčásti souhlasím z Milanem25, ale vyložene špatné to nebylo, sem tam nějaká hláška či lehce úsměvná scéna a na Lene Maria Christensen se dalo taky koukat (namalovanou i jakože nenamalovanou, i když makeup měla asi neustále).

• 17.1.2008  23:27
    Dexter (TV seriál) (2006)

I po posledních sezónách, kde seriálu docházel dech, stále za 100%. Nekonečný seriál by z toho asi nechtěl nikdo, ale i tak mi Dex a jeho banda chybí. :-/

• 5.11.2007  11:23

Fraškoidní začátek mě opravdu lehce pobavil, ale druhá delší dramatická polovina filmu mi k tomu nesedla. Kupodivu snesitelná Sandra Bullock.

• 1.11.2007  11:34
    Azumi (2003)

Možná jsem tu podivnou choreografii a vše okolo nepochopil jako lehce úchylnou japonskou drsnější "dobrodružárnu", ale podruhé bych na to nekoukal, takže zůstanu u průměru. Asijskou historii v akčním podání raději konzumuju naservírovanou od Čínsko - Hong Kongské produkce.

• 10.10.2007  21:44
    Constantine (2005)

Po opakovaném vzhlédnutí a vychutnání všech napoprvé nepovšimnutých drobnůstek, jako byly vychytávky v kameře, soundtrack a cinické hlášky hlavního hrdiny upravuji na konečný plný počet. No a taky mě nějak nahlodala myšlenka, že tohle byla doposud nejlepší role Keanu Reevse, nejenom mezi těmi ďábelsko-drakulovskými snímky. Asi mi k tomu všemu dopomohl dobrý český dabing, což je poslední dobou dost vzácný úkaz.

• 8.10.2007  13:46

Ze "souboje" Tarantino vs. Rodriguez vyšel podle mě vítězně Rodriguez. V rámci žánru nebo poctě žánru je to 100%, hodnoceno globálně 84%.

• 24.9.2007  13:32

Jedna hvězda navíc za "robotí" scénu v přestrojení za přepadové komando, jinak 40%. U Božského Bruce jsem se bavil výrazně víc.

• 18.9.2007  10:34
    Zmizení (2005)

...k těm chválám tady ještě zmíním (podle mě) dost odvážný a až skoro agresivní střih a zajímavé dialogy v trošku hůře srozumitelné americké angličtině, které rozhodně nemají moc společného s běžnými americkými blockbustery.

• 11.9.2007  00:52

Oj to bylo plytké a v kom to vyvolalo nějaké emoce, ať se příhlásí. Ke škodě věci jsem měl pořád dojem, že dost odboček z hlavní dějové linie jsem už "někde" viděl, přesněji v Tmavomodrém světě. Válečné téma 1. Světové války si zaslouží něco o moc moc lepšího, než popcornovku s Jamesem Francem.

• 10.8.2007  11:38

Přesně souhlasím s plisskenem, jenom jsem se nudil trošku víc. No, na něčem Scarlett Johansson začít musela, a mohl to být i horší film. Šroubované dialogy, toporní herci, hloupé vtipy, jenom ten číňan to tam lehce zachraňoval. Takže za něj +1*, jinak pouze 20%.

• 26.7.2007  22:22

Hodně slabé "pouze-na-video" krimi, vhodné tak pro nejmenované komerční TV k odvysílání někdy v noci, aby splnili potřebné procenta zařazení neamerických filmů.

• 14.5.2007  10:59
    Chaos (2005)

Začínam na sobě pozorovat, že přestávám být v objektivní v hodnocení kousků, ve kterých Jason Statham už jenom prohodí pár vět, protože až moc tohoto týpka "žeru". No ale tohle už bylo fakt poslabší. Za ten závěr, který jsem čekal sice lehce "šokující", ale úplně jiný, dávám +1*.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7