• Krátkometrážní

Yellow (2012)

Giallo kraťas s krásnou nočnou atmosférou, 80s hudbou a asi všetkými základnými znakmi žánru / celovečerák by nebol na škodu.

Coherence (2013)

Na Coherence sa mi najviac páčilo to, že tento námet nevyužíva na to, aby sa mohli postavy na konci filmu tupo vyzabíjať, ako to robia mnohí režiséri operujúci v týchto nízkorozpočtových vodách. Predsa mi tam ale niečo "naviac" chýbalo... možno trochu vyzretejší režisérsky štýl, prípadne lepšie vizuálne pojatie scén. Tak či tak veľmi dobré / a vhodné aj na otestovanie toho, koľko detailov si viete behom filmu zapamätať k tomu, aby ste na konci vedeli rozlúštiť dej.

The Zero Theorem (2013)

Iba "vcelku dobre" zrealizované, čo mne na tú slabú trojku stále vychádza. Gillianove filmy už dávno nemajú to povestné kúzlo / Waltz je oveľa lepší v úlohách kde musí veľa rozprávať, takáto "grimasová" poloha mu príliš nesedí.

Přežijí jen milenci (2013)

Film, po ktorom si máte chuť pustiť svoju obľúbenú melancholickú hudbu... prípadne ten úžasný soundtrack.

Blue Ruin (2013)

Kvalitný "Indie revenge" s presnými hercami a lahôdkovou kamerou. Neprekvapí, ale určite zaujme.

Pátá sezona (2012)

... ako sa prírode prestalo chcieť žiť / depresívny, krásne natočený film, ktorý sa presne hodí do počasia aké panuje v týchto dňoch vonku. 4* a ½*

Mi mefahed mezeev hara (2013)

No Quentin film roku to určite nie je, ale dobrý dozaista je. Chápem prečo sa ti ľúbil, spoznávaš v ňom svoje začiatky a ľúbi sa ti sadistický čierny humor, tak ako mne / ďalšie zaujímavé režisérske duo sa nám tu do budúcnosti rysuje, dúfajme že im zvyšujúca sa tendencia kvality vydrží...

Legenda o Kašparu Hauserovi (2012)

Môj nový "malý kultový film", Gallo si tú rolu náramne užíva, Vitalic super soundtrack a Elisa Sednaoui je neuveriteľne sexy / tomu hovorím režisérsky debut!

Manifold (2013)

Manifold bol jeden z mojich najočakávanejších tohtoročných krátkometrážnych filmov. Burnsové videá Epoch (jeho vlastný zostrih hudobného klipu, ktorý natočil pre Paul Van Dyka) a Styleframes NYC / Opening Titles (úvodné titulky dizajnérskej konferencie Style Frames New York) považujem hudobne, atmosferericky a vizuálne, za to najlepšie čo som videl za veľmi dlhý čas - o to väčšie sklamanie bol pre mňa tento jeho prvý film. V tom najlepšom je to utnuté a koniec, pritom to tak dobre začalo... dúfam, že raz tento nadaný režisér dostane do rúk dobrý scenár a rozpočet a natočí niaky zaujímavý celovečerák / Aj jeho zvyšné videá sú perfektné.

Karisuma (1999)

Veľmi zaujímavé prostredie "umierajúceho lesa" - zvláštny film, postavy a humor (nie je to komédia, no určite sa niekoľko krát zasmejete). Kurosawa ma znovu nesklamal / presne štýl filmov aký mám rád.