Javad

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 3.1.2015  00:24
    Yellow (2012)

Giallo kraťas s krásnou nočnou atmosférou, 80s hudbou a asi všetkými základnými znakmi žánru / celovečerák by nebol na škodu.

• 7.8.2014  21:37
    Coherence (2013)

Na Coherence sa mi najviac páčilo to, že tento námet nevyužíva na to, aby sa mohli postavy na konci filmu tupo vyzabíjať, ako to robia mnohí režiséri operujúci v týchto nízkorozpočtových vodách. Predsa mi tam ale niečo "naviac" chýbalo... možno trochu vyzretejší režisérsky štýl, prípadne lepšie vizuálne pojatie scén. Tak či tak veľmi dobré / a vhodné aj na otestovanie toho, koľko detailov si viete behom filmu zapamätať k tomu, aby ste na konci vedeli rozlúštiť dej.

• 15.7.2014  19:54

Iba "vcelku dobre" zrealizované, čo mne na tú slabú trojku stále vychádza. Gillianove filmy už dávno nemajú to povestné kúzlo / Waltz je oveľa lepší v úlohách kde musí veľa rozprávať, takáto "grimasová" poloha mu príliš nesedí.

• 19.6.2014  21:46

Film, po ktorom si máte chuť pustiť svoju obľúbenú melancholickú hudbu... prípadne ten úžasný soundtrack.

• 26.4.2014  20:40
    Blue Ruin (2013)

Kvalitný "Indie revenge" s presnými hercami a lahôdkovou kamerou. Neprekvapí, ale určite zaujme.

• 9.2.2014  21:35

... ako sa prírode prestalo chcieť žiť / depresívny, krásne natočený film, ktorý sa presne hodí do počasia aké panuje v týchto dňoch vonku. 4* a ½*

• 22.1.2014  20:02

No Quentin film roku to určite nie je, ale dobrý dozaista je. Chápem prečo sa ti ľúbil, spoznávaš v ňom svoje začiatky a ľúbi sa ti sadistický čierny humor, tak ako mne / ďalšie zaujímavé režisérske duo sa nám tu do budúcnosti rysuje, dúfajme že im zvyšujúca sa tendencia kvality vydrží...

• 30.12.2013  19:32

Môj nový "malý kultový film", Gallo si tú rolu náramne užíva, Vitalic super soundtrack a Elisa Sednaoui je neuveriteľne sexy / tomu hovorím režisérsky debut!

• 14.12.2013  18:04
    Manifold (2013)

Manifold bol jeden z mojich najočakávanejších tohtoročných krátkometrážnych filmov. Burnsové videá Epoch (jeho vlastný zostrih hudobného klipu, ktorý natočil pre Paul Van Dyka) a Styleframes NYC / Opening Titles (úvodné titulky dizajnérskej konferencie Style Frames New York) považujem hudobne, atmosferericky a vizuálne, za to najlepšie čo som videl za veľmi dlhý čas - o to väčšie sklamanie bol pre mňa tento jeho prvý film. V tom najlepšom je to utnuté a koniec, pritom to tak dobre začalo... dúfam, že raz tento nadaný režisér dostane do rúk dobrý scenár a rozpočet a natočí niaky zaujímavý celovečerák / Aj jeho zvyšné videá sú perfektné.

• 8.12.2013  09:56
    Karisuma (1999)

Veľmi zaujímavé prostredie "umierajúceho lesa" - zvláštny film, postavy a humor (nie je to komédia, no určite sa niekoľko krát zasmejete). Kurosawa ma znovu nesklamal / presne štýl filmov aký mám rád.

• 10.11.2013  15:53

Parádne post-apo béčko so všetkým čo k tomu patrí !

• 24.9.2013  18:53

Nebolo to až také hrozné ako som podľa hodnotenia a prvých ohlasov predpokladal. Videl som už omnoho väčšie sci-fi sračky, medzi vysoko-rozpočtovými filmami sa ale málokedy objavujú až takéto nezmysli (viď. komentáre od Hellboy a Xeelee - výborne popísané) takže to samozrejme nie je žiadna pochvala. Určitým spôsobom quilty pleasure... / efekty a prostredie veľmi slušné, napätie a dobrodružnosť 0 bodov.

• 5.9.2013  22:47

Už len pre tie krásne zábery sa to oplatí vidieť, čo na tom že to nemá poriadny dej :)

• 10.7.2013  16:19
    Jug Face (2013)

Vidieť, že sa tvorcovia snažili a mali predstavu o čom ich dielko má byť a to si cením, preto dávam 2* Dej je však nezaujímavý, nenapínavý a niektorí herci sú mierne povedané slabí. Otrepané "z tohto sa dalo vytrieskať oveľa viac" pri tomto filme platí dvojnásobne.

• 8.7.2013  12:41
    Nest, The (1988)

Klasické čvachtavé slizké gore efekty sú pekné, tu však moja chvála končí. Nudné béčko s podpriemernými hercami.

• 30.6.2013  19:14

Podobný koncept ako Apollo 18 (s tým rozdielom že toto je viac klasický vesmírny thriller ako horor), rovnaký zážitok - 4* V obidvoch prípadoch ma trochu mrzí, že to bolo točené ako found footage a nie klasickou formou, ale aj tak chválim. Pekne gradované napätie a slušné efekty sú veľkým plusom filmu.

• 4.6.2013  18:37

Herci, réžia a príbeh - ok. Väčšie filmové nadšenie sa však nedostavilo. Presne za 3*

• 14.5.2013  20:35
    Hong ye (2009)

Rok 2009, Francúzsko - Belgická koprodukcia a opäť raz záruka úžasného zážitku. Po pecke Amer je toto regulérny thriller, žiadny umelecký experiment ako prvý menovaný film, ale to neznamená, že by sa nebolo na čo pozerať. Práve naopak „Red Nights“ - ten názov presne sedí, všetky najlepšie scény sa odohrávajú v noci alebo v priestoroch kde dominuje červená a čierna farba. Esteticky dokonalé - kamera, sýte farby, krásne kulisy a interiéry (krásne sú aj ženy)... Dej nie je žiadna zamotaná kriminálka, niekoľko postáv idúcich si nekompromisne za svojim cieľom... zopár brutálnych a krvavých scén. Pomalšie tempo mne pri tomto filme vyhovovalo, ale pre mnohých bude asi mínusom. Dávam plný počet, nenachádzam jedinej chybičky na kráse, no chápem rôzne hodnotenia, predsa to nie je film pre každého / a k tomu či je to inšpirované starými giallo filmami.. no je, ale len sčasti, hlavne po vizuálnej stránke (ako som už spomínal využitie červenej farby atď.) ale to je asi tak všetko. Proste výborný moderný thriller.

• 27.4.2013  11:26

Chcel som napísať trochu obsiahlejší text, ale potom som si uvedomil, že pri Upstream Color to nemá veľmi zmysel (o to viac keď som to videl zatiaľ len raz) a tak môžem len povedať - najlepší film za x rokov, toto je presne typ modernej kinematografie akú zbožňujem / úžasný Soundtrack...

• 23.2.2013  15:15
    Polski film (2012)

Proste keď máte radi „tak trochu iné filmy“ dajte Poľskému filmu šancu. Je to paráda, uletené (tým veľmi zábavným spôsobom) a výborne natočené. Síce aj mne asi tak polovicu filmu trvalo kým som sa naladil na tú správnu vlnu... ale druhá polovica ma presvedčila o tom že toto je jeden z naj českých filmov poslednej doby.

• 24.1.2013  14:50
    Exaella (2011)

Ruské cyberpunkové anime sci-fi - ale v japončine ! Vymakaný audiovizuál, priemerný príbeh, pomalšie tempo, sem tam niaka akcia. 3* a ½*

• 21.1.2013  16:47
    Wrong (2012)

Quentin Dupieux je zaujímavý režisér, má dobré nápady a spolupracujú s ním výborní herci, preto sa na jeho zvláštne filmy dá pozerať. No myslím si, že točí viac pre seba ako pre divákov. Zasmial som sa (aj keď nie moc) ale veľký dojem na mňa WRONG teda nespravil. Vraždiaca pneumatika bola určite lepšia. 2* a ½*

• 30.12.2012  16:15

Budem asi jeden z mála, ktorí tento film vychvália a dajú mu plný počet, ale mne sa to fakt páčilo. Coscarelliho predošlé počiny ma príliš nezaujali, no JOHN DIES AT THE END je parádny úlet - zábavný, nepredvídateľný a dá sa povedať že aj celkom originálny. Má „gule“, je tam množstvo krvi a klasických gore efektov, neustále sa niečo zaujímavé deje... proste šialený film, na oddych a zábavu. Mnohí ho ale určite odpíšu so slovami, že je to somarina (ako to u podobných filmov väčšinou chodí), ale nenechajte sa odradiť, ak máte radi tento druh kinematografie (a režisérovu tvorbu) smelo do toho!

• 21.12.2012  18:32
    Superjail! (TV seriál) (2007)

Prvá séria - totálny masaker, Druhá séria - totálny masaker, ale nápady tvorcom trošku dochádzajú, Tretia séria - je najslabšia, ale aj tak je to stále totálny masaker.

• 17.12.2012  16:00
    Arrebato (1979)

Odo mňa len veľké odporúčanie, k deju sa nebudem rozpisovať, sám som o tomto filme pred projekciou nič nevedel a vám odporúčam to isté. Prezradím len, že ide o dosť zvláštny temný film, výborne natočený - taký malý, zabudnutý španielsky klenot. 4* a ½*

• 17.12.2012  14:17
    Bok po boku (2012)

Akoby to bolo niak tak narýchlo zlepené dokopy - dáme tam čo najviac známych osobností, každý si povie to „svoje“ k téme a niečo už z toho vylezie. Filmovému maniakovi ktorý sa trochu zaujíma aj o technickú stránku veci tento dokument zas až tak veľa nových informácií neprinesie, ale na druhú stranu musím povedať, že sa na to veľmi dobre pozeralo, preto dávam 4*

• 14.12.2012  15:26

Pre mňa zatiaľ divácky najznesiteľnejšia a najzábavnejšia japonská podivnosť akú som videl. Super geniálne! 100%

• 6.11.2012  14:05

Ambientné video pozostávajúce zo siedmich „video-malieb“, natočené vo vertikálnom formáte, čiže monitor alebo televízor musíte otočiť na stranu, aby ste obraz videli správne. Priznávam sa, nevidel som to celé v kuse (takže nebudem ani hodnotiť), ale tá hudba je nádherná a veľmi ukľudňujúca a k tomu tie pomali sa meniace obrazy nahej ženy... krása. Môžete si to pustiť TU

• 28.10.2012  21:42

„Nemecký masaker motorovou pílou“, už len ten názov hovorí sám za seba... Post komunistický lacný trash plný násilia, krvi a totálne vyšinutých postáv - výborný Udo Kier ako vymletý fašista je nezabudnuteľný (škoda že je tam len chvíľu) ale ani ostatní herci za ním v ničom nezaostávajú. Celý film je vlastne len sled uletených scénok (pri jednej, kde starý dedo v teplákovej súprave naháňa ženskú medzi kríkmi s motorovou pílou v ruke, som sa skoro zadusil smiechom:) nemá to skoro žiadny dej, ale je to strašná sranda a asi aj tak bola táto „filmová rarita“ nakrúcaná - proste pre zábavu. A hlavne je to krátke, takže na niaku nudu tu nie je žiadny priestor.

• 22.9.2012  12:19
    Cosmopolis (2012)

Možno si raz prečítam knižnú predlohu k tomuto filmu a možno si ho potom pozriem ešte raz a potom sa mi bude páčiť viac. Nateraz mi zostal v hlave len obraz chlapíka voziaceho sa v limuzíne. Ale zase musím uznať, že niečo podobné ako COSMOPOLIS sa len tak nevidí... a tie dialógy čo sa tu vedú sú fakt sila (myslené v dobrom aj zlom zmysle). Kto čakal klasický Cronenbergov film plný násilia a úchylností (dosť zavádzajúci trailer) bude rozhodne sklamaný.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15