• Krátkometrážní

Renesance (2006)

Vizuálne je to lahôdka, príbeh hudba a postavy priemer.

Loom (2012)

Luke Scott v spolupráci s RED Camera vytvoril krátkometrážny film „LOOM“, ktorý je kompletne natočený v 4K formáte. Pôvodným účelom tohto filmu bolo predviesť prototyp REDray 3D prehrávača. Štýlom akým je natočený má odkazovať na slávny film Lukovho otca - Blade Runner. Za seba musím povedať že sa mu to padarilo na výbornú, ako sa hovorí: jablko nepadá ďaleko od stomu... // Film sa dá legálne stiahnuť v HD kvalite na stránke RED Camera Forums.

Průšvih (1992)

Steve Buscemi je tu výborný, kto si ale kradne film pre seba je Seymour Cassel, perfektná postava a geniálne zahraná! Jeden z najlepších nezávislých amerických filmov aké som mal tú možnosť vidieť.

Yılmayan Şeytan (1973)

Pre „bláznov“ ktorým sa páčili turecké brakové majstrovské diela ako Turkish Star Wars alebo Turkish Rambo, bude The Deathless Devil ďalším zábavným kúskom do zbierky. Stupidita na n-tú. Fakt som nechápal situácie ako že chlapík hodí do druhého nôž (stoja čelom proti sebe), ten sa síce chytí za hruď ale keď padne na kapotu auta tak má nôž zapichnutý do chrbta :) alebo dvaja borci sa mlátia v kancelárii a zrazu je strih a mlátia sa na streche, po chvíľke znovu strih a sú naspäť v kancli WTF? čo? (smiech) a tak ďalej... mohol by som to tu vypisovať donekonečna tie nezmysly čo sa tam dejú. Samostatnou kategóriu sú potom pästné súboje a trápne pokusy o karate, premety - skoky a iné úžasné kaskadérske kúsky pri ktorých som mal ten povestný hlúpy úsmev na tvári, ktorý miestami prechádzal do nekontrolovateľných záchvatov smiechu. Turci znovu vykradli čo sa len dalo, hlavný hrdina zistí že bol adoptovaný a že v skutočnosti bol jeho otcom superhrdina Copperhead (medená hlava) a tak je teraz na ňom aby sa stal medenou hlavou a bojoval proti zlu - Doktorovi Satanovi, ktorý sa snaží ukradnúť technológiu ovládajúcu lietadlá na diaľku. Proste strašná prdel a je tam dokonca aj robot vyzerajúci ako postavený s kartónových krabíc a jeden magor čo sa oblieka ako Sherlock Holmes. Hodnotím za 4* pretože som sa perfektne bavil, ale objektívne je to samozrejme odpad.

Pohoda (2011)

Pohodový dokument o Pohode. Humorný, na začiatku trochu smutný (spomienka na tých čo tragicky zahynuli na festivale) ale hlavne plný dobrej hudby a zaujímavých pohľadov do zákulisia, kde uvidíme naozaj všetkých ktorých sa na tom podieľajú - od tých čo pucujú hajzle až po tých čo na nich hrajú (ako na hudobnom nástroji).

170 Hz (2011)

< Láska bez zvuku > - 170 Hz je tragický milostný príbeh dvoch mladých hluchonemých ľudí, ktorí sa rozhodnú utiecť z domova... Pekný tichý film, minimum hovorených dialógov (to neznamená že tu nie je žiadna zápletka a dej) režisér kompenzuje krásne nasnímanými scénami za doprovodu zvláštnej hudby (a zvukov) - pre diváka vyžívajúceho sa v kvalitnej vizuálnej / zvukovej stránke a hrami s kamerou naozaj zážitok (pre lepšiu predstavu si pozrite trailer). Zaujímavý film, ktorý keby bol po dejovej stránke rovnako dobrý ako po tej vizuálnej, bolo by moje hodnotenie určite vyššie. 3* a ½*

Oddělen (2011)

Tony Kaye točí filmy „raz za čas“, ale vždy to stojí za to. Brilantný herecký výkon Adriena Brodyho (ako inak), úžasný emóciami nabitý film.

Zahrada (1995)

Krásny ústredný hudobný motív, krásna Zuzana Šulajová a aj toho humoru tam kúštiček je: „Keby ste ju poznali pred pár rokmi, aká to bola žena, svätá prostota a čistota ducha a ja somár sprostý som ju naučil čítať, odvtedy sa s ňou nedá vydržať“.Veru ak je dobrý rok, tak sa aj v našich záhradách vie urodiť kvalitný film.

Zátah: Vykoupení (2011)

V rámci mini rozpočtu (len 1,1 mil. $) to ani nemohlo dopadnúť lepšie. Sekanica rúbanica par exellence. K dokonalosti tomu chýba už iba trochu premakanejší záver, alebo niake väčšie prekvapenie - šok. 4* a ½*

Metachaos (2011)

Audiovizuálny experimentálny projekt, ktorý podľa slov jeho tvorcov reprezentuje tragické aspekty ľudstva ako sú vojny, šialenstvo, sociálne zmeny a nenávisť. Slovami len veľmi ťažko opísateľné temné výjavy... presvedčte sa sami.