Othellko

Matej Lamoš

okres Martin

<< předchozí 1 2
    • 8.5.2015  21:02

Jedným slovom waw. Veľmi pekné, precítené a zaujímavé. Tento animák ma zaujal a fakt že bavil. Emócie pracovali na plné obrátky. Nebola to žiadna komerčná blbosť, akých vzniklo v poslednej dobe veľa a to zbytočne. Toto je pre zmenu film zo sveta menej známych o to pre nás zaujímavejších keltských mýtov. Vrelo odporúčam.

• 8.5.2015  20:55

A je to tu. Konečne som sa dočkal. Frčal som do kina plný očakávaní a radosti ako malé deko ktoré berú rodičia na kolotoče. Stálo to za to? Jednoznačne áno. Naplnilo to moje očakávania? Neviem. Môže to byť práve vďaka mediálnej masáži a článkom ktoré som poctivo čítal. Každopádne film bol výborný, akčný a vtipný(scéna Hulkbuster vs. Hulk priam geniálna). Ale niečo tomu tak trochu chýbalo. Jednotka bola podľa mňa nápaditejšia a vtipnejšia. Toto som bral skôr ako povinnú jazdu a naplnenie očakávaní verných divákov. Ale chcelo to väčšiu hĺbku. Tá tam až tak celkom nebola. Škoda.. Napriek tomu dávam 4*. Výborne som sa zabavil.

• 8.5.2015  20:38
    Sedmý syn (2014)

Tak nevyužitý potenciál. Prečo? To je otázka. Tak tento film ma teda dosť sklamal. Vizuálne fajn-cítiť investované peniažky. Dejovo je to už horšie, ba priam až otravné. Mám rád tento žáner, no tento film bol podľa mňa pomalý, nudný a zbytočný. Dávam 2* jednu za snahu a druhú za vizuál.

• 12.11.2013  18:38

Ďalšia nadupaná, akcie plná, veľkolepá Marvelovka. K tomu niekoľko fakt dobrých, humorných situácií, a máme tu príjemne strávený večer v kine. Príbeh nebol zlý, priam naopak. No niečo tomu predsa len chýbalo.. Plný počet som nedal, kvôli podľa mňa na rýchlo dolepenému, nič moc koncu. Trochu mi to prekážalo. Inak nie je čo vyčítať. Iba ak 3D. V tomto prípadne, 3D absolútne zbytočné a o ničom. Žiadna scéna nebola taká kde by vyniklo. Tržby stúpajú, uvidíme či sa Thor vyrovná Ironmanovi, ktorý bol podľa mňa určite lepší. 85%

• 28.10.2013  21:30
    Gravitace (2013)

Veľká spokojnosť. Naozaj sa oplatilo ísť do kina a vidieť túto vesmírnu drámu. Prvé 3D pri ktorom som uhýbal hlavou a naozaj som mal pocit, že som vo vesmíre. Človek sa ľahko vžije do filmu a ťažkú situáciu sa snaží zvládať spolu s doktorkou Ryan. K tomu výborný zvuk a soundtrack a 5* film je na svete. Technicky dokonale zvládnuté. Naozaj klobúk dole. Na vychutnanie tohoto filmu je potrebné veľké plátno a poriadne repráky. Čiže kto nebol, neváhajte a choďte si to vychutnať do kina. 95%

• 9.9.2013  18:25
    Aliens vs. Predator: Redemption (amatérský film) (2010)

Na to že je to fan film a robili ho "neprofesionáli" skoro bez peňazí, je to dosť dobré a prepracované. Zaslúži si rešpekt a moje 4*. 75%

• 9.9.2013  15:19

Tak som sa po dlhšom váhaní dostal aj k Hobitovy. Na LOTRa sa to absolútne nechytá. Zbytočne naťahované, strašne zdĺhavé a miestami dosť nudné. Bol som dosť sklamaný. Podľa mňa je trilógia umelo vytvorená a celý dej sa naschvál naťahuje, aby tvorcovia zarobili prachy na sláve LOTRa. Žiadna scéna nebola ničím moc zaujímavá, až na pár svetlých okamihov, ale to na takýto fantasy veľkofilm podľa mňa nestačí. Skoro som zaspal, a budem fakt premýšľať či sa odhodlám a pozriem si druhý diel. Toto bolo totiž dosť nepodarené. 35%

• 9.9.2013  15:12

Od tohoto snímku som čakal trochu viac. Ako nebolo to zlé, celkom sa to dalo, no nebolo to nič moc. Trochu iný pohľad na všetkým známy príbeh o snehulienke, zavedený do trochu temnejšej atmosféry. Vizuálne to bolo zvládnutné na úrovni, to treba uznať. Slabšie miesta zachránil Chris Hemsworth. Mal som pocit, že to bolo až moc dlhé. 45-50%

• 9.9.2013  15:07

Oproti prvému dielu veľké sklamanie. Jasné že sa dalo čakať, že to bude lacná akčná bezduchá oddychovka, ale bolo dosť slabé. Jediné čo sa mi páčilo bolo pár zaujímavých nápadov(nechcem spoilerovať) a ninja akcia. Nič viac. Musí sa The Rock všade napchať? 40%

• 9.9.2013  15:01
    Red (2010)

Naozaj výborný film, ktorý ma skutočne pobavil. Bruce ukázal, že nepatrí do starého železa. Ostatným hercom to tiež klapalo a predviedli slušný výkon. Tromi slovami vtipná, akčná oddychovka. Dvojku som žiaľ v kine premeškal, no dúfam že sa k nej čo najskôr dostanem. Som na to fakt zvedavý. 75%

• 9.9.2013  14:56
    Total Recall (2012)

Vizuálne výborne zvládnutý snímok. Dobrá akcia prepletená dobrým príbehom, k tomu zaujímave herecké obsadenie. Pri tomto snímku sa človek nenudí, pretože sa stále niečo deje. Tomuto filmu nemám čo vytknúť, páčil sa mi a bol som spokojný. Zaslúži si 4*. 80%

• 9.9.2013  14:50
    Méďa (2012)

Po dlhom čase konečne dobrá, nápaditá komédia. Výborný nápad dobré aj tvrdšie vtipy. Trochu moc vyhúlené na môj vkus ale budiš. Výborný relax na večer. Toto sa fakt oplatí vidieť. Som zvedavý na dvojku, ktorú si určite pôjdem vychutnať do kina. 90%

• 5.6.2013  00:02

Nápadité, vtipné, živé.. Tieto tri slová presne vystihujú tento výborný film. Vynikajúce vtipné dialógy, k tomu perfektný scenár a dobrá záplietka, a o zábavu je postarané. S chuti som sa pobavil a zasmial. Všetko fungovalo ako malo. Výborné výkony Roberta Downeya Jr. a Vala Kilmera tomu pridali šmrnc. 95%

• 3.6.2013  23:48

Naozaj kvalitné dielo plné humoru a hlavne zvratov, ktorých je naozaj veľa. Niekedy sa treba vytrhnúť z prúdu a ísť po svojom. Dôležité detaily v našom živote, ktoré nám často unikajú môžu byť dôležitejšie. Fakt hlboká myšlienka tohoto skvostu, rozcíti asi každého. Po zhliadnutí tohoto kúsku som ostal v nemom úžase. Kevin Spacey svoju rolu zvládol priam fenomenálne. Nie je čo dodať.. 100%

• 12.5.2013  11:09

Taká krátka kravina. Ale z chuti som sa zasmial. 75%

• 12.5.2013  11:00
    Far Cry (2008)

Z extrému do extrému. Takýto otrasný film som už naozaj dlho nevidel. Akčná kravinka plná trápnych a nudných scén, ošúchaných lacných fráz.. Je to proste zlé, slabé a plné absolútnych kravín. Čudujem sa sám sebe, že som to vôbec dopozeral. Svojou snahou ma potešil akurát Hugo Stiglitz(aka Til Schweiger :)) Nemám rád keď sa robia filmy podľa PC hier, pretože väčšinou za moc nestoja ako napríklad Max Payne. Tomuto totálne zbytočnému filmu dávam slabú polovičnú hviezdičku za celkom zaujímavú kameru. Viac si nezaslúži. 5%

• 5.5.2013  23:13
    Iron Man 3 (2013)

Konečne sa mi podarilo ísť do kina a vychutnať si ďalšiu chuťovku z kuchyne Marvel. Na nového Iron Mana som šiel plný očakávaní. Tak isto ako pri Avengers sa tieto očakávania naplnili. Až na pár fakt že detailov, ktoré nebudem rozoberať aby som nespoileroval. :) Sú to fakt drobnosti ktoré za to snáď ani nestoja. Vizuálne fakt úžasné a prepracované. Výborná akcia, dialógy, zvraty aj prekvapenia. Starkov humor skvelý ako vždy. Perfektné herecké výkony sú samozrejmosťou. Robert Downey Jr. sa do roly naozaj vložil a fakt sa mu to podarilo. Tento diel je podľa mňa jednoznačne najlepší! Len tak ďalej Marvel! 99%

• 19.3.2013  14:55

Zaujímavý dokument o osídľovaní červenej planéty. Celkom zaujímavé a reálne vízie, nás presvedčia o tom, že to možné je, ale s dostupnými technológiami by to trvalo niekoľko storočí. V budúcnosti to bude zrejme jednoduchšie. Naše planéta nie je večná, takže je dosť reálne, že budeme musieť osídľovať iné planéty a neskôr aj iné galaxie. 75%

• 19.3.2013  00:22

Zas sa mi podarilo naraziť na zaujímavý film. Chvíľami v šoku, chvíľami unesený úžasnou muzikou, chvíľami ohromený nekonečnou krásou žien... Takto nejako by som opísal svoje pocity, pri tomto príjemnom filme. Eric Elmosnino podal naozaj obdivuhodný výkon. Klobúk dole.. Toto príjemné dielo z francúzskej kuchyne treba oceniť. 90%

• 18.3.2013  12:55

V tomto prípade akademici nezmýlili, a správe ocenili toto dielo Oscarom za vizuálne efekty. Zaujímavý príbeh plný rôznych prekvapení. K tomu úžasné vizuálne bomby, jedna úžasnejšia ako druhá. Proste nádhera. Jediné čo ma mrzí je, že som to nevidel v kine na veľkom plátne. 90%

• 12.3.2013  20:54

Politika plánovaného zastarávania, je hnacím motorom konzumnej spoločnosti v ktorej žijeme. Niektoré spoločnosti, vyrábajú zámerne nekvalitné produkty, aby dlho nevydržali a ľudia si museli kupovať stále nové a nové. Je to smutné no je to tak... Ja to celé roky nazývam "kurvítka". Všade ich dávajú a daný produkt sa pokazí veľmi rýchlo, alebo tesne po vypršaní záruky. Mne osobne sa to stalo už X krát. Asi na tom niečo bude. Naozaj zaujímavý dokument. Škoda že je to také krátke. Videné 2x.. 90%

• 11.3.2013  16:55
    Zlo (2012)

Klobúk dole. Tak táto dosť desivá vec zo slovenskej dielne ma fakt dostala. Konečne mám pocit, že slovenský film nie je stratený a konečne by sa mohol pohnúť smerom dopredu. Potenciál tu je dosť veľký a tak isto veľa talentovaných tvorcov. Tento film je dôkaz. Amatérsky pôsobiaca roztrasená kamera, dodáva dojem autentickosti. Tak isto zvuk a výborne zvládnuté efekty. Temná, napínavá atmosféra je dosť drsná a desivá. Možno sa herci mohli viac do toho vložiť, ale ako celkom to bolo výborné. Horory moc nemusím, ale toto som si nemohol nechať ujsť. 90%

• 10.3.2013  14:02
    Otevři oči (1997)

Zo začiatku som bol dosť skeptický, a hlavne stratený v tomto kúsku. Časom ma však dej vtiahol a zaujal. Dosť zložité dielko s veľmi zaujímavým príbehom. Koniec ma dostal, priam som ostal v šoku. Kto má rád zložité filmy, vrelo odporúčam. 80%

• 10.3.2013  13:58

Kultový snímok zo starých čias. Na svoju dobu perfektne zvládnuté efekty k tomu zaujímavý príbeh štyroch malých dobrodruhov. Tento film ma vždy poteší a vždy si ho rád s úsmevom vychutnám. 80%

• 10.3.2013  13:55
    Austrálie (2008)

Tak toto bol najnudnejší film, čo som videl v poslednej dobe. Strašne zdĺhavé a pomalé. Jediné čo oceňujem je krásne prostredie rozľahlej austrálskej krajiny. Zopár zaujímavých scén. Prvá polovica sa ešte dala, no potom to šlo dolu kopcom. Jedným slovom bieda. 35% - 40%

• 10.3.2013  13:51
    Afričan (1983)

Príjemná vecička toto. Príjemné prostredie africkej divočiny, zaujímavý dej k tomu úsmevné situácie. Dobrý relax a oddych. Happy end k tomu.. :) Nie je čo vytknúť. 75%

• 6.3.2013  18:05

Celkom fajn film na nudný večer. Nič úžasné, ale ani žiadna katastrofa. Večer dávajú v telke oveľa horšie veci. Na toto sa celkom dalo pozerať. Zaujímavé herecké obsadenie a kopa akcie to celkom zachránili. Všetko klapalo ako malo. 65%

• 6.3.2013  18:02

Krátke, príjemné prekvapenie zo sveta Simpsonovcov ma potešilo. Je to celé milé aj vtipné. Škoda že len 5 minút. 80-85%

• 4.3.2013  18:05

Veľmi príjemná a pohodová atmosféra filmu, vás dostane do príjemného uvoľneného stavu, ale prinúti vás aj k zamysleniu. Celé je to veľmi zvlášne, ale v tom dobrom zmysle. Je to naozaj kvalitné dielo, plné múdrych výrokov a hlbokých právd. Myslím, že každý si tu niečo nájde, a aspoň z časti sa inšpiruje. To cesta nás robí šťastnými, nie jej cieľ . . . 90-95%

• 3.3.2013  21:51
    Max Payne (2008)

Pre mňa ako fanúšika kultovej PC hry, bol tento film veľkým sklamaním. Tak nevyužitý potenciál, až to dverami plieska. Veľmi pomalé, nudné a nezáživné. Jediné čo sa mi páčilo bola miestami temná a pochmúrna atmosféra a jeden jediný záber, ktorý pripomínal hru. Nič viac. Jedným slovom bieda. 30%

<< předchozí 1 2