Píseň moře (2014)

Jedným slovom waw. Veľmi pekné, precítené a zaujímavé. Tento animák ma zaujal a fakt že bavil. Emócie pracovali na plné obrátky. Nebola to žiadna komerčná blbosť, akých vzniklo v poslednej dobe veľa a to zbytočne. Toto je pre zmenu film zo sveta menej známych o to pre nás zaujímavejších keltských mýtov. Vrelo odporúčam.

Gravitace (2013)

Veľká spokojnosť. Naozaj sa oplatilo ísť do kina a vidieť túto vesmírnu drámu. Prvé 3D pri ktorom som uhýbal hlavou a naozaj som mal pocit, že som vo vesmíre. Človek sa ľahko vžije do filmu a ťažkú situáciu sa snaží zvládať spolu s doktorkou Ryan. K tomu výborný zvuk a soundtrack a 5* film je na svete. Technicky dokonale zvládnuté. Naozaj klobúk dole. Na vychutnanie tohoto filmu je potrebné veľké plátno a poriadne repráky. Čiže kto nebol, neváhajte a choďte si to vychutnať do kina. 95%

Méďa (2012)

Po dlhom čase konečne dobrá, nápaditá komédia. Výborný nápad dobré aj tvrdšie vtipy. Trochu moc vyhúlené na môj vkus ale budiš. Výborný relax na večer. Toto sa fakt oplatí vidieť. Som zvedavý na dvojku, ktorú si určite pôjdem vychutnať do kina. 90%

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Nápadité, vtipné, živé.. Tieto tri slová presne vystihujú tento výborný film. Vynikajúce vtipné dialógy, k tomu perfektný scenár a dobrá záplietka, a o zábavu je postarané. S chuti som sa pobavil a zasmial. Všetko fungovalo ako malo. Výborné výkony Roberta Downeya Jr. a Vala Kilmera tomu pridali šmrnc. 95%

Americká krása (1999)

Naozaj kvalitné dielo plné humoru a hlavne zvratov, ktorých je naozaj veľa. Niekedy sa treba vytrhnúť z prúdu a ísť po svojom. Dôležité detaily v našom živote, ktoré nám často unikajú môžu byť dôležitejšie. Fakt hlboká myšlienka tohoto skvostu, rozcíti asi každého. Po zhliadnutí tohoto kúsku som ostal v nemom úžase. Kevin Spacey svoju rolu zvládol priam fenomenálne. Nie je čo dodať.. 100%

Iron Man 3 (2013)

Konečne sa mi podarilo ísť do kina a vychutnať si ďalšiu chuťovku z kuchyne Marvel. Na nového Iron Mana som šiel plný očakávaní. Tak isto ako pri Avengers sa tieto očakávania naplnili. Až na pár fakt že detailov, ktoré nebudem rozoberať aby som nespoileroval. :) Sú to fakt drobnosti ktoré za to snáď ani nestoja. Vizuálne fakt úžasné a prepracované. Výborná akcia, dialógy, zvraty aj prekvapenia. Starkov humor skvelý ako vždy. Perfektné herecké výkony sú samozrejmosťou. Robert Downey Jr. sa do roly naozaj vložil a fakt sa mu to podarilo. Tento diel je podľa mňa jednoznačne najlepší! Len tak ďalej Marvel! 99%

Serge Gainsbourg: Heroický život (2010)

Zas sa mi podarilo naraziť na zaujímavý film. Chvíľami v šoku, chvíľami unesený úžasnou muzikou, chvíľami ohromený nekonečnou krásou žien... Takto nejako by som opísal svoje pocity, pri tomto príjemnom filme. Eric Elmosnino podal naozaj obdivuhodný výkon. Klobúk dole.. Toto príjemné dielo z francúzskej kuchyne treba oceniť. 90%

Pí a jeho život (2012)

V tomto prípade akademici nezmýlili, a správe ocenili toto dielo Oscarom za vizuálne efekty. Zaujímavý príbeh plný rôznych prekvapení. K tomu úžasné vizuálne bomby, jedna úžasnejšia ako druhá. Proste nádhera. Jediné čo ma mrzí je, že som to nevidel v kine na veľkom plátne. 90%

Comprar, tirar, comprar (2010)

Politika plánovaného zastarávania, je hnacím motorom konzumnej spoločnosti v ktorej žijeme. Niektoré spoločnosti, vyrábajú zámerne nekvalitné produkty, aby dlho nevydržali a ľudia si museli kupovať stále nové a nové. Je to smutné no je to tak... Ja to celé roky nazývam "kurvítka". Všade ich dávajú a daný produkt sa pokazí veľmi rýchlo, alebo tesne po vypršaní záruky. Mne osobne sa to stalo už X krát. Asi na tom niečo bude. Naozaj zaujímavý dokument. Škoda že je to také krátke. Videné 2x.. 90%

Zlo (2012)

Klobúk dole. Tak táto dosť desivá vec zo slovenskej dielne ma fakt dostala. Konečne mám pocit, že slovenský film nie je stratený a konečne by sa mohol pohnúť smerom dopredu. Potenciál tu je dosť veľký a tak isto veľa talentovaných tvorcov. Tento film je dôkaz. Amatérsky pôsobiaca roztrasená kamera, dodáva dojem autentickosti. Tak isto zvuk a výborne zvládnuté efekty. Temná, napínavá atmosféra je dosť drsná a desivá. Možno sa herci mohli viac do toho vložiť, ale ako celkom to bolo výborné. Horory moc nemusím, ale toto som si nemohol nechať ujsť. 90%