Víly z Inisherinu (2022)

Byla jsem skeptická, když jsem na film šla. Říkala jsem si, že ty dvě hodiny se strašně potáhnou s tíhmle dějem. No a panečku, jak jsem se mýlila. Výborný film. Herecké výkony úžasné, hlavně Barry Keoghan který si podle mě zaslouží za vedlejší roli Oscara... Netradiční, zvláštní, originální a moc vtipný film. Moc jsem si ho užila.

Bullet Train (2022)

Ani tak vtipné, ani tak svižné a ani tak gangsterské, jak se film tváří. Ale úplná tragédie to nebyla. Bylo to skvěle odvyprávěné, takže člověk nestratí přehled o těch milionech postav a jejich příbězích. Určo si to pustím ještě jednou až to bude někde na netu, ale celkově zklamání. Čekala jsem trošku něco víc nabušeného. 3*

Kde zpívají raci (2022)

Moc mě mrzí, že nemám přečtenou předlohu, protože film to byl moc hezký. Zajímavý příběh se sympatickou hlavní hrdinkou. No a ta příroda! Na to se tak krásně koukalo. 4*

Klan Gucci (2021)

Úplně si nejsem jistá, čím se film snaží být. Trailer to představil jako zajímavě vypadající drama založené na skutečném příběhu, jenže ve filmu je neuvěřitelné množství hloupého humoru a filmových cliché, které se ve skutečnosti prostě nedějí. Všichni herci (včetně Gagy) jsou dobří herci. Ale ani jeden z nich nezazářil. Já tedy budu vinit Ridley Scotta. Podle mě se mu klepaly ruce a párkrát upustil oprátku při režírování tohoto filmu.

Boxing Day (2021)

Ale jo, jde to. Bála jsem se, že si to bude pohrávat s formátem Lásky Nebeské, ale naštěstí se ten film houpnul jiným směrem. Příjemná romantická komedie s Vánočním nádechem. Všichni herci jsou sympatičtí a film utekl rychle. 4*

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

O tenisu vím úplný prd a o sestrách jsem maximálně někdy někde slyšela. Ale ten film mě neskutečně bavil. I přes dlouhou stopáž si to udrželo moji pozornost. Příběh zajímavý, Will Smith vynikající a super soundtrack. Určitě stojí za vidění.

Respect: Královna soulu (2021)

Aretha byla samozřejmě neuvěřitelně nadaná zpěvačka a muzikantka, bohužel její život asi nebyl dost zajímavý pro 150minutový film, protože to byla nuda. Nějaký respekt, růst, síla nebo ani nic podobného z toho filmu nesálalo. Pokud bych měla Arethu soudit podle snímku, tak to byla hloupá tichá puťka, která prostě jen uměla zpívat. A to si Ms Franklin určitě nezasloužila. Škoda, doufala jsem v Oscarovku. 2*

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Asi by to ode mě dostalo 5* i kdyby to byl 2hodinový sestřih Ryan Reynoldse jak ráno zdraví svou rybičku. Ale všechno ostatní bylo super taky. Plno Easter eggs a výbornými známými tvářemi. Přesně co jsem od filmu čekala. Nebere se vůbec vážně a člověk se hrozně nasměje. 5*

Čas (2021)

Strašně zajímavý námět. Provedení a výprava fajn, ale ten scénář a herecké výkony to hrozně potopili. Celou dobu jsem přemýšlela, jestli je ten film vlastně hrozně dobrý nebo totáílní sra*ka. A stále nevím. Takže 3*.

Stillwater (2021)

Výborné drama. Matt Damon předvedl skvělý výkon a film si rozhodně zaslouží nějaké to ocenění. Jediné mínus bych asi dala stopáži. Mohlo to být o chlup kratší, jelikož ke konci už se to trošku táhlo, ale jinak nemám co vyčíst. Stylově mi to hodně připomnělo Erin Brockovich. 5*

Ovládací panel
13. nej uživatel Velká Británie