Galerie zlomených srdcí (2020)

Příjemná romantárna a perfektní nedělní film. Velice sympatičtí herci a vlastně i postavy. Ráda někdy zkouknu znovu 4*

Tenet (2020)

Nolen si opět pohrává s časem, ovšem tentokrát je výsledek docelane neuspokojivý. Krásný vizuál, výborná hudba a docela zajímavá zápletka, ale bez chyb to není. Narozdíl od jiných Nolenových filmů nejde film do hloubky postav. A to je to, čím Nolan většinou vyniká. Jeho filmy vždy vyobrazí mentalitu postav (nebo jejich minulost) skvěle a jasně a o to více mě to vtáhne do příběhu. V Tenetu mi byli všechny postavy upřímně ukradené. Nolan se soustředil na vytvoření mindifucku a zapomněl, že divák potřebuje víc než jen úžasé exploze, nádherné destinace a perfektní bitky, aby si snímek užil. Není to špatný film. To ani náhodou. A kdyby to natočil kdokoli jiný, asi bych dala 5*, ale od Nolana jsem čekala víc. Film jsem viděla dvakrát a asi mi to stačilo. Hlavní děj není moc složitý na pochopení, ale je tam příliš vedlejších zápletek kvůli kterým film může působit dost překombinovaně. Ale jak už jsem psala - vizuály, destinace, bitky, hudba a obecně filmařina prostě super. Bohužel výprava dost povrchní a na Nolana zklamání. 4*

Vyšinutý (2020)

Průměrný akční thriller se sympatickou Caren. Začínám mít pocit, že nejsem největší fanda Russella Crowa. Umím si představit minimálně 10 jiných herců, kteří by do této role seděli více. Žádné extra překvápka, pár lekaček, ale jinak přesně to, co se od akčňáku dá očekávat. 3*

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Dnes jsem dočetla knihu, tak jsem si hned pustila film. Pokud bych knihu nečetla, hodnotila bych 5*. Ale protože znám celý příběh, nejraději bych hodnotila 1* Takže kompromis. 3*. Humor je do filmu převeden v celku dobře, i když Allan je v knize mnohem vtipnější. Nemůžu jim ale odpustit všechny dějové linky, které vynechali, nebo ještě hůř, úplně změnili. V některých momentech mi ve filmu přišlo, že se děj odvíjí hrozně nelogicky právě kvůli vynechání důležitých momentů. Naopak postava starého mafia bosse v knize vůbec není a taky tam vůbec nemusela být. Ale herecky to bylo zvládnuté super. A hudba krásně podtrhávala humor.

Američan (2010)

Aha. Gerorge Clooney řídí, chodí a zamiluje se do prostitutky. Pokud vám to stačí. Fajn. Mně ne. Krom posledních 10 minut se vůbec nic nedělo, Nůďo... 2*

Můj kámoš špión (2020)

Bylo mi jasné, že to není nejchytřejší film hned vprvní scéně. Na obrazovce se objeví nápis "Černobyl, Ukrajina" a hned na to jedna postava řekne "Vítejte v Rusku". Byl to tedy hloupý, nelogický film, ale jako odpočinový nedělní film s rodinou dobrý. (Až na těch pár sprostých slov. To si pro ta děcka mohli odpustit.) 3*

Sešup (2020)

Úplně zbytečný film. Věřím, že původní francouzký snímek je dobré drama, ale ještě jsem se k němu nedostala. Námět je zajímavý a určitě se z toho dá dost vytřískat, ale tato americká verze působí lacině a odfláknutě. Nemluvě na to, že se film pokouší být vtipný a nedaří se mu to. Navíc nemáte ani komu fandit, protože manželka i manžel jsou oba prašť jak uhoď. Ani jeden není rozumný, ona je uječená a on arogantní. Nejdelších 90 minut, co jsem za dlouho dobu zažila. 1*

Brahms: Chlapec 2 (2020)

Průměrný horor s předvídatelnou zápletkou. Plno lekaček a nulová atmosféra. Christopher Convery předvedl dobrý výkon, ale celkově je film opravdu stený jako 80 % dalších filmů tohoto žánru 3*

Neviditelný (2020)

Napínavý thriller, u kterého si obyčejný okusovač nehtů, ohlodá celé ruce. Kvalitní podívaná při které občas zapomenete dýchat. Herecky skvělé, nespočet překvapivých twůstů, jen škoda za laciné lekačky. Ty vždy na kvalitě uberou. 4*

Frčíme (2020)

Chris Pratt a Tom Holland se na tomhle filmu spolu asi pěkně vyblbli. Bylo slyšet, jak si to užívali. Na to jak se o Onward nikde moc nemluvilo a skoro bez všimnutí přišel film do kin, to pro mě bylo mlé překvapení. Krásná a vtipná animce, velice sympatické potvůrky a srdcervoucí příběh, který mě nejednou dohnal k slzám. 5*