Mlčení jehňátek (1991)

No konečně. Tak dlouho jsem ten film chtěla vidět a rozhodně nejsem zklamaná :) Naprosto dokonale atmosferický film. Napínavý, nepředvídatelný (opravdu. O 24 let později jsem vůbec nevěděla, do čeho se to vlastně pouštím). Hopkins i Foster vynikající :) 5*

Deadpool (2016)

Hodnotila bych tak 2*, ale ten film má prostě štěstí, že si dělá srandu sám ze sebe. Tím pádem, díky skvěle pasující nadsázce, je to jasný plný počet, Trošku mě rozhodilo, že jsem chvíli po odchodu z kina neměla z filmu už tak dobrý pocit, jako většinou po dobrých filmech mívám, ale důvodem je asi předávkování humorem. Bylo tam toho tolik, že zpětně vím jen to, že jsem se smála. Bohužel už nevím čemu všemu. Film si zopakuji a přidávám do kategorie "párty filmy". 5*

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Pf. Vždy když jsem už měla nějaké tušení tak přišel nějaký zvrat a všechno bylo jinak :D Knihu jsem nečetla, žádné jiné adaptace jsem před tím neviděla, takže musím říct, že překvapivé to pro mě rozhodně bylo. Atmosféra výborná, postavy taky. Jen na můj vkus to bylo místy až moc vtipné a tak trošku jsem na konci postrádala podrobnější vysvětlení všech událostí. 4*

Dánská dívka (2015)

Wow. Jsem emocionálně vyždímaná. Eddie Redmayna zbožňuji a tuto roli sehrál s naprostým přesvědčením. (A ne, není to pro to, že je to gay, buzík, škareda apod. jak tady někteří ignoranti píšou). Nicméně pro mě byla hlavním tahounem filmu Alicia Vikander a vůbec nerozumím tomu, proč je její role vedená jako "vedlejší". Na ní a na jejím pojetí postavy celý film stál. Nevím, jak moc byla postava Gerdy zkreslená pro potřeby filmu/knihy, ale je úžasné, že i kolem roku 1925 se našel člověk tak tolerantní a chápající, když toho někteří nejsou schopni o téměř sto let později. To je smutné. Je mi fuk, jak moc se film snažil být Oscarový, komerční atd. Protože to prostě dopadlo lépe, než dobře. 5* A musím říct, že Eddie Redmayne je dítě štěstěny. Malo který herec ztvární tolik životních rolích v rozsahu pouhých pár let. Jen tak dál.

Dokonalý chlap (2005)

Boha jeho.. to je ale stupidní film :D A já u toho měla 4*! No jo... ty dvě zůstávají z nostalgie. Ještě mám někde VHS, jako malá jsem to měla opravdu ráda. 2*

Brooklyn (2015)

Tak já nevím s tou nominací na Oscara. Krom těch přízvuků mi na tom nepřijde nic zvláštního. Je to prostě takové romantické drama. Samozřejmě je moc hezké, ale není to nic extra. Pokud jde o skotskou romantiku, mnohem víc se mi líbil film About Time (2013). Tohle má v sobě celou dobu takový zvláštní podtón, který vás donutí si myslet "proč by mě to vlastně mělo zajímat?". Slečna není ničím zajímavá, taková nijaká a bez chuti, a v druhé polovině filmu je ještě ke všemu hloupá. Z nějakého důvodu jsem neměla tendence s ní soucítit. Ale dávám 4*, protože jako romantické drama to funguje. Jen by to nemělo fungovat na ty Oscary. 4*

Most špiónů (2015)

Neuvěřitelně zajímavý příběh. A co víc, dokáže si nejen udržet diváku pozornost, ale vyvolá jakousi potřebu film dokoukat. Mark Rylance si Oscara za vedlejší roli určitě zaslouží, tak mu to přejme. 5*

Do posledního dechu (2016)

Katastrofické filmy a filmy podle skutečné události mám moc ráda. Nicméně, pokud mě v takovém filmu zaujme víc romantická dějová linka, než ta katastrofická.. asi něco nebylo dobře. Rozhodně film nezatracuji. Scény na moři byly udělané naprosto fantasticky, díky 3D jsem sebou škubla při každé vlně a upřímně ten parkour na vlnách nechápu. Bohužel scény z potápějící se lodi byly takové zdlouhavé, nudné, nic neříkající... postavy mi nestihly přirůst k srdci, takže mi bylo vlastně docela jedno, jestli je zachráněj. Za to členové záchranného člunu... to je jiná. Chris Pine byl v roli úžasný a uvěřitelný. Vadilo mi ale, že při každém trochu delším dialogu se postavy chovali tak nějak, jako kdyby se každou chvíli měla rozpoutat nová dramatická zápletka a pak si to v poslední chvíli rozmysleli. Dávám 3* a nepovažuji to za ztrátu času, To je úspěch.

Osm hrozných (2015)

Jak já jsem se toho bála. Po, pro mě nezáživném, Djangovi se mi ani na tenhle film nechtělo jít. A ta stopáž! To mě prostě děsilo. Ale překonala jsem se a bylo to dobře. Film je naprosto boží. Ohnutou páteř ze sedačky kina mi plně vynahradila každá z těch 182 minut. Výborně jsem se nasmála a místy i zhnusila :D Jediné, co mě překvapilo, byl vypravěč. Objeví se v půlce filmu, pak zmizí a objeví se zase až ke konci. Narration mi u filmu normálně nevadí (pokud je to udělané nějak rozumně), ale tady mi to moc nesedlo. No rozhodně to ale není hřích, co by stál za hvězdu. Dávám plnou palbu a jsem zvědavá, kdy dostanu chuť si film zopakovat. 5*

Telenovela (2015) (seriál)

Přehnaný, stupidní a kýčovitý... přesto koukatelný. Eva Longoria pro mě vždy bude Gabi z Manželek, ale snaha dobrá. 2*