Mi Nü-Chai

Česko
Chapadla a ještírci

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 23.5.2018  02:09

Behold the power of mercy! Na tohle OVA jsem narazila de facto náhodou, když jsem hledala, co má scénárista Alexander senki, Hiroshi Aramata, mimochodem dost týpek, ještě na svědomí. Teito monogatari je velmi... zajímavé. Na dobu vzniku překvapivě svižné, ne že by se nenašly i roztahanější pasáže, ale dají se poměrně snadno přežít, výtvarná stránka je rozkošně bizarní, včetně zjevu hlavního záporáka, který vypadá ze všeho nejvíc jako čínský komunista zkřížený s Draculou. Taktéž velmi doceňuji využití reálných událostí ve smyslu 'a co když to tokijské zemětřesení v roce 1923 způsobily temné síly' atd. - de facto je to spíš než fantasy řádně rozjetá alternativní historie. A byť se závěrem v kontextu celého díla poměrně nesouhlasím, moc se mi líbil, protože díky němu všechno krásně zapadlo do sebe.

• 21.5.2018  21:25

Jedna hvězda dolů za found footage formát, který nenávidím až za hrob, zejména proto, že mi dost snižuje šanci na plátně něco vidět, což je u filmu troška problém. První téměř hodina byla v tomto směru vyloženě otravná, pak to dostalo švih ala Bioshock a nebezpečnou symboliku navrch. Dmitrij = kamera = divák, Viktor = Adolf, mechanizace, dehumanizace, náckové jako kolečko v bizarním stroji, léčba řezem, svět po smrti boha, kde vládne chaos, zmar a rozklad, všechno dobrý, ale... found footage. But still better a nazi love story than Lída Baarová.

• 11.5.2018  14:30

Hodnotné pouze jako studijní materiál k Uweho fetišistické fascinaci dominami v latexu. Speciální bod za scénu, kdy zlý nácek nakazí stopaře a která působí jako ukázková rapedate i s následným zmatením Mně se to fakt líbilo, asi je se mnou něco jinak.

• 17.3.2018  22:57

Tohle mohlo být awesome - gotický horror, strašidelný barák, Tom Hiddlestone ve viktoriánských hadrech, navíc se slušným potenciálem je alespoň jednou svléknout. Prvních 45 minut dokonce chvílemi vypadalo jako použitelná konverzačka (až na děsivé triky, žel děsivé tím špatným způsobem) a pak šlo všechno do háje. Del Toro postrádá sebemenší smysl pro rafinovanost a náznak, prostě majzne diváka po hlavě kladivem a nezvládá napětí a gradaci. Chápu, že to měla být asi z velké části pocta starým Hammerovkám, které mívaly velmi jednoduchý půdorys, ale v mnoha ohledech i ty byly velmi často lepší. Dokonale promrdaný potenciál.

• 17.3.2018  19:41

Umění, deprese, drogy & smrt, vřesoviště, touha & smrt, souchotiny, odhodlání & smrt, svatba, úspěch & smrt mimo záběr. Výtečné i pro člověka, který je životopisy i tvorbou sourozenců Brontëových obeznámen a tedy je pro něj vývoj nepřekvapivý. Speciální body za nasazení brouka do hlavy v otázce Kdo je vlastně Heathcliff? A doceňuji velice velmi, že přes pomalé tempo a na čas a místo vzniku velmi tradiční formu se ani omylem nejedná o dílo suché a bezkrevné. Pobavilo obsazení Thackerayho a zajímalo by mne, jestli o vztahu Branwella Brontëa a Lydie Robinson něco věděl autor Absolventa.

• 13.3.2018  05:01
    Pevnost (1983)

Nebezpečná symbolika (bestie v podzemí, archanděl Trismegistos s lightsaberem z výprodeje a tak dále) velmi povedená, všechno ostatní spíš hustomasakrózně špatně. Ale jako trip pro Tremery toprý.

• 26.2.2018  17:39

Za neotřelý způsob zbavení se mrtvoly pomocí telefonní budky a krutopřísné WTF si to tu 1* zaslouží.

• 13.1.2018  15:00
    Maggie (2015)

[OBSAHUJE SPOILERY] Hrdinka umírá na rakovinu, pardon, na zombifikaci a u toho nad ní v roli jejího otce mužně slzí Arnold, většinou v záběrech, které zoufalou (a o to marnější) snahou dojmout cpou diváka do sentimentálního odšťavňovače, vše nasnímáno řádně artózní kamerou. Film vlastně postrádá jakýkoli děj a ještě ke všemu působí jako puritánská nalejvárna na téma Předmanželský sex je špatný, něco chytíte a umřete a Doktoři jsou bezcitné zrůdy. What does the fox say? - Íííííííííííííííííííííííí.

• 1.1.2018  14:19
    Bright (2017)

Vůbec to není Shadowrun a mj. proto vypadá elfí fedarál jako Lofwyr, ale tím si nebudeme kazit náladu a mně to fsktučnosti nevadí. Celková nekonzistence a nelogičnost zejména chování a abilit postav mi už vadí, o místy trapných humotech nemluvě. Někdo to někde nazval 'jako by někdo přehodil Shadowrun ze stolu přímo na plátno' - ano, přesně tak to vypadá, včetně momentů, kdy si GM řekne sakra, souboj s tou partou asasínů mi družinka nedá, musím je nerfnout, jen nikomu nedošlo, že ve filmu to bude vypadat troška blbě. Ale jo, na druhý díl bych se podívala.

• 1.1.2018  14:15

Romeo, Julie a mozky.

• 16.7.2017  15:54

Příliš dlouhý a tím pádem místy nudný film, na jehož konci nám Spider-Man opět ukáže, že je fskutčnost dost čurák.

• 17.6.2017  12:53
    Wonder Woman (2017)

Kdyby se někdo nesnažil ten film narvat do formy debilní komiksárny, mohlo to ve skutečnosti dopadnout docela dobře. Takhle je Wonder Woman smutné kino, protože tam fungují věci jako dialogy a hlavní postavy, džouky nejsou rvané na sílu, ale mají jakž-takž i smysl, ovšem hlavní zápletka je hrůza s ďáblem spářená, dramatický oblouk se nám opět neklene, stavidla patosu se urvala mocně. A chudinka Hippolyta je blbá jak malovaný sáně, netuším, jak jí někdo mohl svěřit kralování.

• 10.6.2017  17:23

Opakovaný vtip jaksi přestává být vtipný, zejména, když to jsou džouky pro džouky s kadencí AK-47. O kýblech patosu a neochotě postavy umístit do nějakého použitelného dějového rámce ani nemluvě. Jako by vlastně vůbec na ničem nezáleželo; divák by se měl automaticky tetelit nadšením nad tím, že je opět v oblíbeném universu, kouká na oblíbené postavy ve zdánlivě frenetické akci, která chabě zastírá, že se ve filmu vlastně tak moc neděje. Nasrat. [na těsném rozhraní 1* a 2*]

• 12.5.2017  03:21

Still better love story than Dracula Untold. Škoda, že tak utahaná. A natočená poněkud tendenčně, takže Vlad je fskutčnosti moudrý a spravedlivý vládce, rád by vymýtil bojary (což není ovšem zas tak zvláštní, pokud jste byli v Transylvánii a měli vazaly, byli tito věrolomní tak nějak z principu), byl antiklerikál, šlo mu o blaho lidu a rád se nad ránem obdivoval bukolické idyle Tyto kladné vlastnosti v hlavním hrdinovi a jeho pár věrných jsou ovšem vyváženy již dříve zmíněnými věrolomnými vazaly (strašné lopaty btw.), Turky, zákeřnými Maďary a zlými kapitalisty v podobě německých kupců. Bohužel to tady natočili jako pohyblivou ilustraci k učebnici dějepisu a ne jako dramatický krvák, který by se dle Vladova životopisu krásně nabízel. Ovšem film má drobný bod za to, že teprve tady mi došlo, že výraz machometán dotáhli do Čech Valaši, když se sem přistěhovali z Rumunska.

• 10.5.2017  23:31

Film, který nemá dno. Pokaždé, když jsem si říkala, že hůř už být nemůže, dokázal překvapit. Ovšem, abych mu úplně nekřivdila, dozvěděla jsem tu pár věcí - třeba, že turecká armáda používala teleportační svitky a že když k warriorovi multiclassujete upíra, dostanete kromě žízně a shapeshiftu taky devítilevelová druidská kouzla na ovládání počasí. Hlavní hrdina to žel nevytrhl, neboť je nejen (jako ostatně celý film) makabrózně špatně napsaný, ale též vyhnuslý.

• 30.4.2017  14:21

Shihaisha no tasogare vypadá tak o 10 let starší, než ve skutečnosti je (není na škodu), děj je spíše takový řídký, ovšem zase poměrně příjemně neukecaný, nemálo scén je hrdě Trololo, ale dohromady to kupodivu docela funguje. Velmi doceňuji kresbu některých postav, zejména hlavní bělovlasý bišík je dost kategorie byl jsem 3x.

• 26.4.2017  22:11
    Suspiria (1977)

Barvy, hudba!, atmosféra, střih na jedničku, všechno ostatní, jako třeba herci a děj spíš WTF, ale kupodivu mi nečinilo problém přistoupit na pravidla hry. Škoda jakoby odfláknutého konce. A bylo mi tedy trochu líto, že Argento neměl dost soudnosti opatřit sobě použitelného scénáristu, neb tohle mohlo být klidně skoro tak kulervoucí jak píseň o Kullervovi [3,5* - jelikož mě giallo většinou příšerně nudí a zde se tak kupodivu nestalo, zaokrouhluji nahoru]

• 6.3.2017  13:33
    Lída Baarová (2016)

K posrání nezajímavý film o nezajímavé herečce, jejíž nejpamětihodnější čin bylo roztažení jistému politikovi. Matlanina s hrůzostrašnými postsynchrony, kde se potácí banda zoufalců a neví, kde je a co dělá. Goebbels v úloze největší zrůdy filmu drtivě prohrává se Stašovou v roli matky Baarové, Pavel Hakenkreuz coby Hitler hrdě nese Trololo pochodeň a Renčovi by patřilo sebrat příděly koksu, ať konečně chcípne a nevysílá na plátna další zločiny proti lidskosti.

• 6.3.2017  13:18
    Wolverine (2013)

Čistoskvoucí humus & nuda. A to je původní comics i s tou příšernou kresbou docela dobrý. Tohle ostatně platí pro téměř všechny comicsové adaptace, že zvládají být výrazně debilnější než své vlastní předlohy.

• 23.11.2016  16:34
    Kudykam (divadelní záznam) (2010)

To si zas jednou někdo postavil pomníček. Hnisavý úřednický punk, u kterého se každá středostavovská dušička může za nepřetržitého vodopádu zbytečných, avšak o to květnatějších slov tetelit blahem, jaký je zrovna on správný člověk s kvalitním vkusem.

• 22.10.2016  14:56
    Arzenál - 50 % (E07) (epizoda) (2016)

Přidejte prosím k žánrovému označení komedie, dík.

• 7.10.2016  22:06

Sadako a většina gialla zřejmě zůstanou v opozici natrvalo. I když přistoupím na pravidla žánru, tak na mě zoufale a bolestně nefunguje to, co by zde mělo být hlavní devizou, tedy atmosféra & visuál.

• 1.9.2016  15:17

Na rozhraní 2* a 3*. Nahoru to tahá fakt, že některé charaktery jsou výborné (Harley, El Diablo, Enchantress, Joker - škoda přeškoda, že je tam tak málo a za moment O čem sní Harley dávám deset baseballových pálek z osmi) a některé velmi dobré scény, dolů zase sráží skutečnost, že někteří tam jsou jen do počtu (Krokodýl), případně do počtu a štvou (Bumerang). Taky jsem šílela ze zpomalovaček, zejména té poslední a hlavně, filmu by prospěla trocha architektury, takovým dramatickým obloukem se nic nezkazí. V podstatě to nemá pořádnou zápletku a celý film působí, jak kdyby ho někdo brutálně znásilnil na podlaze střižny. Ke cti mu zas slouží, že i s absentující zápletkou, bandou lidí, z nichž někteří tam jsou zbyteční a všemi akčními zpomalovačkami se zvládne nezadýchávat a celkem svižně spěje vpřed. Btw. mám podezření, že kinoverze se takhle ojebávají proto, aby si pak nebohý divák zakoupil BD obsahující Director's Cut.

• 3.8.2016  02:00

První hraný film, kde se hodně kouzlí a nevypadá to blbě. Výborné CGI. Orkové hrají líp než většina lidí, s výjimkou Garony a Medivha, kteří si také odnášejí ceny "nejvíc sexy" v ženské a mužské kategorii. Lothar je poněkud Trololo, neb náhodně střídá výrazy mrdal bych a blil bych ale nijak zvlášť nevadil, Khadgar mi silně nesedl fyzicky (takový nanicovatý naducánek), zdaleka nejhorší jsou král a královna, oba totálně gumoví. Naštěstí se děj takřka neustále řítí kupředu, takže nikdo nestíhá obtěžovat přespříliš a kolem se střídají hezké obrázky. Přepíčené jsou velice velmi (me gusta), dialogy jsou naopak jednoduché, proklamativní, místy se z nich přímo práší doslovnost a sem tam ucákne patos, nicméně to jednak tak nějak patří k věci, jednak je tempo takové, že se u ničeho neprodlévá příliš dlouho, tak mě to ani nestíhalo našňupnout. Změny v lore mi nevadí, doceňuji, že se nebáli osekávat a nesnažili se do dvou hodin našlapat co nejvíc odkazů. Což mi připomíná, že zdejší fanservice (murlok npř.) je mile nevtíravý. A mají tu naprosto ukázkovou Čechovovu pušku.

• 19.3.2016  16:48
    Lucifer (TV seriál) (2016)

[MOŽNÉ SPOILERY] Od seriálové adaptace Lucifera jsem nečekala vůbec nic, zejména ne nic dobrého, takže se nejedná o vyloženě ultra nepříjemné překvapení. Nebudu se točit na tom, že Mazikeen je černější, než by měla být a má nějak podezřele souměrný obličej i bez jakékoliv masky (pro porovnání npř. Mazikeen s Luciferem v Sandmanovi) a že Lucifer se zde má klišoidní podobu 'tall dark stranger', to jsou změny, které mi zas tak žíly netrhají. Co mi ovšem už vadí výrazně více je fakt, že se zde absolutně nevyužívá potenciál námětu a máme tu tak další průměrnou detektivku s drsnou férovou policajtkou a hláškujícím týpkem, co s ní chce řešit případy, obohacenou o zboží z červené knihovny aka ON má mocné kouzlo, které ovšem na NI nepůsobí. A aby bylo ještě hůř, Lucifer začíná projevovat nějak moc lidskosti a slitování. Zde trochu odbočím - už delší dobu mě rozčiluje, kterak TV seriály nakládají se svými, řekněme, ne od základu kladnými hrdiny. Když už sériový vrah, tak zabíjí jenom jiné sériové vrahy, když kanibal, tak jí jenom špatné lidi s mizerným vkusem a jiné úředníky etc. Chudák Lucifer tohoto polidšťování monster schytal plnou palbu a dokonce své příliš smířlivé sklony řeší s terapeutkou (aspoň, že je to nadržená mrcha a seance jí platí šukem), jejíž pohled na věc nakonec vždycky uzná. Směr, kterým se seriál ubírá, se mi tedy nelíbí velice velmi a nejspíš už bude jenom hůř. Ostatně, to se asi týká i těch jakože detektivních zápletek, zatím byla jedna víc WTF než druhá - za všechny paparazzo, který za nejhorší! prohřešek svého života považuje vyfocení teen hvězdičky na pohřbu a mele cosi o ztrátě duše. A pár hlodů na téma "och, čím si nebohé děti slavných musejí procházet" mě taky celkem pobavilo. Přes to všechno je sledování Lucifera docela zábavné, neb herec v titulní úloze se své role zhostil s nadšením a dialogy asi píše někdo jiný než trapné pokusy o vyšetřování, anžto dokážou být i opravdu dobré. A nejspíš do toho produkce nalila nemálo dukátků, takže je všechno jaksepatří naleštěné. Jen jsem zvědavá, jestli se to zvládne totálně vyčerpat už koncem první série, nebo chcípne až v půlce další. EDT: K vyčerpání došlo již v půlce první saisony, což si asi zaslouží ocenění. Násadou od mopu.

• 5.11.2015  12:11

Asi mě začínají štvát kulturní odkazy servírované po tunách. Naštěstí chovám upřímnou nechuť k bondovkám, ergo jsem tady pochytala mnohem méně, než bylo zamýšleno, což je moc dobře, neb i tak toho bylo příliš. A bylo to dlouhé, netuším, proč musí mít i nenáročná akční komedie přes dvě hodiny, nejedné scéně by by prospělo zkrácení. Také mne překvapuje, že film, který si potrpí na vypiplané detaily obsahuje tolik různých logických lapsů a Čechovova puška nad každým krbem by též viset nemusela. Fascinující ovšem je, že i přesto zvládá být Kingsman relativně svižný a zábavný (npř. bitka v kostele ňuňu) i pro mne, tedy diváka, který surfování na retrovlně, z nějž film těží nejvíce, v lásce skutečně nemá.

• 28.10.2015  00:56

Jedna scéna vydá za tisíc slov. A takhle nějak to vypadá celé. Pokud po zhlédnutí pokusný subjekt nevydává nadšené pištivé zvuky přibližně ve znění Musím vidět! WTF! Boží WTF! WAGNER!!! je pro jednu z hvězd letošní saisony zřejmě ztracen, neb zjevně postrádá vášeň pro G! a potřebnou dávku infantility. Já se velice těším na druhou sérii a doufám, že v ní tento slibně rozjetý tančík něčím nepokazí. Btw. mne Gate baví i proto, že je to velmi roztomilý vlhký sen Japonců, kterak dokázali porazit cizí obří armádu, obsadit území, kde se vyskytují furries a elfové a obyvatelé je milují, neb jim japonská armáda přináší humanitu (!!!) a všechny mocnosti, které Japonsko během dvacátého století válcovaly, zde prohrávají s perfektně vycvičenou japonskou tajnou službou. Pro postoj tahle realita saje, uděláme si lepší mám nejhlubší pochopení.

• 2.9.2015  00:30
    Star Trek: Do temnoty (2013)

Braindamage! Jediný, kdo tu něco hraje, jsou dva ústřední záporáci, i když nemají co, posádka Enterprise je banda nesympatických unylých buzen (doteď jsem se nerozhodla, jestli je horší Spock nebo Kirk, ale vlhké pohledy a roztřesená chřípí by se daly krájet a já bych jim oběma s chutí dala pěstí, neb se soustavně tváří i chovají jak kkti), veškerá výprava vypadá pitoměji, než v o dekády starších filmech a děj se pohybuje na ose WTF - nuda - demence. A trvá to přes dvě hodiny. A konec slibuje další díly. A hovado na místě režíséra točí další SW. Haj hou.

• 1.9.2015  16:25
    Zmizelá (2014)

[OBSAHUJE SPOILERY] Nějak nesdílím všeobecné nadšení. Už knižní Gone Girl hodnotím ze všech tří románů G. F. nejníže, nicméně film ještě víc odhalil všechny nelogické momenty a díky nutnému zestručnění přidal pár dalších. Hercům jsem, přes jejich typovou přesnost (zejména Affleck sedl), nevěřila ani slovo - od počátku je jasné, co se vlastně děje a troufám si tvrdit, že by mi to bylo jasné i v případě neznalosti zápletky. Jako všechny Fincherovy snímky je Gone Girl výborná po technické stránce - kamera, střih, hudba a zvuky dua Reznor & Ross...ale všechna ta preciznost vychází naprázdno ve chvíli, kdy film říká 'a o tomhle si budeš myslet toto' a já, vzhledem k tomu, co vidím, říkám jasné 'nope'. PS Moc se mi líbila scéna seku v šuku, kdyby se Fincher pustil do netradičních filmů, možná bychom našli společnou řeč. PPS Dr. Horrible je pro vážné role naprosto nepoužitelný.

• 10.6.2015  13:55
    Kmeny - Hipsteři (E11) (epizoda) (2015)

Transparentní materiály!!! Trefa do Oty Černého.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19