Mi Nü-Chai

Česko
Chapadla a ještírci

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 5.7.2019  14:51

Film - cibule, místy neobyčejně subtilní. Především nádherně vypadá. Záběry na lodě na vzdouvajících se vlnách, mlha, hra se světlem a stínem - ve své podstatě vlastně esteticky velmi hodnotné. A tady přichází první podšitost - kontrast. Bitvy, když na sebe lodě střílejí zdálky etc. vypadají velkolepě, ale když se kouř rozptýlí a pak se switchne na detail rozstřílených těl nebo plné marodky, tak bez jakéhokoli přepíčeného gore zafunguje ten prostý kontrast. Takhle to vypadá zblízka. V jistém smyslu je to tak trochu (mnohem méně psycho) Moby Dick, kde Moby Dicka supluje nepolapitelná loď s příznačným jménem Acheron. Vlastně došlo k přepnutí chaos versus chaos na řád versus řád. Další věc - dynamika fungování od okolí izolovaného společenstva mužů. Fascinující a depresivní. Striktní hierarchizace, osekání, potlačení. Avestskou výjimku, tj. nějaké náznaky indvidiuality si může dovolit jediný člověk na lodi a to jenom proto, že je dost nepostradatelný (doktor a podezírám ho, že i tajný agent) a navíc kapitánův kámič, což ovšem zas tak moc neznamená, když dojde na povinnost. Ale zbytek posádky má vykonávat rozkazy a dodržovat řád bez keců. Ach, to sladké nemusím se starat o to, kdo jsem a co dělat, nemusím ani myslet, všechno mi řeknou a když to budu dělat dost dobře a dost dlouho, dostanu frček s nápisem Jsem hustej. A zároveň, protože jsme v naší představě počátku 19. století, tak se všechno tohle odehrává velmi distinguovaně, jemně, spousta věcí tu funguje na bázi náznaku a nedořečenosti.

• 26.6.2019  14:29

Skoro tříhodinová metafora krize středního věku unaveného bílého muže. Zároveň jeden z mála Marvel filmů, u kterého jsem soustavně nechcípala nudou. Ale toho patosu tam mohli lít míň.

• 3.4.2019  19:04
    Dragonfyre (2013)

Kombinace diskontního Pána prstenů s diskontní Temnou věží. Symbolicky neobyčejně bohaté, myšlenkově chudé, ale to je jedno. Čtyřkolka a souboj APC s drakem FTW!

• 6.3.2019  21:39

Symbolicky mnohem výtěžnější než díl první, ale v mnoha směrech stejně příšerné. Klíčová slova jsou přehrávání, kýč a klopýtavá doslovnost, kvůli které pak působí většina postav retardovaně. Včetně nebohého Šmaka, jemuž se během spaní v hromadě zlata zřejmě vyvinula slušná porucha pozornosti. Skřeti jsou již definitivně transformováni v zombie. Nová postava Tauriel jakož i náznak romance mezi ní a Kilim by mi vlastně vůbec nevadily, kdyby to nebylo jenom zopakování Samova okouzlení Galadriel, doplněné o jednu postavu navíc. Tauriel je naneštěstí taky retardovaná, Kili taktéž, škoda, že to nakonec zřejmě dohromady nedají, mohli by si rozumět. Retardovaný není snad jenom Thranduil (aka Jareth) a navíc jako asi jediný elf vypadá vážně dobře. Škoda, že si to s Thorinem nerozdali, bylo by to osvěžující. Co se týče estetiky, v Hobitovi je velmi podivná visuální směs stylů - chvílemi tam probleskuje Labyrinth, Esgaroth působí zvláštně rusky, síně Ereboru jsou obšlehnutý Dwemer design z Elder Scrolls. Dlužno ovšem podotknout, že Hobit je sice stejně jako Pán prstenů výtvarně nepříliš vynalézavý, ale vzhledem ke svému nižšímu stáří je jeho CGI stále koukatelné. Pána prstenů jsem viděla před pár měsíci a za těch skoro dvacet let sešel velice velmi. Btw. Sauronovo oko aka planoucí vagína je fascinující zjev.

• 6.8.2018  11:16

Dokonalý produkt z lepšího mekáče. Neznepokojí, neurazí, udělá to, co dělat měl a druhý den o něm člověk neví. Ale mě tohle nebaví. Takže pointu jsem nepřekvapivě rozlouskla po půl hodině filmu (ale to se dalo čekat, na tom to ostatně nestálo) a pak až do konce koukala jedním okem na Twitter a druhým na plátno. Výtečná animace, naopak výtvarná stylizace pro mne téměř za hranicí snesitelnosti. Zajímavá byla lehce naťuknutá paralela superhrdinů, virtualizace a oslabení skrze maximální zabezpečení, nicméně byť je pro zápletku klíčová, není moc rozvedená do hloubky a slouží jenom jako záminka, aby mohli Supers vytvářet a akcelerovat Rio. A k tomu občasný patos a shitload rodinného štěstí. Avšak musím konstatovat, že klimatizace ve Slovanském domě, kvůli níž jsem se na tohle nechala vytáhnout, byla výtečná a výrazně mi zlepšila včerejší večer. [kdo tyhle filmy rád, bez obav může k mému hodnocení přihodit 2*]

• 26.7.2018  23:24
    Trampoty pana Humbla (TV film) (1997)

Těch pět hvězd tomu ovšem dává pouze obitusův nepřekonatelný dabing.

• 11.7.2018  03:17

Když se do toho obují Laibach, má tahle nanicovatá zpěvohra konečně vpravdě starozákonní koule. Originál stojí po všech stránkách za vyliž.

• 25.6.2018  13:19
    Castlevania (TV seriál) (2017)

Použitelná adaptace Dracula's Curse, pro mne překvapivě i po stránce kresby; atmosférou a stylem vychází silně z artworků Ayami Kojimy, takže po strašně dlouhé době 'vážný' západní animovaný seriál, na nějž jsem schopná koukat bez vtíravých myšlenek na Savo v očích. Děj je svižný a příjemně krvavý, pár scén vyloženě roztomilých (kostel ve čtvrtém díle pravítkuje mocně), práce s klišé taky ujde a Trevor (tak nějak všichni Belmontové) i Sypha mě štvali vždycky, s tím jsem smířena. Za Alucardovu závěrečnou BT šermovačku zaokrouhluji na 4* a doufám, že pokračování bude.

• 23.5.2018  02:09

Behold the power of mercy! Na tohle OVA jsem narazila de facto náhodou, když jsem hledala, co má scénárista Alexander senki, Hiroshi Aramata, mimochodem dost týpek, ještě na svědomí. Teito monogatari je velmi... zajímavé. Na dobu vzniku překvapivě svižné, ne že by se nenašly i roztahanější pasáže, ale dají se poměrně snadno přežít, výtvarná stránka je rozkošně bizarní, včetně zjevu hlavního záporáka, který vypadá ze všeho nejvíc jako čínský komunista zkřížený s Draculou. Taktéž velmi doceňuji využití reálných událostí ve smyslu 'a co když to tokijské zemětřesení v roce 1923 způsobily temné síly' atd. - de facto je to spíš než fantasy řádně rozjetá alternativní historie. A byť se závěrem v kontextu celého díla poměrně nesouhlasím, moc se mi líbil, protože díky němu všechno krásně zapadlo do sebe.

• 21.5.2018  21:25

Jedna hvězda dolů za found footage formát, který nenávidím až za hrob, zejména proto, že mi dost snižuje šanci na plátně něco vidět, což je u filmu troška problém. První téměř hodina byla v tomto směru vyloženě otravná, pak to dostalo švih ala Bioshock a nebezpečnou symboliku navrch. Dmitrij = kamera = divák, Viktor = Adolf, mechanizace, dehumanizace, náckové jako kolečko v bizarním stroji, léčba řezem, svět po smrti boha, kde vládne chaos, zmar a rozklad, všechno dobrý, ale... found footage. But still better a nazi love story than Lída Baarová.

• 11.5.2018  14:30

Hodnotné pouze jako studijní materiál k Uweho fetišistické fascinaci dominami v latexu. Speciální bod za scénu, kdy zlý nácek nakazí stopaře a která působí jako ukázková rapedate i s následným zmatením Mně se to fakt líbilo, asi je se mnou něco jinak.

• 17.3.2018  22:57

Tohle mohlo být awesome - gotický horror, strašidelný barák, Tom Hiddlestone ve viktoriánských hadrech, navíc se slušným potenciálem je alespoň jednou svléknout. Prvních 45 minut dokonce chvílemi vypadalo jako použitelná konverzačka (až na děsivé triky, žel děsivé tím špatným způsobem) a pak šlo všechno do háje. Del Toro postrádá sebemenší smysl pro rafinovanost a náznak, prostě majzne diváka po hlavě kladivem a nezvládá napětí a gradaci. Chápu, že to měla být asi z velké části pocta starým Hammerovkám, které mívaly velmi jednoduchý půdorys, ale v mnoha ohledech i ty byly velmi často lepší. Dokonale promrdaný potenciál.

• 17.3.2018  19:41

Umění, deprese, drogy & smrt, vřesoviště, touha & smrt, souchotiny, odhodlání & smrt, svatba, úspěch & smrt mimo záběr. Výtečné i pro člověka, který je životopisy i tvorbou sourozenců Brontëových obeznámen a tedy je pro něj vývoj nepřekvapivý. Speciální body za nasazení brouka do hlavy v otázce Kdo je vlastně Heathcliff? A doceňuji velice velmi, že přes pomalé tempo a na čas a místo vzniku velmi tradiční formu se ani omylem nejedná o dílo suché a bezkrevné. Pobavilo obsazení Thackerayho a zajímalo by mne, jestli o vztahu Branwella Brontëa a Lydie Robinson něco věděl autor Absolventa.

• 13.3.2018  05:01
    Pevnost (1983)

Nebezpečná symbolika (bestie v podzemí, archanděl Trismegistos s lightsaberem z výprodeje a tak dále) velmi povedená, všechno ostatní spíš hustomasakrózně špatně. Ale jako trip pro Tremery toprý.

• 26.2.2018  17:39

Za neotřelý způsob zbavení se mrtvoly pomocí telefonní budky a krutopřísné WTF si to tu 1* zaslouží.

• 13.1.2018  15:00
    Maggie (2015)

[OBSAHUJE SPOILERY] Hrdinka umírá na rakovinu, pardon, na zombifikaci a u toho nad ní v roli jejího otce mužně slzí Arnold, většinou v záběrech, které zoufalou (a o to marnější) snahou dojmout cpou diváka do sentimentálního odšťavňovače, vše nasnímáno řádně artózní kamerou. Film vlastně postrádá jakýkoli děj a ještě ke všemu působí jako puritánská nalejvárna na téma Předmanželský sex je špatný, něco chytíte a umřete a Doktoři jsou bezcitné zrůdy. What does the fox say? - Íííííííííííííííííííííííí.

• 1.1.2018  14:19
    Bright (2017)

Vůbec to není Shadowrun a mj. proto vypadá elfí fedarál jako Lofwyr, ale tím si nebudeme kazit náladu a mně to fsktučnosti nevadí. Celková nekonzistence a nelogičnost zejména chování a abilit postav mi už vadí, o místy trapných humotech nemluvě. Někdo to někde nazval 'jako by někdo přehodil Shadowrun ze stolu přímo na plátno' - ano, přesně tak to vypadá, včetně momentů, kdy si GM řekne sakra, souboj s tou partou asasínů mi družinka nedá, musím je nerfnout, jen nikomu nedošlo, že ve filmu to bude vypadat troška blbě. Ale jo, na druhý díl bych se podívala.

• 1.1.2018  14:15

Romeo, Julie a mozky.

• 16.7.2017  15:54

Příliš dlouhý a tím pádem místy nudný film, na jehož konci nám Spider-Man opět ukáže, že je fskutčnost dost čurák.

• 17.6.2017  12:53
    Wonder Woman (2017)

Kdyby se někdo nesnažil ten film narvat do formy debilní komiksárny, mohlo to ve skutečnosti dopadnout docela dobře. Takhle je Wonder Woman smutné kino, protože tam fungují věci jako dialogy a hlavní postavy, džouky nejsou rvané na sílu, ale mají jakž-takž i smysl, ovšem hlavní zápletka je hrůza s ďáblem spářená, dramatický oblouk se nám opět neklene, stavidla patosu se urvala mocně. A chudinka Hippolyta je blbá jak malovaný sáně, netuším, jak jí někdo mohl svěřit kralování.

• 10.6.2017  17:23

Opakovaný vtip jaksi přestává být vtipný, zejména, když to jsou džouky pro džouky s kadencí AK-47. O kýblech patosu a neochotě postavy umístit do nějakého použitelného dějového rámce ani nemluvě. Jako by vlastně vůbec na ničem nezáleželo; divák by se měl automaticky tetelit nadšením nad tím, že je opět v oblíbeném universu, kouká na oblíbené postavy ve zdánlivě frenetické akci, která chabě zastírá, že se ve filmu vlastně tak moc neděje. Nasrat.

• 12.5.2017  03:21

Still better love story than Dracula Untold. Škoda, že tak utahaná. A natočená poněkud tendenčně, takže Vlad je fskutčnosti moudrý a spravedlivý vládce, rád by vymýtil bojary (což není ovšem zas tak zvláštní, pokud jste byli v Transylvánii a měli vazaly, byli tito věrolomní tak nějak z principu), byl antiklerikál, šlo mu o blaho lidu a rád se nad ránem obdivoval bukolické idyle Tyto kladné vlastnosti v hlavním hrdinovi a jeho pár věrných jsou ovšem vyváženy již dříve zmíněnými věrolomnými vazaly (strašné lopaty btw.), Turky, zákeřnými Maďary a zlými kapitalisty v podobě německých kupců. Bohužel to tady natočili jako pohyblivou ilustraci k učebnici dějepisu a ne jako dramatický krvák, který by se dle Vladova životopisu krásně nabízel. Ovšem film má drobný bod za to, že teprve tady mi došlo, že výraz machometán dotáhli do Čech Valaši, když se sem přistěhovali z Rumunska.

• 10.5.2017  23:31

Film, který nemá dno. Pokaždé, když jsem si říkala, že hůř už být nemůže, dokázal překvapit. Ovšem, abych mu úplně nekřivdila, dozvěděla jsem tu pár věcí - třeba, že turecká armáda používala teleportační svitky a že když k warriorovi multiclassujete upíra, dostanete kromě žízně a shapeshiftu taky devítilevelová druidská kouzla na ovládání počasí. Hlavní hrdina to žel nevytrhl, neboť je nejen (jako ostatně celý film) makabrózně špatně napsaný, ale též vyhnuslý.

• 30.4.2017  14:21

Shihaisha no tasogare vypadá tak o 10 let starší, než ve skutečnosti je (není na škodu), děj je spíše takový řídký, ovšem zase poměrně příjemně neukecaný, nemálo scén je hrdě Trololo, ale dohromady to kupodivu docela funguje. Velmi doceňuji kresbu některých postav, zejména hlavní bělovlasý bišík je dost kategorie byl jsem 3x.

• 26.4.2017  22:11
    Suspiria (1977)

Barvy, hudba!, atmosféra, střih na jedničku, všechno ostatní, jako třeba herci a děj spíš WTF, ale kupodivu mi nečinilo problém přistoupit na pravidla hry. Škoda jakoby odfláknutého konce. A bylo mi tedy trochu líto, že Argento neměl dost soudnosti opatřit sobě použitelného scénáristu, neb tohle mohlo být klidně skoro tak kulervoucí jak píseň o Kullervovi [3,5* - jelikož mě giallo většinou příšerně nudí a zde se tak kupodivu nestalo, zaokrouhluji nahoru]

• 6.3.2017  13:33
    Lída Baarová (2016)

K posrání nezajímavý film o nezajímavé herečce, jejíž nejpamětihodnější čin bylo roztažení jistému politikovi. Matlanina s hrůzostrašnými postsynchrony, kde se potácí banda zoufalců a neví, kde je a co dělá. Goebbels v úloze největší zrůdy filmu drtivě prohrává se Stašovou v roli matky Baarové, Pavel Hakenkreuz coby Hitler hrdě nese Trololo pochodeň a Renčovi by patřilo sebrat příděly koksu, ať konečně chcípne a nevysílá na plátna další zločiny proti lidskosti.

• 6.3.2017  13:18
    Wolverine (2013)

Čistoskvoucí humus & nuda. A to je původní comics i s tou příšernou kresbou docela dobrý. Tohle ostatně platí pro téměř všechny comicsové adaptace, že zvládají být výrazně debilnější než své vlastní předlohy.

• 23.11.2016  16:34
    Kudykam (divadelní záznam) (2010)

To si zas jednou někdo postavil pomníček. Hnisavý úřednický punk, u kterého se každá středostavovská dušička může za nepřetržitého vodopádu zbytečných, avšak o to květnatějších slov tetelit blahem, jaký je zrovna on správný člověk s kvalitním vkusem.

• 22.10.2016  14:56
    Arzenál - 50 % (E07) (epizoda) (2016)

Přidejte prosím k žánrovému označení komedie, dík.

• 7.10.2016  22:06

Sadako a většina gialla zřejmě zůstanou v opozici natrvalo. I když přistoupím na pravidla žánru, tak na mě zoufale a bolestně nefunguje to, co by zde mělo být hlavní devizou, tedy atmosféra & visuál.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19