ConanVJ

Václav Jásek

okres Kolín

• 28.4.2012  09:02
    Thor (2011)

Výborný film podle komixové předlohy. Viděl jsem ho v IMAXu když byla premiéra a v 3D super zážitek. Asgard je krásně vytvořený a příběh taky v pěkný. Odehrává se napůl na Zemi a napůl v Asgardu. Filmek má pěknou vizuální sránku a skvělé efekty. Za mě 95% :)

• 6.11.2017  23:32

Opět tento film nemá nic společného s komiksovými předlohami, které u nás vyšly. Velká škoda je pak Hulkova část, kdy je gladiátor, která má několik knih a zasloužila by si minimálně dva samostatné filmy. Ale k filmu.Thor: Ragnarok je mazec jak po efektové stránce, tak i po vtipkovací stránce, kdy je film plný skvělých hlášek a vtipných scének. Celkově u třetího Thora tvůrci film odlehčili a je z něj spíše komedie než akčňák, ale nebojte, i na akci dojde a je jí hodně. Film jsem si opravdu užil 100% :)

• 18.12.2013  18:32

Já mám Marveláky a vlastně drtivou většinu nových superhrdinských filmů hodně rád. Nejen, že jsou většinou parádní na efekt, ale i hrdinové celkově mi začali přirůstat k srdci. Na Thora 2 jsem se těšil hodně a tušil jsem, že mě to prostě nezklame a taky se tak nestalo. Po předchozím filmu se film posunul k nadupanější akci, ve které se ke konci ničí co se dá. Začátek filmu je taky hodně povedený i když má pomalejší spád než druhá polovina bijáku. Zezačátku jsou i některé vtipné scény, bez kterých by se to neobešlo a skvěle pasujou. Co se týče příběhu, tak film nepřeskakuje tak moc mezi Zemí a Asgardem (i když to tu je samozřejmě taky), víc se odehrává na Asgardu a v soustavě devíti světů. Jinak je to jednoduchý, dokonce i místy smutný a njaký to překvapení je zde taky. Herecky je to suprově obsazený, což byla i jednička. Postavy si to dávají jako svin a když je spolu duo Thor a Loki, tak to neuvěřitelně šlape (dokonce i kameo nekameo Captaina Ameriky/Lokiho je k zasmání a přirozené. Co se týče efektů, tak to je zas vizuální masáž jak má být. Jak jsem psal i akce přibylo a to je jen dobře i přehnanější konec se mi líbil (Ono aby ne, když se mi líbil konec Muže z oceli a ten byl kurňa našlápnutej). Hudební doprovod všechno dění taky perfektně doplňuje. Celkově je to prostě popkorňák a já se nehrabu v detailech když se mi jako celek film prostě líbí, takže mu dávám 95% a těším se na BD..... :)

• 5.11.2015  08:36
    Thunderball (1965)

Opět hodně povedená Bondovka, ve které je opět víc akce než v předešlých dílech, spousta hraček od Q, skvělé prostředí filmu, pěkné herečky a jeden mega podmořský souboj na konec. Soundtrack je taky povedený. 80% :)

• 10.2.2015  21:57

Tak to mě tenhle "skvost" vůbec nebavil a hodně mě to nudilo. Kdysi jsem ten film viděl a jediný na co jsem si vzpoměl když jsem to teď znovu viděl byl utopenej tank a tak to asi i zůstane. 10% :(

• 13.3.2018  13:24

O hodně vážnější film než jednička, ani písní zde moc není. Akce je zde hodně a je pěkně natočená. Stejně jako většina hindi akčních filmů je vše zdlouhavější a přehnanější. Za mě 80% :)

• 5.3.2012  11:19

Hodně podařený animák co se technické stránky týče. Celkově se mi Tintin hodně líbil a dávám 85%

• 8.2.2011  20:25
    Tisíc a jedna noc (TV seriál) (2006)

pěkná sračka!!!!! 0%

• 18.4.2012  18:54
    Titanic (1997)

Tento skvělý filmek jsem viděl už hodněkrát, ale včera jsem na něm byl s přítelkyní v IMAXu a musím říct, že atmosféra, jakou film ve 3D získal je o dost lepší. Je vidět, že J. Cameron udělal vše pro to, aby se do kin dostal filmek v co nejlepší kvalitě. 3D je opravdu skvěle udělané a osobně jsem nezahlédl žádnou chybku. I délka filmu nebyla vůbec znát a naopak se mi zdálo, že film hrozně rychle utekl. Po těch letech, kdy filmek vyšel poprvé neztratil ani trošku ze svého kouzla a v kině to bylo opravdu znát a to hlavně na konci kdy všude kolem lidi ani nedutali a tu a tam byly vidět kapesníčky. Nečekal jsem, že bude kino takhle zaplněné na filmu, který je v kině po tolika letech. a jen doufám, že bude Titanic 3D hodně úspěšný, aby se tak skvěle odvedená práce vyplatila. Jsem rád, že jsme do kina zašli a filmek si užili v takovéto skvělé kvalitě. Za mě má filmek 100% a to i bez 3D, které se stalo třešničkou na dortu :)

• 8.7.2016  10:51

Pro mě jeden z nejlepších českých filmů z 2. sv. války. Pěkně natočený se skvělou dobovou výpravou. Příběh hodně povedený a akce taky. Obsazený je to suprově. Za mě 100% :)

• 10.3.2013  21:49

Další z mnoha novodobých parodií, která dějem kopíruje film 300. Je zde spousta vtipných momentů u kterých jsem se zasmál, ale i trapných, které nespojí za nic. Celkově bych to zas neviděl jako vyloženě špatný film, ale jako půměr co se žánru týče. Za mě 50% :)

• 22.1.2013  01:04

Pěkná akční komedie, ve které usilují dva agenti CIA (a také nejlepší kamarádi) o jednu dívku. Při tom si dělají všelijaké naschvály a podrazy. Film je spíškomedie, než akčňák. Akce zde hraje druhé housle a je zde pouze na začátu a na konci. I když je zde akce málo, honičky jsou pěkněudělané a efekty taky. Celkově je to filmek spíš na odreagování a večerní podívání s přítelkyní. Mě se filmek hodně líbil a dávám mu 80% :)

• 23.1.2014  15:28

Tak mě osobně Protector 2 spíš zklamal. Určitě je to parádí Martial Art akčňák plný našlápnuté akce, ale proč sem proboha nacpali tolik podělaných pomalých záběrů vyzdvihujících 3D? Vůbec se to do tohohle ražení filmu nehodí a dost mě to otravovalo. Díky tomu je zde i dost ošklivých efektů, které vypadají hodně lacině.Taky zde chybí nějaká dechberoucí pasáž, jako byla prvním Protectorovi, kterou jsem zde čekal (myslím tím procházení baráku a likvidaci protivníků na jeden záběr). Celkově mi i protivníci Tonyho Jaa přišli slabší než v jedničce. Akce je hodně povedená a jsem rád, že se Tony vrátil ve formě. Protivníky seká jako za starých časů a k tomu hraje pěkná hudba. Doufám, že jeho příští film bude bez 3D kravin. Příběh je opět jednoduchej bez většího překvapení. Za mě 76% :)

• 4.10.2013  13:44
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Kvalitní, vtipnej animák, na kterém jsem vyrůstal. Dnes mě sice už neosloví, ale když budu mít prcka, tak tohle je jasná voba :)

• 16.3.2018  18:03
    Tomb Raider (2018)

Na Tomba jsem se hodně těšil a tak jsem na něj vyrazil do Imaxu ve 3D. Jsem fanouškem, jak herní předlohy, tak i komiksových příběhů (knižní u nás hužel nevyšla). Film je volně inspirován video herním restartem, který mám rád a tak jsem se trošku bál, že se to nemusí podařit. Naštěstí zklamání nepřišlo a já se skvěle bavil. Ve filmu se mi líbí, že vynechali rádoby vtipné kraviny, film trochu zvážněli a příběhově oproti předloze značně překopali. Film mě chytl a i když zde zas není kdoví jaká brutální akce, tak mi vše vyhovovalo a přišlo mi to vyvážené. Efekty jsou parádní a je radost se na film koukat. Hlavní herecká role vybraná správně a Alicia se mi jako Lara líbí. Záporák dobrý slizoun a ostatní role v poho. Soundtrack se filmu hodí a pěkně dolaďuje atmosféru. 3D bych řekl, že zbytečné. Za mě 100% :)

• 1.12.2019  22:06

Indické filmy mám rád, ale tohle byla fakt nudná hovadina. Za písně aspoň jednu hvězdu dávám. 20% :(

• 17.8.2012  00:54
    Total Recall (2012)

Parádní scifárna nabitá akcí, skvělými efekty a parádně natočeným příběhem, který je i není remake původního Total Recalla s Arniem. Film se neodehrává na Marsu, ale na Zemi, která je zničená po chemické válce a kupodivu se ani neodehrává v USA jak by se dalo čekat. Dějištěm filmu je futuristické ztvárnění Londýna, které připomíná Blade Runner. Příběh je svižný a plný akce. Ta je pěkně natočená a v podání Kate jsou souboje pastva pro oči. Mě se film hodně líbí a dávám 100% :)

• 6.12.2012  11:30

Tak toto mě opravnu nic neřeklo. Přišlo mi to o ničem. Za mě 5% :)

• 20.1.2018  15:39

Tak zas tak špatné to není, ale dnes již značně zastaralé a bez strach nahánějících scén. 30% :)

• 25.1.2014  14:56

Tak určitě vydařený první díl parádní trashové série Toxický mstitel od Troma týmu. Zrození hrdiny, který se s ničím nepáře, z vychrtlého tak trochu dementního kluka, se povedlo. Ve filmu je snad od všeho trochu, násilí je zde všudypřítomné, levné efekty taky. Jak je zvykem u Troma týmu, tak je zde spousta protikladů. příběh je jednoduchý, místy naivní, ale k celku sedne parádně. Je zde spousta vtipných pasáží, ale to záleží na vkusu každého diváka. Slepá Toxíkova přítelkyně je pěkná buchta. Jelikož jsem dřív viděl našlápnutější čtyřku, dávám Toxíkovi za 80% :)

• 31.1.2014  17:44

Druhý díl Toxíka je o dost delší než jednička, ale utekl mi stejně rychle. Opět jsem se hodně bavil. Tentokrát zavedou Toxíka cesty mimo Tromaville a to až do Japonska, kde likviduje zlo za pomoci svého mopu ještě vtipněji, než v jedničce. (Japonská zeleninová polévka z Japonce asi nikde jinde k vidění není). Bojové umění je zde spíš k smíchu a překvapilo mě, že zde hraje M. J. White, který zde má jen malou roli, ale i ta hodně pobavila. Taky se zde vyskytne jeden zřejmě rybí posluhovač hlavních záporáků. Stejně jako jednička obsahuje filmek spoustu krve, brutality a parádních levných efektů, které si na nic nehrají a pobaví. Opět film asi moc lidem nesedne, ale mě se líbil hodně a dávám mu 86% :)

• 11.3.2014  03:37

Pro mě jasně nejhorší díl jinak skvělé série. Něco určitě vtipnýho je, ale jinak je to jen uřvaná blbost s pěkným finálním fightem.

• 12.2.2018  10:54

Totální úlet plný levných efektů a se spoustou vtipných hlášek a situací. Toxík zde má celkem otravného pomocníka, ale ten se dá přežít. Fighty jsou spíš srandovní a krvavé. Pro mě nejlepší díl série. 90% :)

• 3.3.2012  11:57
    Transformers (2007)

Na tento film jsem se hrozně těšil, a že dostanu až takovou audiovizuální pecku, to jsem fakt tenkrát nečekal. Filmek jsem zkouknul nespočetněkrát, a můžu na něj koukat pořád a pořád. Za mě 100%

• 3.3.2012  11:53

Opět výborná scifárna plná luxusních efekrů a skvělé hudby. Transformery prostě žeru, zatím mě žádný nezklamal. Za mě 100%

• 3.3.2012  11:59

Dvojka opět naložená skvělými efekty. Konec filmu je opět nehoráznej mazec. V jedný vypjatý scéně mě opravdu hodně zamrazilo. Super filmek. Za mě 100% :)

• 11.11.2017  20:34

Ale jo, za mě opět spokojenost s tímto přepáleným popkorňákem, kde logika jede na vedlejších kolejích, za to jí nahrazuje opět nadměrná a výbušná akce, parádní efekty a spousta povedených hlášek. Těžko říct, jestli to přepálení akce tolika lidem nesedla, ale já se u toho bavil. Přece jen je to vymejvárna, co si sama ze sebe dělá občas i srandu a nedá se brát vážně. Za mě 85% :)

• 18.7.2014  13:02

Tak je tady zas jeden monstrózní mega vejplach, na který jsem se hodně těšil. A podle mě to dopadlo, jak jsem čekal. Je to akční digitální masáž, která na svojí délku uběhla až moc rychle. Celkem jsem se bál, že by to mohlo být zbytečně moc natáhnuté, ale se vším, co se ve filmu děje, jsem se ani na chvíli nenudil. Akce jsou přehnané, bez zbytečných rychlých střihů a vše je přehledné, tak jak je u Bayových filmů zvykem. Digitální efekdy jsou opět bezchybné a při té všudypřítomné demolici a robotích bitkách člověk stačí jen tupě zírat a nepřemýšlet o nějakých nelogičnostech, které tu jsou jako u každého takového filmu. Co mě trožku zklamalo byl oproti předešlým dílům slabší soundtrack. Nový díl přináší i temnější atmosféru, kdy to zde odnášejí nejen hodní roboti, ale i civilisti. Celkově se dost přitvrdilo a myslím, že to filmu hodně sedlo. Další skvělou volbou bylo obsazení Wahlberga. Dávám filmu 85% :)

• 21.4.2012  13:21

Tak tahleta komedie, či akční film, nebo co to vlastně bylo, mě vůbec nenadchla. Přišlo mi to celý takový ujetý, ale takovým stylem, kterej mě moc nebavil. Pár momentů vtipných bylo, ale celkově slabota. Za mě 40% :)

• 2.7.2012  21:13
    Trhliny (2009)

Zajímavé drama o vztahu děvčat k nové spolužačce a ke své oblíbené učitelce. Všechny postavy byly důvěryhodně zahrané, atmosféra 30. let minulého století filmu také sedla a finále filmu je taky pěkné. Za mě 65% :)