ConanVJ

ConanVJ

Václav Jásek

okres Kolín


43 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Komando (1985)

  Komando je vůbec první film, kterej jsem viděl na již legendární VHSce a okamžitě jsem si ho zamiloval. Film neni nic jinýho než jedna velká akce, která má i spoustu chyb (jako např.: Odřený, neodřený a zas odřený porshe, nebo když vybuchujou granáty, jsou vidět vystřelovací plošiny) I přes chybky je akce hodně našláplá a poslední zhruba půlhodinka je jedna velká střílesí akce zakončená parádním (i když dnes spíš zastaralým) soubojem na nože. Krom akce zde padají i spousty hlášek, které znám na zpaměť. Je škoda, že na originál DVD je až druhej dubing, kterej už taky začínám mít zažitej, ale furt to neni ono. (když nebudu počítat jednohlasnej, tak byšel ještě jeden, kde ty vtipy maj větší sílu jako např.: Nedošla ti pára, Bennete?) Dokonce u nás film vyšel ve dvou verzích. Jedna je ořezaná od krvavých scén a chybí tam hlavně záběry kulek vnikajících do těl a i useklá ruka mačetou. Arnold je v roli bývalého plukovníka Johna Matrixe dokonalej stroj na zabíjení, kterýmu nevadí ani desítky protivníků, když jde zachránit svojí unesenou dcerku. Parádní hudba filmu skvěle dokresluje atmosféru. Obsazení filmu je parádní a postupná likvidace hlavních záporáků stylová a většinou doplněná nějakou tou hláškou. Arnie není Willis, tak má i po brutálním masakru jen pár krvavých šrámů. Film je hodně přehnanej a podle mě je to větší řežba než konkurenční Rambo, ale já to tak mám rád. Komando o jednom muži je prostě best. Tento film byl můj úvod do světa akčních filmů, a i nejen tím se pro mě stal jejich ikonou a Arnie nejlepší akční hvězdou. Pro mě prostě nejlepší z nejlepších. Viděno za ta léto nesčetněkrát a určitě tak bude i do budoucna. 100% :) PS: tady je pár vynechaných a rozšířených scén http://www.youtube.com/watch?v=uOxql3dSEaw

 • poster

  Poslední skaut (1991)

  Pro mě nejlepší akčňák s Brucem Willisem, který má v původním dabingu luxusní hlášky a jimi naplněn až po okraj. Příběh je jednoduchý a ničím asi nepřekvapí. Herecky je to peckově obsazený a akce je zde povedená. Za mě jasných 100% :)

 • poster

  Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

  Pro mě nejlepší Indiana film a vůbec nejlepší dobrodružný film, který jsem doposud viděl. Skvělý a napínavý příběh doplňuje skvěle natočená akce plná vtipných scén. Ono celá série se nese v odlehčeném a vtipném duchu (Třeba scéna s Ádou je nezapomenutelná :D). O úsměvné chvíle se do značné míry stará vztah mezi otcem a synem, kdy padá jedna hláška za druhou. To se dostáváme k hereckému obsazení, které je opět bezchybné a navíc přibyl Sean Connery do role Indiho tatíka. Akce je zde opravdu hodně a nenechá diváka oddechnout. Nejrůznější lokace jsou pro mě taky velké plus a jsem rád že se k nim od slabšího minulého filmu opět filmaři vrátili. K tomu všemu je tu opět soundtrack, který všechno to dění zvýrazňuje. Za mě jasných 100% :)

 • poster

  Smrtonosná zbraň 3 (1992)

  Třetí díl série je opět stejně kvalitní, jako předchozí filmy. Vedle skvělé akce, výborných hlášek a povedeného příběhu zde najdeme i nějaké ty emotivní scény, které u předchozích dílů nebyly. Zde je i víc vtipných scén než v předchozích dílech. Za mě jednoznačně 100% :)

 • poster

  Poslední samuraj (2003)

  Skvělý film a báječnou strhující atmosférou, který mě naprosto pohltil. Skvělou výpravu a nádherné exteriéry doplňuje úžasná, emoce vyvolávající hudba, která dokonale umocňuje dění ve filmu. Herecky je to skvěle zvládnuto a výběr hlavních představitelů se vydařil na výbornou. Akce je taky moc pěkně natočená a choreograficky zvládnutá. Víc snad nemám co dodat. 100% :)

 • poster

  Expendables: Postradatelní 2 (2012)

  Jestliže byl Expendables můj splněnej sen, tak dvojka dokázala ten sen vypilovat v dokonalý klenot. Druhý díl, ve kterém přibylo dalších pár akčních legend minulosti (Chuck Norris, JCVD) a jedna hvězda ze současnosti (Scott Adkins), jede ve stejných kolejích jako jednička. Je to prostě čistě akční filmek jako z 80. a 90. let, který má jednoduchý příběh, spousty výbuchů, přestřelek, bitkařských soubojů a skvělých hlášek. Film si na nic nehraje a jede si svojí místy až sebeparodující jízdu od začátku až do konce. Tento filmek a ani hlavní představitelé se neberou vážně, což je to jen dobře. Herci si dělají srandu když zde přebírají hlášky svých kolegů z jiných filmů, nebo přímo narážejí na svoje roky, (např.: když Sly řekne "Ta věc patří do muzea" a Arnie na to "To my všichni"), a padne tu i pěkný vtípek na Chucka Norrise, který i sám pronese. Opět je škoda, že filmek není delší, aby zde plně vynikla ta spousta akčních ikon (hlavně Scotta Adkinse by tam mohlo být víc). Filmek oproti jedničce ještě trošku přitvrdil a efekty jsou vyladěnější ( Nechápu a ani nechci chápat lidi, kteří píší, že je akce jen na začátku a na konci, protože já osobně to tak nevidím). Hudební doprovod opět v pořádku a filmu perfektně sedí. Za mě musím říct, že Simon West odvedl skvělou práci a rád bych ho viděl režírovat i třetí díl. Za mě je to nejlepší akční film letošního roku a jsem moc rád, že se bude natáčet i další. Za mě 100% :)

 • poster

  Rychle a zběsile 5 (2011)

  Pátý díl navazuje přesně na konec čtvrtého a přichází k nám s našlápnutým obsazením dějově předcházejících filmů. Co sérii hodně vyšvihlo tímto dílem k čistě zběsilému akčňáku, je obsazení Johnsona jako agenta honícího torretův tým, tak i mnohem rozsáhlejší akce doprovázená celý film. Nejsou to jen nejrůznější honičky s nádhernými auty, ale i příchod dosti drsnějšího ražení, kdy je to krásně přehnaný, plný výbuchů, střelby drsných bouraček a parádních hlášek. Finále filmu je dech beroucí masakr, který musí napumpovat spoustu akčních nadšenců. Co trošku zamrzí je místy rychlý střih, který kazí třeba souboj Diesela s Johnsonem. Co se do toho všeho dění skvěle hodí je parádní muzika, která k sérii už nevyhnutelně patří. Příběh je pěknej a nenudí. Pro mě jeden z nejnabušenějších filmů roku 2011. Za mě 100% :) PS: Hodně zajímavá scéna v závěrečných titulcích, která slibuje další zajímavou zápletku v dalším díle...........

 • poster

  Neporazitelný: Vykoupení (2010)

  Dvojka je luxusní ale trojka ji překonává. Co tam ty borci dokazujou to je paráda. Boyka je prostě král!!!!! Z filmu se stala v okolí mých kamarádů skutečná legenda. Není snad chvíle, kdy někdo z nás nezahlásí nějakou větu z tohohle pro mě kultovního filmu. Tohle je opravdu dokonalost. Jasných 100% :)

 • poster

  Logan: Wolverine (2017)

  Za mě totální filmová spokojenost. Na Logana jsem se hodně těšil, ale tak emotivní záležitost jsem nečekal. Logan je zahraný naprosto famózně a soucítil jsem sním celý jeho úděl. Tvůrci skvěle využili i absenci komiksu Klan M a vymizení mutantů až šokoidně vysvětlili. Nejen Logan, ale i Xavier dostal nezapomenutelný výkon. Celý film je až děsivě realistický a člověk cítí každou útrapu hlavních představitelů. Za mě jasných 100% a nejlepší film podle komiksové předlohy. Naprosto souhlasím s tím co o filmu napsal Metal Lord.

 • poster

  Gladiátor (2000)

  Pro mě prostě klasika žánru a nejlepší film tohoto druhu vůbec. Příběh je hodně chytlavý a i přes svojí délku nestihne ani na okamžik nudit. Jak už boj v germanii tak i gladiátorská část jsou luxusně natočené s velkolepou výpravou. Herecky to snad ani lépe sestavit nešlo. Jak už vizuální stránka, tak i ta hudební je prostě dokonalá. Soundtrack pro mě jeden z nejlepších které znám. Pro mě dokonalé dílo. 100% :)