hroubek

hroubek

Pavel Hrubeš

okres Pardubice
Ten co se snaží najít cestu

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 22.5.2020  21:41
    Eddy (TV seriál) (2020)

Není to La La Land a ani Whisplash. Je to něco jiného a dost zajímavého. A rozhodně se vyplatí do toho investovat svůj čas. Více zde: https://plotpoint.sk/recenze-the-eddy-jazzovy-serial-od-tvorcu-la-la-landu/ .

• 22.5.2020  21:38

DC prostě ty animáky umí. Tohle je jeden z nejlepších animáků co udělaly. Asi největším problémem je zde znalost komiksových postav od DC. Bez znalosti je to náročné na sledování. Ale pokud toto zvládnete, tak vás čeká velká jízda. Hodně akce, krve, skvělých hlášek, a obrovský důkaz toho, že svět potřebuje další film s Johnem Constantinem. Je to hodně moc dobré a měli byste se na to kouknout. A díky konci se těším na to co přijde.

• 14.5.2020  21:29

Je to fajn a ke všemu je to dost dobré. Jsem hrozně rád, že si film na nic nehraje a chce vyprávět svůj obyčejný příběh o pravém přátelství. Ve výsledku sice nepřináší nic nového, ale sledování tohoto filmu mě udělalo radost. Jason Orley má režii v ruce a dokáže si udržet naší pozornost po celou dobu filmu. Orley napsal moc pěkný scénář, který je opravdový, vtipný a místy hodně upřímný. A nejvíce se mi líbilo, že to není žádná póza. Dost tomu taky pomáhají dobře zvolený herci. Griffin Gluck má velmi příjemný herecký projev a svou postavu zahrál na pohodu. Pete Davidson je hrozně super a ta jeho pohoda a uvolněnost je hrozně super. Ve vedlejší rolí mně dost bavil Jon Cryer(Alan z Dva a půl chlapa), krásná Sydney Sweeney nebo Oona Laurence. Film má sympatickou atmosféru, dobrý humor, a hezký příběh o přátelství. Big Time Adolescense malý, obyčejný film, který mě vykouzlil úsměv na tváři.

• 11.5.2020  20:56

Je to ve výsledku fajn film. Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se rozhodl na film kouknout. Z nějakého důvodu mě totiž nelákal. A přitom je to hezký film. Režisér Jean-Jacques Annaud odvedl velmi slušnou práci. Je to dost vidět, na způsobu jakým prodává příběh a samotné vyprávění. Nikam se nespěchá, a díky tomu má film, lehce dobrodružnou atmosféru v první půlce, a v druhé se i něco málo dozvíme o vztahu Číny a Tibetu. Brad Pitt je zde dobrý, ale viděl jsem ho hrát mnohem lépe. David Thewlis mě znovu dokazuje, že prostě vedlejší postavy umí skvěle. Film má dobrou atmosféru, krásné záběry, a první půlka je dost napínavá. V druhé půlce tempo lehce upadne, a příběh se více soustředí na politickou situaci, což ve výsledku není, tak působivé jako zdolávání hor a snaha přežít v divočině. Sedm let v Tibetu je hezký film, ale asi ho neuvidím podruhé.

• 5.5.2020  19:21
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

Úvod do antropologie. Je to tak blbé až je to směšné. Je mi jich upřímně líto. První tři díly jsem sledoval pod vlivem alkoholu, a hodně jsem se bavil. Zbyle díly jsem sledoval střízliví, a už to taková sranda nebyla. Neříkám, že to nemá své momenty, některé věci se opravdu povedly. Nicméně, účastníci této reality show mě dokázali, že v dnešní době je důležitější jak vypadáte, než co máte v hlavě. Lidská blbost v tomto seriálu neznala mezí. A proto to taky byla taková zábava. 7/10

• 1.5.2020  21:11
    Devs (TV seriál) (2020)

Sci-fi, u které se musí přemýšlet. A ne vždy dostaneme to co chceme, a nebo očekáváme. Více zde: https://plotpoint.sk/recenze-sci-fi-devs-pecka-jenz-nam-zamota-hlavu/

• 1.5.2020  21:07
    Dracula (1992)

Moje chyba, že jsem si po přečtení knihy pustil film. Na rovinu, jestli si chcete někdy přečíst knihu, tak pak nekoukejte na film. Případně elegantnější řešení, koukněte na film a pak si zkuste přečíst knihu. Uznávám režiséra Francise Forda Coppolu, protože patří k největším režisérským legendám. Přesto k tomuto filmu patří přísloví: i mistr tesař se někdy utne. Coppola filmu dal nádhernou vizuální stránku, výbornou atmosféru, skvělé kostýmy a role obsadil špičkovými herci. Bohužel se vykašlal na práci s postavy a vyprávění příběhu. A jelikož, mám knihu v živé paměti, tak to dost bolelo. Naštěstí z toho vzešlo, taky něco dobrého. Prakticky všechny věci co nejsou v knize, a taky více prostoru pro samotného Drákulu v podání Garyho Oldmana. Problém je, že film je sám osobě dost zrychlený a některé postavy se chovají naprosto jinak, než v knize. Drákula není špatný film, jen je kniha prostě lepší.

• 26.4.2020  10:06

Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl dostat. Parádní akční film s výbornými akčními scény. Jasně, scénář a dialogy by mohly být lepší (originálnější). Není to žádný vrchol kinematografie, ale vidět to v kině tak jsem velmi spokojený. Svět potřebuje dobré akční filmy. Režisér Sam Hargrave je jako režisér začátečník, ale jako kaskadér má bohaté zkušenosti. Dělal choreografii ke spoustě komiksovým filmům. Scénář je od Joea Russoa, to je chlápek, který se svým bráchou natočil ty nejlepší filmy z MCU. No a pak je tu ještě Thor. Chris Hemsworth je zde parádní. Má skvělé charisma, v akčních scénách je nehorázně cool. A výborně představuje ten typ postav, který jsme v devadesátkách milovali. V menší roli je velmi dobrý David Harbour, jenž si umí ukradnou scénu pro sebe. Mou pozornost si získala Golshifteh Farahani, jelikož má něco do sebe, a hezky se na ní kouká. Film má zajímavý vizuál (žlutohnědý - film se odehrává v Indii), dobré tempo, skvělou akci a nudného záporáka. Filmu chybí pořádný záporák, a taky by v něm nemusely být všechny klišé z akčních filmů. Vyproštění je akční výplach, který mě vykouzlil úsměv na tváři.

• 20.4.2020  22:52

Tak to nakonec dokázal. Terry Gilliam natočil po několika letech, svůj vysněný film. Byla to velmi těžká cesta a ještě obtížnější cíl. Už jen kvůli tomu zápalu pro věc, se vyplatí film vidět. To, že vám nesedne, je věc druhá. Tento film není snadnou podívanou, a Gilliam nám to, jako divákům vůbec neusnadňuje. Film vyžaduje velkou pozornost, a není na škodu znát knihu Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha (můj další knižní rest). Gilliam srší nápady a parádně pracuje s filmem jako sdělovacím médiem. Jeho práce s příběhem je zajímavá, náročná, a pokud se nedostanete do příběhu, tak i trochu nudná. Což, se mě bohužel stalo. Oceňuji všechnu tu práci kolem, ale místy jsem se trochu ztrácel, a bylo pro mě těžší rozeznávat co je skutečnost a co sen, či něco mezi tím. Adam Driver je parádní a opět mě dokazuje, že je to skvělý herec. Jonathan Pryce předvádí herecký koncert a krade si scény pro sebe. Joana Ribeiro si mě získala nejen svou krásou, ale taky svým hereckým výkonem. Jednotlivé scény jsou velmi dobré, ale bohužel pro mě film nefunguje jako celek. Tím samozřejmě neříkám, že není kvalitní, jelikož ty kvality jsou vidět. Jen tím říkám, že mě tolik nebavil a celkem mě to dost mrzí. Muž, který zabil Don Quijota je náročnější film, jenž není pro všechny.

• 19.4.2020  00:04
    Emma. (2020)

Mám rád adaptace knih od Jane Austenové. Ať už jde o Rozum a cit či Pýchu a předsudek. Líbí se mi ta doba, mám rád jakým způsobem je zde vyjadřována láska, šlechetnost, rozum či předpojatost. A toto všechno nabízí i nejnovější adaptace knihy Emma (bohužel jsem jí ještě nečetl). Režisér Autumn de Wilde jí natočil velmi svěže a zajímavě, že dokáže pobavit a dojmout. Parádně pracuje s herci, a oni podávají dobré výkony. Film má krásnou vizuální stránku, ať už jde o přírodu nebo panství. Sedla mě i atmosféra a typický humor od autorky předlohy. Anya Taylor-Joy podává parádní výkon a její role mě bavila. Johnny Flynn je hodně dobrý a krade si každou scénu pro sebe. Callum Turner není vůbec špatný a jeho výkon mě celkem sedl. Pobavila mě Mia Goth, jelikož má velmi vděčnou postavu. Bill Nighy je opět skvělí, i přestože nemá tolik prostoru. Film má dobré tempo, ale je pravdou, že mě chvilku trvalo, než jsem se do příběhu dostal. A taky, než jsem si oblíbil titulní hrdinku. Což, je samozřejmě účel filmu a pointa celého příběhu. Emma je dobrý film, a pokud máte rádi filmové adaptace od Jane Austenové, tak určitě nebudete zklamaný.

• 17.4.2020  22:18

Krásný film. Čekal jsem to mnohem artovější, a přitom je to film, který dokáže zaujmout a bavit širší spektrům publika, než pro jaké je to prezentováno. Film mě hodně sedl, a líbil se mi. Dost oceňuji tempo vyprávění, které si mě získalo a udrželo moji pozornost. Samozřejmě je to dáno taky vizuální stránkou, jenž je působivá a dokáže vtáhnout do děje. Nádherné záběry, práce s vyprávěním a šikovná režie, tento pocit umocňují. Režisérka Céline Sciamma je velmi talentovaná filmařka, a to se zde předvádí se mi hodně líbilo. Film nemá složitou zápletku a přesto dokáže být působivý a zajímavý. Po herecké stránce se tomu nedá moc vytknout, jelikož obě herečky v hlavních rolí předvádí perfektní výkony. Noémie Merlant je zde skvělá a její výkon se mi hodně moc líbil. Adèle Haenel hraje parádně a výborně prodává dilema své postavy a díky ní jsou ty emoce silnější. Herci ve vedlejších rolí jsou dost dobří, a krásně pomáhají hlavním herečkám vyniknout. Portrét dívky v plamenech je krásný film, protože v sobě má mnohem více, než se na první pohled zdá.

• 14.4.2020  09:53
    I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)

S01 - Fajn oddychovka, která neurazí, pobaví, ale bohužel se pořádně rozjede až s posledním dílem. Je to příjemný mix Stranger Things a The End of the F***ing World, nicméně na oba zmíněné seriály se to nechytá. Humor mě sedl, postavy nejsou špatné, i přestože by si zasloužily dostat pár facek a v neposlední řadě to má celkově slušné tempo a nenudí to. Doufám, že to dostane další řadu, kde by se to mohlo pořádně rozjet. 7/10

• 12.4.2020  09:20
    Maják (2019)

Příjemné artové překvapení. Maják mě zaujal svými trailery, ale do samotného filmu jsem se moc nehrnul. Cítil jsem jistou nejistotu, že by mě to nemuselo sednout. A jsem rád, že se to nestalo. Robert Eggers předvádí výborné řemeslo. To jeho filmové vnímání je prostě úžasné. A to jakým způsobem skládá jednotlivé obrazy je prostě nádherné. Ať už jde o práci s kamerou, hudbou, střihem a nebo i správně zvoleným vizuálem. Ta černobílá stránka filmu tomu dodává tu jedinečnou zlověstnou atmosféru a napětí. Mnohým nesedne ta nejednoznačnost a taky to, že film se dá interpretovat několika způsoby. Po herecké stránce je to skvělé. Robert Pattinson hraje jako o život. Willem Dafoe si krade každou scénu pro sebe a je boží. Není to film pro všechny, a rozhodně vyžaduje pozornost a trpělivost. A taky mohl být o pár minut kratší. Maják je parádní nepříjemný film, který se vám velmi snadno zaryje pod kůži.

• 11.4.2020  19:09

Jsem hodně spokojený. Režiséra Gavina O'Connora mám hodně rád a jeho filmy mě baví. A ve svém nejnovějším filmu mě znovu dokazuje, proč mě jeho filmy, tak moc sedí. O'Connor je ten typ režiséra, který dokáže i tu nejobyčejnější zápletku natočit zajímavě a silně. Platí to i pro Cestu zpátky. Film má opravdu obyčejnou a místy stokrát viděnou zápletku, a přesto dokáže dojmout a zaujmout. A to je výsledek poctivé a kvalitní režie. Ben Affleck má napsanou roli na tělo, a z mého pohledu to hraje skvěle. Affleck podává hodně civilní a nenucený výkon, a netlačí vůbec na pilu, a všechny emoce mu lze snadno věřit. Sedla mi dramatická stránka filmu, tak i ta sportovní, protože jsou obě velmi dobře natočený. Funguje u nich přesně to co má u nich fungovat. Je mi jasné, že film nenabízí nic nového, a vlastně se o to ani nepokouší. Pro někoho to bude problém, ale mě to vůbec nevadilo. Cesta zpátky je povedené sportovní drama, a určitě si zaslouží vaši pozornost.

• 8.4.2020  21:48

Krásné zjištění, že mladší z bratrů Afflecků je taky dobrý režisér. Casey Affleck si napsal a zrežíroval postapokalyptické drama, a ještě zvládnul hlavní roli. Affleck sází na pomalejší vyprávění, civilnost a perfektně vystavěnou atmosféru. Místy to připomene film Cesta (nebo její knižní předlohu) či skvělou hru The Last of Us, tedy když si odmyslíte ten nadpřirozený prvek. Je to hodně komorní, a hlavní síla je v přesný dialozích, které umí tnout do živého. A samozřejmě v hercích, kteří předvádí skvělé výkony. Affleck je v této poleze parádní a hodně se mi líbilo jakým způsobem hraje svou postavu. Anna Pniowsky má dost těžkou roli a zvládla jí na výbornou. V menší, ale dost v zásadní roli mě potěšila Elisabeth Moss. Hodně mě sedla civilní stránka filmu, otázka morálky a etiky, která je v průběhu filmu naznačená nebo či biblické vnímání. Světlo mého života je povedený menší film, který i přes pomalé tempo dokáže hodně silně zaujmout.

• 6.4.2020  23:13
    Le Jeu (2018)

Originál jsem neviděl, takže jsem se musel spokojit s francouzskou verzí. A jsem spokojený. Je to zábavné, má to dobré tempo, a i postavy mají dost do sebe. Líbilo se mi jakým způsobem to začne gradovat, a jak humorné situace střídají, ty méně úsměvné. Pointa je trefná a správně cynická.

• 3.4.2020  21:53

Malý film, který se z velké části odehrává v bytech a na ulicích. Je to hodně obyčejné, a v tom je největší síla filmu. Režisér Bohdan Karásek výborně pracuje s postavy, s jejich vnitřním příběhem a taky s dialogy. Obzvláště dialogy jsou skvělé, protože jsou opravdové a upřímné. A postavy se díky tomu chovají jako lidé, řeší běžné a obyčejné problémy všedního dne. Od vztahů, lásky, uplatnění ve společnosti atd. Je to mnohem silnější a zajímavější, než se na první pohled zdá. Divácky to není tak vděčné, ale jako jistá generační výpověď to funguje parádně.

• 2.4.2020  13:05
    Vivárium (2019)

Zajímavý film, který je hodně velký mindfuck. Není to jednoduchá podívaná a místy ani zvláště příjemná. A je mi jasné, že to spoustě lidem nesedne. Tohle je artová podívaná jak vyšitá. Má to pomalejší tempo, nepříjemné scény ze kterých mrazí. Myšlenka (zvláště době karantény) a pointa není vůbec hezká. Po herecké stránce je to bezchybné a Imogen Poots a Jesse Eisenberg jsou výborně sehraní. Je to jiné a celkově dost originální, a oproti klasickým mainstreamovým filmům je to dost velká změna.

• 30.3.2020  08:55
    Pod vodou (2020)

Nečekaně působivá podívaná. Pod vodou je mnohem lepší film, než jak ho prezentovaly trailery. A i přestože má film "béčkovější" zápletku, tak jsem se nenudil. Režisér William Eubank předvádí celkem velké divadlo a po řemeslné stránce mu nelze skoro nic vytknout. Eubank nasadil ze začátku hodně zběsilé tempo, a nezdržuje se zbytečnými vysvětlovačky a ani výraznějším představením hlavních hrdinů. Sazí totiž na nepříjemnou atmosféru, napětí, a herce. Kristen Stewart je zde opravdu hodně fajn a je dobře, že jako herečka zkouší jiné žánry a polohy. Vincent Cassel je neselhávající jistota a má obrovské charisma. T.J. Miller hraje ten typ postavy jako vždy, a kupodivu to není na škodu. Jesssica Henwick a John Gallagher Jr. příjemně doplňují ostatní. Film má rychlé tempo, a když se zpomalí, a postavy si něco řeknou, tak je příjemně civilní a svým způsobem opravdové. Bohužel to musí nějak vygradovat. Trochu zamrzí, že se film musí v poslední půl hodince akčněji rozjet. To nic naštěstí nemění na tom, že jsem ve výsledku spokojený. Podruhé to asi neuvidím, přesto o špatném filmu nemůže být řeč.

• 29.3.2020  18:09

Velmi příjemná dobrodružná podívaná. Volání divočiny je ten typ filmu, na který se může kouknout celá rodina a ve výsledku budou všichni spokojený. Má to krásné záběry, sympatické hrdiny, dobré tempo, a správnou atmosféru. Harrison Ford a Omar Sy odvádí velmi dobrou práci a jejich výkon se mě líbil. Jediný problém, který s filmem mám je ten, že je plný digitálních triků, které bijí dost do očí. Chtělo by to více reality, a méně jedniček a nul. Volání divočiny je hezký rodinný film, pro všechny.

• 28.3.2020  19:33

Hodně fajn old school podívaná. Tento film má dost společného s filmy, které se točily v devadesátých letech. Buddy komedie, které mají sympatické postavy, zapeklitý případ, netradiční hlavní hrdiny, cool hlášky, akci a dost zábavy. Je škoda, že se takovéhle filmy už moc netočí. Mám rád filmy od Petera Berga, jelikož točí filmy pro chlapy. A v jeho filmech, jsou hlavními hrdiny, vždy obyčejní lidé z ulice. A toto potvrzuje i jeho nejnovější film. Berg natočil velmi povedenou akční oddechovku, která moc dobře zná pravidla žánru a klišé. A Berg si na nic nehraje a dá nám přesně to co od filmu chceme, a tohle je ten nejlepší možný přístup. Mark Wahlberg si svou roli užívá a je dost dobrý. Winston Duke mě velmi příjemně překvapil, protože zde ukazuje, že není vůbec špatný herec. Alan Arkin je hodně fajn a hlášky mu pořád pěkně jdou. Příjemně mě překvapila Iliza Shlesinger, kterou vůbec neznám a hraje dost dobře. Film má hodně pohodou atmosféru, dobré hlášky, cit pro akci a celkově dá vzpomenout na buddy komedie. Spravedlnost podle Spensera je dobrý akční film, který si na nic nehraje.

• 26.3.2020  21:26
    Bloodshot (2020)

Čekal jsem to mnohem horší. Tím nechci tvrdit, že je to nějaký zázrak, ale je tu pár slušných věcí co stojí za zmínku. Největší problém je, že samotný marketing udělal filmu medvědí službu, když ho prakticky celý vyspoileroval. V samotném filmu pak není nic co by nás posadilo na zadek, nebo u čeho bychom si řekli, že je to parádně natočené. A tohle není problém jen "obyčejnější" režie Davea Wilsona, ale hlavně scénáře a zajímavosti hlavního hrdiny. Jelikož Bloodshot není zajímavá postava, zvláště když ho hraje Vin Diesel tím stylem jakým ho hraje. V rukou šikovnějších tvůrců by to mohlo být lepší. A nebo by stačilo, kdyby se to nebralo, tak smrtelně vážně, a bylo to přepálenější a uvědomovalo si to, že to má béčkový příběh až na půdu. Vin Diesel má pár hereckých poloh, a ty tady předvádí, a je to nuda. Eiza González se snaží a je dobrá. Totéž platí pro Lamornea Morrise nebo Toby Kebbella. Bohužel na nich film nestojí. Akce je celkem slušná, tempo filmu není nejhorší, jen mě bylo úplně jedno co se stane a jakým způsobem se to stane. Bloodshot je film za hodně peněz, ve kterém je nudný hrdina a jeho příběh je ještě nudnější.

• 26.3.2020  21:05
    Díra (2019)

Hodně silný a nepříjemný zážitek. Tohle je přesně ten typ filmu, u kterého čím méně víme, tím je to lepší. Osobně doporučuji abyste si nepouštěli ani trailer a rovnou běželi na samotný film. Režisérovi Galderu Gaztelu-Urrutia se podařilo vytvořit znepokojivé dílo, jenž v nás dokáže velmi silně rezonovat. A je jedno, jestli na film koukáme jen jako na "film", a nebo v něm hledáme i něco více. Od sociální kritiky, přes symboliku o obětování se, fungování systému a nebo zjednodušené vykreslení světa. Film k tomu používá perfektní atmosféru, znepokojivou hudbu a uzavřený prostor. Je to film co nutí k zamyšlení. A to je jeho největší problém, protože zde se může velmi snadno rozpadnout. Zkuste nehledat logické chyby, ale užít si nepříjemnou alegorii, ze které mrazí.

• 24.3.2020  18:26
    Ježek Sonic (2020)

Mnohem lepší, než jsem čekal. Na Sonica jsem se nijak extra netěšil, a o to více mě to sedlo, protože je to dobře natočené. Je to dáno tím, že všichni moc dobře věděli co točí za film, a nesnažili se o nic jiného. Režisér Jeff Fowler odvádí hodně slušnou práci, a bez problémů dokáže udržet naší pozornost po celou dobu filmu. Fowlerovi se podařilo udělat to, že Sonic není otravná postava, ale je to zábavný charakter a osobnost, kterého si lze oblíbit a fandit mu. A totéž platí i pro všechny lidské postavy, jenž jsou zahraný velmi kvalitně. James Marsden je v této roli hodně fajn a sedla mu. Jim Carrey předvádí parádní výkon a krade si scény pro sebe. Tempo filmu je dost dobré. Povedly se vtipy, komediální momenty, a i akční scény, které nejsou vůbec špatné. Jediné co výrazněji zamrzí je to, že film nepřinese nic nového a ani ničím nepřekvapí. Nicméně, jako jednohubka s náběhem na druhý díl, Ježek Sonic funguje více než dobře.

• 24.3.2020  18:05
    Guns Akimbo (2019)

Hodně povedená akční jednohubka. Guns Akimbo si mě získalo svým trailerem, po jehož zhlédnutí jsem chtěl film vidět, abych se přesvědčil, že to bude opravdu tak šílený. A je, a ke všemu se na to moc hezky kouká. Režisér Jason Lei Howden zde ukazuje velký talent pro akční scény. V jeho podání jsou brutální, plné nápadů a taky černého humoru. Jsou sice trochu nepřehledné(tady úřaduje menší rozpočet), ale to jim na zábavnosti neubírá. Škoda, že stejnou péči jako akční scény nedostalo vykreslení světa kolem, protože to tak zábavné není. Daniel Radcliffe vyměnil hůlku za pistole, a tahle poloha mu sedla. Radcliffe to odehraje naprosto v pohodě a i ten přerod funguje. Samara Weaving si svou roli užívá a hezky se na ní kouká, zvláště v těch nejpřepálenějších momentech. Film je hodně fajn, a několikrát překvapí dobrou akční scénou, nebo černým humorem. Bohužel to vykreslení světa a příběhu mu lehce podráží nohy. Guns Akimbo je povedený akční výplach, a jako odpočinková zábava funguje na jedničku.

• 21.3.2020  13:35
    Neviditelný (2020)

Kvalitně natočený film. Volná adaptace klasické sc-fi knížky, převedená do psychologického thrilleru s prvky hororu. Režisér Leigh Whannell má řemeslo v ruce, a k Neviditelnému přistupuje zajímavě a celkově i dost progresivně. Moc dobře ví, co si může dovolit a co ne, a do poslední chvilky si hraje s divákem, a nechává ho v nejistotě, co se ve skutečnosti děje. Atmosféra je poctivě budovaná přes dlouhé a pomalejší záběry a hodně se taky soustředí na detaily, což zvýrazňuje napětí a pocit nejistoty. Problém je, že v určitém bodě se musí vyložit karty na stůl, a tady v tomto bodě se film láme. Jelikož se, Whannell už nemůže spoléhat jen na atmosféru a musí to nějak vygradovat. A bohužel v tomto momentě je film nejslabší. Naštěstí si pro nás Whannell schoval pěkné překvapení v podobě konce, a parádní pointy, která film tahá dost nahoru. Co se týče hereckých výkonů, tak je to koncert Elizabeth Moss. Moss podává hodně silný fyzický výkon, a místy jde na dřeň, a takový konec si ukradne pro sebe. Dost mě sedl Aldis Hodge, který je velmi dobrý a jeho výkon se mi líbil. Trochu mě vadilo, že chybí nějaký pořádný úvod, abychom viděli a pochopili, že je opravdu Adrien tím zlem, o kterém Cecile mluví. Tím se dostáváme do roviny o nespolehlivém vyprávěči, což podporuje i vývoj postavy Toma. V kině musel mít film mnohem lepší atmosféru a lépe využil pomalejší tempo, než doma v televizi. Neviditelný je dobrý film a kvalitní film, jen ho nebudu mít potřebu vidět víckrát.

• 20.3.2020  14:07
    Staříci (2019)

Příjemné překvapení a velká spokojenost. Staříci jsou ve své podstatě velmi přímočarý film, ale to v tomto případě ničemu nevadí. Zápletka je jednoduchá, motivace jsou jasné a to, že si scénáristé a režiséři v jedné osobě na nic nehrají je osvěžující. Mohli to více tlačit do komedie, ale to naštěstí neudělali a je to jen dobře. Film má pomalejší tempo, a znovu to není na škodu, o to více si tu cestu s hrdiny prožijeme. Po herecké stránce je to koncert obou pánů. Schmitzer a Mrkvička to odehrají s přehledem a jsou skvělí. Staříci jsou povedeným českým filmem a stojí za to ho vidět.

• 9.3.2020  21:41
    The Morning Show (TV seriál) (2019)

S01 - Velmi příjemné překvapení. Čekal jsem něco jiného a nakonec mi to hodně sedlo. A jsem z dost nadšený a těším se na další řadu. Více zde http://serial.tvzone.cz/the-morning-show/recenze/ .

• 9.3.2020  21:38
    Frčíme (2020)

Pixar prostě umí, i přestože nejede na doraz. Osobně mě docela překvapilo, jaky způsobem se udělala kampaň k filmu. Málo trailerů, nic výrazného a prakticky se sázelo na originální příběh(který zas tak originální není) a prostředí(to je originální až dost). A pak, když jsem to viděl, jsem znovu žasl, jak to ten Pixar dělá, že se vždy trefí do černého, a udělá kvalitní film. A vysvětlení je jednoduché. Vždycky jde v první řadě o postavy, a pak teprve se řeší prostředí. A tady je to obzvláště vidět. Bez zajímavých postav by film nebyl ani z poloviny, tak dobrý jak je. Postavy a jejich vývoj to táhnou celé nahoru. Je to sympatické, zábavné, má to dobrou akci, jenž je dost svěží a ke konci to dokáže chytnou pěkně za srdíčko. Určitě to mohlo být lepší, odvážnější, originálnější, lépe pracovat s daným světem. Na druhou stranu i slabší film od Pixaru je lepší, než jeho konkurence, a to se počítá.

• 2.3.2020  19:45

Jelikož, jsem komiksovou předlohu nečetl, tak jsem se docela těšil, protože DC animáky prostě šlapou velmi dobře, a navíc toto téma je zajímavé. A je to v rámci možností dost dobré. Samozřejmě, že čím více znáte z DC komiksů, tím více si animák užijete, a dané odkazy vám budou dávat větší smysl. Akce je povedená, daná myšlenka je hodně fajn, a má to dobré momenty. 7/10

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63