hroubek

hroubek

Pavel Hrubeš

okres Pardubice
Ten co se snaží najít cestu

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 20.1.2019  20:11
    Skleněný (2019)

Tak to mám za sebou. A po té náloži v hodnocení, prvních dojmech a ohlasech jsem čekal, že to bude mnohem, mnohem horši. Film sám osobě je koukatelný, má několik zajímavých a dobrých momentů. Jenže ten zbytek Shyamalan zabije buď debilními dialogy, chováním postav a nebo zvratem. Prostě si vše upravuje, tak aby mu to sedělo, ale co na to budou říkat ostatní, to mu je jedno. Problém je i samotné uchopení filmu, které se mohlo prodat elegantněji. Přišlo mi, že Shyamalan tam cpe scény, které ve výsledku nepotřebujeme, a kdyby to bylo jednodušeji uchopené, tak by film fungoval lépe. Po střihové stránce je film místy nepřehledný a nedává smysl. A o akčních scénách škoda mluvit, protože jsou nudné, hloupé a ke všemu i hnusně natočené. A upřímně mě bylo místy líto herců, když museli pronášet dané dialogy, ve kterých se ztrácel smysl. Po herecké stránce film není špatný a herci se opravdu snaží. James McAvoy zas vystřihl paletu charakterů. Bruce Willis po dlouhé době působí, že ho hraní baví. Sam L. Jackson svou roli zvládl, i přestože se půlku filmu tváří jako po lobotomii. Anya Taylor Joy je fajn, ale v Rozpolceném měla vděčnější úlohu. Spencer Treat Clark nebyl marný, jen je škoda, že scénář z něho dělá blbce. Bohužel nejvíce jsem byl zklamaný z herečky na kterou jsem se nejvíce těšil. Sarah Paulson je skvělá herečka, ale tady to prostě neměla šanci uhrát, ne s těmi dialogy a zvraty. Já se na Skleněného hodně těšil, a o to více mě některé WTF momenty štvaly, a musel jsem se smát, protože to jinak nešlo. Na druhou stranu i přesto všechno je to koukatelný film. Žádné veledílo, žádná pecka a ani posunutí daného žánru někam jinam. Ta šance tam byla, jak nám ukázaly trailery, o tom žádná. Hned zkraje roku obrovské zklamání. Velká škoda.

• 15.1.2019  21:45
    Brexit (TV film) (2019)

Je to herecký koncert Benedicta Cumberbatche. Tento film se snaží přiblížit jak vznikl Brexit, kdo zatím stál a jak se to asi celé stalo. Film je zajímavý a rozhodně umí zaujmout. Problém je, že to je trochu nestravitelné pro člověka, který nesleduje politickou situaci ve Velké Británii. Spoustu jmen, motivací a lehká nepřehlednost. Film je docela krátký a stane se toho tady opravdu hodně. Přesto se na to kouká dobře, a divák se dozví i něco nového, a místy bude dost překvapený.

• 10.1.2019  16:25
    The Escort (2015)

Velmi příjemná oddychovka. Ten pocit, když nic nečekáte a nakonec dostane fakt dobrý film, který chcete doporučovat dál. Zápletka je trochu jako z Pretty Woman říznuta Donem Jonem, ale to není vůbec žádný problém, ba naopak. Film je sám osobě dost sympatický, nevtíravý a celkem i nabitý pozitivní energii. Režisér Will Slocombe odvedl velmi slušnou práci, přesto si troufám tvrdit, že největší podíl na kvalitě filmu je ve scénáři a v obsazení. Bez dobrého obsazení by film, nebyl ani z půlky tak dobrý jak je. Michael Doneger krásně zahrál sympatického loosera, kterému ty jeho starosti věříte. Lyndsy Fonseca je krásná, a tahle role jí moc sedla a zvládla jí na výbornou. Velmi mile potěšil Bruce Campbell, které ho nikdy není dost. The Escort je příjemná oddychová komedie, která se mě dost líbila a já se těším až jí někdy uvidím znovu.

• 8.1.2019  15:34
    Bumblebee (2018)

Velmi příjemné překvapení. Série Transformers po několika pokračování došla šťáva, nápady a hlavně i soudnost. A to co na začátku bylo působivé a neokoukané, se po čase stalo fádním a nudným. A proto přichází změna a návrat ke kořenů. A ta změna je kupodivu lepší, než jsem čekal a doufal. Travis Knight je režisér, který umí pracovat s příběhem a taky ho umí zajímavě vyprávět. Moc dobře ví, že příběh stojí na postavách, a pokud nás nezajímají postavy, tak nás nezajímá ani příběh. A právě proto celý Bumblebee stojí na postavách, a ne na akci, tricích a velkolepých explozích. Knight krásně pracuje s postavy, s jejich motivacemi, nenuceně je posouvá dopředu a vztah hlavní hrdinky Charlie s Beem je uvěřitelný a hezky prodaný. Potěšilo mě, že Knight nikam nespěchá a máme dost času, na to abychom si hlavní hrdiny oblíbily. A totéž by se dalo napsat i o akci. Akce je ve filmu méně, ale je poměrně zajímavá, a hlavně vychází z děje. Rozhodně nepůsobí jako samoúčelná onanie nad digitálními triky. Knight má evidentně rád filmy od Johna Hughese a celkově toto dnes již retro období. Hailee Steinfeld je zde hodně super a její výkon táhne film nahoru, protože hraje opravdu dobře a na její postavě nám bude záležet. John Cena nemá náročnou roli, ale užívá si jí jak to jde. Jorge Lendeborg Jr. je dost sympatický a v této roli mě sedl. Film hezky využívá písničky a filmy z té doby, má krásnou vizuální stránku a spoustu zábavných momentů. Trochu mě mrzelo jakým způsobem fungují záporáci, a že některé věci jsou dost o náhodě, ale ve výsledku jsou to fakt drobné výtky, na fungující blockbuster. Bumblebee je povedený a dobrý film a mě jen mrzí, že v tomhle stylu nebude pokračovat kvůli nízkým tržbám.

• 6.1.2019  13:07

Sean Baker, jméno které stojí za to abychom si ho pamatovaly. The Florida Project je malý, obyčejný film, kterých ročně vznikne několik, přesto v něm je něco navíc co tento film povyšuje nad konkurenci a zajistí mu, že se na něj nezapomene. Baker je jako režisér hodně zručný. Rád si hraje se záběry, paletou barev a pomalejším vyprávění z pohledu holčičky na svět dospělých. Hodně se mi líbilo, že Baker nekritizuje a ani neobhajuje. Prostě vypráví příběh, který je svým způsobem sociální kritika, ale ve výsledku mu o ní vůbec nejde. Sedlo mi jakým způsobem Baker ukazuje vnímaní světa očima dětí. Krásně dokázal prodat tu bezstarostnost, hravost a hlavně i tu naivitu. Brooklynn Prince je na svůj věk velmi talentovaná a to co tady předvádí je opravdu moc pěkný výkon. Bria Vinaite podala zajímavý výkon a dokázala mě svou postavu prodat, že mi jí místy bylo i líto. Willem Dafoe je tradičně skvělý a tahle role mu sedla a Dafoe jí zahrál skvěle. A i zbytek herců je parádně obsazen a jejich výkony krásně dotvářejí autentičnost filmu. Film má pomalejší tempo, přesto dokáže místy naprosto uchvátit a dojmout nás jako málo co. The Florida Project je krásný film, od kterého čím méně čekáte, o to více budete spokojenější.

• 30.12.2018  15:31

Westerny nejsou, tak mrtvím žánrem jak se říká. A tento film je dalším důkazem toho. Film mě zaujal svým trailerem, a taky obsazením, které je prvotřídní. Od režiséra Jacques Audiarda jsem zatím nic neviděl, nic méně jde o velmi schopného tvůrce, který umí natáčet a pracovat s filmem jako médiem. Audiard ve vyprávění nikám nespěchá a první půlka je pomalejší, ale o to lépe poznáme hlavní hrdiny, a jejich motivace a smysl života. Druhá půlka je zábavnější a taky zajímavější. A taky posouvá příběh zajímavým způsobem. Režisér měl velmi dobrou ruku na obsazení hlavní čtveřice, jelikož jde o velmi kvalitní herce. Joaquin Phoenix si to hrozně užívá a mě bavilo sledovat jeho kreace a nezodpovědnost. John C. Reilly má dost zajímavou roli a v hlavně druhé půli si krade scény pro sebe. Jake Gyllenhaal je zde dobrý, ale přišel mě takový unavený a utahaný, věřím že to byl účel, přesto jsem od něho čekal trochu více. Riz Ahmed je dobrý a má několik velmi dobrý scén. Sedla mě pomalost filmu, a krásné zobrazení přírody a typického westernového násilí. Film je místy dost špinavý a krutý, a přitom dokáže být i hodně emocionální. The Sisters Brothers je příjemný westernový snímek, od kterého čím méně čekáte, tím více dostanete.

• 26.12.2018  14:04
    Outlaw King (2018)

Tohle mě chybělo. Pořádný historický film, který se nebojí být špinavý, brutální a krvavý, ale taky moc dobře umí pracovat s postavy a s příběhem a není to jen obyčejná řezničina. A tohle přesně jsem dostal od Outlaw King. David Mackenzie mě zas vytřel zrak, protože znovu dokazuje, že je velmi kvalitní filmař, který umí točit a pracovat s postavy. Mackenzie nikám nespěchá, dává si celkem dost na čas, než se začne něco skutečně dít. A když k tomu dojde, tak to vychází z předchozího jednání. A jakmile se to rozjede, tak to končí až se závěrečnými titulky. Mackenzie sešlápne pedál na podlahu a jede se. A i když, se film trochu zpomalí v prostřední části, tak to vůbec nevadí, jelikož o to více, pak funguje finální střet. Finální střet, který je krvavý a nekompromisní, ale tak nádherně natočený, že jsem na tom vysel očima. Film má úžasnou vizuální stránku. Vypadá věrohodně, krásně prodává skotské krajiny a přírodu, a celkově umocňuje dojem z celého filmu.Ty prachy jsou na filmu vidět, a je taky vidět, že je Mackenzie používal velmi rozumně. A totéž platí i pro herecké obsazení. Chris Pine do této role sedí na výbornou, a předvádí parádní výkon. Aaron Taylor-Johnson si krade každou scénu pro sebe a je Douglas je nejživější postava. Hodně moc jsem spokojený s Florence Pugh, protože mě velmi příjemně překvapila, a svou roli zahrála výborně. Billy Howle je dobrý a zdárně mu sekunduje Sam Spruell. A nakonec mě potěšil výkon Stephena Dillanea, který dobře zahrál svou postavu. Jak už jsem psal, tak na film se moc pěkně kouká, a i se dobře poslouchá, protože má krásnou hudbu. Akce je ve filmu dost, a i malinké bitvy, nebo přepadení mají napětí a spád. Outlaw King mě hodně sedl a fakt mě mrzí, že takovýhle filmů není více.

• 26.12.2018  13:31

Mám bratry Coeny dost rád, a vždy se těším na jejich nový snímek. I když, po Ave, Caesar! jsem se do jejich nejnovějšího počinu moc nehrnul. The Ballad of Buster Scruggs je povedená podívaná plná westernenových povídek, které jsou správně ujeté, cynické a nechybí tam černý humor a nadsázka. Některé povídky jsou úderné, další sazí na pointu a jiné chtějí jen pobavit. Po režisérské stránce to šlape, vizuálně je to nádherné a moc hezky se na to kouká. Problém je se scénářem, kdy některé povídky nejsou správně uchopené a vygradované. Herce to baví a je fajn vidět některé herci v takových to polohách a netradičních rolí. Za mě ve výsledku spokojenost a já se dobře bavil.

• 26.12.2018  13:05

Nejsem fanoušek Trierovy tvorby. Z filmařského hlediska jí uznávám a chápu, že jí někdo dokáže plně docenit. Já jsem k tomu ještě nedospěl, a možná ani nechci. Co se týče filmu, tak ten není špatný. Má dobré herce, zajímavé nápady, kameru, hudbu a další věci. Je tam spoustu parádních scén, ale taky desítky momentů, kdy jsem si říkal WTF. Znovu to vidět nepotřebuji.

• 19.12.2018  16:32
    Miss Hanoi (2018)

Není to špatné. Jen v televizi by to filmu slušelo více, než v kině. Největší problém je to, že má režisér Zdeněk Viktora trochu větší ambice, než své schopnosti. Tím ho nechci urazit, jen konstatuji holý fakt. Na druhou stranu mě byl dost sympatický jeho zápal pro věc. Přijít se zajímavým příběhem, s postavy a taky prostředím, není nejsnazší. Za to palec nahoru. Film má celkem slušné řemeslo, dobré herce(Novotný Špetlíková), ale snahou dělat z filmu něco více, a na konci přijít s "šokujícím zvratem" si film nakonec sám pod sebou podřezal větev. Méně je někdy více. Škoda, s propracovanějším scénářem to mohla být velmi slušná kriminálka, takhle je to jen neurážejí kriminálka se zajímavým prostředím.

• 17.12.2018  14:13
    Aquaman (2018)

Několikrát do roka prohlásím o nějakém režisérovi, že je to borec, frajer nebo něco v tomto smyslu. A budu to muset použít znovu, protože James Wan je opravdu velký borec, který pomůže zachránit DC filmy. A za to co předvedl s Aquamanem si ten titul borce zaslouží. Nejdůležitější věc na celém projektu je ta, že Wan je srdcař, a v Aquamanovi to srdíčko je vidět celou dobu, a je i slyšet jak buší pro celý film. Wan se vyvaroval chyb, které studio a předchozí režiséři udělali, a přináší nám velkolepou komiksovou podívanou, která je správně epická, hlasitá, kulervoucí a vizuálně vymazlená do nejmenších detailů. Wan moc dobře ví co točí, a hraje s divákem férovou hru. Je to správně přepálená komiksová podívaná se vším co k tomu patří. A mě to hodně sedlo a bavilo mě to po celou dobu. Film má nádhernou vizuální stránku. Po celou dobu je to pastva pro oči, a to ať už jde o podmořské scény, suchozemské scény, nebo vizuální ztvárnění všech podmořských světů. Pak tomu máme vymazlenou akci, která je parádně natočená, má dobrou choreografii, je zajímavá a má spoustu nápadu a krásnou kameru. Soundtrack, který je správně epický a má ten správný fantasii nádech, a je místy protnut rockovou hudbou. A k tomuto všemu přidal Wan, zajímavé obsazení, které funguje na jedničku. Jason Momoa nikdy nebude herec co bude sbírat za své výkony ocenění, ale je to hrozný sympaťák a Aquaman v jeho podaní je naprostá trefa do černého. Prostě sympatické hovádko, jenž se musí naučit používat trochu hlavu, a že ne vždy lze všechno vyřešit silou. Amber Heard mě velmi příjemně překvapila, a já jsem na ní celou dobu vysel očima. V této roli je Heard velmi sexy a ke všemu svou roli zvládla. Patrick Wilson si svou roli užívá a jako záporák má uvěřitelnou motivaci. Totéž platí i pro Yahya Abdul-Mateena II, který taky dokázal prodat svého záporák se vším všudy. Nicole Kidman je hodně fajn, a vidět jí v takovémto filmu mě udělalo radost. Willem Dafoe opět nezklamal a i jeho jsem rád viděl v další komiksové roli. Dolph Lundgren mě tento rok dělá radost a jeho výkon se mi líbil. Temuera Morrison má méně prostoru, ale je dost na pohodu. Jediný kdo mě hodně nesedl je Randall Park, který se mě pokusil zkazit u druhý komiksový film za tento rok. Dost se mi líbilo, že se film nebere úplně vážně, ale není to vysloveně komedie. Humoru a vtipu je zde dost, přesto není tlačen na sílu. Velmi mě sedla akční stránka filmu. Každá akční scéna je pojatá jinak. Má napětí, spád a krásně graduje, a to ať už jde o scénu s ponorkou, výzvu, útěk z Atlantidy, scény z Itálie, loď v bouři nebo celé epické finále zakončené soubojem muž proti muži. Co se týče akce, tak ta je zde luxusní. Ve filmu je toho trochu moc, a na některé věci není tolik čas, a místy to lehce působí přeplácaně. I tak mohu s klidným srdcem říci, že se Aquaman hodně povedl, a že jde o poctivý a zábavný akční film, který mě sedl.

• 17.12.2018  13:18

Pumelenice. Nejkomiksovější komiksová adaptace. Spider-Man: Paralelní světy je komiksový film pro komiksové fanoušky Spideyho, kteří při jeho sledování budou slintat blahem. Sony zariskovalo, a podařilo se vytvořit jeden z nejlepších animáků roku, peckovou komiksovou adaptaci a ke všemu taky jeden z nejlepších filmů se Spider-Manem. A já tomu stále nemohu uvěřit. Ten film je neskutečně hravý, plný nápadů, originálně zpracovaný, vtipný, zábavný a i dojemný. Čím více, znáte ze Spideyho historie, tím více si to lze užít, zaznamenat easter eggy a být dojatý z konkrétních momentů. Film má suprové tempo, parádně zvládnutou akci a postavy se skvělými dialogy. A samozřejmě i humor, který je dost originální a povedený. Bavil mě soundtrack, užíval jsem si vizuální stránku a celkovou hravost a uvolněnost. Krásně to celé vystihuje jedno slovo - COOL. Jediné co mě tolik nesedlo byla finální bitva, jenž byla zbytečně přeplácaná a dovedu si jí představit lepší. Trochu mě zamrzelo, že někteří alternativní Spider-Mani nedostali více prostoru. Přesto jako velký fanda Spider-Mana jsem z tohoto filmu nadšený a těším až ho uvidím znovu, protože opravdu moc dobrý.

• 9.12.2018  20:49
    Grinch (2018)

Neurážející animák, na který můžu do dvou týdnu zapomenout, že jsem ho viděl, a to mám hraného Grinche dost rád. Fakt je tady vidět ten rozdíl mezi tvorbou Ilumination a zbylou áčkovou konkurencí(Dreamworks, Pixar a Disney). Je to hravé, zábavné, barevné, a místy to má i fajn nápady, ale chybí tomu to "srdíčko", nebo lépe řečeno, je tady, jen je o dvě čísla menší. Pár vtipů funguje, má to celkem krátkou stopáž takže to nestačí nudit. Přesto cítím, že to mohlo být o dost lepší, kdyby tvůrci měli o trochu větší ambice. Stačilo by věnovat větší čas, na vykreslení Grinche, a ne tak tlačit tu druhou linku do popředí. Grinch je ve výsledku animák, který nenadchne, ale taky nijak výrazně neurazí.

• 7.12.2018  20:38
    Vdovy (2018)

Steve McQueen přichází se svým nejpřístupnějším filmem a já u toho nesměl chybět. Na film jsem byl dost zvědaví z několika důvodu. Ty důvody jsou, režie Steve McQueen, spoluautorka scénáře je Gillian Flynn, parádní herecké obsazení a v neposlední řadě zápletka. A poté co jsem viděl trailery, tak jsem neměl nejmenší pochybnosti. V první řadě by bylo dobré zmínit, že film hodně klame tělem. Naštěstí pro nás, v dobrém. Díky trailerům jsem měl o filmu nějakou představu, ale realita je jiná. Více reálná, dalo by se říci. McQueen s Flynn rozjedou velkou partie, kde je spoustu postav s jasně danou motivací a pevně vytyčenými cíli. A z této cesty neuhnou. A tady se ukazuje největší slabina filmu. Těch zápletek a zajímavých postav je zde opravdu moc, a ne všechny se daří uspokojivě prodat. Každá druhá vedlejší postava si svým charismatem říká o více prostoru, a ten bohužel nedostane, jelikož stopáž filmu není nafukovací. A je to obrovská škoda. Fakt jsem si přál, aby byl film delší, a my měly možnost poznat další postavy a nebo se mohly více propracovat vztahy mezi hlavními hrdinkami. Tomuto příběhu by slušela seriálová stopáž, kde by na všechno bylo o trochu více času, a rozhodně by nebyl tolik uspěchaný. Ale jak už jsem se zmínil, tohle jediná velká výtka, jinak všechno funguje, tak jak má. McQueen s každým filmem režisérsky roste, a to co zde předvádí, na to se prostě kouká jedna báseň. Realistické pojetí, netradiční záběry, přesah, parádní práce s postavy a se scénářem. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě výborná kamera od Seana Bobitta, hudba od Zimmera, a Flynn na scénáři. A v neposlední řadě skvělí herci od hlavních po vedlejší role. Davis, Rodriguez, Debicki, Farrell, Neeson, Kaluuya nebo Duvall. Velmi potěšila Cynthia Erivo, kterou jsem zaznamenal nedávno. Hodně se mi líbil výkon Lukase Haase, Garretta Dillahunta nebo mladičké Molly Kunz, která si ukradne jednu skvělou scénu pro sebe. Prostě kvalitní herci na každém rohu. Dost mě sedlo, že má film pomalejší tempo, dobře dávkuje zvraty, a parádně pracuje s napětím a atmosférou, a nebojí se sociální kritiky a politické kritiky. Ten přesah z filmu přímo sála, přesto se s ním pracuje v rámci příběhu, než aby doslova bil do očí. Takže já jsem hodně spokojený a těším se až to někdy uvidím znovu. Vdovy je zajímavý a chytrý film, který toho nabídne mnohem více, než se na první pohled zdá.

• 3.12.2018  16:22
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

Seriál jsem zaznamenal díky traileru, ale abych pravdu řekl, moc mě nezaujal. Jenže pak se na internetu objevily parádní ohlasy a reakce, a že jde o jeden z nejlepších seriálů roku. A tak jsem se o tom musel přesvědčit sám. A ty ohlasy nelhaly. The Haunting of Hill House je jedním slovem - pecka. Opravdu jsem to nečekal, a na jednou jsem do toho spadl. Jel jsem jeden díl za druhým. Užíval si práci s atmosférou, budováním napětí, výbornou práci se scénářem a vyprávění, perfektní režii a další věci. To co se z traileru jevilo jako obyčejný horor o strašidelném domě, je ve výsledku velmi komplexní dílo, plné skvěle napsaný a zahraných postav, plné emocí, bolesti, zvratů a hlavně lásky. To co Mike Flanagan předvede během deseti hodin je opravdu chvályhodný počin a zaslouží si velké uznání. Flanagan umí pracovat s hororovým žánrem a nepotřebuje k tomu žádné zbytečné lekačky a hektolitry krve. On prostě sazí na poctivé budování atmosféry a práci s postavy a vyprávění. Doporučuji si nic nezjišťovat a sjet to, nejlépe v maratonu nebo po více dílech. The Haunting of Hill House je jeden z nejlepší seriálu roku a je potřeba ho vidět.

• 27.11.2018  14:56
    Creed II (2018)

Když, se před pár lety objevil první Creed, tak jsem mu v kině nedal šanci a hodně jsem toho litoval. S dvojkou jsem tu samou chybu dělat nechtěl. Creed II není žádný sofistikovaný a komplikovaný film, a chtít to po něm by bylo hloupé. Film nám dává přesně to co nám dávat má. Box, tréning, rodinná dramata, životní moudra od Rockyho. A tohle mě bohatě stačí, protože zrovna u tohohle filmu(když budeme počítat i všechny díly Rockyho, tak se jedná o osmí díl série), nepotřebuji nic navíc. A hlavně by to nebylo upřímné. Režisér Steve Caple Jr. navazuje velmi slušně na první díl, a snaží se jít trochu vlastní cestou. Je vidět, že Caple Jr. je dost šikovný, ale režisér jedničky Ryan Coogler má řemeslo trošku více v ruce. Nicméně to nemění nic moc na tom, že Caple Jr. se s filmem popral velmi dobře. Už v úvodu nás dokonale vtáhne do příběhu, a já jsem jen litoval, že tam nemůžeme strávit více času. Režisérovi se krásně podařilo prodat dramatické momenty, osobní linky většiny postav, a i ty zápasy. Zápasy jsou natočený pěkně, a když se k tomu přidá ta správná hudba, tak se na to kouká výborně. Film šlape i po dialogové stránce, a třeba takový rozhovor mezi Rockym a Dragem je skvěle natočený a má parádní atmosféru. Michael B. Jordan je velmi přesvědčivý a v této roli mě dost sedl i na podruhé. Sylvester Stallone Rockyho ani hrát moc nemusí, prostě si hází s míčkem, má klobouk a řekne nějaké moudro a já jsem spokojený jako malý kluk o Vánocích. Tessa Thompson má výraznější roli a zvládla jí velmi dobře. Dolph Lundgren si krade každou scénu pro sebe, a hodně se mi zde líbil, hlavně jeho linka má smysl, a funguje na výbornou. Film mě nenudil, ale rozhodně by mu prospělo být, tak o dvacet minut kratší. Některé věci se ve filmu tlačí trochu na sílu a pár věcí se mohlo udělat jinak. Nicméně, i tak jsem dost spokojený. Creed II je hodně slušné pokračování, které neurazí rozhodně jde o dobrý film.

• 17.11.2018  16:26

První Fantastické zvířata mě vrátila do světa Harryho Pottera a krásně ukázala, že to bude fungovat i bez brýlatého kluka s jizvou na čele. A druhý díl v tomto trendu pokračuje, i když ne s takovou lehkostí jako první díl. První díl hodně sázel na neokoukané postavy, lokace, a také na příběh, kde titulní fantastické zvířata hrály dost velkou roli. Druhý díl si tohle dovolit nemůže a proto se příběh a celkové pojetí změnilo a příběh uhání zběsilým tempem. Zatímco v prvním díle bylo na všechno dost času, tak zde se objeví tolik nových postav a linek, že se děj skoro nezastaví. A je to škoda, protože pomalejší tempo by filmu jen prospělo. Rowlingová napsala dobrý scénář, ze kterého sálá láska k celému universu, které stvořila. Její kreativita je vidět ve scénách se zvířaty, v propracovaném světě(Francie a jejich kouzelnický svět) a nebo ve vzpomínkových sekvencí. Bohužel, ale nezvládla prodat některé linky, a zbytečně překombinovala děj. A režisér David Yates to pak bez větších ambicích přenáší na plátno. Yates je šikovný režisér, o tom žádná, ale má dost velké rezervy, které zde doslova vyskakují před očima. Nejvíce je to patrné v akčních scénách, které prostě neumí prodat a natočit přehledně, a taky ve střihu některý scén a jejich návazností. Na druhou stranu dialogové, romantické a nebo dojemné momenty mu náramně sedí. A třeba již zmiňované scény se zvířaty jsou super, a z flashbacku z Bradavic je cítit tak velká nostalgie, že bych se tam rád znovu podíval. Yates si opět pohlídal herce a všichni hrají velmi dobře. Krom starých známých si nejvíce pozornosti si pro sebe krade Jude Law s Johnny Deppem, protože oni jsou hlavním lákadlem druhé dílu, a nutno dodat, že zcela oprávněně. Hodně mě bavila Zoë Kravitz a její linka. Celkově má film dobré tempo a hodně dobrých momentů, nápadů a scén a je jen škoda, že je místy přeplácaný a překombinovaný. I tak to nic nemění na tom, že jsem s filmem spokojený a těším se na další díl. Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny je velmi slušné pokračování, které trochu nabobtnalo, ale fanoušky Mloka a Harryho uspokojí.

• 14.11.2018  17:19
    K smíchu (TV seriál) (2018)

Pecka. Když jsem viděl trailer, tak jsem se začal těšit, jelikož se tvůrci chlubili nápisem od tvůrců filmu Věčný svit neposkvrněné mysli, který já miluji, takže tady nebylo o čem. Chvilku mě trvalo, než jsem si zvykl na stylizaci a styl jakým tvůrci budou vyprávět svůj příběh. A to z jednoho prostého důvodu. Tvůrci si rádi hrají. A to ať už jde o Davea Holsteina nebo Michela Gondryho. Na tvůrcích a režisérech je vidět, že je práce baví, rádi přijímají výzvy a baví se řemesle(viz, kreativní titulky ke každému dílu, scéna natočená na jeden záběr, jejíž natáčení se objevilo na internetu, nebo prosté hraní si se střihem a kompozicí, či přidají nějaké šílenosti nebo něco trochu úchylného). A je toho spoustu a strhává to dost pozornosti, ale nikdy to neodvádí pozornost od toho hlavního, a to je příběh. Příběh o zlomeném člověku, který den co den rozdává radost jiným, a sám jí neumí v sobě najít, člověku který hledá vykoupení, odpuštění a řešení svého problému, jenž řešení nemá. A je to skvěle natočené. Emoce z toho sálají na míle daleko, slzy tečou po tváři, protože to co vidíme je neuvěřitelně silné, upřímné a opravdové(důkazem je celá scéna u stolu v sedmém díle,která je pro mě jeden z vrcholů seriálu). Platí to o skvěle napsaných postavách, a i o hercích co dané postavy hrají. Jim Carrey podává jeden z nejlepších výkonů své kariéry a je skvělý. Catherine Keener má velmi dobrou roli a krásně jí zahraje. Hodně mě sedl Frank Langella, protože svou postavu zahrál parádně. Velmi dobrý je Cole Allen v dvojroli. A v neposlední řadě je potřeba zmínit Ginger Gonzaga, jelikož ona je hlavním spouštěčem emocí. Jediné co mě mrzelo, že Judy Greer nemá tolik prostoru, protože jsem se na ní dost těšil. Seriál má spoustu zajímavých a silných momentů, ale taky dokáže být místy dost šílený a ujetý, a je mi jasné, že tahle kombinace všem nesedne. Ale těm co sedne, tak ty na oplatku dostanou jeden z nejlepších seriálů roku.

• 9.11.2018  23:47

Krásný snímek, který idealizovaný western vyžene pěkně rychle z hlavy. Mrzí mě, že musím napsat, že jsem lehce zklamaný. Je to tím, že jsem četl předlohu, a stále jí mám v hlavě. Na druhou stranu si nedovedu představit, jak by to šlo natočit lépe, a nepřijít přitom o humoristické pojetí dramatických okamžiků. Protože ve filmu, potažmo v knize se dějí hodně ošklivé věci, ale hlavní hrdina je celkem přechází v klidu. A tady je rozdíl mezi knihou a filmem. V knize je čas na vstřebání těchto okamžiků, a díky tomu jsou silnější a mnohem více opravdovější. Zatím co film uhání jako splašený kůň, a místy působí dost epizodicky, a prostě to tak dobře nefunguje. Režisér Arthur Penn točí krásné záběry, má nádherné a působivé scény, ale nikdy se mu nepodaří naplno vystihnout kouzlo knihy. Dustin Hoffman předvádí parádní výkon a je radost ho sledovat. Faye Dunaway je nádherná, a i přestože nemá tolik prostoru, tak na ní nelze zapomenout. Nejvíce se mě ale líbil Chief Dan George, který krásně vystihl svého náčelníka a ducha Lidských bytostí. Film má velmi dobré tempo, takže nenudí, má spoustu nádherných scén, akce i romantiky, a samozřejmě mu nechybí poetický konec. Malý velký muž je moc pěkný film a hlavně netradiční western.

• 7.11.2018  12:13

Nádherná ukázka toho jak málo stačí k tomu, aby vznikl kvalitní a velmi dobrý film. A stačilo k tomu málo. Šikovný režisér, propracovaný scénář a velmi talentovaný herec, který ze sebe vydá vše. Režisér Gustav Möller parádně natočil svůj film. Krásně nám ukazuje, jak jde zpracovat obyčejný nápad, tak aby nás přikoval k obrazovce, a abychom místy skoro nedýchali. Je to dost působivé a napínavé, a největší zásluhu na tom má krom režiséra Jakob Cedergren. Cedergren nesleze skoro celou dobu z filmu a vše stojí na něm. A je to zajímavé sledovat jak se postupně drolí celá jeho osobnost, a kam až je ochotný zajít aby udělal správnou věc. Je to jeden velký herecký koncert, jenž ve finále krásně graduje. Film má velmi hutnou a nepříjemnou atmosféru, která se vrývá pod kůži až to není hezké. Tísňové volání je velmi povedený thriller, který jasně ukazuje, že v jednoduchosti je síla. PS: Vidět to v kině, tak jdu s velkou pravděpodobností s hodnocením nahoru.

• 5.11.2018  11:26

Mám rád hudbu od Queen. Nejsem skalní fanoušek, ale tu hudbu mám opravdu moc rád, už od dětství a vždy, když jí slyším, tak se mi líbí. A proto jsem se moc těšil na film o Freddym Mercurym a Queen. A těšil jsem se dost dlouho. Trochu mě mrzí, že nevidím verzi, kterou chystal Sasha Baron Cohen, ale tu se nepřáli žijící členové kapely, takže tohle je takový přijatelný kompromis. Film o Freddym a Queen, schválený samotnými členy kapely, bez kontroverze, ale s respektem a poctou kamarádovi, členovi rodiny a neskutečně talentovanému umělci. A já jsem ve výsledku dost spokojený. Dostal jsem zábavný, hravý film, s hudbou kterou mám rád, a dozvěděl jsem se něco o vzniku kapely, konkrétních písní a i členech kapely. Režiséři Bryan Singer/Dexter Fletcher odvedli velmi dobrou práci. Film nemá žádné výrazné hluché místo. Pořád se něco děje, a ta energie a síla hudby doslova sála z plátna. Nejlepší jsou momenty, kdy je ústřední čtveřice na plátně a tvoří geniální písně. Je trochu škoda, že veškerá pozornost jde na Mercuryho a o ostatních členech se toho tolik nedozvíme. Přesto, alespoň každý dostane pár scén, které si ukradnou pro sebe. Rami Malek předvádí výborný výkon a je radost na něho koukat, sledovat jak zpívá, hraje na klavír a prostě ztvárňuje Freddyho. Lucy Boynton mám moc rád, ale tady mě přišla malinko nevyužitá. Gwilym Lee hraje parádně a hodně si to dává a je opravdu moc dobrý. Ben Hardy a Joseph Mazzello oba hrají moc dobře a krasně doplňují zbyle dva členy kapely, i přestože nemají tolik výrazného prostoru. Bavili mě herci ve vedlejší rolí a to ať už jde o Aidana Gillena, Toma Hollandera nebo Allena Leeche. Film je vizuálně krásný, je z toho cítit ta správná retro atmosféra, a jakmile začnou zní známe písničky, tak je to o to lepší. Na druhou stranu to co vidíme je velmi dobré, ale není to skvěle. Dostáváme spoustu dobrý scén a záběru, ale teprve poslední dvacetiminutovka s koncertem ve Wembley ukáže tu největší sílu filmu. Do té doby je to velmi hezký film o Queen, ale jakmile začne příprava na koncert, tak film začne pořádně gradovat, dojímat a ukazovat svojí největší sílu. A je to škoda, že těch momentů není více, protože ten film by na to měl, a mohl by být ještě lepší. Nicméně na výsledku jako takové to tolik nemění. Pořád máme velmi dobrý film o skvělé kapele a výborným zpěvákovi a umělci. Bohemian Rhapsody je krásný film s ještě krásnější hudbou, a jako pocta je to skoro dokonalé.

• 5.11.2018  10:36
    Daredevil - Série 3 (série) (2018)

Na tohle se vyplatilo počkat. Je to hrozně moc dobré. Zvraty, nápady a celkové pojetí. Hned několikrát jsem si vzpomněl na konkrétní komiksy, které jsem četl, a teď jsem viděl jak se z panelů stávají konkrétní scény. Hodně oceňuji práci s postavy a zvláště s těmi novými jako je Ray, Dex a hlavně Maggie, která mě přišla, že je srdcem celé třetí řady. Po herecké stránce je to tedy naprostá lahůdka. Sedla mě akce, brutalita a i civilní momenty. Jediné co mě tolik nesedlo, byla mírná překombinovanost a taky až neuvěřitelný plán, který Fiskovi skoro vždy vycházel. Ale tohle je jediná výrazně výtka, na jinak skoro dokonalém celku. A v tuto chvíli jen doufám, že odklepnou další řadu co nejdříve. Protože Matt, Karen a Foggy by mě moc chyběli. 9-9,5/10

• 29.10.2018  18:40
    Halloween (2018)

Není to moje srdcovka, ale i tak jsem si film hodně užil. Původní Halloween jsem si dohnal pár dní před tímto filmem, takže jsem ho měl stále v živé paměti, a o to více jsem dokázal ocenit práci Davida Gordona Greena. Green skládá poctu původnímu filmu, a to nejen vyprávěním, příběhem, budováním atmosféry, hudbou, ale hlavně taky Michaelem Myersem. Film má ze začátku pomalejší tempo, a vůbec to není na škodu. Během několika okamžiků si vybudujeme vztah k postavám, na kterých nám pak bude záležet. Díky pomalejšímu tempu, funguje napětí a následná gradace. A celé je to vyvrcholené nástupem Myerse. Green moc dobře pochopil v čem byla síla původního Halloweenu a aplikuje to i zde. A daří se mu to velmi dobře. V druhé půli přidá na tempu, udělá jeden velmi pěkný zvrat, a celé to žene k jedinému myslitelnému momentu, a to je souboj Laurie s Michaelem. Green s námi hraje férovou hru a jeho režie je velmi přesná. Dost mu k tomu pomáhá parádní scénář, který sepsal s Danny McBridem a hudba od Johna Carpentera. Hodně příjemně mě potěšili herci, kteří byli dobře obsazení a své role zahráli parádně. Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Andi Matichak, Rhian Rees, Jefferson Hall nebo Virginia Gardner, ti všichni podávají velmi dobré výkony, a na těch postavách nám opravdu záleží a místy nebylo pěkné koukat co se s nimi děje. Green se nebojí násilí a gore scén, ale pracuje s nimi velmi rozumně a samotnou brutalitu moc neukazuje a nechává to na našich představách. Sedlo mě tempo a vyprávění, atmosféra je taky super, jediné co mě mrzelo bylo to, že se postavy chovají jako hlupáci, ale jsme v hororovém žánru, takže to tak nějak beru. Halloween je povedený horor a krásná pocta původnímu filmu.

• 25.10.2018  18:50
    Máš ji! (2018)

Příjemná jednohubka. Zpočátku jsem se na film moc nechtěl koukout, ale pak jsem viděl jednu ukázku a ta mě přesvědčila, že by to nemusel být ztracený čas. A taky, že není. Máš ji! je povedená oddechová komedie, která mě mile překvapila, hlavně první půlku. Režisér Jeff Tomsic se s filmem dobře popral. Šlapou mu akční scény, vtipy a gagy zvládne velmi dobře prodávat. Jediné co si neudrží je tempo filmu. Někde po půlce, filmu začne pomalinku docházet dech a některé momenty začnou trochu skřípat. Což je celkem škoda, jelikož film byl rozjetý velmi dobře. Ed Helms mi tady sedl a byla s ním sranda. Jon Hamm zde není špatný, jen v těch vážnějších rolí je lepší. Jake Johnson tyhle flákače umí moc dobře. Jeremy Renner se královsky baví a mě bavilo ho sledovat. Isla Fisher je hodně fajn a je škoda, že nemá více prostoru. Hodně mě mrzelo, že Rashida Jones nemá v příběhu větší využití, ale bylo fajn jí vidět. Film má hezky natočené "honičky a souboje" a místy to připomíná grotesku. Osobně se mi dost líbil konec, který mě sedl. Máš ji! je příjemná oddechová komedie, jenž mě dobře pobavila.

• 24.10.2018  17:46
    Halloween (1978)

Znovu doplňuji vzdělání. O Halloweenu jsem toho slyšel hodně, a taky jsem si o něm i něco málo přečetl. Ale vidět, je vždycky o něčem jiném. Halloween je pomalý horor, který sazí na atmosféru, napětí a jistou nekompromisnost. John Carpenter si dává dost na čas, a je to jenom dobře, jelikož nám o to více záleží na postavách. A navíc si tím krásně vybuduje hutnou atmosféru, kterou pak šponuje svým soundtrackem a hlavním hudebním motivem. Herecky je to také velmi slušné a Jamie Lee Curtis svou postavu zahraje velmi dobře. Osobně jsem čekal trochu více, po tom všem co jsem slyšel a četl, nicméně jsem i tak dost spokojený. Halloween je kvalitní horor, který jasně dokazuje, že kvalita nezestárne ani po letech.

• 23.10.2018  17:44

Zápletka filmu mě přišla celkem zajímavá, a po traileru jsem filmu celkem i věřil. A poté co jsem film viděl, tak musím uznat, že film má opravdu jediný velký výrazný problém, a tím problémem je délka filmu. Je to moc dlouhé a samotná zápletka prostě na dvě hodiny času nestačí. A proto je ve filmu dost hluchých, trapných a i zbytečných míst. Věřím, že kdyby film měl o dvacet až třicet minut méně, a byl více přímočařejší, tak by fungoval o třídu lépe. Susanna Fogel se zde ukázala jako velmi dobrá režisérka akce a akčních scén. Akční scény jsou v jejím podání zábavné a krvavé a někdy i celkem originální. O to více zamrzí, že tápe v komediální rovině, kdy jí vtipy a hlášky vycházejí, tak padesát na padesát. A je to škoda. Mila Kunis je pěkná, zábavná a svoje si zde odehraje. Kate McKinnon je komediální uragán, jenže zde je ten příklad, že méně je někdy více, a McKinnon tlačí na pilu hodně. Bavil mě Justin Theroux, který si svojí postavu užívá. Totéž platí i pro Sama Heughana, jenž mě příjemně překvapil. Ve filmu se neustále něco děje a postavy se přesouvají z místa na místo a na to se kupí fajn akční scény a i pár zábavných scén(přestřelka a honička ve Vídni, Praha, výslech). Špión, který mi dal kopačky není špatný film, ale bohužel to taky není film, který si pustím podruhé, a mrzí mě že se ten námět nevyužil lépe.

• 17.10.2018  11:06

Nic jsem nečekal. Prostě jsem zas dostal chuť na nějaký akční oddechový výplach a ten jsem taky dostal, a kupodivu jsem dostal i něco na víc. Nečekal jsem, že mě film sedne. Je to správně přepálené, hloupoučké a kupodivu taky i dobré. Režisér Jon Turteltaub moc dobře pochopil co točí a taky je to vidět. Nesnaží se o žádné mistrovské dílo, jen nás chce dvě hodinky bavit. A to se mu celkem dobře daří. Dost tomu pomáhá sympatické obsazení, které film táhne nahoru a hlavně herci dokáží prodat své postavy, že nám nejsou ukradený. Jasonu Stathamu tahle role moc sedla a je vidět, že ho i dost bavila. Ruby Rose má fajn úlohu a s přehledem jí zvládne. Rainna Wilsona moc nemusím, ale zde je umírněnější a v pohodě to odehraje. Moc hezky se koukalo na Bingbing Li, která mě dost bavila a její výkon se mi líbil. Film má pěknou a celkem i napínavou akci a já se u ní neudil. Jak už jsem psal je to správně přepálené, ale přepálenost nemusí nutně znamenat, že je to špatné. MEG: Monstrum z hlubin je povedená akční jednohubka, jenž mě pobavila a já si u ní odpočinul.

• 17.10.2018  10:39
    Apostle (2018)

Gareth Evans si mě získal svým Raidem a poté co jsem viděl Raid 2, jsem pochopil, že je neskutečně talentovaný a byla by chyba ho nesledovat. Evans má dveře do Hollywoodu otevřené, ale on si místo toho jede svoje a dělá moc dobře. A to je případ i jeho nejnovějšího filmu, který si sám napsal a zrežíroval. Apostle je pomalejší, ale o to více atmosférický film, který spoléhá na vizuální vyprávění. Spoustu věci se přímo nedozvíme, a občas je potřeba si něco domyslet, a nebo prostě přijmout, že to tak je a neřešit to. Tento přístup asi nesedne všem, ale rozhodně to pomáhá udržovat napětí a atmosféru. Evans nikam nespěchá a rozhodně nás nečeká žádná zběsilá akce. Ale když už k něčemu dojde, tak je to hodně drsné a krvavé. Dan Stevens je zde dost dobrý a jeho výkon se mi líbil. Michael Sheen má zajímavou roli a o to více jsem byl překvapený, jak moc dobře jí zahrál. Hodně moc se mi líbil výkon Lucy Boynton, jenž má velmi vděčnou roli a zahrála to moc dobře. Ve vedlejší rolích jsou velmi dobří Bill Milner a Mark Lewis Jones. Film má nepříjemnou atmosféru, která je podpořena parádní hudbou a kamerou. Evans nemá problém s násilím a zde to v několika scénách předvede a ne vždy to je hezká podívaná. Trochu mě mrzelo, že mě film úplně nevtáhl do děje, ale to snad na podruhé bude lepší. Apostle je dobrý mysteriózní thriller se špetkou násilí.

• 15.10.2018  11:06

Málokdo se může pochlubit, tak slibně rozjetou kariérou jakou má v tuto chvíli Damien Chazelle. A já mu to jen přeji. Chazelle mě třetím filmem dokazuje, že je hodně moc talentovaný, šikovný a taky umí točit. A potom co jsem viděl jeho nejnovější počin musím uznat další věc, a to je, že dělá věci jinak a mnohdy i lépe. Ten úkrok a změna žánru se zdál být logický, ale rozhodně jsem nečekal, že se s tím Chazelle, tak dobře popere. Dovedu si představit desítky verzí, jak šlo tento film natočit, ale jen pár z nich vypadá takhle. Nevím do jaké míry za to může scénář, ale já jsem za to hodně vděčný. Chazelle natočil film hodně realisticky, odtažitě, a bez patetických a oslavných scén, žádný hrdý patriotismus, žádné bujaré oslavy. Nic takové, jen čistě lidský pohled na jeden z největších úspěchů lidstva. A takhle nějak vypadá pohled na cestu na Měsíc, i na rodinný život Armstronga. Rozhodně to není, tak divácky vděčné jak by téma nabízelo, ale ten pohled je natolik jiný, zajímavější a i lepší, že jsem tomu sám moc nevěřil. Ryan Gosling mi v této roli sedl, hlavně jeho výrazy a mlčení, a ta jeho málomluvnost byla nečekaná. Claire Foy má velmi vděčnou roli a odehraje jí s přehledem. Kyle Chandler mě zde dost bavil a jeho výkon mě sedl. Jason Clarke je dobrý herec, ale jeho výkony mě ne vždy sednou, přesto tady je výborný a předvádí opravdu velmi dobrý herecký projev. Jak už jsem psal, tak Chazelle dělá věci jinak, a je to vidět i na scénách kdy se někam letí. Je to natočeno hodně klaustrofobicky, roztřeseně a nepůsobí to vůbec dobrým pocitem, a to více pak emočně působí, když to hrdinové přežijí a zvládnou to co zvládnout měly, platí to i obráceně u neúspěchů. Dost tomu pomáhá velmi dobrá kamera Linuse Sandgrena a hudba od Justina Hurwitze. I přes všechny klady se nemůžu zbavit pocitu, že se mohlo jít více do hloubky, a taky že mě unikalo spoustu detailů, které se ani neřešily. První člověk je krásně natočený film o prvním člověku na Měsíci, ale rozhodně to není jen o cestě na Měsíc.

• 15.10.2018  10:33

Drew Goddard je šikovný a talentovaný tvůrce, který má trochu více smůly, než se mi zamlouvá. A je to ohromná škoda, protože se velmi snadno může stát, že svůj originální rukopis budu muset změnit. Goddard si svůj nejnovější film napsal a i zrežíroval a mě se líbilo co jsem dostal. Byl jsem zaháčkovaný už od trailerů, a hlavně jsem se těšil jestli film bude podobný předchozímu filmu režiséra, Chatě v horách. Nakonec oba filmy nemají tolik společného, ale to vůbec nevadí, jelikož Zlý časy v El Royale dokáží stát sami osobě. Opravdu moc se mi líbila Goddardova režie, která je velmi jistá a sebevědomá. Užívá si dialogových scén, vyprávění z mnoha perspektiv, a taky má film parádní retro atmosféru se skvělým soundtrackem. Do toho film neustále něčím překvapuje, což je velmi dobře, protože se jako diváci nenudíme. Režisér měl i šťastnou ruku při obsazování, které je zde velmi dobré. Jeff Bridges je neselhávající jistota, a zde je parádní. Cynthia Erivo je pro mě neznámá herečka, přesto tady podává opravdu dobrý výkon. Hodně moc se mi líbil výkon Jona Hamma a jeho dialogové monology. Dakota Johnson je zde parádní a je škoda, že nemá více takovýchto rolí. Dost se mi líbil výkon Chrise Hemswortha, který je úplně jiný, než jsem čekal. Od Lewis Pullmana jsem nevěděl co mám čekat, a nakonec si ukradne nejlepší scény pro sebe a je opravdu moc dobrý. Film má spoustu parádní scén, ať už jde o flashbacky postav, ruletu, vyprávění o hotelu a nebo procházení za skly. Jediné co mě výrazně nesedlo je to, že to je tak o dvacet minut delší, než je třeba. Některé věci bychom nemuseli vůbec vidět, a pár věci se mohlo udělat trochu lépe, kvůli vyprávění. Zlý časy v El Royale je dobrý film, který se mi dost líbil, ale čekal jsem trochu více.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57