jokerik

jokerik

Cathy Blackova

okres Česká Lípa
fantasta, a basta!

homepage

3 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Nespoutaný Django (2012)

  No tak tohle byl Tarentinovskej nářez! Kam se hrabe Pulp fiction a další ocásky od Tarentina. Totiž, tenhle ocas Django, ten se stane kultovní záležitostí. Už to vidím trička s peprnými hláškami, placky a hrníčky, spousta plakátů k filmu a já si zamlouvám povlečení. Foxxovic nejlepší role. Leonardovic nejkrásnější modrá očiska a neustále mě rozesmívající (a opar mi trhající) hlas, který nečekaně dokázal vyloudit Samuel L. J. And be aware. The "D" is silent.

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Něco tak neuvěřitelně nádherného, že nemám slov. Něco tak neuvěřitelně chytlavého, že se snad závislosti nezbavím do konce života (nechala jsem si dokonce na ruku vytetovat Tolkienovo znamení!!!). Něco tak neuvěritelně stále-dojemného, že po každém shlednutí roním slzy. Více říct nedokážu. A tak jen děkuji celému týmu Wety workshop, děkuji všem hercům (hlavně Ianu McKellenovi, Christopheru Lee, Hugo Weavingovi), všem odborníkům na zbraně, jazyky a výtvarné umění. Děkuji Fran Walshové a Peterovi Jacksonovi. Děkuji především Peterovi "hororistovi" Jacksonovi. Děkuji jim za to, že mi ukázali prstem na Knihy J. R. R. Tolkiena. A smekám svůj pomyslný, šedý zašpičatělý klobouk před tím, kdo film dofantazíroval notami - Howard Shore - za užasný hudební pokrm!!!

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Filmová podívaná, u které sem často propadala pocitu, že se ocitám v nitru děje! Strhující střešní sešup, supr imax-záběry, z nichž se mě motala hlava, vykrádačka banky a ladný taneční krok Heatha Ledgera coby Jokera, těsně předtím než svému klaun-partákovi uštědří ránu, vypálenou pro mě – neznalce zbraní jakéhokoliv druhu ničení - pistolí. To byl začátek,jenž mě lapil za klopy a držel se zuby-nehty až do titulků, od kterých jsem se taky těžko zvedala, poněvadž a protože skvěle šílená hudba Hanse Zimmera a Jamese Howarda, je něco, bez čeho by můj mp3 přehrávač, pozbyl existenčního vyznamu! Šílený smích Jokera – k tomu jeho sirénní motiv, chraplák Batmanův a opálenéj ksichtík Harvyho Denta! Nebudu lhát, celý film podle mě stojí na šíleně dokonalým projevu „badguye“ Heatha Ledgera, akčních scénách a spoustě výbuchů! Jediný, na co Nolan nedokázal odpovědet a co pořád visí ve vzduchu: „Do you know, how I´ve got these scars?“ Přesto však patří Christopheru Nolanovi čestný fandovský titul "Bůh"!

 • poster

  Warrior (2011)

  Tomu říkám pořádný FILM. Představte si diváka, který si tak čučí na film, během půlhodiny už má vočíhnuté postavy a vybere si, komu bude držet palce. Během další půlhodiny naprosto přehodnotí původní sympatie a najde si jiného hrdinu.. A jak se blíží ke konci, tone v moři sympatií k onomu válečníkovi..nakonec to ale všechno dobře dopadne....nový hrdina spasí starého hrdinu a divák odchází s pocitem, že vlastně oba zvolení hrdinové jsou hrdiny a je spokojen, že neurazil ničí ego.... Mimochodem, dvě naprosto luxusní mužská těla, charakter a oči Joela nenechají jen tak nějakou dámu v klidu.

 • poster

  Červený drak (2002)

  Alias když se sejdou tři výborní herci: Ralph, Edward a Anthony. Soutěž? Samozřejmě, nejhledanější záporák dneška vítězí. Ralph předvedl téměř mistrovský výkon. Zastínil tím i pana Lectera, kterému byla prokázana pocta samotnou královnou!!!! A to nemluvím o tom, jak moc krásný zadek, tenhle člověk/bůh/vy-víte-kdo má. Červený drak se mi ze serie o Lecterovi líbil asi nejvíc, jediný díl na které jsem byla v kině. Příjde mi tak trošku samostatnější než třeba Hanibal Rissing, jako kdyby existoval navzdory existenci Hanibala. Sám o sobě – červený! Myslím, že je to skvělá detektivní krimi. Nejsem pravý Hannibalista, ti uznávají Mlčení já jeho pobyt ve Florencii (protože to je o Hanibalovi) a již zmíněného draka (protože to skoro není o Hanibalovi). Miluji všechny tři zmíněné herce a tenhle film mi příjde zpracovaný tak, jak jak měl. Sedí. Na pojídače Blakeova obrazu jen tak nezapomenu. Skvělé Ralphe!!! Takhle nádherně u takových uchylností můžeš vypadat jen ty (:.

 • poster

  Sedm (1995)

  Dokonalá podívaná - film, sedmi hříchů. Počítejte se mnou. 1) pýcha – jsem pyšná na to,že je tento film členem mé filmové sbírky. 2) lakomství – nikomu jsem ho nikdy nepůjčila, protože je jenom můj, můj mijásssek. 3) závist – tak strašně jsem záviděla lidem, kteří ho doma mají!!! 4) smilstvo – no, řekněte samy – nebyl Spacey v tomhle filmu hodně sexy? 5) Obžerství – viděla jsem ho tolikrát, že kdybych to přepočítala na kalorie - ten mrtvý tlusťoch na začátku by byl oproti mé figuře štíhlý jako proutek! 6) lenost – chtěla bych jednou napsat něco podobného, ale vskutku ta věc označená číslem 6 mi to nedovolí (:, 7) hněv – se dostaví vždy ke konci filmu!! Jeden z nejlepších thrillerů vůbec. Skvělý Morgan Freeman jako detektiv Somerset a ten naprosto labužnický zážitek, když v knihovně prohledává knihy a k tomu hraje Bachovic Air on the G-string. Na konec si dovolím citát: „Ernest Hemingway jednou řekl: Svět je krásné místo a stojí za to o něj bojovat. Souhlasím s druhou částí.“ Detektiv Somerset, film Se7en!

 • poster

  Poslední samuraj (2003)

  Vzpomínám si na ty chvíle, kdy se vousatý Tomík Cruissů procházel tou úžasnou krajinou, čuchal k růžovým kvítkům třešně, posmíval se Bobovi, probouzel se z nočních indiánských mur (měl si pořídit lapač snů) , vyřvával po nocích jméno své oblíbené (saké) – pomalu se zabydloval v té čarokrásné zemi, upevňoval vztahy mezi těmi pokornými a neuvěřitelně čistými lidmi - poznával obyčeje samuraiů, tam kdesi v Asii. Záviděla jsem mu, ihned bych sbalila své tři saky a dvě paky, odhodila v dáli svůj mobilní telefon (tedy své tři mobilní telefony) a usadila se tam – jediné čeho bych se nevzdala – té nádherné hudby!!! Hansíkovi můžu udělit titul: nejlepšího soundtrackáře světa!! A to nejen za samuraie, který ovládá emoce každé molekuly mého těla silou dá se říct - sloní, kdykoliv strčím sluchátka do uší, ale i za Temného rytíře, Gladiátora a mnoho dalších. Vraťme se k filmu, jenž se mnoha lidem zdá patetický. Zamilovala jsem se do něj, už tenkrát v kině a Tom Cruise, bože, takhle dobře nevypadal od dob Top Gunu. Navíc, tuhle roli jsem mu věřila a opravdu bych Nathana Olgrena pozvala na čaj. Určitě by měl co vyprávět. A co se týče Kena, ach, tohle byl dámy a pánové, pan Samurai. Sakryš, ja ten film žeru!

 • poster

  Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

  Nejlepší verze lidmi hraného Asterixe, kterou jsem viděla. Leckdy se smíchy válím ještě ted při vzpomínce na "baracudááá", nebo snad: kde je mněhně? Skvělý český dabing a velice zábavné, klidné a nerušící dílko. Žádná taková ta ukřičená, spocená a zbytečně sprostá komedie, ale legrace, která si zaslouží všech mých 5 hvězd. Jamel Debbouze je rozkošně uličnický.

 • poster

  Hannibal (2001)

  Dámy a pánové porotci, jediné co můžeme srovnávat v Jehňátkách a Hannibalovi je výkon Anthony Hopkinse, jinak je film postaven na jiném základu,v jiném desetiletí a na Scottovic kameře. Mě se například líbil mnohem více, protože Hannibala nevidíme za mřížemi, nýbrz volného a zrovinka v jednom z nejkrásnějích měst světa. Co se týče závěru, který se od knihy liší, zaplať pánbůh, bože, proč dal Harris Hannibala dohromady s Clarice? To Ridley zvolil lepší variantu a co se týče mága Zimmera, děkuji mu opět za mistrovský soundtrack. Hannibal Lecter je stále můj nejoblíbenější sériový vrah (leč mu už Dexter šlape přes 7 let na paty).

 • poster

  Drákula: Neznámá legenda (2014)

  Film se mi velice libi, nebudu lhat, hlavne kvuli Ewansovi, hudbe a konecne dobre pojaty namet Draculy. Za mne rozhodne ten nejlepsi Dracula vubec. Kdyz jsem na nej sla do kina, nevidela jsem ani trailer, proste jsem sla se segrou, protoze ona je upir. A ja odchazela nadsenejsi nez upirovy maniak. Vazne.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace