Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Horor
  • Sci-Fi

30 dní dlouhá noc (2007)

Je to cool, vypadá to cool a dokonce to zní cool, ale moc to nefunguje. Není to ani moc horor, spíš temné fantasy a není to ani tak násilné aby to zabavilo brutalitou, je to takové ok. Asi jako docela cool epizoda seriálu. Hlavní problém je s uspěchaným set upem, který by se klidně dal natáhnout na 40 minut s tím, že by člověk pomalu poznával postavy, jejich denní rutiny a to jak se žije v takovém prdelákově = vytvořit si k nim nějaký vztah. Tady se to už ve 20 minutě mydlí, ale jako celek to působi děsně prázdně. Josh Hartnett je fajn, jeho pěkná kamáradka taky a Danny Huston si to neuvěřitelně užívá, i když celý film mluví nějakou vymrdaninštinou, problém je s tím zbytkem, těhle... ochotníků. Za prvé nikdy z nich za celý neudělá vůbec nic! Všechno musí obstarat Josh Hartnett, zbytek jenom sedí na prdeli a držkuje. Postavy jsou otravné, člověk o nich nic neví a chovají se jako debilové (Ten týpek s traktorem! Jeho plán byl jed s pomalým traktorem skrz město, pokud možno neumřít, napálit do random obchodu a odpálit se... chápu, že se chtěl obětovat, ale obětování se ve filmu, takhle nefunguje. Proč by byl ok s tím, že se zabije? Kdo by potlačil svůj pud sebezáchovy natolik, že by vymyslel plán ve kterém na 120% upře a na 95% nikomu nepomůže? Nic ve filmu nenasvědčovalo tomu, že by měl důvod zemřít, nebo někomu něco dokázat...? Možná kdyby si film dal záležet a něco by mi o té postavě řekl...), neustále se hádají blbostech a pak většina z nic naštěstí umře. Navíc film si myslí, že má tyhle silné emociální scény, kdy na sebe hledí 2 postavy v šoku a do toho vyřvává, docela fajn hudba, ale nefunguje to vůbec a dost se to díky tomu táhne. Josh Hartnett většinu filmu hledí do stření vzdálenosti a pomalu přemýšlí o tom co právě udělal. Vymrtvení z ptačí perspektivy je nejvíc cool scéna (zhruba po 20 minutách filmu), ale na další cool scénu se musí čekat, dalších 70 minut. Upíří vypadají cool, i když se o nich člověk nic nedoví. Snaží se to byt jako to anonymní zlo o kterém divám nic moc neví, takže má spoustu otázek, ale Danny Huston tam pořád bleje nějaké hovadiny a prostě to nefunguje... (když už mluví, tak ať říkají něco co dává smysl, nebo tam nedejte titulky). Prostředí je cool,.. a konec je nic moc. Jo a ten kdo ten film editoval je prase.

Flek (2001)

Jako malý jsem měl ten film hrozně rád.

plakát

Tenkrát na východě (2000)

Opět úžasný Jackie Chan a fajn "wow" guy v průměrné komedii.

Beowulf (2007)

Jedno z mých největší kinematických zklamání vůbec.

Iron Man (2008)

Chápu, že Iron Man byl první, ale ve skutečnosti jsem nikdy úplně nepochopil, proč jsou z toho všichni, tak vystříkaní. Člověk to pustí, je to ok a pak to skončí.

Thor: Ragnarok (2017)

Waititi si točí komedii a Marvel se mu tam furt sere.

John Wick 3 (2019)

Ať už jdou s tím "budováním světa" do hajzlu. Akce super, ale když Wick nikomu nevráží nůž do očí nebo je neskopává z motorek, tak začínám hledat ostré předměty v okolí pro rituální sebevraždu. Asia Kate Dillon bych zavřel do sklepa a nepouštěl bych ji mezi lidi (fakt k smíchu), Halle Berry je ve filmu... technicky. A konec je vyloženě k smíchu. Akční showreel (někdy až moc okatě) toho co se dá natočit, když má někdo zápal pro věc a talent. Mimochodem když na konec na Wicka nastoupí ti borci z Raidu, tak jde vidět, že se musí držet hodně zkrátka, aby tam s ním nevytřeli podlahu.

Ježek Sonic (2020)

Průměrná rodinná komedie se Sonicem. Kdyby tam byl mluvící pes, mimozemšťan nebo baby Yoda, tak je to vlastně jedno. Viděno milionkrát, nenudí to a pak to skončí. Zábavnější než Pokémoni... James Marsden je sympaťák a chtěl bych ho vídat častěji... v dobrých filmech. A Carrey se očividně celou dobu strašně baví. Vlastně to bylo fajn a na dvojku se docela těším i když to bude to samé.