Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Horor
  • Sci-Fi

Zajímavosti k filmům (59)

MovieZone Live!

MovieZone Live! (2010) (TV pořad)

RIMSY byl ze studia vyhozen 3x. Jednou CIVALem a 2x Grygarem.

Ptáci II: Konec země

Ptáci II: Konec země (1994) (TV film)

Tippi Hedren (Helen) ve filmu hraje jinou postavu, než jakou hrála v prvním díle. Události prvního dílu nejsou nikde ve filmu zmíněny.

Ptáci II: Konec země

Ptáci II: Konec země (1994) (TV film)

Režisér filmu Rick Rosenthal nechtěl být s tímto filmem nijak spojován a tak použil jméno Alan Smithee. Jedná se o smyšlený pseudonym, který v roce 1968 vymysleli filmaři, když s daným filmem nechtěli mít nic společného. Alan Smithee má na svém kontě více než 60 filmů.

Psí poslání

Psí poslání (2017)

Tvůrci filmu sklidili ostrou kritiku, když server TMZ zveřejnil video z natáčení, na kterém je německý ovčák nucený vlézt do nádrže, která simuluje divoké peřeje. Pes vypadá vyděšeně a do vody je násilím nucen proti své vůli. V závěru videa dokonce pes zmizí pod hladinou, kdy není jasné, jestli se jedná o součást scénáře nebo se jedná o nešťastné vyústění celé situace. Režisér filmu Lasse Hallström popřel, že by byl v době incidentu přítomen, přestože server TMZ, tvrdí opak. Zároveň dodal, že by jinak incidentu zabránil. Producent filmu Gavin Polone podrobně vysvětlil, co se vlastně toho dne stalo. Video bylo složeno ze dvou záběrů. Polone připustil, že při prvním pokusu o natočení scény byl pes do vody chvíli přemlouván a při druhém pokusu se pes skutečně ponořil pod hladinu, ale jenom na pár vteřin a následně ho okamžitě vylovil bezpečnostní tým, aniž by to na psovi zanechalo nějaké stopy.

Agent bez minulosti

Agent bez minulosti (2002)

Tvůrci filmu vytvořili alternativní začátek filmu: Jason Bourne (Matt Damon) hledá v Řecku Marii (Franka Potente), ale je zdrogován a uvězněn; celý film je vlastně jeden velký flashback. Existuje i alternativní konec: Bourne se probouzí v hotelovém pokoji v přítomnosti Warda Abbotta (Brian Cox), jenž mu nabídne možnost znovu se připojit k projektu Treadstone.

Thor: Temný svět

Thor: Temný svět (2013)

Při závěrečném dialogu mezi Thorem (Chris Hemsworth) a Odinem (Anthony Hopkins), Odin začíná frází, kterou mu řekl Thor na konci prvního dílu. Což nedává smysl, vzhledem k tomu, že Odin je v iluzi maskovaný Loki a při původní rozpravě mezi Thorem a Odinem nebyl přítomen.

Krotitelé duchů

Krotitelé duchů (2016)

Tvůrci filmu dostali po uvedení prvního traileru (březen 2016), neskutečně záporný ohlas od fanoušku. Aktuální skóre (květen 2016) na YouTube, činí: Z 31 564 938 shlédnutí traileru je  235 207 liků a 776 780 disliků. Režisér filmu, Paul Feig, při interview pro "Daily News, řekl: ,,Mezi Geeky jsou jedni z největší idiotů, jaké jsem kdy v životě potkal. Hlavně potom, co na mně už měsíce útočí kvůli novým Krotitelům duchů." Paradoxně se trailer, i přes své velmi záporné přijetí, stal nejstahovanějším trailerem v historii Youtube.

Čelisti IV: Pomsta

Čelisti IV: Pomsta (1987)

Michael Caine (Hoagie) se netajil tím, že roli v tomto filmu vzal kvůli vysokému honoráři. Na toto téma pronesl: ,,Čelisti IV jsem v životě neviděl, ale ten dům, co jsem si za ty peníze koupil, ano."

Hospoda

Hospoda (1996) (TV seriál)

Přestože Novák (Ladislav Potměšil) tvrdí, že je vyučený elektrikář, nedokáže ve 12. epizodě "Píchačky" rozeznat nulák od fázi na zásuvce a skoro se zabije elektrickým proudem.

Plán útěku

Plán útěku (2013)

Přestože si Bruce Willis a Antoine Fuqua při natáčení filmu Slzy slunce (2003) slíbili, že spolu už nikdy nebudou pracovat, pro tento film se původně počítalo s oběma. Poté, co od filmu odstoupil Bruce Willis, následně odstoupil i Antoine Fuqua.

Captain America: Návrat prvního Avengera

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Kapitánova (Chris Evans) proamerická uniforma z prvního dílu, jež během 2. světové války dávala smysl, musela být nahrazena jinou méně proamerickou variantou, aby Kapitán v současnosti nevypadal směšně. (Zdroj: fandimefilmu.cz)

Ghost Rider 2

Ghost Rider 2 (2011)

V závěrečné honičce na dálnici jede Rider (Nicolas Cage) na korbě trucku, který promění stejně jako motorku v monstrum. Rider přeskočí z trucku na jiné vozidlo, kde se na jeho kapotě začne prát s nepřítelem. Ovšem pří záběrech, na kterých lze sledovat dálnici před vozidlem, truck chybí.

X-Men: Budoucí minulost

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Režisér snímku Bryan Singer se nechal slyšet, že film začínál být lehce přebujelý různými postavami, a tak byl donucen jej sestříhat. Z filmu tak zmizela celá akční scéna ze začátku filmu, ve které účinkuje Rogue (Anna Paquin), která strávila na natáčení zhruba týden a většinu svých scén měla právě ve zmíněné scéně.

Star Wars: Síla se probouzí

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Tvůrci splnili sen dvěma britským fanouškům Star Wars, když je nechali podílet se na vzniku nové epizody. Lea Towersye a Olivera Steeplese, kteří si ve volném čase vyráběli roboty z filmu a následně je vystavili na Star Wars konferenci v Německu, si totiž všimla producentka Kathleen Kennedy, která oba dva doporučila oddělení výroby rekvizit.

Živí mrtví

Živí mrtví (2010) (TV seriál)

Tvůrci seriálu požádali otce zombie žánru George Romera o natočení několika epizod do chystané řady, ale ten je striktně odmítl se slovy: "Nabídli mi, abych režíroval několik dílů, ale já toho nechci být součástí. Jednoduše, je to jen soap opera, ve které se občas objeví zombie. Já jsem vždy používal zombie jako prostředek pro satiru nebo politickou kritiku, a to je něco, co podle mě nyní chybí."

Transformers: Zánik

Transformers: Zánik (2014)

Při natáčení v Honkongu bylo na place pěkně živo. Na Michaela Baye se totiž údajně měli přímo na place vrhnout dva muži, kteří se začali s režisérem hádat, což následně vyústilo v ránu do Bayova obličeje. Spor vznikl kvůli 13 tisícům americkým dolarům, které jim měl Bay dlužit. Na místo poté byla zavolaná polici, která násilím zpacifikovala ostatní agresory. Následně ale Paramont přišel s ještě kurióznějším prohlášením. Podle Paramontu byli útočníci dokonce 3 a pod vlivem návykových látek. Jeden z nich měl být údajně ozbrojen klimatizací, kterou se oháněl a snažil se Baye trefit do hlavy, ten se ale včas přikrčil, vyrval klimatizaci útočníkovi z rukou a zpacifikoval ho, dokud nepřišla ochranka. Rvačka s policií prý skutečně proběhla. Světlo do tohoto zmatku vneslo až vyjádření Michaela Baye. Útočníci byli místní obchodníci, kterým natáčení blokovalo byznys. Agresoři dostali zaplaceno stejně jako ostatní, ale výše částky jim nepřišla dostačující a vyhrožovali štábu, že na ně budou házet cihly a pouštět hlasitou hudbu do záběrů. Dokonce do několika herců najeli kovovým vozíkem. Bay agresorům osobně řekl, že se štáb nenechá zastrašovat, načež následoval výše popsaný útok klimatizací. Útočník byl tak zfetovaný, že kolem sebe kousal a tak sebou mlel, že ho muselo před příjezdem policie držet v šachu sedm mužů.

Noe

Noe (2014)

Režisér Darren Aronofsky se dostal do konfliktu se studiem Paramount, když odmítl upravit film podle jejich přání. Aronofsky totiž pojal příběh Noaha netradičně a celý příběh si upravil "podle sebe", na což nereagovalo cílené publikum dobře. Blíže nespecifikovaný zdroj prozradil toto: "Darren není stvořen pro studiové filmy. Je velmi lhostejný. Nezajímá ho názor Paramountu." Paramount toto tvrzení popřelo.

Reklama

Reklama

Reklama