Dům voskových figurín (2005)

Průměrný horor s poměrně zajímavým scénářem. Collet-Serra se snažil vylepšit originál tohoto filmu, ale příliš se mu to nepodařilo, ikdyž občas nějaké pasáže jsou opravdu pěkně udělané ;)

Dunkerk (2017)

Z Nolana se chtě nechtě stala jakási značka ve stylu, „To točil Nolan, ten co natočil luxusní trilogii o Batmanovi a Počátek, to bude určitě stejná bomba ne-li lepší. Ano, Nolana to nezapře. Ten surový styl, ta atmoška, kamerově a současně vizuálně perfektní. Bohužel se Nolan nechal trochu unést Bayem a Spielbergem a natočil tu nechutnou propagandu za jakou by se ve své době nemusel stydět ani Goebbels. Kdyby tohle pak pouštěli v Británii v průběhu války tak museli všichni chlapi v zemi narukovat a bojovat. To co jsem schopen u pánů Baye a Spielberga tolerovat to mi k Nolanovi prostě nesedí. Všechno sice pojmul lehce originálně. Ve finále je z toho hlučná kaše, která je plná chyb, a po napětí tu není cca od půlky filmu ani stopy. Všechno tohle Nolan zakončil grandiózním přeletem Šíleného Maxe přesně v tom stylu, v jakým Hanks na konci Ryana zničí pistolí tank. Těším se na druhou projekci ale obávám se, že film zůstane přesně v průměru…

Dvojí identita (2009)

Těžko něco napsat, když sám nevím, o co vůbec šlo. Zrada ? Falešná identita ?..od všeho kus, avšak ani jeden dílek pohromadě. Prostě to nesedí. Když se už má začít něco dít, děje se. Absolutní nic. To je velký problém. Val Kilmer je sice vrahoun (JOKE) ale tady působí křečovitě, jakoby sám nevěděl, koho má kuchnout.

Ed Gein: The Butcher of Plainfield (2007)

Vmeťte všem do hlavy, že se jedná o příběhu založeném na skutečné události a každý přihodí hvězdu navíc, aby vyšvihnul svého národního masového hrdinu. Já ten typ nejsem, já spíše v takovýchto situacích potrpím na brutální scény, popřípadě na hutnou atmosféru, kterou jen tak něco nerozkrájí. Tady mi tak všechno nějak chybělo. Atmosféra proděrovaná skrz na skrz a těch scén taky bylo nějak pomálu. Hodder sice hraje, seč mu síly stačí, ale opravdového "hrdinu" ze sebe neudělá. A na Feifer jsem už zapomněl.

Ed Wood (1994)

Film, který díky svému černobílému provedení zůstane na moment v našich pamětích, poté ale vyšumí a už se zpět nevráti. Ono celkem dobře, protože vidět to i podruhé by asi můj mentální stav opravdu narušilo. Za Deppa a za Jassicu * navíc.

Elevator (2012)

Močení ve výtahu,rozmazlená holka, bývalý marinák a spoustu dalších stupidit najdete uvnitř. Raději si přeskočte až na závěrečné titulky.

Elitní jednotka (2007)

Správná ukázka toho, jak těžce se lze dostat do elitní jednotky v Brazílii, i přes špatnou ekonomickou stránku a pouliční boje. José Padilha, nepatří zrovna mezi známé režiséry, avšak tímto kouskem se vyšplhal celkem vysoko ve světovém žebříčku

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Od čištění favel v baretu s lebkou ke kravatě a úřednickému stolu...Méně akční než jednička, i když scéna s fotbalem a vojenskou helikoptérou neuvěřitelně vymazlená, ale jako celek stejně nesmlouvavé, zarputilé a dynamické...Politicky opět angažované, depresivní, bez východiska...Na druhé straně postava plukovníka Nascimenta už dostává trochu nedotknutelný heroický rozměr...Možná je to ale právě to, co opravdové Rio potřebuje...

Elitní zabijáci (2011)

No, buď je tu málo akce, nebo přeplácaný scénář. Každopádně jde o slušnou zábavu s velmi fajn retroatmosférou, ikonickým obsazením a solidními pěstními souboji. Honičky už tak McKendrymu nejsou, děj je docela úsměvný a některé zvraty vysloveně tahají příběh ze slepých uliček násilím. Pokud se vám líbil Bank Job, máte rádi Jasona a pořád věříte de Nirovi, určitě stojí za shlédnutí. Zabíjet lidi není moc easy job, zabíjet bývalé členy SAS je pěkná divočina, škoda, že se nepovedla tak jak jsme si slibovali... 60%

Elysium (2013)

Velké zklamání. Do parádního vizuálu (krásně ušmudlaná Země v kontrastu s vypucovaným Elysiem) zabalená stupidní báchorka o tom, jak jeden obětavec přinese chudákům na Zemi rovnoprávný přístup k bezplatné zdravotní péči. Spousta patosu, velkých gest, černobílých postav, předvídatelnosti a klišé. Holčička byla vážně otravná - ne však jako hlavní záporák, nájemný zabiják - ten měl raději úplně mlčet (příšerně otravný akcent, který měl podtrhnout jeho nesympatičnost). Vážné scény působily směšně a motivace jednotlivých aktérů "děje" často nepochopitelně. Ukázkový film pro americké publikum. Jediný, kdo ve filmu exceloval, byla Jodi Foster - ta si svou arci-bitch vážně užila a já s ní. Škoda, Elysium vypadalo z ukázek vážně slibně