mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

1 2 3 4 5 6 7 11 22 32 42
    • 20.11.2013  18:57

Kdyby se film držel námětu : "Bezvadíkyještěprosím je příběh šesti newyorčanů, kteří zápasí s láskou, přátelstvím a vděčností. Jsou příliš staří na to být teenagery, ale nejsou připraveni být dospělými." , nebyl bych asi nijak zásadově proti, ale přesně, jak tu napsal Verbal, patos, který z toho všechno vznikl, ty nesmysly. co říkají rádoby herci, které mají film posunout o level výš jsou sakra průser.

• 15.6.2010  17:10
    Big Hit (1998)

Film, který prostě odsypává, žádné zbytečné omáčkování. Jasně, jednoduše, výstižně + skvělý Mark. Perfektní vtipná jednohubka.

• 8.2.2010  12:05
    Bitch Slap (2009)

Holky, vy byste se měli nejdříve rozhodnout, jestli se budete mlátit do krve nebo se muchlovat. Rozhodně bych vám doporučoval možnost druhou. Protože jste-li od boha pěkně obdařeni, měli byste se zabývat něčím jiným, než tímto, co vlastně ani nic nebylo. Vydržel jsem na to koukat pouze z důvodu velmi nadržených slečen a jejich intimních chvilek. Protože provedení je ta největší sračka, co může být. Pravdou je, že zamotanost je až do samotného konce a troufnu si říct, že to málokdo čekal.

• 11.8.2012  12:59

Po pravdě řečeno dopadlo to lépe než jsem čekal. Ano je to hloupoučké, prvních dvacet minut naprosto o ničem, ale když se začnou konečně věci hýbat, je to radost pohledět. Výborné efetky, trocha ironie společně s klasickým americkým slintajícím patosem oslavující americkou armádu a příběhem nad kterým lépe moc nepřemýšlet. Proč ne? I přes vcelku přemrštělou stopáž, jsem od tohoto filmu dostal maximum co dostat šlo - přepnout můj stárnoucí mozek do stand-by režimu a sledovat efektní řežbu. Ještě bych dodal, že pro mě překvapivě Rihanna nebyla nejslabší, co se týká obsazení, žádný zárak, ale určitě ne propadák (Rosie Huntington-Whiteley v Transformers 3 si o něčem takovém může nechat zdát). O poznání horší než Světová invaze. Solidně za 3 s pocitem že si můj mozek na 131 min odpočinul ale naopak oči se nemohly vynadívat.

• 28.10.2015  14:35

Považovat hrdinu někoho za to, že se vyžívá v zabíjení mi přijde velmi zcestné. Pominu-li ty pasáže, kdy se řeší, zda si má Pavličenková obléknout uniformu nebo šaty a zastavím se nad těmi krátkými prostřihy z bitevního pole, tak jsem se spíše nadprůměrně bavil. Herně a výpravně celkem pěkně zmáknuto, válečné scény také patří k těm lepším. Scénář však dosti hapruje a jsem rád, že se na obličej hlavní hrdinky dalo s klidem dívat. Z těch ruských novodobých filmů ho řadím mezi lepší.

• 1.1.2016  12:06

Poměrně rutinní kousek, lpící na tom jak to bylo a nepřidávající téměř nic navíc. Dojde i na nějaká ta klišé. Kromě Deppa mě v hlavnějších rolích nikdo neoslnil a na nikom mi nezáleželo, ale překvapily spíš nějaké postavy vedlejší. Agent Connolly byl při přesvědčování nadřízených a kolegů přesvědčivej asi jako retardovanej lachtan. Většina postav je dost ploše napsána. Whiteyho kumpáni jsou toho názorným příkladem a když si máme ke konci myslet že něco cítí, tak to nepůsobí moc přesvědčivě. Nahoru film táhne jen zručný řemeslný zpracování a Depp. Tenhle scénář nemá srdce

• 27.8.2009  11:24
    Black Ops (2008)

Podle mě docela zdařilý kousek, neboť se jednalo o "novodobý" horor, takže když si v tom divák najde sympatie, rozhodně ho to nenudí.Jen ten střih by mohl být trochu lepší

• 6.8.2011  12:03
    Blesk (2011)

Jason se snaží být stejný motherfucker jako Jack Bauer, ovšem já mu ten jeho zlý kukuč nevěřím, což je hlavní kámen úrazu. Měl by radši zůstat kurýrem. Hlavní zvedák filmu je naprosto božský záporák, který ve mě evokuje dávku adrenalinu tlačící se skrz potní žlázy. Občas nudná, ale stravitelná jednorázovka.

• 15.9.2019  11:42
    Blok 99 (2017)

Přímočaré, nekompromisní, uzemňovací ovšem poprvé překvapivě díky Vaughnovi uvěřitelný surový emocionálně mrazivý krvavý nářez až do samého závěru. Po shlédnutí si zde tak nějak nedokáži představit jiného herce, který by tak skvěle klidně ztvárnil tuto roli.

• 22.3.2010  10:16

Když jsem u "mamma mia" tvrdil, že muzikály jsou děsně nudné, tak si za svým názorem stojím. Ovšem, Blues Brothers 2000 je milé překvapení. Takhle obohacený muzikál, se spoustou vtipů a "akčních" scén jsem rozhodně nečekal. Navíc, písničky vypalující uši jsou takřka geniální. Když navíc přihodím výkon Dana Aykroyda, opravdu se není čemu divit. Příběh je naprosto nijaký, odhadnutelný a zápletky se do budoucna rychle vytrácejí. Ovšem John Landis ukázal, že muzikál nemusí být jen film o zpěvu, ale o skvělých hereckých výkonech, ale taky o tom, že takřa z nulového děje se dá vykřesat něco koukatelného.70%

• 9.5.2010  19:12

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Jasný příklad toho, že se s Kate nemá experimentovat, neboť vás všechny nakope do nejcitlivějšího filmového místa. Do scénáře. Její hlášky jsou k usnutí a k iritace mě to taky nemá daleko. Já jsem rád, že americká komediální fantazie zná něco jiného než kozy a chlast, ale stavět na jedné věci celý film je obtížné. Tennant to rozhodně nezvládl. Naví finální scény jsou typickou americkou stupiditou.

• 30.10.2009  13:00
    Bobby (2006)

Spíše film formou dokumentu o atentátu na Kennedyho. Těch 112 minut bylo poměrně dlouhých a zbytečně nudných. Dovršení příběhu nastane až v posledních 5 minutách, kde se defakto stane všechno. Proti scénaři nemám nic, ten je opravdu skvělý, ale režie trochu upadá. Čekal jsem o hodně víc, když je tento film tak hvězdně obsazený, ale ani tyto hvězdy nedokážou udržet alespon průměrné tempo. A navíc prolínaní s autentickými záběry nebyl moc dobrý nápad. Emilio, měl by ses vrátit spíš k herecké kariéře, tím si alespon něco málo dokázal.

• 26.1.2010  08:44
    Bod zlomu (1991)

Klasická americká slátanina, která se spoléhá hlavně na herecké výkony Swayzeho a Reevese a kupodivu jim to vychází. Ani ostatní herecké výkony nejsou k zahození a to se musí rozhodně připočítat. Pointa je velmi jednoduchá, avšak prostředí je nenahraditelné, jenže krom bezvadného prostředí a občasnou přestřelku neuvidíme takřka nic a závěrečná mlátička je to největší klišé celého filmu, zkrátka jakoby vystřižená z hodně béčkových filmů. Docela zklamání.

• 31.10.2020  18:30
    Bodyguard (TV seriál) (2018)

Je taková slabší variace na 24, která bohužel ztratila potenciál. Není to o tom, že by to nebylo napínavé, nebo chyběly cool momenty, ale všechno působí strašně řídce a já už vlastně všechno viděl. Postavy si navíc pořádně neočucháte a Madden prostě není takový badass jako byl kdysi Kiefer. Já se u seriálu bavil, svůj účel splnil. Navíc kvituji příjemnou stopáž, která se dala zkousnout. Bohužel, dalo se z toho vykřesat mnohem víc.

• 26.9.2012  12:58

Banda debilů dělající ještě debilnější věci. Připadal jsem si jako na kolotoči po třech pivech.

• 5.9.2009  11:38

nejde snad říct nic jiného, než LOL . Opravdu jsem se bavil. Klasický příklad, jak udělat uplně jednuchou režii, avšak velice vtipnou.

• 22.6.2009  17:02

Nejakčnější, nejrozklepanější, přesto v rámci možnosti přehledný, a nejrychlejší akční film posledních několika let (ne-li všech dob), že rychleji už to snad ani nejde, celých 110 min jsem měl zvýšený adrenalin a otevřené bulvy, kdybych mrkl, o spoustu věcí bych přišel (tady třeba musím vyzdvihnout scénu rvačky, kde Greengrass umí výborně vtáhnout a zobrazit tu emoci kontaktního souboje, kde se stříhá jak blázen a kamera lítá jak zběsilá, protože tak nějak se cítí ti rváči, oni nesmí mrknout či zaváhat, tím pádem i divák ne) . Šlape to. 95%

• 25.12.2012  16:28

Bezduché, bez nápadu, bez myšlenky. Jeden shnilý dům v lese, klasická kontrola dokladů na letišti, nudná honička na motorce, zničeho nic se zjevující BAD-ASS agent. Ehm, aneb jak se dá výborná série naprosto **urvit. Bez Bournova jména v názvu by tento film nikoho nezajímal.. Schválně si porovnejte scény na střechách z Bourne Ultimatum a zde..

• 19.3.2010  18:09
    Box (2009)

Kdyby film točil Lynch, ani bych nevzdychl a jen bych s úsměvem podotkl, že toto je normální. Ovšem od Kellyho to není ani snad nenormální. Slibně nabíhající začátek po 40 minutách spadne a jako když slimák závodí se šnekem se děj táhne. A to doslova. Několik nepochopitelných momentů, ještě zhoršuje už tak zkažený potencionál, který film mohl mít. Za plus a také příjemné překvapení beru Cameron a Franka (jeh tvář je doslova drsně udělaná) a skvělý nápad, který z počátku vypadá na napínavý a hodně větvený. Bohužel, zafoukal vítr a větve opadaly.

• 2.6.2009  18:22
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Tak tady není absolutně co dodat! Byl a je to pořád ten nejskvělejší válečný zážitek, jaký jsem kdy mohl zažít. Už od prvního dílu to člověka neskutečně chytne. Naprosto úžasně kombinuje válečné scény s těmi klidnými, melancholickými - které vždy doplní úžasná hudba. Navíc u Band of brothers je skvělý i úvodní a závěrečný díl, což je diametrální rozdíl oproti "The Pacific". Prostě bych řekl, že tady do sebe všechno zapadlo, všechny kolečka skvěle pasují do ještě lépe seřízeného stroje. Ten pak přináší neopakovatelný zážitek všem milovníkům historie a II. světové války!. Damian Lewis jakoby vypadl z druhé světové války rovnou na bojiště. Zaslouženě nejdražší televizní seriál všech dob..

• 2.5.2010  18:16
    Bratři (2009)

Výborně natočené a emočně vypjaté drama. Přestože snad každý musel vědět, jak se bude příběh vyvíjet (a to i bez přečtení zdejšího obsahu). Cením si absence amerického patosu, hvězdnatá vlajka sice vlaje na každém domě, ale beru to tak, že Amíci prostě takoví jsou. V jiných filmech je nám podsouván daleko více. Scény z Afghánského zajetí jsou dostatečně drsné a uvěřitelné (Lovci jelenů se zamozřejmě rovnat nemohou). Film dobře zachycuje, co s psychikou člověka dokáže udělat válka. Žádný veterán nejspíše nemůže žít úplně normální život, a to si nemusel projít zrovna tím, co jedna z postav. O hereckém koncertu tří hlavních představitelů už bylo napsáno hodně a i já se přidávám k pochvalným ohlasům. Minimálně Tobey Maguire si pro zlatou sošku půjde, i když i Jake Gyllenhaal a Natalie Portman si ji určitě také zaslouží.

• 19.4.2010  20:54

Step Brothers je nenáchylná a neúchylná komedie ve stylu "teen", ovšem jejím zvrhlostem a scénám, ve kterých se drbete mezi nohama, když vás svědí za uchem, se McKay vyhnul. Jinak čekal jsem trochu úlet, který jsem dostal v opačném slova smyslu.. Úlet takový, že děj bude naprostá zbytečnost a ztráta času, děj, který bude jiný a zároven stejný. Jenže Will Ferrell to prostě musí zhnusit. Hanba mu. Po polovině filmu je jasné, co chtěl básník říci a vy musíte tu špínu ještě sledovat. Máme ale štěstí, že některý gagy jsou vážně povedené. Prostě přimhouřím oko.

• 8.1.2018  15:06
    Bright (2017)

Bright Vás již na první pohled zujme kombinací filmů "End of Watch" a "Wolrd of Warcraft". Celá tato koncepce působí velmi svěžím a originálním dojmem, což jde v ruku v ruce s některými skutečně povedenými akčními scénami. Avšak i navzdory těmto kladům zde převládají atributy záporné, což je citelné zejména u nosné kostry příběhu, střihu a některých dialogů. Opravdu nechápu, co David Ayer na režisérské stoličce dělal, jelikož tento snímek se v poměrně negativním směru zcela vymyká jeho dosavadním kvalitním filmovým počinům. Doufám tedy, že se jedná jen o malé "zaškobrtnutí" na jeho jinak podařeném režisérském portfoliu

• 20.7.2009  14:16
    Broken (2006)

Nějak se vůbec nemůžu rozhodnout, jak tento snímek zhodnotit. Vidím to bud na 2 nebo na 4. Jde o to, že je to dosti zajímavý příběh avšak s dosti odfláknutým dějem. Scénář snad ani není potřeba hodnotit, protože jsem za celou dobu slyšel kolem 20-ti vět, takže žádná sláva, al má to i svoje kouzlo. Vše je takové tajemné a dramatické. Velmi nízkorozpočtový kousek, avšak dosti povedený

• 20.7.2009  14:18
    Bronson (2008)

Zajímavý příéběh vězně, avšak dosti nudně zpracovaný, neboť jsem každou chvíli koukal na čas a doufal jsem, že to již zkončí. Režie je dosti otřesná a nudné protáhlé scény si zaslouží nízké hodnocení

• 14.12.2009  10:18
    Bruno (2009)

Toto je vážně nuda. Divím, že tak skvělý herec jako je Sacha Baron podstoupil tuto stupidní roli, která by se spíše hodila na nějakého céčkového herce. Určitě se snažil jít ve stopách Borata, ale věřte, že se mu vážně nepovedlo. Něco tak nechutného a úchylného jsem dlouho neviděl a snad dlouho neuvidím. Některým scénám jsem se lehce pousmál a proto to musím alespon z tohoto pohledu lehce ohodnotit.

• 9.5.2010  22:05
    Bunny a býk (2009)

Měla to být tutovka, naprostá revoluce. Skvělé kulisy, dobré glgy. To vše však schazuje nepochopitelný děj, ve kterém nejde opravdu o nic je zbytečně komplikovaný, který nakonci doslova lehne držkou k zemi a né se od ní odlepit. King má štěstí, že to to spadnutí bylo až ke konci filmového dění.

• 20.3.2011  18:22

Myslím, že se z filmu vytěžilo maximum. I Simon to vzal svérázně po svém. Bohužel, ani dva vykutálící v podání hlavních hrinů mě nepřesvědčili, abych přihodil 4*. Vše je tak jak má, děj ubíhá, britský humor taky krásně ladí. Jen těch postav je tam zbytečně mnoho nevyužitých.

• 3.4.2010  14:47

Western, který si člověk bude pamatovat hodně dlouho jen díky skvělým hereckým výkonům a perfektnímu scénáři, protože co se týká westernových prvků, takřka nic nového ani kouzelného, co jsme už několikrát viděli.

• 28.2.2010  18:16
    Bílá smrt (2009)

Většinou, když se řekne "akční", každý si představí tuny mrtvol a milion vystřílených nábojů. Tady snad nepadne ani jeden výstřel, za to oběti jsou rozmašírované pěkně. Tady Dominic sázel na antarktické podnebí a na sněhové vánice, které by by se mohly řadit do akčního.O "bitce" uprostřed bouře jako o akčním prvku samozřejmě nemluvím....Něco strašnýho.Kriminální pointa je kupodivu zdařilá, až na to, že jak to bývá ve správných béčkách, zápletka musí být ještě trochu "přikořeněna", aby film běžel alespon 100 minut a Dominic si namastil kapsy. No, ale pochybuju. Nebýt Kate, která sice hraje na přesdržku, ale aspon trochu vypadá, hodnotím hůře.

1 2 3 4 5 6 7 11 22 32 42