mala_kea

věčný optimista

1 8 9 10 11 12 13 14 22 32 42
    • 3.4.2010  15:07
    Apocalypto (2006)

Tak na to tak koukám a koukám, a najednou je konec a já jsem se ani pořádně neposadil a nerozkoukal. Všechno tak rychle proběhlo, že jsem ani nestihl vypustit písek z močového měchýře. Nebo jsem spíše nechtěl přerušit tu skvělou dobrodružnou podívanou. Velkolepý projekt Mela Gibsona, který je skutečně Velký. Vysokorozpočotvý snímek ukazuje, že americké podání ve světové inscenaci nemusí být ze světa New Yorku nebo LA, ale z uplně jiného koutu světa. Z nádherného prostředí. Jenže co bych to byl za hlupáka, kdybych se nechal unést jistou kamerou a kouzelným pohadkovým světem, když bych zcela přehlížel děj. On prostě přehlídnout nejde a některé dementoidní scény se v něm opravu skryjí. Člověk si ale jasně všimne "americké hero", pro kterou okolní svět nic neznamená a jen se věnuje svému egu. Přesně jako Rudy, který je oddaný svoji práci provést úspěšně až do konce a je jedno, kolik más v sobě šípů, kde ho co kouslo, nebo kolik má za sebou nepřátel. Během tvorby filmu jsem si od USA na tuto troufalost zvykl.Nebýt perfektního jazyka, jednalo by se u průměrný odvar.

• 3.4.2010  14:55

Já na tebe "čárymáryfuk" a ty na mě "abrakadabra"..Prostě si oba zakouzlíme a budeme kouzlit tak dlouho, dokud se někdo konečně nevzdá, nebo nezemře. A přesně takhle to probíhá ve skvělé atmosféře spolu s bravurním Christianem a svérázným Hughem, kteří ve mě doslova zanechají vzpomínky na celý život. Jenže bez skvělé zvládnutého postavení a bez financí do filmu vložených by film jen prošuměl a utekl. Takhle Nolan musel obětovat svoji celou výplatu. A dobře pro něj, ono se mu to vyplatilo. Jenže u Nolana je vždy nějaký problém. Když už vše vychází tak dobře - až výtečně, musí se prostě ukázat něco,co ukazuje, že ten a ten je za každou cenu lepší, ikdyby se měl proměnit v Ramba, nebo přijít o vlastní boty. Nolane, jste vážně frajer, ale pořád čekám, kdy vám věnuju nejvyšší stupen hodnocení.

• 30.3.2010  20:11

Děsně křečovitý a "americký" děj to celé schazuje. Překrývá se však s bezvadným provedením, skvělými hereckými výkony.( Od Owena poslední dobou ani nečekám nic jiného)..Zkrátka něco na způsob dětí na písku. "Děti, postavte hrad a je jedno jak". Tak si děti hrají a stavějí a Alfonsa to nějak moc nezajímá. Do řemesla jim nezasahuje, jen píše a píše. A dělá sakra dobře, protože děti jsou víc než šikovné, oni mají prostě nápad, šmrnc a fantazi. Jen ten hrad je prostě pořád stejný, ale za to děcka nemůžou. V životě jiný neviděly....

• 29.3.2010  15:30

Tak jsem koukal na režii a zděsil jsem se. Affleck jako režisér. Tak to musí nýt pecka. (myšleno ironicky)...Ale zázraky se dějí a pomalu na ně začínám věřit. Tak jsem tak čekal kriminálku na dlouhé bidlo, protože při obsazení Freemana nelze očekávat dějové zvráty ani nelze bořit potencionální bariéry. Casey to však smahl pryč jedním vrzem a sama Michelle nemohla věřit, že v tom klukovi něco je. Po herectví v Pearl Harboru nám Ben ukazuje, že jako režisér by se možná uživil i více. Namíchal chuť takřka všeho, co může současná filmografie nabídnout. Jedinou nevýhodou je děsně táhnoucí se děj a podrývaní autority některých herců. To by se v Hollywoodu nemělo stávat.Za "lamu" Afllecka hvězda up

• 22.3.2010  10:23

Marry Harron a Christian Bale v plné své kráse ve filmu, který působí nudným dojmem a promarněným časem, ale z odstupem času se tento režisérský pud vytratí a divák z nadhledem a přehledností sleduje, co bude dál. Ono taky vidět Christiana konečně s pořádnou zbraní, bez momentálních hitových "sci-fi" doplnků, je určitě zajímavé zpestření. Za zbytečně kecající rozjezd bez nápadu ubírám hvězdu. Ten konec, ten je fakt parádní. Prostě v rámci vyvraždovacíh hororů nadprůměrný kousek.

• 17.3.2010  19:35

1+1 je jasné, že vyjde 2, co ale není jasné a pro mě dosud nepochopitelné ,jsou výkony McGregora + Farella. Nevěřícně si protírám oči, jestli jsem ještě stále při smyslech. Od Allena nečekat extrémní skoky k vyspělé civilizaci, ale chuť , s jakou točí, je prostě k nezaplacení. Děj odebírající se kolmým spádem, se najednou vrací zpět na původní vrcholek a film se do záhuby neřítí ani po takřka 20ti minutách hluchého místa. Pravidlo počkání si na závěr se vyplatilo, nelitoval jsem těch 20ti minut, které jsem "prospal", protože poté to skutečně přijde.

• 17.3.2010  19:26

Lynch? Ani náhodou! Aronofsky? Zcela určitě! Styl rodáka z Ulmu má se stylem jeho vrstevníka společnou "tikající" vizuální stránku filmu, která maskuje relativně plochý děj. Plochý zde nemyslím jako pejorativ, ale je třeba si uvědomit, že vše je zde podřízeno stylu a to, že příběh dává smysl a na konci do sebe všechno zapadne (byť jsem slyšel i ohlasy, že pointa ruinuje zážitek z filmu, což si vůbec nemyslím), je spíš bonus pro pozorného diváka. K dosažení úrovně mistra Lynche v žánru ujetých filmů tedy učedníkům Forsterovi a Aronovskymu pořád dost schází, ale to vůbec nevadí. Fajn zážitek je to i tak a až někdo "něco podobného" natočí u nás, tak se můžeme bavit o konci krize českého filmu (50 mil. $ se tady asi těžko sežene, ale stačí obsadit místo Ewana McGregora třeba Michala Suchánka a už jsme někde jinde.

• 14.3.2010  18:18
    Skála (1996)

Čekal jsem klasickou americkou akčníá ptákovinu, kde létající auta budou na denním pořádku. Navíc, při podívání se na herecké obsazení Connery x Cage mi naběhla husí kůže a lehce jsem se ušklíbl. Ale přes vysoké hodnocení jsem se rozhodl na film podívat. A vida po prvních 30 minutách jen nevěřícně koukám, jak je to možné. Naprostý skvost! ALe jen do chvíle, než přijde Connery na řadu, to se dějou tak stupidní věci, to by člověk nevěřil, co všechno člověk zvládne. Přes všechno jsem se překousal, některým věcem jsem dokonce fandil, ale čeho je moc, toho je přílíš a po 110 minutách nepřetržité akční podívané bych sii rád oddychl, ovšem té šance se mi nedostává. Každopádně na 90 léta nejlepší akční film s perfektní pointou, umyslem a hudbou.

• 14.3.2010  18:04
    Agora (2009)

Rachel nějak ten písek ve vlasech a za šaty vzrušuje, nebot jinak si to nedokážu vysvětlit. Hraje na oskara a to jsem vážně nečekal. Celkově jsem od filmu tolik nečekal. Čekal jsem lacinou historickou výměnu názoru o filozifii, které bohužel dostávám, ale také dostávám skvělý přídavek v podobě Oscara Isaaca, na kterého se určitě rád podívám znovu. Také dostávám perfektní zachycení atmosféry, krásné kulisy a perfektní oděvy, které tak uchvatně nabudí atmosféru, že si připadáte, jako byste byl jeden z otroků. Snad jediná nevýhody filmu v některých pasážích, které jsou zbytečně natahované, ovšem v takhle bravurním kousku se to skvěle schová.

• 11.3.2010  22:43
    Propast (1989)

Cameron si prostě umí vybrat prostředí. Stejně jako u titaniku. Také si potrpí na ty roztomilé příšerky, které jsou vážně k nakousnutí. Všechno do sebe perfektně zapadalo a s přibývajícími minutami divák dusivě lapal po dechu, ALE co by to bylo za film, kdyby Ed Harris a Mary Elizabeth umřeli ?..Američtí akční hrdinové se objevují i u pana Camerona a je věčná škoda, protože jeho cit pro hru je k nezaplacení. Pro mě pan Cameron není nikdo extrémně významný a tudíž se na 5* hvězdiček asi nedostanu. Jeho filmy jsou sic skvělé, ale pořád na ten samý způsob. Americký způsob. Kdyby si trošku pustil pusu na špacír, trhal by laviny, zatím na to ale nejspíš nemá dech.

• 10.3.2010  22:46

Nemá cenu si dělat naděje, už od uvodního songu je naprosto jasné, jak film skončí a jek bude mít následky. Co ale jasné nebylo, a já na to koukal jako tele na nové vrata, byly perfektní herecké výkony a kouzelná kamera, která vás doslova posadila mezi fanoušky, a Josh Lucas ve své životní roli. No prostě slast se na to dívat. I přes očekávaný konec mě napínavé chvilky držely ve varu, chvílemi i lehce nabudily, abych týmu z Texasu fandil. A například oproti Damned united má film grády, spád a prostě celkově odsypává a to nemůžu nechat bez povšimnutí.

• 8.3.2010  20:47
    Sexy 40 (2009)

"Nové" romantické komedie se rozhodně liší od těch, kde hrála tak slavná "Julia Roberts". Tyto novodobé jsou rozhodně příjemným zpestřením a určitým skokem alespon o 2 třídy výše, a to je na americkou romantickou kinematografii skoro zázrak, ale částečně jim to přeju. Catherine je už určitě ze svých nejlepších let pryč, ale i v tomto "vysokém" věku dokáže zahrát very sexy kočku, která dokáže rozpumpovat své krásně držené tělo. Justin psůboí svým klidným výrazem velmi přátelsky a rozhodně se na oba dva aktéry skvěle kouká. A ty dvě děcka byly prostě skvělý. Takhle hodnotím ne zdůvodu vtipnosti (trocha jí tam byla) ale z důvodu, že se konečně blýská na lepší časy a vymizely děsně nudné pasáže.

• 7.3.2010  19:42
    Spojenec (2006)

Clive Owen udělal přesně to, co řekl a slíbil. Vyšel předními dveřmi. Na mou smůlu, čím více se koukám na Denzela, tím více se mi přestává jako herec líbit. Pro mě toho ještě moc nedokázal, aby se mohl nějak pyšnit. Spike Lee je druhý člověk, který udělal to, co slíbil. Nechlubil se, že natočí trhák s vykradenou bankou, ale že se pokusí trumfnout ostatní vloupačky. A přesně to se mi líbilo. Kriminálka, ve které velká naplánovaná loupež je jen zástěrkou pro hlavní myšlenku, je vážně něco fantastického. Něco, co prostě chtělo čas. Ale vyplatilo se. Obilí dozrálo. A já ho s velkou radostí sklidím. Za skvělé soudtracky na konci a na začátku přihazuju hvězdu. Už se těším na 2. díl.

• 6.3.2010  20:31
    Výměna (2008)

Clint se například od Tarantina liší v jednoduchosti. Clintovi stačí dvě věty, aby zachytil kouzlo momentu, Tarantinovi se to nepodaří třeba ani za hodinu. Druhá věc je, že Clint stále ví, co točit, přitom "Tarantinovky" se motají hlavně u prolévající se krve z nevinných duší. Proto Clintovi patří větši fanouškovství. Angelina hraje tak jak umí. Dobře, ale ani její slzy mě nepřimněly ke zvýšení o hvězdu. Zkrátka stejně jako u gran torina, i tady schází něco, něco kouzelného, ikdyž vše bylo tak, jak má, dokonce ani emoce nechyběly, ale pátou si prostě musím šetřit.

• 4.3.2010  08:20

Danny Boyle prostě ví, jak diváka zaujmout. Točí filmy, které sice nejsou podle mého gusta, ale rozhodně se na ně rád podívám. Ewan nikdy nebyl "STAR", ale tato role mu dokonale sedla, určitě jedna z nejlepších. Naprosto dokonalá kriminální komedie, která ale bohužel ztrácí na svých "vtipech" již v půli filmu a to je dosti vážný problém.I tesař se někdy utne, ale v tomhle se Danny utnul sakra o nějaký ten kus. O kus takový, že již ti prostě nepůjde spravit a z výrobku se stal z části zmetek. Ještě že na to nenasl vrstvu barvy, kterou v tomto filmu hraje naprosto uchvatná a skvělá hudba. Co já vím, třeba se z Boyla stane ještě hudební umělec.

• 3.3.2010  20:23

Gangsterky by se daly rozdělit do dvou skupin. Staré "klasické" a nebo novodobé "akčnější". Těžko říct, které jsou lepší, ale pro mě rozhodně zabávnější jsou ty ve starším stylu. Neříkám, že Pacino a spol ted nezahrál na výbornou, ale přece jen ty nápady ke konci trošku docházejí a to by se u FILMU nemělo stávat. Názorná ukázka toho, že Palma není takovej lůzr, jako se o něm v poslední době mluví.

• 2.3.2010  08:09

Stejně jako ostatní Burtonovy pohádkové příběhy, i tenhle je něčím bizarní - v tomto případě je to titulní hrdina. I po letech film obstojí, stále má své zvláštní kouzlo. Všechny složky filmu jsou vychytané, jak už to u Burtona většinou bývá. Herci výborní (Depp ve své první velké roli). Někdo filmu vyčítá přemíru sentimentu, já bych to tak neviděl - dávky emocí jsou přesně odměřené a šikovně se míchají s lehkým humorem.

• 1.3.2010  19:13
    Halloween (2007)

Rob prostě ví, jak mě zaujmout. Předhazuje mi přesně horor podle mého gusta. Zajímavá děj, ve kterém během 109 minut přijde o život více lidí, než v jiných hororech. Rob se s tím zkrátka nemazlil. Vyvraždil, co se dalo a umožnil Tylerovi Maneovi, aby pozabíjel ještě více lidí v napínavější a nekompromisnější dvojce, která také stojí za shlédnutí. Robe, jsi kanec.

• 26.2.2010  18:49

Za tu novozélandskou krajinu musím přidat hvězdu navíc, ta se prostě v paměti neztratí. Co se ale ztratí, je zbytečně chaotický děj, ve kterém chvílemi nevíte, kdo se je s kým, kdo koho zabil a nebo o co vůbec jde. Naštěstí skvělý výkon Samanthy děj lehce přibližuje, ale nevysvětlí. Každopádně, ukázky z bojů jsou na oplátku natočené skvěle-nechaoticky. Příběh si prostě hraje na něco, co ve skutečnosti nazahraje ani na 90%. Wardovi však patří dík, že do role Doyla obsadil právě Kiefera, protože tomu ta role více než sedne a opět provádí poměrně slušný herecký výkon.

• 24.2.2010  19:36

Akce je to opravdu nasázeno. Keanu se drží zuby nehty, aby zbytečně kvůli němu nespadlo tempo a kupodivu to drží až do samého konce a to se vidí málo u amerického akčnáku. Jan de Bont je lama, ale tohle zvládl na výbornou, ALE USA si prostě nemohlo odpustit těch pár vlasůrvoucích béčkových scén (přeskakující autobus, padající výtah, boj na střeše metra), na které se s prominutím tak hnusně koukalo, že jsem i hlavou musel kroutil. Jsem, zvyklý na ledacos, ale toto mě u takovéhoto filmu dosti bolelo. Nevadí Jane, ale zbytečně si ubíráš na hodnocení. BTW, Sandra taky tam taky byla platná jako koš na odpadky.

• 20.2.2010  21:00

Travolta a Cage rozhodně ve svých lepších letech, ba dokonce v jednom z nejleoších filmů vůbec. Naprosto skvělá zápletka, která je velmi podrobně rozebrána. Tady se neřeší nic zbytečně dlouhými dialogy, tady se prostě jednoduše vystřílí půlka policejní jednotky, jede se o kus dál a opět se pokračuje. Pořád jsem nevěděl jestli 4 nebo 5. Ovšem v průběhu se zjevilo z čistajasna několik zbytečně vlasůrvoucích scén a myšlenek, které si nastavily vysokou laťku, ale při přeskoku ji režie vždy schodila, a tím film spadl dokonce na 3 hvězdičky. Například by mě zajímalo, jak se jim s Cageových krátkých vlasů povedlo udělat Travoltovy dlouhé, ale nejspíš boží moc to zařídila :). U filmů nerad hledám detaily, ale tady to skutečně bije do očí a to se u áčkových kousků nesmí stávat. A závěrečný boj na život a na smrt je příjemné zpestření, ale béčková honička vše rozhoduje.3*. A nebo ne, za snahu natočit něco unikátního tam prostě musím jednu přihodit. Každopádně skvělá podívaná

• 19.2.2010  18:58

Butler se čím dál častěji objevuje na plátně a vůbec to není na škoda, naopak je to příjemné překvapení. I od Foxxe jsem dostal opravdu o něco víc, než je od něj známo. Klasická americká pomsta v netradičním podání. Příběh, který je napínavý až do poslední minuty uteče jako voda a nějaké ty děsně bčkovité scény se tam ztratí. Butler svým chladným pohledem drží atmosféru poměrně hustší a Jamie Foxx se jí bohužel svým nuceným charismatem snaží ničit. Hanba mu. Přes nějaká ta drobná zaváhání, skvělý kousek.

• 14.2.2010  23:50
    Odplata (1999)

Tak tohle já můžu a Gibson si to určitě taky užil. Skvělá režie, se sice slabším scénářem, který je ale obohacen menším černým humorem, který vaše uši rády uslyší. Brian se soustředil hlavně na děj okolo Gibsona a ostatní věci ho nezajímaly. Ten chlápek prostě ví, jak diváka na tak krátkou dobu usadit do sedadla a nechat ho společně s vaším oblíbencem sledovat jeho osud a dovolí vám nahlednout na jednoduchou, avšak propracovanou kriminální vložku. Zkrátka taková netradiční akční "mlátička"..Když už jsme u té akce, rozhodně jí tam mělo být víc a nic by se tím nezkazilo.

• 14.2.2010  01:35
    Troja (2004)

V této verzi se autoři pokusili představit Trojskou válku v maximálně realistické podobě, bez sebemenšího máchnutí nějakou kouzelnou hůlkou. Žádné zásahy bohů, Achilles nebyl nesmrtelný (pouze zkušený válečník, který byl jen smolně zasažen šípem do oné šlachy) a dokonce ani samotná válka netrvala deset let. Když pominu některé další detaily (např. údajná délka Hektorova kopí), musím přejít i ke skvěle provedeným částem, které se držely knihy - tisíciloďové řecké loďstvo, trojský kůň a onen legendární duel Achillea a Hektora před hradbami Tróje, který byl podle mě představen jako jeden z nejlépe provedených filmových soubojů vůbec. Celkově se jedná o skvěle udělaný film, kde se na prostředcích nešetřilo a možná jen díky nedostatečné kampani se nestal megafilmem typu Gladiátor.

• 13.2.2010  14:54

Marcuse tak moc zaujmul snímek SAW, že se pokusil o lehkou variaci.Dosti mu to vyšlo, protože se nebál použít všechny možné a dostupné zvrácenosti, jaké se v hororech za poslední dobu objevují. Kecám. Co si budeme vykladát, trošku neklasický, ovšem jednoznačný horor za učelem vyvraždit co nejvíce lidí. Tuny střev, litry krve. Jen příběh je okořeněn krimi částí, skvělou atmosférou, záporák je nemilosrdný a ta hra na kočku a myš v první půlce je doslova pohádková. U konce napětí lehce upadá, ale pořád není důvod zoufat, atmosféra pořád drží. Jen zatracená škoda odfláknutého a patetického konce. Hvězda dolů. Nicméně, Marcus Dunstan se trefil přesně do mho černého.

• 12.2.2010  21:29
    Experiment (2001)

Nejhorší herecké výkony, co jsem zatím v německé kinematografii viděl. Uplně vše drží Moritz Bleibtreu, který zachranuje obě strany. Příběh není nijak složitý, ale přesně takovýto jednoduchý thriller já můžu, to bylo přesně moje sousto. Psychyka pracuje a drží tempo. To vám rozpumpuje srdce. Začátek a vlastně 100 minut je jako z pohádky-skoro ideál. Nebýt fakticky zkaženého finále, rozhodně jdu výš.Na Němce, skoro mistrovské dílo.

• 12.2.2010  14:52

Tak takovouhle hru na kočku a na myš můžu. Kde je myš chytřejší než kočka se málokdy vidí. Pacina je sice taková zastaralá verze Jacka Bauera, ovšem i pan De Niro byl pro něho velký oříšek. Nebýt malé chybky, kočička by se obracela v hrobě. Ostatní hvězdy nemá cenu představovat, protože vážně válí. Michael Mann se zase jednou nudil a zkusil napsat rádoby příběh, který nakonec zfilmoval a od srdce říkám, že je to sakra dobře. Skvěle se na to kouká. Jen za těch 164 mohlo být o něco víc akce, když Niro rád drží zbran v ruce.

• 12.2.2010  01:55
    Volný pád (1993)

Ten Douglasův kukuč je vážně na pěst. Ach, jak je mi nesympatickej. Do tohoto díla však zapadl naprosto perfketně. Opravdu tu válí, jako by si snad tím někdy prošel. Té policii se musím smát. Větši dementinu jsem ještě neviděl. A hloupější lidi taky ne. Nebýt zbytečných dialogů a zybtečně nudných scén s fízlama, který jsou jak kostičky stavebnice, zkrátka nevýrazní a k ničemu, tak jdu rozhodně výš. Douglas vás kupodivu zachránil.

• 11.2.2010  21:19
    Kytice (2000)

Za Svatební košili jednu navíc, Roden je frajer.

• 11.2.2010  13:00
    Jezero smrti (2008)

Tak takovéhle horory já můžu, takové mi nevadí, navíc dokážou příjemně pobavit. Jedná se sice o menší variaci na Red, ovšem napětově a příběhově je to o něco slabší¨. Ten týpek to dokázal zahrát skvěle, ona se na něm jen lehce povozila. Při přimhouření očí to do sebe více než zapadá a zároveň se kryje. P.S. Ona řvát vážně umí

1 8 9 10 11 12 13 14 22 32 42