mala_kea

věčný optimista

1 2 3 4 5 11 22 32 42
    • 21.9.2010  20:06
    Podraz (1973)

Jsou filmy, které je takřka zločinem dávat v televizi na víkendové odpoledne, kdy člověk příjemně naladěný po vydatném obědě usedne do sofa a nechá svou mysl proplouvat programem plným nenáročných oddychovek, jež nenutí diváka... No, dobrá, nechám toho. THE STING je jako dobré víno - nikdy nezestárne. Brilantní herecké výkony jdou ruku v ruce s hodně povedeným scénářem, který je vystavěn na prachobyčejné dějové zkratce. Jenže ta lehkost, dámy a pánové! Ten báječně uvolněný Roy Hillův režijní styl! Ten fantastický karetní podvodník a opilec ve vlaku v podání Paula Newmana! Ten charismatický rošťák Robert Redford, jemuž byste z ruky zbaštili i ampulku cyankálie! A ten skvělý zážitek, který jsem při sledování THE STING měl....

• 18.9.2010  21:05

Finsko pro mě vždy byla vzdálená a nezajímavá severská země, se kterou jsem nechtěl mít nic společeného. Ted, když se mi do ruky dostala zimní válka, založená na skutečné události a během tří hodin vypilovaná takřka do detailu, můžu s klidem otočit list a pustit se do další kapitoly finské filmografie. Nezáživnost tu pro vojenské nadšence nehrozí a střeliva kolem lítá taky dost, tudíž mě nezbývá, než jim poslat dávku zpět. Moc dobrá rána!!!!

• 30.8.2010  23:51

Film si snad ani nezaslouží komentovat. Co Sly už nějakou dobu slibuje, vyšlo na světlo světa a začaly se lámat ledy. Expendables jsou jako většina "Stallonových " filmů béčka už podle názvu, ale takhle nabitá 80.léta musejí zůstat ve vaší mysli několik desítek let a jedno shlédnutí prostě nemůže stačit. Hláškující Postavy z řad akčnáků jsou k nezaplacení, akční scény praskají ve švech a já si pořád přál víc a víc a přesně jako v Rambovi 4 brutální scény nejsou jen brutální, ale jsou totálně brutální. Kdybych film měl hodnotit z pohledu hloubkové myšlenky a srovnávat to tak nějak se světem, 3* by byly zasloužilé. Jenže tohle je průlom týmových béček a troufnu si říct, že sakra tak lehce nebude nahrazen. Dvojku však radši ne, nedokážu si představit ten dílový rozdíl.. Opravdu však tento film budu POSTRÁDAT !

• 9.8.2010  17:10
    The Pacific (TV seriál) (2010)

Seriál nemá na původní koprodukci seriálu Band of Brothers, ale The Pacific je něco jiného, při tom něco skvělého a úžasného. Druhoválečných filmů je málo, seriálů ještě mín, tím více se musím vážit toho, co máme. Pacific je přesná ukázka krvelačné války v tichomoří, která si i přes své nedostatky zaslouží rozhodně vyšší hodnocení. Po prvním dílu jsem tomu sám nechtěl věřit, ale pře shlédnutí Peleliu landing jsem měl mokro v textilu. Nejdrsnější, nejkrásnější a nejpravdivější válečná scéna (Stejně jako uvod Ryana), která mi zůstane v mysli natolik dlouho, že můžu v klidu sáhnout po vysokéém hodnocení. Při zamyšlení se nad charakteristikou postav mi skoro nabíhají slzy a to jsem prosím silná duše. Někomu omáčka nemusí chutnat a rád by více knedlíků (válečných scén), pro mě je to ovšem po Bratrstvu klasa na příštích 10 let ! Skvělé herecké výkony, prostředí a použitá technika a naprosta unášejícu hudba. To je prostě nářez. I need to see this again !!!!

• 25.7.2010  10:11
    Rec 2 (2009)

Rec 2 mělo všechny předpoklady stát se členem rodiny druhých dílů, kterým prvorození plivnou hned v porodnici do tváře. Jednička, zdálo se mi, nenabízela moc možností pokračování. Kulisama, dějem ani závěrem. Půda jedině pro něco parazitující na nečekaném úspěchu. Jak já jsem rád, že jsem zase jednou neměl pravdu. Neviditelná stébélka mimoděk nebo možná i nezáměrně upuštěná, jsou tu splétána do chytrého, originálního (hodně překvapivě), funkčního, zase trošku poodkrytějšího příběhu . Plnohodnotné pokračování, pro mě osobně lepší než jednička, s atmosférou dávkovanou s ohledem na poctivé zničení zdraví diváka. Chrochtám si fetišisticky rypáčkem v záběrech podaných naturalisticky ale tak, že nemusím odvracet znechuceně obličej. Opět tu je pár věcí.. no člověk se ošívá nedůvěřivě v křesle. Ale čert to vem. Ve jménu otce, syna i ducha svatého. Jsem ateista, snad mi to bůh odpustí. Na trojku se moc těšim a to říkám málokdy.

• 25.7.2010  10:04
    REC (2007)

Pekelná kombinace konceptu Záhady Blair Witch (popřípadě Monstra) a toho nejlepšího ze zombie žánru, po které můžete na Romerův Deník mrtvých rovnou zapomenout. Neskutečně intenzivní hororový zážitek, který neustále nabírá na obrátkách a v posledních minutách dosahuje vrcholu, jakému se většina tvůrců do konce života ani nepřiblíží. Takový pocit stísněnosti (a chvílemi i skutečnému strachu) jsem nezažil ani nepamatuju. Dravé, děsivé, šokující. A to finále prostě patří do dějin žánru! 90 %. ŠUP SEM DVOJKU

• 7.7.2010  14:23

Zatím poslední spolupráce legendárního Martina Scorseseho a Leonarda DiCapria se odehrává na poli mysteriozního thrilleru. Shutter Island se může opřít o výborně napsanou předlohu, která správně míchá všechny potřebné brakové ingredience do chutného guláše. Scorsese jako milovník tohoto žánru často odkazuje na mistry nedávno minulé a za vydatné podpory svého tvůrčího týmu (především výborná kamera) předládá vtahující atmosféru odlehlého ostrova. Jako je u Scorseseho zvykem najdeme i v Prokletém ostrově bezchybný casting z kterého lehce vybočuje jen DiCaprio, který se svým expresivním herectvím mezi typově naprosto přesné Ruffala a Kingleyho moc nehodí. I přes tuto výhradu je DiCaprio jednoznačný tahoun filmu, který ani na minutu nesleze z plátna a postavu detektiva podléhajícímu postupné sebedestrukci zvládl skvěle. Pointu asi uhodne většina diváků v polovině filmu, ale na mě zabrala a DiCapriovu cestu k cíli jsem si užil. Film jednoznačně není perfektní, ale v rámci thrillerů nejlepší kousek za poslední 2-3 roky. Tím dávám 5*.

• 7.7.2010  13:54

Dupuis na vrcholu své kariéry. Jsme rozpolcen a moje city se marně snaží najít mé tělo. Šok. Těžko popisovat něco tak odporného a zároven pravdivého a skvěle natočeného... Tento kousek ve mě rozhodně zanechá víc, než hotel Rwanda, kde se zbytečně objevuje mnoho ochránců mravů. Tady je jeden. Jeden jim však všem vládne.

• 30.5.2010  14:50

Krvavý střet v rytmu elektra (!) otevírá filmový vrchol roku 02, v němž Martin Scorsese umocňuje rozmáchlé postupy svého staršího opusu s názvem Casino. Mamutí rozpočet Scorsesemu překvapivě svědčí, a přestože se vyhýbá okatě samoúčelným záběrům, dostatkem financí se netají v jediném okénku. Hereckému obsazení vévodí démonický Day-Lewis, jehož Butchera lze zařadit snad jen na úroveň De Nirovy proměny v Zuřícího býka - o to více zamrzí neproměněná oscarová nominace. Pod stínem jeho životního výkonu pak hraje řada zvučných jmen, která při stavění Ameriky stačí podávat více (DiCaprio, Broadbent) či méně (Diaz) přesvědčivý projev. Když v závěru padá opona za zvuku legendárních U2, minimálně u dvou třetin publika se musí zákonitě dostavit pocit nadšení. Ta hudba je prostě fantastická, za ní 5*

• 29.3.2010  15:44
    Forrest Gump (1994)

Nemůžu uvěřit, že USA konečně natočila film, ve kterém se nepyšní svou krásou a nesmrtelností. Forrest Gump je něco, co když uvidíte, bude se vám to celý život přehrávat pořád dokola a vy stále nebudete nabaženi tou krásou. Film, ve kterém je přes romantiku až po válku všechno, určitě nehrají každý den v televizi. Ono by to ani nešlo. Oněmět člověka dokáží jen Tom Hanks, který se pohybuje v nejlepších letech svého herectví (zelená míle, zachrante vojína Rayena) a v tomto hraje naprosto geniálně, ale hlavně od srce. A Robert Zemeckis, kterému by měl celý "šoubyznis" líbat prdel a děkovat, že má někoho, kdo dokáže skvěle vygradovat děj až do závěrečných titulků bez hluhých míst a "typicky" milostných scén. Nejlepší film minulého století.....

• 16.3.2010  20:48

Další snímek z řady novodobých kriminálek ze "staršího" prostředí se řadí mezi skvělé.Robert de Niro jakožto zkušený mazák se chopil režie a naservíroval emoční dávku bez hluchých míst, perfektním hereckým výkonem, napínavým příběhem. Příběh z Bronxu vás uchvátí natolik, že 121 minut pro vás bude nesmírně krátkých a jedno shlédnutí vám nebude stačit.

• 13.3.2010  22:42
    Zombieland (2009)

Ruben Fleischer ala Quentin Tarantino numero 2, aneb jak lze hrozivě vypadající zombie zesměšnit. Woody je vážně skvělej, stejně jako ostatní herci a já se prostě nedokázal nezasmát. Oproti Tarantinovi, Ruben předkládá něco, co rozhodně stojí za víc, jak jedno shlédnutí, protože resident evilů a panchartů už bylo vážně nad mraky, zato zakrvácené zombičí držky žeroucí pozůstatky jiných a následné praidlo číslo #2 "doubletape", rozhodně skvěle pobaví a otevře cestu k dalším zvrácenostem. V rámci zombie komedií rozhodně nejlepší kousek za posledních 10 let......The united states of Zombieland......4,5*, ale jelikož 5 se zaokrouhluje nahoru, rovných 5

• 9.3.2010  21:24

Ještě 10 minut po konci závěrečných titulků nevěřícně koukám na černý monitor, a zpytovávám svědommí, že tak bravurní kousek jsem si nechal dlouhých 10 let utéct. Ještě ted toho lituju. Film, ve kterém zatím bylo zpracováno nejvíce citů, smutných scén a nespočet emocionálních momentů. Oproti Shawshenku rozhodně výrazný skok dopředu, nebot vězeňské drama okořeněné o tak nabité scény, že je nestačilo hltat ušima, očima, mozkem, ale bylo zapotřebí použít i nos!..Je pravda, že začátek filmu je hluboko pod úrovní filmu samotného, ale ten konec. Jeden z nejsmutnějších a nejemocionálnější závěr vůbec. A nemusím se stydět říct, že slzy byly na krajíčku. Michael Clarke Duncan zažívá nejlepší období své herecké "kariéry" a posílá ke dnu kdejakou hollywoodskou star a Frank Darabont může být v klidu a nemusí se bát, že vypustil do světa obyčejnou kriminálku.

• 6.3.2010  12:59

Už po několikáté říkám, že ve sci-fi se prostě nevyznám. Jenže Jonathan Mackye názorně předvádí, že u sci-fi si nemusíme představovat létající auta nebo psy se 6 nohama. Ukazuje nám a otevírá uplně jinou dimenzi sci-fi žánru, které se děsně špatně výmyšlí a ještě hůře předvádí. Pro pány Bresseho a Mackyeho to byl zprvu problém, poté se ale "oťukali" a pokračovali v tom, v čem začali. Když k tomu navíc přihodíme Amy Smartovou a Ashtona Kutchera, dostáváme "dokonalou" futuristickou podívanou, která se v každých scnách předbíhá, aby právě ta fáze získala největší ocenění.

• 16.2.2010  22:40
    Saw 6 (2009)

A je to tady, konečně jsem se dočkal. konečně (nebo snad teprve) 6 díl ?...Když jsem viděl 4 díl, který mě lehce zklamal, nedoufal jsem, že se najde ještě někdo, kdo tuto podívanou dotáhne ještě dál, a přece se našel. Skvělý pátý díl, který se výborně povedl a ted přichází Kevin Greutert, který nastolil pořádek. Naprosto promyšlené pokračování plné nečekaných a zvrácených pastí. Co je ale skvělé, je perfektní příběh,který je do sebe od prvního dílu zapadající snad ještě lépe, než dětské puzzle. Kevin se vykašlal na hvězdné obsazení, které by mu stejně k ničemu nebylo. Stačí pár uřvaných žen a osvědčený Tobin Bell, který je koukatelný snad ze všeh úhlů. A ten závěr, ted mě vážně posadil do kolen. Neuvěřitelné, jak tohle člověk dokáže i v 6. pokračování. Tuhle mysteriozní řežbu saw já prostě můžu. A TEN soundtrack mi nahání husí kůži i v šesté sérii.

• 11.2.2010  21:21

Ty novodobé válečné snímky stojí za prd. Za to ty starší, to je vážně umění filmografie. Moc skvěle se na to koukalo.

• 6.2.2010  19:41
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Rozhodně můj nejoblíbenější animák.

• 5.2.2010  11:29

Není slaďák jako slaďák a Benjamin je toho příkladem.Dlouho jsem ten film odkládal, dokonce jsme chtěl se na něho nepodívat a ted můžu s klidem říct, že by byla chyba nevidět tak kultovní emocionální trhák. Tak perfektní scénář zcela schová stupidní režii, která neví, jak těch 166 minut zaplácat a proto se snaží co nejvíce zadobrodružnit, a kupodivu jí to vyšlo. Toto vážně moc lidí nedokáže, ale Davida také už začínali nudit slaďáky s Julii a Richardem a předložil něco, co předčí všechny slaďáky za posledních 5 let. Jeho cit pro atmosféru je takřka geniální. Hlavní obdiv patří maskérům, ti odvedli vážně skvělou práci.

• 31.1.2010  21:21

Tak to je pořádný nášup emocí a napětí a to během pouhých 114 minut. Něco tak působivého jsem dlouho neviděl (ikdyž lehce připomíná film Klass-zkažená mládež). Hlavní hrdina je zatím ten největší frajer, který nemluví anglicky. Švédové nejsou tak častí, aby něco natočili, ale pokud náhodou nemají co dělat a natočí nízkorozpočtový kousek, tak je opravdu na co koukat a ani na chvíli člověka nenudí, ba dokonce ho donutí i přemýšlet, popřípadě se za hlavního hrdinu modlit. Mimochodem, nandal všem přesně to, co si hajzlové zasloužili.

• 29.1.2010  18:08
    Bent (1997)

Nikdy bych neřekl, že Sean Mathias natočí něco tak uchvatného. Zkrátka film, ve kterém se neděje vůbec nic, ale zároven je plný emocí, smutku a dramatu. Zachytil skvěle německé gestapo ze všemi jejich zvěrstvy proti židům, homosexuálům atd. Navíc herecký výkon Clive Owena je nenahraditelný a strčí do kapsy lecjakou hvězdu z řad Hollywoodu. Jeho nepřilíš bohatý scénář, je více než skvělý a i přes krátké věty, se scénář zcela vyhne zbytečným klišé a to je přesně to, co potřebuji. Navíc, ten uchvatný závěr, ten mě prostě dostal. Nemám jinou možnost než 5*

• 12.1.2010  21:16

Ilmar Raag se rozhodl natočit dramatický snímek ze školského života a rozhodl se hlavní postavy obsadit novým masem. Rozhodně to není na škodu, je některé "dětičky" mi přišli nějak moc vyplašené, jakoby se bály, že je něco sežere..Viděl jsem několik filmů ze severských států, ale většina byla jen parodií sama na sebe. Tento snímek je něco geniálního, skvělého a snad ani neskutečného. Nečekal jsem, že tak mladí herci zahrají něco tak brilantního, něco co se snad slovy nedá popsat a divák to musí vidět na vlastní oči. Troufnu si říct, že je to jeden z nejlepších severských filmů za poslední 3 roky.....Byl jsem v takovém napětí, že kdybych mohl, přidal bych se k Joseepovi přidal a nakopal všem prdel. Závěr jsem rozhodně čekal patetický, ale když jsem viděl toto, málem jsem napětím ani nedutal. Scénář lehce pokulhává, ale hoďme to za hlavu :)

• 30.12.2009  20:52

Tímto kouskem si německá kinematografie sáhla až na samý vrchol své filmografie. Tento svérázný, ale upřímný příběh diváka skvěle vláká do svého světa. Těch 150 minut uteče jako voda a divák chce stále víc a víc, nebot akce, napětí a drama přibývá. Nikdo si nemůže být jistý svým životem, ani hlavní hrdinové. Za skvělé herecké výkony, za bohatý (a bez zbytečných klišé) scénář hodnotím za nejvyšší počet. Opravdu jsem se bavil, doporučuji shlédnout.

• 20.12.2009  23:39
    Pozemšťan (2007)

Nikdy jsem nečekal, že pohádka na dobrou noc ve mě zanechá něco, co si budu pamatovat na dlouhé časy. Nečekal jsem, že Richard Schenkman dokáže vyplodit něco, v čem se nejedná o žádný děj, ale přitom to člověka upoutá do křesla na poměrně krátkých 87 minut. Zkrátka bych to dokázal poslouchat třeba 3 hodiny v kus. Herecké výkony a kameru nelze hodnotit, avšak scénář je naprosto geniální. Za malé finance vložené, vylezlo něco, co strčí do kapsy většinu drahých a nudných napínavých filmů, kde už člověk od začátku ví, co ho čeká a nemine. Takto komorní podívanou jsem vážně dlouho neviděl a moc příjemně jsem se bavil.

• 17.12.2009  08:33

Troufnu si říct, že je to jeden z nejpovedenějších dílů této nerozlučné dvojice.

• 11.12.2009  18:06
    Neúplatní (1987)

V jednoduchosti je síla. Tak přesně do tohoto citátu se trefil Brian De Palma, který nám ukázal, jak za poměrně nízký rozpočet natočit áčkovou strhující jízdu. Nevidím tu snad nic, co by mi na filmu vadilo, snad jen Sean se mohl trochu víc snažit, ale nesmíte se na to koukat černýma brýlema. Kevin je skvělej a troufnu si říct, že tu hraje snad nejlépe za celou dobu jeho mladé kariéry. Už jsem se chystal dát pouze 4, ale za perfektně propracovaný závěr, který by mě ani ve snu nenapadl přihazuju nejvyšší kartu.

• 4.11.2009  20:32

Trošku drsnější a akčnější kriminálka, než jsem původně myslel. Od těch "novodobých" se zejména liší dobou, skvělou muzikou, za kterou dávám 5/5 a perfektními hereckými výkony od obou hlavních aktérů...Ale jak tu tak koukám, hodnocení není zase tak vysoké, což je docela smutné. Těch 140 minut uteklo jako voda, ani na chvilku diváka nenudí a finále je samozřejmě napínavé, jak je to u Manna zvykem. Rozhodně se tímto snímkem posune o nějaký ten stupýnek výš ve světové kinematografii Takže pane režisére, klobouk dolů. A good job.

• 30.10.2009  16:20

"Víš co se u nás na vsi říká?".."nevím.." .."že silnejší pes mrdá" ...touto hlášku Čtvrtníček rozjíždí skvělých 50 minut..opravdu jsem se bavil

• 10.10.2009  11:21
    Mr. Brooks (2007)

Tleskám pane Evansi. Něco tak strhujícího jsem vážně dlouho neviděl. tímto snímkem se rozhodně zařadil mezi žebříček ve světové kinematografii. Nečekal jsem, že Kevin to dokáže zahrát tak fantasticky a bez zbytečného klišé. Děj je přímočarý, žádné zbytečně kýčoviny, klišé se objevuje jen minimálně a napětí s dramatem rozhodně nechybí ani na minutu. A za překvapivý konec, kde konečně "padouch" vyhrál a nebyl dopaden hodnotím vysoko, až 90%..opravdu jsem se neuvěřitelně bavil. Jen tak dál Keve

• 3.10.2009  22:03

Nikdy jsem nečekal, že bych mohl hororu dát plný počet, protože všechny stojí za jedno brdo. U tohoto snímku jsem se však zmýlil, tento stál za plný počet bodů, protože vás skutečně vtáhne do děje a do každé rány, které "andílek" obdrží a Perry Benson to zahrál přímo bravůrně..CONGRATULATION

• 7.9.2009  20:35

Izera mám rád nejvíce ze všech čeksých bavičů, takže mě samozřejmě potěšil a skvěle pobavil v této policejní akademii, ve které ukazuje na nedostatky v policii. Některé vtípky byly obzvlášt povedené.

1 2 3 4 5 11 22 32 42