mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

• 26.12.2010  14:24
    Frozen (2010)

Na začátku jsem se bál, že to bude nějaký teenage/high school horror, ale naštěstí jsem se spletl. Hezky komorní drama bohužel nepřináší totálně nic, co by utkvělo v paměti - dojem ze slušné střední části smazal nenápaditý, nudný závěr. Nadprůměrný nápad zpracovaný lehce podprůměrnými prostředky do průměrného produktu. Vážně škoda tupých herců a příliš mnoho prokouknutelných hloupých a nelogických činů.

• 20.12.2010  18:18
    Město (2010)

Film, který tak nějak můžu, ale myslím, že Ben Affleck si zřejmě ukousl zbytečně ambiciózní koláč. Po dobrém Gone Baby Gone je proto tento film tak trochu zklamáním. Nejde mu upřít slušné herecké výkony, vyrovnanou réžii a vůbec perfektní technické zpracování, ale obávám se, že scénář je takový nemastný, neslaný - k ničemu se nevyjadřuje, nemá žádný přesah. A ta romantická vsuvka působí děsně kýčovitě. Z filmu je cítit, jak moc Affleck chtěl udělat nějakou velkou podívanou ve stylu Manna nebo Scorseseho, ale nemá na to dost dobrý scénář, aby dokázal natočit (přestože režisérky na to evidentně má) tak skvělý film jako je třeba Nelítostný souboj.

• 13.12.2010  19:39
    Ďábel (2010)

John Erick Dowdle odvedl víc než jen dobrou práci. Dá se ale tohle napsat i o celém filmu? Stěží. Devil krášlí bez nadsázky bravůrní kamera, do posledního puntíku vymazlený hudební doprovod, slušné herecké výkony a z toho vyplynuvší obstojná atmosféra. Kde je tedy chyba? Nemusí se hledat dlouho, viníkem je průhledný scénář, který na začátku napoví, jak to vše skončí a k závěru se tváří, jak perfektní pointu nachystal. Pointa vskutku nepatří k nejhorším, ale celý snímek s ní vyšumí do ztracena, jelikož sama o sobě předchozí lapsy nenapraví. Režie, kamera, hudba a herci jsou pak vůči průměrnému scénáři bezradní. Výtahový pekelný příběh časem vyšumí stejně jako jeho vyčpělá pointa.

• 7.12.2010  18:07
    Pokušení (2009)

Jako odpočinkový film ideální. Erotické drama, kde se s nahotou nešetří, dokáže v některých momentech příjemně strhnout, v některých však poměrně nudí a tak nějak poskakuje na místě. Pomalejší tempo totiž nemusí svědčit každému. Každopádně si to dokáže udržet napětí po celou dobu stopáže i přes fakt, že pointa je lehce odhadnutelná a důmyslnější divák s ní nebude mít žádný velký problém. Příjemná stopáž potěší, stejně tak jako výtečné herecké obsazení v čele s úžasnou Amandou Seyfried a Juliannou (to nemyslím jen jejich nahé scény). Škoda, že Liam nedostal takový prostor

• 7.12.2010  17:41

Ničím nevýrazný, avšak v paměti dlouho uchovatelný snímek z vietnamské války, který nám nedá ani na chvíli vydechnout. Akční napínavé a krvavé scény se promílají s military konverzací, která vás více vtáhne do děje a přidá tomu ten pravý válečný šmak. Škoda, že ta strohost a strach zkusit něco jiného, než se pohybovat v předem připraveném příkopě ve mě utvrdila dojem, že snad žádný film z vietnamské války nebude bezkonkurenční a jasně nadřazený nad ostatními.

• 2.12.2010  18:10

Průměrné a bohužel ani né tak brutální jak jsem čekal, achjo..

• 18.11.2010  15:57
    Abandoned (2010)

Jak je příběh strohý a zbytečně osekaný, tak se na něho lépe kouká. Divák sice nemusí přemýšlet, nic se pro něho nestává zázrakem a herecké výkony usadí vaše mozkové buňky na svá místa. No, herecké výkony. Až na Britany jsou všcichni na přesdržku. Je fajn, že se snžil udělat co nejtamnější prostředí a atmosféru, když ale dojde na lámaní chleba, nechají Feifera se vykoupat ve vlastní štávičce. Jen zmíněná Britany mu pomáhá se sklizní už tolik neurodného pole.60% jak vyšitých

• 13.11.2010  16:26

Zajímavé téma někdy prostě nestačí. Jakkoli totiž vypadala první půlhodina slibně, skoro 2 hodiny opakování jednoho nápadu na X způsobů mě u filmu neudrželo. Přitom teoreticky vypadal tak nadějně: nejen že dobře vypadal, ale i hudba překvapila, hlášky často rozesmály, postavy bavily. Jenže všechno to blikání a hláškování se brzo začalo opakovat a já musel v zájmu udržení pozornosti začít pauzovat. A už to je v mém případě minus s velkým M. Když se k tomu přičte nekonečné vyznávání lásky, zamilované pohledy a velká životní zjištění a poselství (jakkoli jsou vtipně podána), výsledek prostě nepotěšil.

• 2.11.2010  20:24
    Kinsey (2004)

Další z řady komplikovaných životů, který, seč je výtečně zahraný i napsaný, mě nedokázal dostatečně vtáhnout do děje. Životní dráha muže, který byl svými vědeckými kolegy nepochopen a církevními kruhy odsuzován, se opírá zejména o herecké umění Liama Neesona, jenž přesvědčivě ztvárnil muže, považovaného za průkopníka moderní sexuologie. Jenže celý film, sic je chytrý i zajímavý, je spíše konverzativním, nikterak vybočujícím vyprávěním, které vás citově nepřipoutá ani neohromí.

• 31.10.2010  09:58
    Cashback (2006)

Filmová lahůdka, kterou je opravdu požitek sledovat. Výborná slova a vizuální dojem společně s občasnou a dobrou komediální proloženinou jednoznačně těší a těší. Benovo vyprávění je mimořádně poutavé a jeho výlety do minulosti jedinečně snové. Konec je tedy na mé gusto sladší (začíná karamelizovat...), než by musel být. Ovšem zbytečně dluhé a nudné kecaniny kazí celý dojem. Je mi líto, ale 3 zasloužilé.

• 31.10.2010  09:44

Další z řady pomstichtivých filmů, ve kterém jednoznačně sledovat pouze herecké výkony. Samotná režie a příběh jako takový je prachpouhá vykrádačka dávno lepších a zapomenutých bratrů, kteří měli aspon zájem trochu si pohrát s časovou osou. Tohle je jen průměrná mučící fáze, která určitě na jeden večer pobaví.

• 24.10.2010  12:01

Výborná oddychovka, které v rámci popkornové jízdy nemá chybu!! Příjemné obsazení, výborná akce, jednoduchý příběh...ale v tom je ten háček...film přes veškerou snahu může občas nudit, absence silných momentů je citelná a já se obávám, že tahle ingredience divákům bude chybět a podle mě i popkorn by měl být malilinko ambicioznější než tahle poctivá sázka na jistotu!! Verdikt: Poctivých 60%, doporučuju všem, kteří se chtějí letně a letmo dobře pobavit!!

• 19.10.2010  11:23

Film skýtá hodně možností, jak děj patřičně osolit a vylepšit. Všechny však podmíněné akty zanechává v ústraní a vyzdvihuje herecký výkon Huga a Emana. Innemann jakoby zapomněl na ostatní aspekty a zaměřil se na pilování hlavních podstav, které zvládl na výbornou. Děj však lehce pokulhává a některé nucené vtípky také nejsou příliš poslouchatelné. Na "oldies" československé filmografie určitě skvělý kousek, ovšak na mladší Krakatit rozhodně nemá.

• 14.10.2010  17:53
    A-Team (2010)

Takový nával až nehorázně moc hektické akce tu už celkem dlouho nebyl a víceméně je to povedený film se vším všudy. Ať už se jednalo o herce, efekty nebo všelijaké zvraty v ději, všechny tyto vyjmenované věci působí jako skvěle odvedená práce. Nicméně kritickou chybou filmu je až neuvěřitelná nepřehlednost kvůli celkovému spádu, který je vskutku obrovský, roztřesené kameře a střihu snad každých pár sekund. Nakonec to vypadá, že je tam toho strašně moc, a přesto se to zdá být málo.

• 10.10.2010  18:56

Jean Reno konečně v nějaké té akci. Ničím zásadní, ničím výjimečné, ničím urážlivé. Pěkně koukatelná gangsterka se stokrát provařeným schématem antihrdiny, likvidujícího aktem msty své nepřátele. Lepší , než sobotní večer s tv Nova.

• 10.10.2010  18:53

Své protějšky v žánru jednoznačně trumfnul, sám však zůstavá utopen někde v průměrných vodách. Všichni své hereck umy zvládli na výbornou a já nevidím důvod, proč zbytečně film schazovat. Krásný průměr.

• 7.10.2010  22:34

Zajímavý psychothriller, který se lehce vymyká zbytku žánrové tvorby. Není tak prvoplánový, scénář je propracovaný, stejně tak psychologie postav působí velmi opravdově. Má to však ale zásadní chybu - kromě vychytralého Hopkinse, který se tu tak trochu vrací k postavě stylu dr. Lectera, a namachrovaného Goslinga, v němž vidím jednoho z největších hereckých talentů současnosti, nepřináší film nic, co by vás přikovalo do sedačky a pořádně napínalo. A nutno dodat, že společných scén zmíněných protagonistů je ve filmu bůhví proč jako šafránu. Tvůrci měli hodně vysoké eso v rukávu, ale místo aby s ním pořádně třískli o stůl, jen nám ho sem tam opatrně a krátce ukazují. Velká škoda, film měl (mít) mnohem vyšší ambice, takhle jen lehce vykukuje z průměru. Chtěl bych dát čtyři hvězdičky, ale fakt to nejde.

• 29.9.2010  19:19

Proti originálu zřejmě ten nepovedenější snímek. Já ovšem proti Jackiemu ani proti ostatním budoucím americkým hridinům nic nemám a film se mi dostal přesně tam, kam jsem potřeboval. Do hlavy, ve které značně zamíchal mé myšlenkové pochody, i přes jednoznačně očekávaný konec mě film chytnul a já si s chutí vychutnával každý detail, každý trik a každé lítající tělesné orgány.

• 27.9.2010  13:45
    Solomon Kane (2009)

Na mě příliš utahané a ušmudlané. Hlavní hrdina by mohl charakter rozdávat. Bassett příběh prokleslil skvělou hudbou a jeho digitální stránka je více než zdařilá. Van Helsing byla pohádka pro dospívající, tohle ho svojí atmosférou rozhodně předčí. Ovšem málo akce, málo napětí schazuje vysoký potenciál někam do ústraní, ve kterém už asi zůstane napořád. Sekání hlavy natřikrát je fajn spestření, ale utahané pasáže a takzvané "padání štěstí do klína" mě donutilo hvězdu ubrat.

• 27.9.2010  13:37
    Salvador (1986)

Leč sebe lepší pokus o skvělou atmosféru, dobrých hereckých výkonů a krásného prostředí, tak stejně jako u hotelu Rwandy mě to přišlo děsně vyumělkované a zahrané do autu. Tady kdyby člověku nabulíkovali, že zlaté prase má 5 nohou, lidé na to budou koukat s otevřeným chřtánem. Já se jen však v klidu usadil, vychutnal si slušně odvedné boje a hlavní myšlenku jsem nějak nepocítil. Na drama je to na mě trochu patetické a gradace děje mě taky nějak nepoznamenala. Pro mě jeden ze slabších dílků Olivera.

• 24.9.2010  19:28
    Podezření (1990)

Tempo filmu je děsně pomalé a Harrison se místy tváří jako čerstvý stařeček nad hrobem.... Politické názory mě nezajímají a soudní drama už jsem viděl ledajaké. Tohle není výjimka, jen prachobyčejná klasika ze soudního prostředí okořeněná drobnou směsí, která ovšem padá příliš rychle na dno a než člověk vyloví to, co potřebuje, dá mu to přece jen práci. U nedělního oběda však jde všechno lépe.

• 24.9.2010  19:23

Ford, jak ho neznáte. Jeho mladý a vyumělkovaný obličej ve vás zanechá pocit blaženosti a určitě na něho budete rádi vzpomínat. Co se týká filmu samotného, je to pořád totéž. Přesycený, avšak vyšumělý podtext tomu bere tu správnou šajnu. Budu-li upřímný, dějové zvraty pro mě byly přilíš směšné a banalita syčí každým druhým záběrem. Na akčnák málo akční a na kriminálku příliš sebejisté. Béčko, které neurazí.

• 18.9.2010  21:21
    Dentista 2 (1998)

Druhá porce je tu a já se bál, abych se zbytečně nespálil. Měl jsem štěstí a nelituju těch 100 minut, které jsem Corbinovi obětoval, protože lidé tu jsou bezmocní a krev stříká poměrně proudem. Nebyl vůbec problém se vžít do pachatelovy kůže. Tento fakt není kvůli Yuznaovi, nýbrž právě kvůli Corbinovi.

• 18.9.2010  21:18
    Dentista (1996)

Ač velmi lacinný, strohý a jasně předvídatelný horor, kterému však zůstává ta krásná zubařská atmosféra. Chtěl jsem sice víc krce, víc oběti a vytrhaných zubů, které se mi bohužel nedostalo, tak i v tomto šálku je něco, co bych rád dostal i v druhé porci. Naprosto skvělý Corbin, který je vážně bezva jeho psychopatická stránka nemá jen tak obdoby (snad jen Jack Bauer mu šlape na paty). Zkrátka, trošku zamíchat a nalít podruhé.

• 18.9.2010  21:00
    Star Trek (2009)

Pěkně natočený blockbuster, převádějící poetiku vesmírných důstojníků v pyžamech a Enterprise na niti do celkem normálního scifi v americkém stylu. Příběh, dějově tvořící začátek původní série, je zbytečně senitmentální, jeho souvislost s původním seriálem nějak nemůžu posoudit, anžto jsem z něho viděl jen asi pět dílů, každopádně sám o sobě se mi vůbec nelíbil - už kvůli neuvěřitelným způsobem odfláknutému systému alternativních realit. Každopádně trochu rozklepaná kamera vytváří (hlavně v akčních záběrech) docela slušnou atmosféru (i když s původním seriálem prostě nesouvisí), herecké výkony ujdou a Quintova maska je hodně dobrá a některé hlášky a Simon Pegg jsou perfektní. Přesto mi celek přišel spíš průměrný. Nezískal si mě Star Wars, nezíská se mě ani příbuzný Star Trek

• 12.9.2010  17:20
    2012 (2009)

Bál jsem se, aby se Emmerich nezačal utápět ve světě filmových efektů, jako to dělá většina nynějších režisérů. Roland zkrátka vsadil na efekty, neboť mu to Májové předpověděli. Natočil utopickou digitální podívanou, kterou by nefilmový maniak ani nepoznal, že se jedná jen o atrapu. Pokud někdo tvrdí, že digitální scéna je v současné době otřesná, troufnu si říct, že toto je nejkrásnější digitální sekvence, co jsem kdy viděl. Vezmi čert, že Cusack je "hero" jako prase, že je naprosto předpovídatelné, kam film spěje. Tohle prostě nemá konkurenci. Když člověk dobře vloží peníze, určitě se mu vrátí z velkým jásotem Přesně tohle je Roland zvládnul. Strohý příběh naprosto bez nápadu poskládán z několika vedlejších příběhů je samozřejmě opruz. Kdybych měl býval dobrou náladu, vynechal bych v hodnocení závěrečných 30 minut, čímž by hvězdičky přibývaly.

• 9.9.2010  19:29
    Salt (2010)

Přeplácaný, neuvěřitelně seriozně se tvářící, přitom však až béčkově vyznívající scénář, který je tak přeplněn zvraty, že je vám to nakonec všechno úplně jedno,štěstí se však na Noyce usmálo. - toť největším kazem Salt. Největší devizou je skvělá Angelina Jolie, která je jako jediná autentická ve všech myslitelných polohách (hereckých, ehm). Nebýt Jolie a místy solidní akce, jednalo by se o snímek maximálně velmi průměrný. Bourne v sukni se rozhodně nekoná, ačkoliv sama postava Angeliny aka Salt potenciál rozhodně měla. Lepší agentku by totiž na plátně pohledal. Už kvůli Angeline bych si nechal líbit druhý díl, jen vyměnit scénaristu!

• 9.9.2010  19:23
    Experiment (2010)

Příjemně strávená hodina a půl jen dokazuje, že Amerika dokáže natočit film ve vězeňskm prostředí, kde se jen vězni neřežou a dozorci nechlastaj. Ovšem "novodobý" experiment má tu smůlu, že ho jeho německý bratr předběhl o 9 let a tudíž si mohl vymýšlet kličky jaké ho jen napadnou. Toto je jen naprosto přesná a ještě poměrně nepovedená kopie. Brody to poměrně zpackal. Psycho Forest se mi velmi líbil, ale Christian ho právě před 9 lety jednoznačně trumfnul.

• 7.9.2010  18:02
    Já, robot (2004)

Se vší úctou k Alexi Proyasovi musím dát pouze 3*. Nejsem si tím snímkem moc jist o čem přesně má vypovídat, jestli je to filozofický nebo prostě film pro pobavení s jakože vyšší myšlenkou. Je to takové jako na horské dráze (chvíli nahoře a pak zase dole). Svět budoucnosti mě zde moc nezaujal a nepřesvědčil (triky to stejné), Will Smith hraje normálně, jako obvykle vlažně, ale jistě, to jo. A nakonec finální rozuzlení a souboj je jedno velké klišé, jakých už bylo natočeno mraky. Ale když to tak vemu, mohlo to být mnohem horší. Budu se nato muset podívat ještě jednou.70%

• 7.9.2010  15:51

Film mi přišel děsně křečovitý a osobitý. Nevím, jestli je to Hoffmanem, nebo zvláštní nádechem Las Vegas, či za to může prostá kamera.Nečekal jsem, že se vydržím dívat na film, kde se jenom a pouze sází. Něco mě však vtáhlo nějakým kouzlem do děje. Na Mahownyho kanaďané nikdy nezapomenou. Bohužel, já už si o něm moc nepamatuji.