mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

1 2 3 4 5 6 7 11 22 32 42
    • 2.6.2009  18:22
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Tak tady není absolutně co dodat! Byl a je to pořád ten nejskvělejší válečný zážitek, jaký jsem kdy mohl zažít. Už od prvního dílu to člověka neskutečně chytne. Naprosto úžasně kombinuje válečné scény s těmi klidnými, melancholickými - které vždy doplní úžasná hudba. Navíc u Band of brothers je skvělý i úvodní a závěrečný díl, což je diametrální rozdíl oproti "The Pacific". Prostě bych řekl, že tady do sebe všechno zapadlo, všechny kolečka skvěle pasují do ještě lépe seřízeného stroje. Ten pak přináší neopakovatelný zážitek všem milovníkům historie a II. světové války!. Damian Lewis jakoby vypadl z druhé světové války rovnou na bojiště. Zaslouženě nejdražší televizní seriál všech dob..

• 2.6.2009  18:21
    24 hodin (TV seriál) (2001)

Ať si každý říka kdo chce, co chce, ale "24ka" je jednoznačně nejlepší akčni seriál všech dob. Každá série má čím zaujmout. Sic se v některých epizodách zápletky začínají opakovat, ale i tak se má divák na co těšit a co hodina s Jackem, to třešnička na dortu. Seriál má sám o sobě nějaké "nedostatky" ale i přes to, 24ku hodnotím plným počtem, protože pokud to diváka zaujme jako mě, nic mu v seriálu nepřipadá zbytečně a vše do sebe dokonale zapadá. Nenapadá mě jiný seriál, který by s touto tématikou překonal 24 hodin, navíc psychika postav se neustále vyvíjí a mění a to je pastva pro "fajnšmejkry". Když Jack začínal jako vedoucí PTO už jsou dávno pryč, nyní ho chce zabít celý svět, protože vědí, co je tento "mástr" zač a co dokáže. Z každého dostane pravdu, ať to stojí cokoliv. P.S. přesně jak říká Trifi ->cituji "Komentovat tohle? Na***te si, buď se na to podívejte a propadnete tomu, nebo mi za ta slova nestojíte... Jeden ze seriálů mého srdce, který si rád za nějaký čas pustím znovu. Díky za tuhle našlapanou jízdu

• 1.11.2020  16:48
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

Tohle je moderní seriál se vším, co k němu patří. Děj je našlapaný, celé to uhání dopředu a na konci se všechno smysluplně dohraje do konce. Vizuálně je to filmová paráda, samé kouřící továrny a cihlové domečky, do toho podholení gangsteři s gládama a vyhrnutýma nohavicema, co kopou jiné gangstery do hlav a celá tahle poválečná psychóza je prostě skvělá a stojí za to ukázat, co všechno válka dokáže s obyčejným člověkem. Alespoň já v tom ten hlubší význam vidím. Za pochvalu stojí rozhodně i super-cool moderní soundtrack a extrémně sympatický hlavní hrdina. Žiletkové kšilty si rozhodně zaslouží dobré jméno. Je to rozhodně pecka, avšak mezi mé top patří trochu něco jiného. PEAKY FOKIN BLINDERS!!

• 1.11.2020  16:11
    22. míle (2018)

Je to přesně na pomezí 3* - 4*. Taková variace na Raid a Johna Wicka mě prostě bavila. Žádné zbytečné vyhrávky, ale přímý tah na bránu. Herecké obsazení zajímavé, ovšem v takové stopáži není možnost dát prostě všem prostor. Avšak, Lauren není skutečně tak drsná, jak si na ni její Alice hraje, naopak Mark je zbytečně přehnaný a to mi trochu vadilo. Když však opustíte tyto (možná zásadní) neduhy, užijete si skvělou akční jízdu, která do pochmurného nedělního odpoledne určitě patří.

• 30.10.2020  20:55
    sKORO NA mizině (TV seriál) (2020)

MRDAT BRNO !

• 22.7.2020  16:22
    The 100 (TV seriál) (2014)

K seriálům bývám často dost skeptický a často se bojím, že mě přestanou bavit - zvlášť, když je to krok do neznáma. Mile mě překvapilo, že seriál primárně určený pro teens, dokáže nadhodit i vážnější témata: čí právo na život a za jakou cenu má větší prioritu, co lze obětovat /a zůstat přitom člověkem/ pro "dobro celku", jak nést zodpovědnost za své činy a svá rozhodnutí. K tomu neokoukané postavy, které procházejí vývojem, téměř každou můžete občas odsuzovat a občas jí držet palce. Samozřejmě, pořád je to především zábava, ale slušná. Hodnoceno po shlédnutí všech sérií. For all men kind.

• 7.6.2020  20:55

Zdejší fanšmejkři snad odpustí, ale k dokonalosti tomu chybělo více (vážně) úsměvných momentů :-)

• 6.5.2020  19:44

Parádní akčňák z netradičního prostředí, s jednoduchou zápletkou a vymazlenýma akčníma scénama. Thorovi role sedne parádně, vojenského drsňáka mu věříte a tu fyzičku tu může prodat. Akce je drsná, nekompromisní a spolu s kamerou dost kreativní. Fyzikálnost funguje skvěle. A když jsem slintal s Johna Wicka, musím zaručeně slintat taky. Díky za další nekompromisní mlátičku/střílečku.

• 15.3.2020  08:50
    1917 (2019)

Luxusní pozdní dáreček ke staletému výročí od konce první světové vítězí po “kontinuální” formální stránce. Ano je to zážitek a jeden z vůbec nejlepších WW1 filmů, ale ani sada velmi silných obrazů (procházka tlející zemí nikoho, třešňový sad, ohnivá noční scenerie v Écoust, běh o život v závěru) plně nepřebije několik slabších chvil a ne příliš tvrdý dopad emocí. Nesnaží se o klasické repeté událostí, ani nepřináší žádný velký dějinný kontext (lekci v dějepisu), je to ale umělecky působivá prohlídka po bojišti s demonstrací nesmyslnosti na osudu řadových smrtelníků. Vtipný pocit, sedět si hezky v teple s popcornem, když jen o pár generací zpět nás mohlo klidně čekat peklo jako Verdun, Passchendale a nebo na Sommě...A s přemírou poznatků, pořád mnohem reálnější a úchvatenější než Dunkerk, který se přes tak obrovskou masáž opravdu nepovedl.

• 30.1.2020  18:10

Asi mě většina zdejších zastřelí, nebo mi alespoň zlomí ruku, ale Bayovy exploze a ničení, které jsou jeho typickým rukopisem - mě prostě bavily. Prvopočáteční zpomalovačky mě malém odradily, ale počkání si přineslo své ovoce. Nebylo to tak velkorysé jako Tajní vojáci, ale ten přímočarý tah ve stylu call of duty bez zbytečných kudrlinek mě prostě bavil. Hlavní hrdinky jsou sexy a jedno se musí nechat - Reynolds je mnohem lepší akční hrdina než nějaký Affleck !! Pro mě velmi přijemná a vstřebatelná jednohubka.

• 26.10.2019  16:01
    Creed II (2018)

Možná jsem zdědkovatěl, ale já si film užíval. Probudia se ve mně nostalgie úplně stejně jako tehdy, když jsem viděl Rockyho 4. Nový Creed nemá jakožto boxerské drama nic nového nabídnout a přes jasně dané finále od prvních minut film nenudí - a to je v dnešní době důležité, udržet diváka v jakémsi napětí.To se Stevenovi povedlo a přes kulervoucí neohratelný soundtrack byl Creed II jasná volba na sobotní odpoledne. Vypněte mozky, nechte si rozdat pár ran a o zábavu máte postaráno.

• 7.10.2019  13:49

Jako rozlučka s Rambem velmi symbolické, decentní, ale brutální zároveň. Navenek je to všechno plytké, táhnoucí se, ale šel jsem do kina s tím, že Rambovi na konci zatleskám, ukápne mi slzička a rozloučím se s mým dětským (a vlastně i dospělým) hrdinou důstojně. To se stalo. Poslední díl je zkrátka od "mého" Ramba vzdálen na míle (asi tak na 3*), ale hodnotím-li příběh Johna za celých těch 30 let, líbí se mi ten vývoj postavy i to, s jakou likviduje nepřátele, kdy si prostě Sly již nehraje na machra. Ještě jednou díky za tuhle bohužel končící zábavu.

• 7.10.2019  13:39

Excelentní. Kdybych nebyl takový hnidopich a kdyby mi nevadilo, že u některých pasáží musím zapojit mozkovnu, abych pochopil obchodní politiku té korporace, vypálil bych plný počet. Bylo to chytré, bylo to dojemné, bylo to akční. Ben Affleck se svojí mimikou žulového kvádru nemohl dostat lepší roli. A strašně se mi líbí ta móda polidšťovat filmové hrdiny nějakou nemocí. Aspergův syndrom má v Hollywood úžasný potenciál. Není to ještě úplně autismus, takže postava není pro budování nových mezilidských vztahů úplně odepsaná. A když pak ta samá postava konečně někomu vyjeví své city, připadáte si, jakoby roztálo srdce robota. Jo, a identita tajemné dámy z telefonu mě naprosto, ale naprosto rozložila

• 15.9.2019  11:42
    Blok 99 (2017)

Přímočaré, nekompromisní, uzemňovací ovšem poprvé překvapivě díky Vaughnovi uvěřitelný surový emocionálně mrazivý krvavý nářez až do samého závěru. Po shlédnutí si zde tak nějak nedokáži představit jiného herce, který by tak skvěle klidně ztvárnil tuto roli.

• 11.3.2019  11:24
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Velmi respektuhodný počin. Netflix opět vytáhl další parádičku, která baví po celou dobu. I když tu slyším opěvné hlasy hlavně na Charlieho Coxe, tak hlavní hřeb je padouch Vincenta d'Onofria. Jeho postava je rozebrána komplexněji co Murdockova a v mnoha smyslech chápu její uvažování více: Méně naivní a hlavně více lidské. Neberte mě špatně, Charlie Cox zahrál svůj part s velkým odhodláním, ale seděl mi víc jako Daredevil než jako slepý advokát. Co ještě hodně vybočuje pozitivním směrem je efektivní hra se světly, a i když se nedočkáváme náhledu skrze Murdockovi oči, tak město opravdu připomíná hořkou příchuť pekla a špíny. Mírně mi pokulhává dějová linka někde uprostřed, ale to scénaristé vždy bravurně zachrání vloženou bojovou ekvilibristikou a choreografiíí, které mě nikdy nezklamaly. Závěr skvěle graduje a jen tesně nedávám plný počet.

• 2.1.2019  22:35

Nedokážu si představit u adaptace Bohumila Hrabala nikoho jiného v režisérském křesle než Jiřího Menzela. Opět dokázal zachytit podstatu knihy, drobnokresbu postav a línou atmosféru venkova. Líbila se mi postava Jaromíra Hanzlíka s jeho" No nekupte to, když je to tak levný". S filmem souvisí řada dnes již legendárních hlášek a postav, už jen díky tomu si zaslouží být řazen ke klenotům české kinematografie.

• 2.1.2019  22:25
    Nebojsa (1988)

Jedna z mých oblíbených pohádek, se skvělým (v té době ještě nepoznaným) Ondřejem Vetchým.

• 2.1.2019  17:25
    Apostle (2018)

První čtvrtina zbytečně vysekávané melancholické vyprávění, které se po přechodu poloviny příjemně rozjede, potá nastává totální psycho v malé psycho vesničce. Temná a ponurá atmosféra se skvěle vykreslena. Taková tvrdší a propracovenější kolonie, která téměř nenechala textil suchý. Víc takovýchto prasáren.

• 30.12.2018  18:25
    Deadpool (2016)

Deadpool je v podstatě další z mnoha komiksových filmů. Dějově je strašně prvoplánový a z hlediska příběhu nenabízí nic, co bychom už neviděli v jiných superhrdinských snímcích. Historický význám má ale v tom, že si snad už konečně (!) managment a byrokrati velkých filmových studií vytáhnou hlavy z p...le a pochopí, že finančně úspěšné mohou být i filmy určené výlučně dospělému publiku a nebudou se pořád snažit srazit za každou cenu přístupnost pod R (od 15 let). Televize (ať žije průkopník HBO) to už pochopily dávno, jen v Hollywoodu mají ještě osmdesátá léta

• 24.12.2018  11:19

Přiznám, že takovou Bezva ženskou, jako je Petra Hřebíčková, bych „na krku“ nějaký čas snesl. A možná i proto toleruji celkem snadno předvídatelné směřování děje až k happy endu, nad kterým zaplesají zejména srdce nás, kteří jsme nebyli vyvoleni žít v matičce měst, kdy venkovské dobro zvítězilo nad namachrovanou Prahou. To pak člověk odpustí i že se z buranského hrobaře a údajného vraha najednou vyklube stavební inženýr a milující dědeček, stejně jako šokující proměnu školního inspektora v podání Petra Vaňka. 70% už i kvůli skvělému Miroslavu Táborskému.

• 9.11.2018  09:54
    Narcos (TV seriál) (2015)

Je to trochu hype, zas tak výborný to není. Je to prostě nadmíru dobrá filmová rekonstrukce neskutečně fascinující a strašidelný éry a člověka, který v ní hrál primární úlohu. Když se to ale porovná s vrcholy televizní tvorby jako je Breaking Bad anebo True Detective, tak je vidět, že ve vykreslení postav to trochu pokulhává, chvílemi má člověk skoro tendenci fandit Escobarovi (vynikající Moura), protože jeho oponent je takovej tuctovej blonďatej Američan s knírem. Navíc s přihlédnutí k okolnostem agresivní americký zahraniční politiky těch let je prostě těžký intuitivně fandit straně zákona. Ambivalenci týhle situace ten seriál ale bohužel příliš nezdůrazňuje. Prostě a jenom vidíme výbornou rekonstrukci jedinečného příběhu, nic víc, nic míň.

• 30.10.2018  14:42

Asi se tu moje hodnocení bude docela lišit, ale já se prostě bavil. Stejně jako jsem se kdysi bavil u SAW, teď jsem se bavil podobně. Hra na lidskou mysl se skvělou atmosférou mě prostě uchvátila. Celý děj krásně plyne, herecké výkony jsou uvěřitelné a finále mě po dlouhé době zase překvapilo. Určitě ve mně tahle podzimní jednohubka nezanechá žádné hluboké rýhy nebo vzpomínky, ale s klidem na duši můžu říct, že za mě je hodnocení zasloužilé. Za pár šušňů dost muziky. Druhý díl by tomu slušel, ale je třeba si dát velký pozor - NEVADÍ

• 27.10.2018  20:24
    Creed (2015)

Bez Stalloneho fyzický přítomnosti bude, v případě dalších pokračování, tahle citlivě hozena lapa mladším generacím spíše medvědí službou. Adonise se příběh snaží natlačit do chudejch kulis a neutěšenejch okolností, ale i přes tyhle vychtěný handicapy zůstává jeho index losera furt nepatřičně nizko. Mladej Creed je našlapanej, sebevědomej borec s kočkou u boku už na počátku svýho, místy ochmatanýho příběhu, kterej potom neokoukaně funguje zejména, když se před kameru přišourá mudrlující kafíčkář Sly. Pro něj prosím, medvěd z Revenanta promine, nějakou tu blyštivou sošku. Jako kdybych zase prožil Rockyho život.

• 27.10.2018  13:16
    Tom Clancy's Jack Ryan (TV seriál) (2018)

Skvělý a nenápadný politický thriller s velkou dávkou krutosti. K tomu navíc sympatický hlavní hrdina, skvělé vedlejší dějové linie. Teším se na další řadu.

• 14.10.2018  14:00
    Upgrade (2018)

Okej. Vytknout se dá ledasco, klišé se točí od premisy k zápletce, ale ta pointa to sympaticky vynahrazuje. Recenze na youtube málem slibovaly novej sci-fi kult, a ačkoliv se jím Upgrade asi nestane, protože za rok už nebude ve výsledku aktuální, pointa, skvělej hereckej výkon hlavního představitele, nádhernej vizuál a ozvučení mě donutí pravděpodobně skočit do auta a zajet si do kina na druhý opakování, tentokrát na plátně. Pro mě osobně je totiž Upgrade splnění vlhkýho snu o postmoderním sci-fi s druhou chytřejší vrstvou, která se schovává pod tou první, pro normálního křupana jako já výraznější, a která ve svým součtu na konci filmu baví na úctyhodné čtyři hvězdy. Sorry rejžo, ale chtěl jsem trochu více té akce.

• 27.9.2018  16:04

Především poctivé řemeslo dělá z tohoto válečného snímku nadprůměrnou podívanou. Solidní kamera, dobří herci, ostatně chytrý a dospělý film. Polovinu stopáže tvoří nápadité a smysluplné akční scény, které vám nějakou chvíli v paměti zůstanou. Film o tom, že i Finové se nedali. 80 %

• 17.6.2018  11:42
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Konečně Punisher,který se se svou motivací pohybuje na hraně dobra a zla a celou dobu se nemůžete přiklonit ani k jedné či druhé verzi. Narativní myšlenky o pomstě naráží na střet s realitou a ta klade překážky, jenž ústí v různorodé situace, které nejsou vždy řešeny úderem kladiva do hlavy (jako v pilotním dílu). Velkým plusem je herec J.Bernthal ,kde se naplno projevila sázka na něj,až zbytek hereckého pole vypadá jako jeho křoví. A i když seriál mohl být o 3 epizody kratší, rozhodně patří mezi to lepší v seriálové tvorbě.

• 18.3.2018  16:19
    Jigsaw (2017)

Pomyslný buben osudu se opět začal roztáčet a mačkat z nevinných (nebo ne?) duší další litry krve a utržených končetin. Ve své podstatě film již nemá čím zaujmout, drží si však skvělou atmosféru, hot girls a nějakého toho zapeklitého rozuzlení se taky dočkáme. Neoriginální, avšak velmi přitažlivé a dostačující pokračování se skvělěm Bellem.

• 10.2.2018  11:29

Ukázkově brutální až pobořující a xenofobní. Ale na mě tohle funguje a já si jízdu opravu užil.Ve finále člověk neví, kde mu hlava stojí. Skvělé.

• 10.2.2018  11:27
    matka! (2017)

Tradiční patová situace kdy si kritici mastí ego, že jsou přece chytřejší než autor a nějaká bible podaná banálníma metaforama, které ovšem ironicky diváci kterým je film určen i tak nechápou. Za mě hodně zdařilá kondenzace některých klíčových témat (s)tvoření, velmi obratně napasovaná na jevištně velký prostor domu. Samozřejmost není ani špičková technická stránka a tísnivá sugestivní atmosféra. Gaudí dělal odlitky osla na štít, Aronofsky moderní thriller a za mě je to teda cekem pozoruhodný výkon.

1 2 3 4 5 6 7 11 22 32 42