16 bloků (2006)

Vážně jsem nečekal, že to bude tak dobré, tak napínavé, tak akční. Zkrátka tento film stál za to a ukázalo se, že Bruce nepatří ještě do starého železa ;)

V Bruggách (2008)

Jak tak přemýšlím, tak mě napadá, že už dlouho jsem neviděl tak skvělej kousek. V hlavní roli Colin, který tady opravdu válí. Kriminálka je to jak dělaná, vtip střídá vtip a akční scény taky nechybí, takže nemám námitky, opravdu skvělý kousek, který stojí za to shlédnout

9. rota (2005)

Z ruských kamer jsem byl zvyklý spíše na druhoválečné akce, které stály za nic. Ovšem tento snímek je více než povedený, proto také tak hodnotím.

Identita (2003)

Film vás vtáhne do děje hned během prvních pár minut a pokračuje to až dokonce filmu, dokonce jsem chtěl, aby film ještě pokračoval. Ale hlavní důvod, proč se mi to líbilo je ten, že konečně nevraždí lidi nějaká nadpřirozená bytost, která má třeba obří oči :)...Konečně správnej moderní horor, jak by to mělo vypadat.

Dealer (2008)

Nelze tento film porovnávat s jinými akčními nářezy jako třeba James Bond nebo Taken, ale "úvodních" 120 minut, bylo nejlépe našlapnutých 120 minut, které jsem v poslední době viděl. Děj šel neustále dopředu, nevracel se a neopakoval se. Alan Pao nad tímto filmem zřejmě strávil hodně času, nic méně posledních pár minut dosti znehodností film, jelikož jak to bývá u klasických "céček" někdy i "béček" nesmí chybět závěrečný pěstní souboj, který by svedli snad i děti ze školky. Tím koncem film skutečně ztrácí na kvalitě, nicméně musím říct LUXUSNÍ kousek,, jen tak dál.

Útěk z Colditzu (2005) (TV film)

Damian Lewis zřejmě rád hraje ve válečných filmech (jeho nejlepší kousek zatím bend of brothers). On se v tom prostě vyžívá, ale role "záporňáka" mu moc nesedí, zvláště v tomto filmu, bych na jeho místě viděl někoho jiného. Film obsahuje i dost romantické prvky, které v tomto díle udělají tu správnou atmosféru a lépe zatáhnou do děje.Přidám hvězdu navíc za scénu z Kutné Hory, před Chrámem sv. Barbory

Nejhorší obavy (2002)

Nahoru dolu, nahoru dolu. Takto probíhal tento fantastický thriller, hlavně za zásluhu Bena Afflecka. Nemám ho rád, ale v tomto filmu se vyšplh až na vršek a jako bývalý marinák zabraňuje válce mezi Ruskem a USA..Musím říct, že naprosto originální myšlenka, perfektně propracovaná, otázky se zodpovídají průběžně + naskakují jiné otázky, na které nemusíte nudně čekat, neboť děj je opravdu členitý.Dobrá práce

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Postaveno na základě 1. dílu, což je na jednu stranu veliká škoda, ale na druhou stranu skvělý nápad. Když ale začíná 2. díl, řeknu si, že to vůbec nemusí být špatné. Jenže co se nestane. Asi po půly filmu je to defakto kopie jedničky, což je veliká škoda. Zároveň i konce jsou dosti podobné, avšak zápletka se trochu liší a nebýt Leitových a Damienových super triků, jednalo by se o klasickou akční nepovedenou dvoudílnou minisérie. I přes tyto nedostatky byla akce od začátku až defakto do konce, takže hodnotím o trochu méně než první díl. Škoda Patricku, měl sis s režií trochu více vyhrát

Sbal prachy a vypadni (1998)

Jason se taky ukázal v trochu jiném světle než jako nesmrtelný kurýr, ale i tato cesta byla správná.Scénář nemá chybu. Bavil jsem se ;)

Transsibiřský expres (2008)

Celkem povedené sibiřské drama, v zajímavém podání, ale v hlavně se skvělými hereckými výkony. Opravdu dlouho jsem nezažil takhle skvělou struhující jízdu a drama až do konce filmu. Brad Anderson má na to točit skvělé filmy. Nebýt některých klišé v ději (ale který film to dnes nemá), rozhodně sáhnu ještě víc. Ale i tak si myslím, že hodnocení je více než skvělé 80%