mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

1 7 8 9 10 11 12 13 22 32 42
    • 19.1.2014  14:22

Taková vykrádačka Rockyho a never back down. Oba zmíněné filmy jsou top. Proto se jim Philly Kid nemůže vyrovnat ani po paty.

• 8.12.2012  18:52
    Total Recall (2012)

Teoreticky se nový Total Recall dá označit za velmi slušné akčně-velkofilmové řemeslo.Akce odsýpá,prachy jsou vidět a Wiseman je natolik šikovný realizátor,že většina filmu nenudí.Ale pořád se jedná o suverénně nejzbytečnější film letošního roku a to se ani efektním pozlátkem zkrátka přikrýt nepovedlo.Colin v hlavní roli šokujícně unylý,dvě hlavní hrdinky pouze sexy křoví a celkové dojmy tak jednoznačně spíše průměrné.Chtělo to zkrátka více vlastní invence a méně snaživého opisování.

• 5.6.2012  11:53
    Veterán (2012)

Hollywood si může dovolit filmovat snad už opravdu všechno. Hvězda navíc za Dannyho ledvinku.

• 26.3.2013  20:44
    Yuma (2012)

Tak moc bych si přál žít v této době. V době, kdy jeden člověk něco znamenal a dokázal leccos změnit. Mularuk, který předhazuje život v pohraničním Polsku velmi svižným a silným příběhem si u mě zasloužil uznání. Škoda jen, že těch výstřelů a pěstí nepadlo trochu více. Zdařilý kousek, kde si každý najde to své, to, za co mu stojí fandit hlavním hrdinům.

• 29.11.2012  17:48

Tomhle filmu něco chybí. A není to krůček k dokonalosti ale krůček k lepšímu filmu. Obsazení fajn, vizuál fajn, ale tím to končí. Scénář se nám sice pěkně rozjíždí, ale poté, co skončí povinné intro, se už film jen hledá. Režisér moc žere scénáristu a naopak - to je hlavní problém. Jako by si přes neustále vyjadřované superlativy nedokázali říct: "Tudy půjdeme." Kvalitní herecké obsazení totiž hraje průměr a ne na co má, neví, kam se vyvíjet. Navíc poslední dvacetiminutovka směřuje od nikud nikam a celé to "good look" pachtění vyšumí do ztracena. Z dramaturgického hlediska nechápu ani význam a nutnost některých postav. Např. obsazení a nevyužití potenciálu Garyho Oldmana, který i přes své pouhopouhé tři scény hraje nejlépe ze všech, nedokážu doteď překousnout. Svou osobitostí to byl totiž on, jehož postava mohla mít potenciál. Zbytek prostě netáhne. Pro mě celkem zklamání.

• 25.2.2013  20:06

Z nuly hrdinou, z hrdiny nula. Typičtější příběh jsem snad čekat nemohl. Jsem fanoušek těchto motherfucker aktivit, ale třeba takový The Sweeney byl přeci jen o třídu lepší. Ne-li o dvě.

• 7.7.2012  16:23

Hláškující Guy, půvabná Maggie, těžkonážní Peter. Toto trio do sebe a do kontextu skvěle zapadá. Rozhodně to není dechberoucí béčko, má to dost svých slabin. Čekal jsem, že přes tolik padouchů režisér zapojí více akce. Více střílení, více vyprázdněných zásobníků. Tady dostanete jen slabý odvar, který rychle zapomenete. A vedlejší dějová linie ? Raději nezmiňovat. Sečteno podtrženo, dalo se z toho vytěžit o něco víc.

• 14.10.2012  20:37
    Černobylské deníky (2012)

To zase bylo něco. Naprosto připitomělý příběh, ještě pitomější lidé hrající si na spasitele světa. Ani perfektní práce při stavbě "podia" a téměř stoprocentní podobnost skutečné Pripjatě nemůže tento naprosto zbytečný hnus zachránit.

• 27.6.2012  16:35

Příjemně mrazivá atmosféra je narušena několika lekavými scénami, někdy až moc násilně a založené hlavně na zvukovém než vizuálním efektu. Navíc ve chvíli, kdy nejsou až tak nutné k pozvednutí atmosféry. Happyend bez happyendu mě trochu rozčaroval. Takže suma sumárum by to bylo za tři a půl a je úplně jedno, jestli tam hraje Potter nebo někdo uplně obyčejný.

• 7.12.2011  13:23

Ne moc nápadité, pouze disponující slušným počtem podařených vtipů. Ve výsledku tedy slušná žánrovka, na kterou si ale za pár dní jen těžko vzpomenu.

• 13.1.2012  21:37
    50/50 (2011)

Oceňuji, že se snímek nebojí problematizovat nepříjemné, ale aktuální téma rakoviny a dokonce se v souvislosti s tím pokouší o jakýsi černý humor. Když už jsem u té kategorie komedie, vzhledem k ladění děje mi nepřijde úplně šťastné tam film řadit, nebo dokonce ho pod touto kategorií nominovat na Zlaté glóby. Líbilo se mi, jaký silný příklad představoval Joseph Gordon-Levitt v roli Adama a rád jsem se podíval na něco, co působilo skutečně reálně. Film, který dává pocit, že vlastně není filmem, ale spíše životním příběhem z okolí, ve mně zanechá mnohem hlubší dojem a nastaví určitý příklad.

• 24.11.2011  11:24
    Barbar Conan (2011)

Tento film chrání před horším hodnocením prvních 20 minut, věnovaných barbarovu dětství, a vcelku dobře vybraný představitel hlavního hrdiny. Naopak od lepšího hodnocení mě odradili především představitelé záporných charakterů-čarodějka toho moc nečaruje a lze jí bez problému useknout ruku a shodit ze skály jako kohokoli jiného a opravdu mi dělá potíže věřit, že chlapík co dokáže řetězem praštit 2 koně i s jezdci má větší problémy odrovnat dědu s dvěma meči (hlavní záporák). Nevyváženost filmu je pak znatelná hlavně na konci. Jestli je film lepší nebo horší než originál musí každý posoudit sám, ale podle mého mají filmy s Conanem obecně vážný problém utvořit dějovou linku a tenhle bohužel neníí vyjímkou.

• 13.12.2011  17:11
    Bez dechu (2011)

Něco jako když hluchý Lautner tluče do kovových vrat. My ho slyšíme, ale on sebe ne.Nevím, kde nechal charisma, herectví a vlastně celou svoji duši. Scénař je jak vykradený z Bourna, ale přece se Taylor nemůže rovnat Mattovi. John Singleton se zase ukájel svým bezrežijním snem a vyplodil tykev, která je chytřejší než celé herecké obsazení. Nechci být pes, tak snad za trailer tam jednu hodím.

• 16.5.2012  19:55

Za Zooey...

• 6.8.2011  12:03
    Blesk (2011)

Jason se snaží být stejný motherfucker jako Jack Bauer, ovšem já mu ten jeho zlý kukuč nevěřím, což je hlavní kámen úrazu. Měl by radši zůstat kurýrem. Hlavní zvedák filmu je naprosto božský záporák, který ve mě evokuje dávku adrenalinu tlačící se skrz potní žlázy. Občas nudná, ale stravitelná jednorázovka.

• 26.9.2012  12:58

Banda debilů dělající ještě debilnější věci. Připadal jsem si jako na kolotoči po třech pivech.

• 23.10.2011  14:02

Varování před projekcí: vypněte mozek, protože scifi serepetičky zasažené do období ddruhé světové války (btw, kde vlastně ta druhá světová byla ? ani jsem neslyšel jedinný reálný zvuk druhoválečné zbraně) a upravené nacistické gesto je opravdu na pěst. První Avenger je totiž skutečně slátaninou první třídy. Nepostrádá vůbec nic, co by komiksovému spasiteli nemělo chybět - přihřátý kostýmek, neprůstřelný štít, charisma, ryzí srdce a samozřejmě i krásnou holku. Logika nás opouští zhruba po dvanácté minutě stopáže, stejně jako hlavního hrdinu opouští strach a naopak ho uchvacuje nezměrná touha natrhnout hlavnímu záporákovi zadek. Děj je stejně klišovitý, jako je hloupý. Vůbec nic nenasvědčuje tomu, že by se film odehrával v druhé světové válce, jak to sliboval režisér. Po Amerikovi náckové střílí serepetičkami, za které by se nemusel stydět ani IronMan a zatímco je ve Spojených státech nápad atomové bomby ještě v plenkách, červenohlavý lebkoun má plán, jak díky klonování a Thorově hněvu vyhladit celý svět. Hudba je naprosto příšerná. Nechápu, jak, Alan Silvestri, mohl dopustit takového zvěrstva. Celkově však film působí přesně tak, jak má - duchaprostí američtí hrdinové se po tisících hrnou k náborovému středisku a spojenci v Afghánistánu vítají posily. Co dodat, otevřete pivko a vychutnejte si tu komiksovou lobotomii. Je to vážně prča.

• 29.1.2012  16:04
    Cat Run (2011)

Je to všechno takové samo na sebe parodické. Nic s ničím nesouvisí, vše je nedotažené a vtípky jsou jak z nosu. Vše je děsně ohrané a okoukané a Stockwell z toho ani nedokázal udělat jeden celkový film. Vše je jak složené z různých spotů a žánrů. Ještě že Vega je opravdu hot a nemůžete tvrdit "no, she is not !

• 6.1.2012  19:54
    Catch .44 (2011)

Za Foresta....

• 16.1.2012  17:30
    Cedar Rapids (2011)

Jednohubka vyzařující maximum své energie. Sice je Edův "poker face" na přesdržku, ale díky Johnovi ten jeho naprosto protivný ksich přehlédnete. Alia je hot. Arteta není nějaký světoborný umělec a ikdyž mi občas připadalo, že podporován silnými narkotiky usíná během psaní scénáře, tak Cedar Rapids vám jedno nudné nedělní odpoledne určitě zpříjemní.

• 13.1.2012  21:54

Na horor málo krve, na thriller málo ponuré atmosféry a celek takový nedotažený do konce. Při dlouhé chvíli se na to ale kouknout dá.

• 3.11.2011  10:54
    Colombiana (2011)

I když by se podle jména autora i tématu námětu dal očekávat Leon v ženském podání, Colombiana je celkem sterilní akčňák, který oslní tak maximálně polonahou Zoe a celkem vymakanou scénou ve vězení. Jinak je to průměr, škoda.

• 30.1.2012  15:20
    Cougars, Inc. (2011)

Film ? kéž by...

• 16.5.2012  19:34

Na maskované zlo jsem byl vždy lehce ujetý, ale demons never die si na to zlo pouze hraje a já se vysmívám protagonistům, co že se to vlastně dělo..

• 15.9.2011  17:17

Film, který nenabídne nic nového, ale dokáže oprášit starý kabát a předvést ho jako nový. Nekteří herci jsou prostě zbyteční, temná stránka není tak temná a ani "bad guy", který alespon jedním okem naznačuje, jakým směrem by se měl příběh vyvíjet, není dostatečně cool a jeho emotivní scény jsou příšerně okaté. Škoda, že jsem si nenašel svojí obět, které bych fandil. Stačilo by, aby se někdo nedržel striktně scénáře a trošku se osvobodil. Potom bych tam hodil hvězdu navíc,protože to napětí a podívaná by tam jistě byla.

• 6.1.2012  18:55
    Drive (2011)

Svěží vánek v žánru akčního filmu, který by mohl zvednout vlnu inteligentních následovníků jako je tento. Jasně vymezené mantinely - thriller s typickými prototypy postav, žádná psychologie, jednoduchý příběh. Tím podstatným je Tempo. Hodně pomalé tempo, které podtrhuje bezchybná režie. Jistěže také Ryan Gosling, který svého mlčenlivého řidiče hraje s osobitým kouzlem.

• 21.5.2011  20:58
    Drive Angry (2011)

Čekal jsem kolosální blbost a taky jsem jí dostal, ačkoli si nejsem jist, jestli je to záměrná přepálená parodie, nebo prostě jenom hrozně špatný film. Nějakým zvrhlým způsobem to ale bylo místy zábavné - především zásluhou Williama Fichtnera. Kdyby Drive Angry natočili v 80. letech, dneska by Drive Angry byla béčková klasika.

• 9.11.2012  12:29

Za vynikající alternativní konec/konce.

• 28.10.2012  10:10
    Elevator (2011)

Močení ve výtahu,rozmazlená holka, bývalý marinák a spoustu dalších stupidit najdete uvnitř. Raději si přeskočte až na závěrečné titulky.

• 3.11.2011  11:01

No, buď je tu málo akce, nebo přeplácaný scénář. Každopádně jde o slušnou zábavu s velmi fajn retroatmosférou, ikonickým obsazením a solidními pěstními souboji. Honičky už tak McKendrymu nejsou, děj je docela úsměvný a některé zvraty vysloveně tahají příběh ze slepých uliček násilím. Pokud se vám líbil Bank Job, máte rádi Jasona a pořád věříte de Nirovi, určitě stojí za shlédnutí. Zabíjet lidi není moc easy job, zabíjet bývalé členy SAS je pěkná divočina, škoda, že se nepovedla tak jak jsme si slibovali... 60%

1 7 8 9 10 11 12 13 22 32 42